Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

Пускам една комбинация, която много ме зарадва - Справедливостта, Смъртта, Кралица меча.

Четох във форума, че Смъртта е преходна или непреходна в зависимост от следващата карта. Тук, заради Кралица меча накрая, си мисля, че трансформацията е на път да се осъществи. Събитията в миналото по Справедливостта водят до края на един период по Смъртта, но всеки край, всъщност е едно ново начало. Вярвам, че Кралица меча ще успее да се справи със ситуацията  :) .

Забелязвам, че картите не са хаотични, има градация. Преди време ми излизаше Обесеният с Кралица чаши - абсолютна апатия и безпомощност, дори самосъжаление. След това започнаха да се появяват Дявола, Кулата и Колесницата, придружени от Кралица жезли. Тук там се мяркаше и Справедливостта, но винаги на втора или трета позиция. Сега се радвам на появата на Смъртта с Кралица меча - смятам, че е дошъл момента проблемите, отлагани във времето, да бъдат разрешени.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте аз съм новичка тук и имам нужда от 2ро мнение за картите,които изтеглих.Въпроса е какво ще стане ако направя ***** - 6 пент. об.,7 меча об., паж мечове.мислех мислен изтеглих още 1карта асо мечове.....много мечове голямо нещо.Ще се радвам някой да ми помогне :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не претендирам да съм права, понеже съм начинаеща. Но така като ги гледам тия карти... "Номерът" ти няма да мине и това, което си намислила да направиш, няма да се получи, поне не с такива резултати каквито ще очакваш, поради липса на информация. Има нещо, за което не знаеш, нещо, което вероятно ще саботира нещата или поне няма да са такива, каквито си мислиш, че са..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте аз съм новичка тук и имам нужда от 2ро мнение за картите,които изтеглих.Въпроса е какво ще стане ако направя ***** - 6 пент. об.,7 меча об., паж мечове.мислех мислен изтеглих още 1карта асо мечове.....много мечове голямо нещо.Ще се радвам някой да ми помогне :)

 

Здравей, тук има правило, че преди някой да тълкува твоите карти, това трябва ти сама да го направиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Лиула,с удоволствие,но не съм уверена в "първобитното"си тълкуване...някои наредби веднага ми се избистрят,а някой път нищо не ми говорят.Усещам лоши неща от тази подредба,но нещото което искам да направя е лошо донякъде и се обърквам.Невяна благодаря ти за гледната точка,оценявам го.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте аз съм новичка тук и имам нужда от 2ро мнение за картите,които изтеглих.Въпроса е какво ще стане ако направя ***** - 6 пент. об.,7 меча об., паж мечове.мислех мислен изтеглих още 1карта асо мечове.....много мечове голямо нещо.Ще се радвам някой да ми помогне :)

Здравей, Жулиета!

Какво ще стане - ами какво - заговор, интрига, нещо такова сякаш ... Дали ще бъде полезно за теб? Не знам, но по принцип тези неща са неполезни за всички засегнати. Според мен по 6п. обърната и 7м. обърната ти самата се изкушаваш да направиш нещо нередно (както сама казваш). Какво ще предприемеш реално - ти ще си прецениш. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

:)...Привет,Жулиета...може би си получила от някого или нещо по-малко отколкото си очаквала по обърнатата 6 пентакли...и това да е объркало плановете ти...Несериозно е да се държиш като паж меч/защото това ще е състоянието ти след постъпката/...като обидено дете...и нищо от заплануваното ти като "отпор"  няма да се състои...ще си потропаш с крак,ще се поцупиш...ще си поприказваш и дотам...Плана ти да действаш прикрито е воден от страха ти...,но няма да го доведеш до край...Както знаем пажа е човек,който се бори с "вятърни мелници"...,но няма силата да направи нещо голямо...Планът ти за някаква промяна в нещата за мен ще се осуети...по комбинацията със 7меч,която също е  обърната...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Цеци,много точно си го описала,благодаря ти.Дано и аз някой ден така да мога да тълкувам картите,но и не бързам,защото насила не става. На по лесни въпросчета успявам,но явно като е по напечено емоциите ме объркват и не мога да се концентрирам.

Линк към коментар
Share on other sites

О, да, разбира се, това е практика :) Дата, въпроси, изтеглени карти, анализ на картите, а след изтичане на срока на въпроса или при придобиване на яснота за въпроси без срок, се вписва потвърждение или не, на първоначалния анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

...O,ма и ние още се учим...Жулиет... :)...А за записването на комбинациите напълно съм съгласна с Ди...,а и не знам дали въобще има начин без да се записва...аз поне имам вече привършен 1-ви том... :3d_146: ...Питаш,пишеш и после сравняваш...или с това,което ти се е случило...или,ако си тълкувала чужда комбинация...от обратната връзка,когато при желание е споделена...При мен поне е така...:)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Да ви споделя комбинацията,която изтеглих днес:

Какво да очаквам от отношенията с Х?

4Чаши,9чаши,7пентакъла.

1Вата карта означава умора и само като я видях и всичко ми се изясни, умора от себе си от света,от отговорностите с които ме натоварва той.Всичко става с много труд,търпение,пестеливост от моя страна(7 пентакъла).

но не разбирам кайва е ролята на самодоволството и удовлетворението тук 9 чаши?

Линк към коментар
Share on other sites

Мислих къде да си задам въпроса, но не можах да открия, та .. тук.

Чета една книга и там за всяка карта пише за нейното постоянно и временно влияние. Какво значи да си под постоянното/временно влияние на някоя карта, наясно ли сте и използвате ли го? На мен ми се струва, че е доста ограничаващо.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислих къде да си задам въпроса, но не можах да открия, та .. тук.

Чета една книга и там за всяка карта пише за нейното постоянно и временно влияние. Какво значи да си под постоянното/временно влияние на някоя карта, наясно ли сте и използвате ли го? На мен ми се струва, че е доста ограничаващо.

 

От гледна точка на траенето и времето в Таро, подобна постановка е безпочвена. Обяснила съм моята гледна точка в темата за преходните и непреходните карти в Таро, като карти на случването и карти на състоянието, но временни и постоянни ... няма как.

 

Кое в този свят е постоянно първо, освен, ако не гледаш на някой човек и кажеш, че той ще умре еди кога си. Тогава могат да се паднат например Рицар жезли с Рицар меча, които, в друга ситуация биха значели просто кратковременно избухване, а при болния - безкрайна смърт. Т.е. биха значели постоянна константа.

 

Така, че подобни теории могат да измислят само хора, които нямат сериозен опит с Таро, се едно дали са написали книги или не са. Тароведът се доказва само с опит и със сложни комбинации и ситуации.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Хвърлете ми на мене едно Таро... кога ще умра

 

Ох, сериозно ли искаш да занимаваш пишещите в този форум с екзистенциалната си скука?...

 

Не ти е за пръв път, но аз лично ще се постарая да е за последен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да попитам откъде мога да придобия по-точна представа за различните значения на картите, в зависимост от мястото, което заемат в подредбата. Не ми е ясно как се променят, когато са като първа, втора или трета карта.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да попитам откъде мога да придобия по-точна представа за различните значения на картите, в зависимост от мястото, което заемат в подредбата. Не ми е ясно как се променят, когато са като първа, втора или трета карта.

 

 

Това е невъзможно.

И преди съм писала, но явно се налага отново. На помощ идват числата, а с тях спор не може да има.

Да почнем с гледането от 3 карти и да предположим, че то се прави всеки ден по 3 пъти с продължителност 40 години. Това дава следния резултат.

40 години x 365 дни = 14 600 дена

14 600 x 3 = 43 800 комбинации

 

Всички възможни комбинации от по 3 карти дават числото 456 456. (78 x 77 x 76)

От тази сума 456 456 делим 43 800 комбинации (които са възможни за 40 години, ако всеки ден се гледа по 3 пъти), това дава 10,42. Т.е. 10 x 40 = 400 години са необходими, за да се видят уникални уточнявам, комбинации (456 456).

Хипотетично, ако за 80 години живот, се почне веднага след раждането и се правят по 16 комбинации на ден, е възможно цифрата от 456 456 да се постигне. Сметката е следната:

456 456 ÷ 29 200 (80 x 365) (за 3 карти) = 15, 6 комбинации

 

Цифрите стават още по страшни за Келтският кръст, където комбинациите от 10 карти дават следното число: 3,105000339x10на20-та степен или  310 500 033 900 000 000 000 – това е равно на 100 квинтилона.  Като един квинтилион е 10 на 18-та степен.

Мисля, че коментарите са излишни.

Наръчник по гледане на Таро няма и не може да има (особено пък на положението на всички едни карти от комбинации по 3, а да не говорим за гледането с 10 и повече карти). Всичко е въпрос на тълкуване и интерпретация.

 

Всички книги по Таро, добри или лоши, дават само бегъл поглед върху науката и са по-скоро информативни. Спецификата на Таро е отвъд схизмата на което и да е минало или съвременно ръководство по картите.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

И да се допълня:

Като разделим 100 квинтилиона на броя на дните в годината (средно 365, като те не винаги са били такива), получаваме 10 на 17-та степен или 100 квадрилиона. Т.е. толкова години, време ще са необходими, за да се видят всички тези комбинации. Ако не беше абсурдно, щеше да е смешно. Все пак, обаче, ние говорим за видимата Вселена, а науката за Таро е наука за невидимата :)

 

Сегашната възраст на Вселената, според учените от НАСА, е 13,77 милиарда години, т.е. малко над 10 на 10 степен. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми възниква от това, че картите се тълкуват различно на различните места, на които се намират и които повечето хора тук знаят. Затова реших, че има някакви насоки някъде. Явно не. Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми възниква от това, че картите се тълкуват различно на различните места, на които се намират и които повечето хора тук знаят. Затова реших, че има някакви насоки някъде. Явно не. Благодаря.

 

От гледна точка на милиардите комбинации, това е невъзможно.

А и като вземем предвид и факта, че има значение за какво се пита, нещата съвсем стават невъзможни. Защото една комбинация за здраве, може да е същата и за друг проблем, но тълкуването да е различно, така че, бездната е жестока.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...