Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

 

 

 

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

 

Ти хубаво си гледала с обърнати карти, но проблемът не е обърнатата 4 пентакли, а в първата карта - 8 меча, тя е ключът от палатката. И сама по себе си е достатъчна, макар, че Ас пентакли я заковава.

 

Напротив, време ти е да се насилиш и да престанеш да вървиш по течението, както си свикнала да правиш. Просто се напъни. Отглаголното съществително тук е рискуване.

 

Ех, че ме зарадва  :feel happy: ! В темата за обърнатите карти четох, че обърната 4 пентакли се доближава като значение до 5 пентакли и си помислих, че няма да имам шанс за положителна промяна. Значи тук, 4 пентакли е съвет да се разчупи досегашния стереотип, да се премахнат закостенели модели на поведение.

 

Ами никъде не казвам такова нещо, дори изобщо не тълкувам 4 пентакли. Акцентирах на 8 меча и Ас пентакли. Това е проблема.

 

8 меча и Асо пентакли - сякаш имам огромна бетонна стена пред мен, която трудно може да бъде разрушена. Уж лесни карти, пък съвсем се обърках..

Линк към коментар
Share on other sites

Tanya84 Благодаря ти за отговора. Напълно си права според мен. :3d_097:  А относно това дали коректно съм задала въпроса, какво точно имаш предвид, кое те смущава?

Защото Крал меча си е ясен отговор, според мен  :) . Нямало е нужда да теглиш допълнителна карта с въпрос, какво означава. Превърни се в Крал меча и ще решиш проблема  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви попитам, какво очаквате от картите Таро?

Как виждате историята си с Таро занапред?

 

И нещо много важно - Таро за какво ви е необходимо?

За мен Таро е като истински приятел - такъв, който безпристрастно ще ми каже истината в очите, дори в момента да ми стане неприятно. Обичам картите си, като същевременно изпитвам и респект към тях - никога не са ме лъгали, друг е въпроса, че понякога ги разбирам, какво са искали да ми кажат, едва след като събитието се е случило.

За какво са ми - за да надникна в себе си, а може би след време и някъде другаде..

Линк към коментар
Share on other sites

 

Искам да ви попитам, какво очаквате от картите Таро?

Как виждате историята си с Таро занапред?

 

И нещо много важно - Таро за какво ви е необходимо?

За мен Таро е като истински приятел - такъв, който безпристрастно ще ми каже истината в очите, дори в момента да ми стане неприятно. Обичам картите си, като същевременно изпитвам и респект към тях - никога не са ме лъгали, друг е въпроса, че понякога ги разбирам, какво са искали да ми кажат, едва след като събитието се е случило.

За какво са ми - за да надникна в себе си, а може би след време и някъде другаде..

 

 

Таня, това е проективно отношение към Таро.

Таро няма как да са приятел на човек, картите не са куче.

Те се връщат оттам, където ние няма да идем никога.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Искам да ви попитам, какво очаквате от картите Таро?

Как виждате историята си с Таро занапред?

 

И нещо много важно - Таро за какво ви е необходимо?

За мен Таро е като истински приятел - такъв, който безпристрастно ще ми каже истината в очите, дори в момента да ми стане неприятно. Обичам картите си, като същевременно изпитвам и респект към тях - никога не са ме лъгали, друг е въпроса, че понякога ги разбирам, какво са искали да ми кажат, едва след като събитието се е случило.

За какво са ми - за да надникна в себе си, а може би след време и някъде другаде..

 

 

Таня, това е проективно отношение към Таро.

Таро няма как да са приятел на човек, картите не са куче.

Те се връщат оттам, където ние няма да идем никога.

 

Тяхното отношение към мен не може да е приятелско, но аз си ги обичам така  :) .

Между другото, съм им задавала абсолютно всякакви въпроси и винаги са ми отговаряли адекватно. Веднъж ги попитах, какво е отношението на Таро към мен и изпадна 3 пентакли - сътрудничество, комуникация, наскоро четох, че картата значи и посвещение. Всичко друго, но не емоции  :) .

Бях ги питала и как биха ми описали физическата смърт - първите две карти не си ги спомням, но третата беше 6 меча. 

Искам да кажа, че ми отговарят на въпроси, чийто отговор иначе, няма как да науча - просто ми е необходимо още време, за да започна да ги разбирам в дълбочина.

Линк към коментар
Share on other sites

Таро е един от многото методи по пътя на духовното ни израстване и себеопознаване. В Таро няма его, нещо, от което можем да се учим.

И аз изпитвам любов към Таро, а Бог (не съм религиозна, а вярваща) показва любов към мен ЧРЕЗ Таро :) Затова го чувстваме като "приятел". Освен това, забелязах, че откакто се занимавам с Таро, сънувам повече, интуицията ми силно се разви и дори в ежедневието.. например приятелят ми трудно може да ми направи изненада :)

Линк към коментар
Share on other sites

....И какво сега...само аз ли не очаквам нищо от картите?!? :3d_146: ...Да ви кажа,че като се замисля май никога не съм очаквала нищо и от себе си...А и тази дума ми е много странна...Още самият и корен "чакане" ме изнервя...Като се знам какъв съм шемет и мразя да чакам...каквото и който и да е.../затова май е и моето недолюбване на Обесения...:).../...А като се замисля и върна лентата назад с някои от очакванията ми,да не кажа голяма дума,но 99% са ме довели до разочарования...от очакваното нещо...или очакването за някого...За мен очакванията сериозно накърняват и ограничават способността ни да преживеем нещо ново,свежо и вълнуващо,защото непрекъснато го съизмерваме със собствените си очаквания...за мен си са голям проблем,когато човек се вкопчва в тях,превръща ги в религия...и им се кланя ежедневно...Аз таро го започнах от любопитство...да видя аджеба дали нещата наистина са "драснати" някъде във всемирния компютър...или човек е основният двигател на живота си...и дали ще го остави да ръждяса и ще ограничи движението си...и дали ще го смазва с цел да се превърне в едно перпетуум мобиле зависи изцяло и единствено от него...Обожавам природата...и контакта ни с картите мога да оприлича на поглед от висок връх...когато ги редя в последно време не мисля за нищо...усещането е точно такова...на планински връх си...лек полъх...в подножието много зеленина и цветя,а в безкрая заснежени върхове,но основното усещане е за тишина и безкрай...А що се отнася за сънищата...винаги съм ги имала...цветни и страшно наситени и с хора/и познати и не.../...и събития...За някои и Хичкок би ми завидял...,но за някои...дори и представата ми за рая бледнее.....Та така...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

...Момичетааа,вижте какво ми се случи днес... :3d_146: ...Сутринта получих СМС от непознат номер с текст:"Късно е!Заета съм!-соня"...пиша го дословно...И тъй като се разсмях и го изкоментирах с моя позната,че някоя мацка е била шута на някой младеж и  е редно да и върна обратен СМС,че оператора не е доставил до адресата нужната информация...,тя ме контрира с мнението си откъде пък съм била разбрала какъв е повода за съобщението...може пък някоя дама да е закъснявала за някъде за отправена и покана и да го била написала в СМС...Аз и отговорих,че с тези удивителни накрая силно ме съмнява...направо хвъркат искри от тях...:)...И понеже се посмяхме по повода,щом се прибрах извадих картите и зададох следните въпроси:

...1.Каква е била ролята на смс-а,който получих днес?    1.10 меч   2.Светът   3.10 жезли

...2.Какви са били отношенията м/у получателя на смс-а и подателката Соня?   1.Рицар чаши   2.2 чаши   3.Рицар пентакли

...3.Какви са сегашните им отношения?   1.9жезли   2.Страшния съд   3.Паж чаши...

    Според вас делови ли е бил СМС–а?!? :3d_138:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

......Ами да си напиша като обратна връзка как са нещата...Всъщност съобщението си е било точно за мен,но понеже не го очаквах се получи комична ситуация... :)...И ми се изясни в момента,в който видях комбинацията с рицарите...Това  е начина,по който една от бившите ми съученички е решила да ми съобщи,че няма да присъства на среща на випуска ни,с което организиране съм се ангажирала...отново...и тя отказва...отново...,ма да е жива и здрава :)...Двата рицаря сме ние в миналото...бяхме най-добри приятелки...от 1-ви та до 11 клас...Замина за София и реши всячески да скъса връзката с "тъпата провинция",което беше мечтата и...,а и имаше не малки финансови апетити към местото,на което се настани...Та да не задълбавам в минали неща,а по комбинациите:...По първата 10 МЕЧ СВЕТЪТ 10ЖЕЗЛИ  е показана ситуацията,в която се намираме с нея...или по-скоро моето положение и отношение...10 меч и Светът описват ситуацията от миналата среща.../ до последно твърдеше,че ще дойде,а в последният момент не го направи,а не се и обади,което ми костваше доста неприятности с персонала на заведението и плащане на куверта и...:)/...10 меч за мен е начина по който се почувствах тогава-предадена...меко казано ми стана кофти...та тази ситуация я бях загърбила и наново отправих покана за тази среща,но по комбинацията Светът 10 жезли се оказа,че и този път нагърбването ми с тази инициатива не дава резултат.../който май очаквах,но бях длъжна да го направя...както повеляват 10жезли,разбира се:)/...Страхотно усещане имам за последната к-ия...особено за Паж Чаши след Страшният Съд...,който в моята колода е Прераждане...,а какво по-хубаво след прераждането да си с чистата душа на  Паж чаши,на едно новородено...колкото и наивно да е това...мисля,че е справедливо...започналото с 10 меч вече е изстрадано и финишира като паж чаши...Знам,че за отношения се пише,че този паж е лигоч и на него не може да се разчита,но тук така го усетих аз...Светът 2чаши Страшен съд...предложението ми за срещата,което претърпя провал...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Понеже обещах да дам отговор на въпрос, който зададох във форума преди около половин година, но сега виждам, че Таро за начинаещи 3 е заключена, реших да постна тук как са се развили нещата:

 

Въпросът ми беше - Ще спечеля ли Зелена карта за САЩ през 2013 - за изтеглянето на лотарията - и отговорът на картите беше - последователно, както са се паднали:

 

Крал на пентаклите, Четворка чаши, 10 жезли

 

Понеже бях нетърпелива още веднъж хвърлях карти със същия въпрос около месец по-късно и отговорът беше:

 

Висшата Жрица, последна Десетка чаши

 

Сега проверих в сайта на лотарията и не съм спечелила, но здраве да е:)

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

......Привет,Шуши...и благодаря за обратната връзка!...Да,помня я тази комбинация...и как доста мислих дано да съм в грешка с усещането си...:)...Съжалявам,че не се е получило,но от тона ти виждам,че не си се предала...и така трябва да е...един ден нещата просто ще ти се случат... :3d_137: ...защо пък точно да са в Америка?!?...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Въпросът ми беше - Ще спечеля ли Зелена карта за САЩ през 2013 - за изтеглянето на лотарията - и отговорът на картите беше - последователно, както са се паднали:

Крал на пентаклите, Четворка чаши, 10 жезли

Сега проверих в сайта на лотарията и не съм спечелила, но здраве да е :)

 

С подобна комбинация, няма как да се случат нещата. Тук големият препъни-камък е 10 жезли. Още по-лошото е, че 10 жезли е една много продължителна, трайна карта, още повече, че е ситуационна, не е карта на състоянието, каквато например е Отшелникът. Ако беше се паднал той, щеше да имаш период, след който пак би могла да пробваш. И да имаш шанс.

 

Но, след 10 жезли, няма пробив, особено трета, особено след 4 чаши. Тук виждам поне 3 години липса на пробив за това, което питаш и което искаш да се случи. А периодът може и да е доста над 3 години.

Не искам да те разочаровам, просто са такива законите на Таро.

Ако искаш да емигирираш, насочи се в друга посока, поне в близките 5 години.

 

П.С. А освен това, 10 жезли, говори и за административни и документни неуредици, свързани с начинанието ти.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Привет Сеса:),

 

Не съм се предала, но все ми се искаше да е Америка:) Сега вече си мисля за нещо из Европа, може би.

 

Здравей, Лиула,

 

Благодаря за тълкуването. Всъщност наистина щеше да има проблем с документите ако бях спечила за Зелена карта, а и както се развиват нещата зад океана, не мисля, че ще е добра идея да се емигрира там в дългосрочен аспект.

 

 

 

Ако е възможно, да ви питам и двете какво мислите за следната комбинация на въпрос, който зададох на картите. Въпросът ми е Ще срещна ли бъдещия си съпруг през 2013 г.?

 

Отговорът - в реда, в който се паднаха - Съдния ден, Смърт, Умереност, Колесницата

 

 

Доста се чудя над отговора, защото са комибинации от четири Големи Аркани и не знам как да ги тълкувам.

 

Обещавам да пиша дали и какво е станало:)

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

 

Ти хубаво си гледала с обърнати карти, но проблемът не е обърнатата 4 пентакли, а в първата карта - 8 меча, тя е ключът от палатката. И сама по себе си е достатъчна, макар, че Ас пентакли я заковава.

 

Напротив, време ти е да се насилиш и да престанеш да вървиш по течението, както си свикнала да правиш. Просто се напъни. Отглаголното съществително тук е рискуване.

 

Ех, че ме зарадва  :feel happy: ! В темата за обърнатите карти четох, че обърната 4 пентакли се доближава като значение до 5 пентакли и си помислих, че няма да имам шанс за положителна промяна. Значи тук, 4 пентакли е съвет да се разчупи досегашния стереотип, да се премахнат закостенели модели на поведение.

 

Ами никъде не казвам такова нещо, дори изобщо не тълкувам 4 пентакли. Акцентирах на 8 меча и Ас пентакли. Това е проблема.

 

8 меча и Асо пентакли - почина най-добрия ми приятел.. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

 

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

 

Ти хубаво си гледала с обърнати карти, но проблемът не е обърнатата 4 пентакли, а в първата карта - 8 меча, тя е ключът от палатката. И сама по себе си е достатъчна, макар, че Ас пентакли я заковава.

 

Напротив, време ти е да се насилиш и да престанеш да вървиш по течението, както си свикнала да правиш. Просто се напъни. Отглаголното съществително тук е рискуване.

 

Ех, че ме зарадва  :feel happy: ! В темата за обърнатите карти четох, че обърната 4 пентакли се доближава като значение до 5 пентакли и си помислих, че няма да имам шанс за положителна промяна. Значи тук, 4 пентакли е съвет да се разчупи досегашния стереотип, да се премахнат закостенели модели на поведение.

 

Ами никъде не казвам такова нещо, дори изобщо не тълкувам 4 пентакли. Акцентирах на 8 меча и Ас пентакли. Това е проблема.

 

8 меча и Асо пентакли - почина най-добрия ми приятел.. 

 

 

Това е синхроничност и част от твоето израстване. Едва ли, ако беше знаела предварително, щеше да реагираш някак иначе. Бъди смела.

Било е предвидено и смъртта не е новина.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

 

 

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

 

Ти хубаво си гледала с обърнати карти, но проблемът не е обърнатата 4 пентакли, а в първата карта - 8 меча, тя е ключът от палатката. И сама по себе си е достатъчна, макар, че Ас пентакли я заковава.

 

Напротив, време ти е да се насилиш и да престанеш да вървиш по течението, както си свикнала да правиш. Просто се напъни. Отглаголното съществително тук е рискуване.

 

Ех, че ме зарадва  :feel happy: ! В темата за обърнатите карти четох, че обърната 4 пентакли се доближава като значение до 5 пентакли и си помислих, че няма да имам шанс за положителна промяна. Значи тук, 4 пентакли е съвет да се разчупи досегашния стереотип, да се премахнат закостенели модели на поведение.

 

Ами никъде не казвам такова нещо, дори изобщо не тълкувам 4 пентакли. Акцентирах на 8 меча и Ас пентакли. Това е проблема.

 

8 меча и Асо пентакли - почина най-добрия ми приятел.. 

 

 

Това е синхроничност и част от твоето израстване. Едва ли, ако беше знаела предварително, щеше да реагираш някак иначе. Бъди смела.

Било е предвидено и смъртта не е новина.

 

Смъртта е настъпила внезапно.. Сега разбрах и картите на въпроса, дали ще пътувам - Паж чаши, 3 пентакли, 5 чаши - тръгнах по хубав повод, а отивам на погребение. Таро, както винаги, е непогрешимо. Тъкмо щях да му звъня, че идвам да се видим, ама закъснях..

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще се случи, ако започна работа в .... фитнес като инструктор по групови занимания?

Първо да поясня - тегля три карти, но винаги се осланям на интуицията си и понякога (както сега) усещам, че е нужно да изтегля още карти. Важно е и как ги подреждам (оставям ръцете си свободно да се движат) и накрая се получава една цялостна картина.

Затова - първите три карти са:
8 Чаши   3 Жезли   Крал Чаши ; след което идват: 2 Мечове   Асо Мечове ; Отдолу: 9 Пентакли;

Моето тълкуване: (8 Ч) След постигнатия успех на сегашната ми работа, търся нови предизвикателства; неудовлетворение, въпреки постиженията; готова съм да заменя сигурността на това, което имам, за новият път, който ми се открива, последвано от 3 Ж - добро напасване на новата работа, това, с което се захващам тепърва ще се развива все по-добре, докато се стигне до Крал Ч - най-артистичният от всички крале, при това е Крал, а не "ниска" карта и за мен означава разгръщане на творческият ми потенциал. Първите карти, според мен, са свързани с периода на обучение, който предстои. Следващите карти указват започването на самата работа в последствие - преход (2 М): период на застой, липса на развитие (мястото е ново и ще е нужно време за разработването му). За да преодолея 2 М ще са ми нужни качествата на Асо М ( Асо М означава и изчерпване на търпението, задвижване на нещата), което ще доведе до 9 Пентакли - мисля, чак есента ще видя удовлетворяващи резултати от това начинание. По принцип при мен картите отдолу показват по-далечното бъдеще.

Какво ще кажете вие? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще се случи, ако започна работа в .... фитнес като инструктор по групови занимания?

Първо да поясня - тегля три карти, но винаги се осланям на интуицията си и понякога (както сега) усещам, че е нужно да изтегля още карти. Важно е и как ги подреждам (оставям ръцете си свободно да се движат) и накрая се получава една цялостна картина.

Затова - първите три карти са:

8 Чаши   3 Жезли   Крал Чаши ; след което идват: 2 Мечове   Асо Мечове ; Отдолу: 9 Пентакли;

Моето тълкуване: (8 Ч) След постигнатия успех на сегашната ми работа, търся нови предизвикателства; неудовлетворение, въпреки постиженията; готова съм да заменя сигурността на това, което имам, за новият път, който ми се открива, последвано от 3 Ж - добро напасване на новата работа, това, с което се захващам тепърва ще се развива все по-добре, докато се стигне до Крал Ч - най-артистичният от всички крале, при това е Крал, а не "ниска" карта и за мен означава разгръщане на творческият ми потенциал. Първите карти, според мен, са свързани с периода на обучение, който предстои. Следващите карти указват започването на самата работа в последствие - преход (2 М): период на застой, липса на развитие (мястото е ново и ще е нужно време за разработването му). За да преодолея 2 М ще са ми нужни качествата на Асо М ( Асо М означава и изчерпване на търпението, задвижване на нещата), което ще доведе до 9 Пентакли - мисля, чак есента ще видя удовлетворяващи резултати от това начинание. По принцип при мен картите отдолу показват по-далечното бъдеще.

Какво ще кажете вие? :)

 

Втората тройка от карти, за мен лично е безсмислена - тя не дава никаква допълнителна или полезна информация. Може би все пак е добре да се придържаш към нормално гледане с три карти.

 

Колкото до самата комбинация, Крал чаши в случая е ниска карта - той не е на мястото, на което да е в силата си, и на което да значи нещо съществено. Не мисля, че има проблем да започнеш работа като инструктор, но се съмнявам, че това ще те удовлетвори, или пък че такава смяна ще ти донесе някакви бенефити - Крал чаши на трета често се явява доста безполезен, когато става дума за такива неща.

 

С две думи, търсиш утеха, където няма да я намериш.

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime, благодаря! В такъв случай какво би казала за следната комбинация на въпрос: "Какво ще се случи, ако остана да работя в ... фитнес?

Изпадна: Отшелникът

 

Светът   4 Пентакли   9 Пентакли 

 

Отдолу: Крал Мечове

 

 

С тези 4 Пентакли и изпаднал Отшелник.. хич не ми харесва.. Но нещо днес ми е много трудно да ги разбера тия комбинации :( Понякога картите ми говорят разбираемо, а понякога не.. или пък аз съм си запушила ушите, не знам..

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime, благодаря! В такъв случай какво би казала за следната комбинация на въпрос: "Какво ще се случи, ако остана да работя в ... фитнес?

Изпадна: Отшелникът

 

Светът   4 Пентакли   9 Пентакли 

 

Отдолу: Крал Мечове

 

 

С тези 4 Пентакли и изпаднал Отшелник.. хич не ми харесва.. Но нещо днес ми е много трудно да ги разбера тия комбинации :( Понякога картите ми говорят разбираемо, а понякога не.. или пък аз съм си запушила ушите, не знам..

 

По тези карти нещата са застопорени, макар че на теб това ти тежи. С 9 пентакли, подкрепена и от другите карти, тук нямаш много избори - те ще бъдат забавени.

 

Няма как винаги всичко да е разбираемо - винаги пробвайте да тълкувате първо сами, трудно или не. Така постепенно нещата стават по-лесни :)

Линк към коментар
Share on other sites

Истина ли е едно нещо или не? Картите са - Справедливостта, Луната, 7 меча. Мисля, че по-скоро си въобразявам, прилича ми на бягство от действителността. Не мога да разбера ролята на Справедливостта тук, до Луната.

Линк към коментар
Share on other sites

Справедливостта, последвана от Луната - аз го тълкувам така: нещата не могат и не бива да са такива, каквито ти питаш/искаш; точно обратното е истина.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...