Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 3


Recommended Posts

Благодаря,Лиула!

Зададох този въпрос, тъй като на въпрос какво да очаквам от един мъж до края на месеца ми излязоха следните карти- Страшен съд, Магът и Влюбените - предполагам,че вероятно ще се разделим.

Следващият ми въпрос беше с какво точно е свързан този избор и ми се падна следната комбинация - Императрицата, Отшелникът, Императорът - според вас тази комбинация какво означава, т,е дали ми се потвърждават подозренията,че ще поиска да се разделим?

 

Мод. бележка: Отварям нова тема за Таро и любовта, заради големия интерес и многото мнения в предишната. Конкретното мнение преместих от Таро за начинаещи, тъй като отговаря на специфична тематика.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Занимавам се с Таро от 3 месеца и съм напълно начинаеща. Форумът много ми харесва и се радвам, че попаднах на него.

Eleana, моето мнение е, че връзката няма да я бъде дълго. Първоначално ми хареса това, че Страшният съд е на първа, а Влюбените е на трета позиция, но като видях втората ти подредба, с този Император накрая.. Струва ми се, че от този мъж може да се очаква решение, подвластно на егото му, но не и на любовта му.
Забелязвам, че имаш само големи аркани. Така се паднаха или гледаше само с такива? Имам 2 колоди, първата ми е само големи аркани, а преди половин месец си взех и такава с 78 карти.

Ето една подредба с първото тесте:
Как ще се развият взаимоотношенията на X жена с Y мъж до края на април? (правила съм я в средата на март):
1. Питащият - нагласа и отношение към партньора и съюза (това е жената) - Кулата
2. Партньорът - нагласа и отношение към питащия и съюза (мъжът) - Колесницата обърната
3. Актуално състояние - Влюбените обърната
4. Какво ще се случи - Императорът обърната
Отдолу - Страшният съд обърната

Знам отговора и той съвпадна с моето мнение за картите. Какво ще кажете вие по темата?

Вече гледам основно с втората колода от 78 карти и нареждам само по три, без да ограничавам позиции, но тогава все пробвах разни подредби  :) Тази подредба междудругото не е никак лоша, но забелязах, че като дам свобода на картите, ги тълкувам по-лесно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, аз съм като теб с 2 колоди- това гледане си беше само с големи аркани...

Отдавна не я бях ползвала и реших да видя какво ще ми покажат...

Аз не гледам с обърнати карти, тъй като съм на мнение,че има достатъчно карти в таро, които да ми покажат и хубавото, и лошото, и не мога да ти дам адекватно мнение за твоята подредба...

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една подредба с първото тесте:

Как ще се развият взаимоотношенията на X жена с Y мъж до края на април? (правила съм я в средата на март):

1. Питащият - нагласа и отношение към партньора и съюза (това е жената) - Кулата

2. Партньорът - нагласа и отношение към питащия и съюза (мъжът) - Колесницата обърната

3. Актуално състояние - Влюбените обърната

4. Какво ще се случи - Императорът обърната

Отдолу - Страшният съд обърната

 

Разделиха се?

Или са обвързани... някак без да го искат!? Страшният съд обърнат е интересен - прав е освобождаване, но обърнат?

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!  Аз съм начинаеща, но въпросът е за любовта. Затруднявам се в тълкуване картите, особено дворцовите. Не публикувах подредбите в тема за начинаещи, защото имам нужда от помощта на по-опитните.

Направила съм подредба за въпрос:

Развитие на отношенията между Л и Б до края на годината. 

Карти: 2чаши ; Кралица чаши; Сила

Хората се разделили преди 8 месеца и жената се опитва да възстанови отношенията. Вероятно съм прекалила с периода - 1 година.

Моето предположение е че ще се възобновят отношенията си, като жената ще прояви нужното търпение и положи усилия. .

 

Пак на същия въпрос, но за друга влюбена двойка

Карти: Влюбените; Рицар жезли; Страшния съд /за съжаление пропуснах да сложа допълнителни карти на СС/

Тук виждам прибързано решение за обвързване на един младеж основано на сексуално привличане. Какво да очаквам от комбинация Влюбините и СС

 

Пак на същия въпрос за семейна двойка

Карти: Паж чаш; Дяволът; 3меча

Ако приемем, че Паж чаши е миналото, то тази двойка  се опитала да се помири след много сериозно скарване, но любовта се е привърнала в ненавист и отношенията са окончателно разрушени.

 

Подредбите са много красноречиви. Ще бъда много благодарна, ако ми помогне някой

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!  Аз съм начинаеща, но въпросът е за любовта. Затруднявам се в тълкуване картите, особено дворцовите. Не публикувах подредбите в тема за начинаещи, защото имам нужда от помощта на по-опитните.

Направила съм подредба за въпрос:

Развитие на отношенията между Л и Б до края на годината. 

Карти: 2чаши ; Кралица чаши; Сила

Хората се разделили преди 8 месеца и жената се опитва да възстанови отношенията. Вероятно съм прекалила с периода - 1 година.

Моето предположение е че ще се възобновят отношенията си, като жената ще прояви нужното търпение и положи усилия. .

 

Пак на същия въпрос, но за друга влюбена двойка

Карти: Влюбените; Рицар жезли; Страшния съд /за съжаление пропуснах да сложа допълнителни карти на СС/

Тук виждам прибързано решение за обвързване на един младеж основано на сексуално привличане. Какво да очаквам от комбинация Влюбините и СС

 

Пак на същия въпрос за семейна двойка

Карти: Паж чаш; Дяволът; 3меча

Ако приемем, че Паж чаши е миналото, то тази двойка  се опитала да се помири след много сериозно скарване, но любовта се е привърнала в ненавист и отношенията са окончателно разрушени.

 

Подредбите са много красноречиви. Ще бъда много благодарна, ако ми помогне някой

Здравей  :) !

За първата двойка - не мисля, че ще възобновят отношенията си до края на годината. Силата е по-скоро липса на сила, безпомощност пред обстоятелствата, но нека и по-опитните коментират.

По втората комбинация - аз също смятам, че Рицарят жезли е взел решение за промяна, за по-сериозно обвързване.

По третата комбинация - мисля, че ще се разделят, не изключвам и намесата на трети човек във връзката.

Редактирано от tanya84
Линк към коментар
Share on other sites

Sha Angreal, да, разделени са окончателно. Обаче ти напипа нещо, което изобщо не бях отразила.. Да, свързани са, стига да не ти звучи откачено.. свързани са на "духовно" ниво, но това е като период, в който е нужно да се "изчистиш" от старите травми и проблеми. Нужно е време, за да спреш един вид да мислиш и да се сещаш за другия.. Все пак, няма шанс за връщане назад.

Линк към коментар
Share on other sites

...Не знам как са се разделили,защото точно този обърнат Страшен съд за мен не означава крайно решение по въпроса...,а че някой го е страх от промените,които предвещава той...В комбинация с обърнатите Влюбени е още едно потвърждение,че крайният избор не е направен...Странно,но на мен обърнатият Император винаги ми се е появявал,когато съм "на нож" с баща ми...,но тук като тенденция още веднъж потвърждава,че някой не знае,не е сигурен или се страхува от това нещата да свършат...и края май още не е решен...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте!  Аз съм начинаеща, но въпросът е за любовта. Затруднявам се в тълкуване картите, особено дворцовите. Не публикувах подредбите в тема за начинаещи, защото имам нужда от помощта на по-опитните.

Направила съм подредба за въпрос:

Развитие на отношенията между Л и Б до края на годината. 

Карти: 2чаши ; Кралица чаши; Сила

Хората се разделили преди 8 месеца и жената се опитва да възстанови отношенията. Вероятно съм прекалила с периода - 1 година.

Моето предположение е че ще се възобновят отношенията си, като жената ще прояви нужното търпение и положи усилия. .

 

Пак на същия въпрос, но за друга влюбена двойка

Карти: Влюбените; Рицар жезли; Страшния съд /за съжаление пропуснах да сложа допълнителни карти на СС/

Тук виждам прибързано решение за обвързване на един младеж основано на сексуално привличане. Какво да очаквам от комбинация Влюбините и СС

 

Пак на същия въпрос за семейна двойка

Карти: Паж чаш; Дяволът; 3меча

Ако приемем, че Паж чаши е миналото, то тази двойка  се опитала да се помири след много сериозно скарване, но любовта се е привърнала в ненавист и отношенията са окончателно разрушени.

 

Подредбите са много красноречиви. Ще бъда много благодарна, ако ми помогне някой

Здравей  :) !

За първата двойка - не мисля, че ще възобновят отношенията си до края на годината. Силата е по-скоро липса на сила, безпомощност пред обстоятелствата, но нека и по-опитните коментират.

По втората комбинация - аз също смятам, че Рицарят жезли е взел решение за промяна, за по-сериозно обвързване.

По третата комбинация - мисля, че ще се разделят, не изключвам и намесата на трети човек във връзката.

 

Много благодаря за помощта Tanya84. 

При първата двойка  много добре го усетихте, че има определени обстоятелства които са трудни за преодоляване, а и първите две карти са прекалено нежни-няма борбеност в тях. Но карта Сила не е обърната и това ми дава основание да предположа че ще се справят. Вижда се взаимното желание.

Може би, трябва да задам още въпроси към първата подредба за да има по-ясна картината?

 

По втората комбинация наистина е много сериозно обвързване - за пръв път младежът живее на семейни начала/почти брак/

Sha Angreal в коментара си към една подредба тук пише, че "Страшният съд ..... прав е освобождаване" . Може ли да приема, че Влюбените и СС в моята подредба е приключване с предишен ергенски живот?

По третата - да, има намеса на трети човек. Предположение за раздялата е заради 3 мечове на последната ли? Преди това, с този Дявол, сигурно доста ще измъчват един друг.

 

Ако още някой иска да се включи в обсъждането, много би ми помогнал.

Редактирано от Ludmila
Линк към коментар
Share on other sites

За любовно гледане, без значение на коя позиция е, щом видя Императорът, резултатът винаги е раздяла и приключване на отношенията (напомня ми на Крал Мечове). Имало е доста неувереност в решението им, голям страх от страна на момичето, нежелание за приключване; също по Колесницата - инфантилност, никакъв синхрон между емоции, страсти, мисли от страна на момчето. Но изборът е само един - раздяла. Затрудненията идват от приемането на този избор (Кулата). 

Линк към коментар
Share on other sites

...Да,но това е карта за състояние,не е ситуационна...Кулата-да,но обърнатите Колесница и Страшен съд,които в права позиция означават някакво развитие,то в обърната за мен значат застой...Императорът обърнат означава някаква неяснота и нерешителност да се подходи с категоричността на Крал меч...,още повече в женски вариант означава "тиранията на слабия"...и ниска самооценка...Може да съм в грешка...нека по-вещите в подредбите да се изкажат по спорният ни въпрос...:)...Отскоро се пробвам с обърнатите карти и е възможно да съм в грешка...

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос, дали мъжът Х изневерява на жената У, картите са - Страшният съд, Асо жезли, Паж пентакли. Тук се колебая заради Страшният съд. Дали връзката им е до такава степен изчерпана, все едно са разделени и мъжът търси секс ( Асо жезли ) и нови изживявания (Паж пентакли ) другаде. Или трудния период вече е отминал и им предстои вълнуващо ново начало ( Асо жезли и Паж пентакли )?

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос, дали мъжът Х изневерява на жената У, картите са - Страшният съд, Асо жезли, Паж пентакли. Тук се колебая заради Страшният съд. Дали връзката им е до такава степен изчерпана, все едно са разделени и мъжът търси секс ( Асо жезли ) и нови изживявания (Паж пентакли ) другаде. Или трудния период вече е отминал и им предстои вълнуващо ново начало ( Асо жезли и Паж пентакли )?

 

Не би трябвало да се затруднявате от подобни карти.

Един съвет - всички карти в Таро се анализират като комбинации, не като отделни карти. Асата на средна позиция са безжизнени. С редки изключения.

 

Трябва да се пробвате.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

 

На въпрос, дали мъжът Х изневерява на жената У, картите са - Страшният съд, Асо жезли, Паж пентакли. Тук се колебая заради Страшният съд. Дали връзката им е до такава степен изчерпана, все едно са разделени и мъжът търси секс ( Асо жезли ) и нови изживявания (Паж пентакли ) другаде. Или трудния период вече е отминал и им предстои вълнуващо ново начало ( Асо жезли и Паж пентакли )?

 

Не би трябвало да се затруднявате от подобни карти.

Един съвет - всички карти в Таро се анализират като комбинации, не като отделни карти. Асата на средна позиция са безжизнени. С редки изключения.

 

Трябва да се пробвате.

 

Не знаех, че асата на средна позиция за безжизнени.. Значи в това се изразява Страшния съд - едно безжизнено Асо жезли, липса на страст, липса на порив и желание, а мъжът сигурно се чувства като дете - безпомощен да промени ситуацията.

Линк към коментар
Share on other sites

...А това Асо не се ли отнася към Страшния съд...и той всъщност да не се е осъществил...?...И щом АЖезли е безжизнено,човекът да е имал намерение да го направи,но в последният момент да е размислил и да се е отказал...?...Нещо като "хем му се иска,хем не му стиска"... :)...Или картите да указват всъщност опасенията на питащият дали "нещото" се е случило...неговата подозрителност,а всъщност да не е... :hmmmmm:...Пажът не ми е действаща карта...При мен на трета позиция ми се е падала,когато не мога да взема решение и толкова го мисля,че има едно положение...седя и си мисля,седя и си мисля...и по едно време усещам,че само си седя...:)...в смисъл никакви действия...така че моето скромно мнение е,че човекът не го е направил...,въпреки съмненията на питащия...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос, дали мъжът Х изневерява на жената У, картите са - Страшният съд, Асо жезли, Паж пентакли. Тук се колебая заради Страшният съд. Дали връзката им е до такава степен изчерпана, все едно са разделени и мъжът търси секс ( Асо жезли ) и нови изживявания (Паж пентакли ) другаде. Или трудния период вече е отминал и им предстои вълнуващо ново начало ( Асо жезли и Паж пентакли )?

Моите разсъждения по темата: и двете карти Страшният съд и Паж пентакли са символи на възможмости за ново начало, развитие на събитията. Ключовата дума на Асо жезли е замисъл. Комбинация СС+Асо ж.= възможност да започнеш отначало.  Много "начала" са се събрали на едно място :) Страшния съд е големият аркан и водещ в тази подредба.Малките аркани са след него.

Правя извод: СС на първа може да се приеме и като събития от миналото и мъжът го е направил, осъдил постъпката си. Миналото и неговите грешки са останали зад гърба му и той е готов да започне отначало с жената У.

Линк към коментар
Share on other sites

Мили дами, бихте коментирали карта Сила /права/ на последна позиция в подредбата ми

Развитие на отношенията между Л и Б до края на годината. 

Карти: 2чаши ; Кралица чаши; Сила

Отнема ли Сила/права/ възможностите на двойката да бъдат заедно, или им дава тази възможнот

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ludmila! Аз съм съвсем начинаеща, но като видях тези карти, първото, за което си помислих, беше - жената има някакъв житейски урок с този мъж. Житейският урок е свързан със Силата - дали търпение, може би силата да контролираш егото си, страстите си.. Едно малко влюбване ще доведе до израстването на жената като личност.

Иначе по въпроса - като че ли Силата не е "активна" карта и не знам доколко би дала тласък за реализирането на 2 чаши. От форума съветват да гледаме за по-кратки срокове от време и аз мисля, че е по-добре..Опитай :)

Линк към коментар
Share on other sites

Невяна, много благодаря за включването. Жената не е от най-търпеливите по характер и виждането ти относно нея има основание. Благодаря и за подсещането че Сила не е активна карта. Да, прекалих със срока, не биваше повече от 2-3 месеца.

Линк към коментар
Share on other sites

Мили дами, бихте коментирали карта Сила /права/ на последна позиция в подредбата ми

Развитие на отношенията между Л и Б до края на годината. 

Карти: 2чаши ; Кралица чаши; Сила

Отнема ли Сила/права/ възможностите на двойката да бъдат заедно, или им дава тази възможнот

 

Здравей и от мен :)

 

Съвсем просто казано, няма развитие в тези карти - Силата с чаши "не пее в хора", особено с такива чаши, като двойката, която е доста слаба карта. Тази комбинация отразява едно потиснато състояние на нещата.

 

Най-адекватния срок за отношения е до месец. Оттам нататък няма смисъл да се пита за такива дълги периоди - много рядко картите ще покажат някакво развитие.

 

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Чаши със Сила никога не дават развитие, първо, това са проективни карти, второ, те указват много начално опознаване на картите, затова ви съветвам внимателно да прочетете какво е писано досега в този форум за начинаещи.

Защото, иначе има риск да се повтаряме до безкрайност.

 

Разбирам, че идват нови хора в този форум и те са добре дошли, но моля ви четете предходното. Проблемите нито са различни, нито са уникални.

Разбирам, че всеки иска да е различен и уникален с проблемите си, но не е. И Таро го потвърждава.

 

Да бъдем реалисти, това е най-важната първа стъпка в Таро.

Поздрави :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря Lifetime, сега вече с тази ситуация всичко е ясно. На добри учители случих. Взех си и поуката да не загадвам толкова надалеч.

Направих още една за тази двойка: Какво смята да предприеме мъжът спрямо жената /срок 1месец/

Карти: 4 мечове; 6 жезли; 2 жезли

Както попитах картите с думичката "смята" - така те  и отговорили. Лежи си и задълбочено мисли как да намери изход от сложната ситуация. Намира решението, но не ми става ясно дали реално предприема нещо. Какво казва 2 жезли. Все ми убягва края.

За да се опитам да разбера, попитах картите: Ще се възобновят ли отношенията между тях /срок 1месец/

Карти: 3 чаши; Асо мечове; Рицар на чашите

Пак им се падат основно чашите, но Асо мечове между тези карти дава контакт. Най-после ще започнат да общуват за да прояснят ситуацията помежду си. /от 8 месеца са разделени/

Моля, да  насочете ме към верения отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Лиула,чета доста във форума и вероятно ми е в повече информацията. Четох и за проекцията в таро. Дори предположих, че е това, но не бях сигурна. Забележка Ви е съвсем уместна.

Линк към коментар
Share on other sites

За да се опитам да разбера, попитах картите: Ще се възобновят ли отношенията между тях /срок 1месец/

Карти: 3 чаши; Асо мечове; Рицар на чашите

Пак им се падат основно чашите, но Асо мечове между тези карти дава контакт. Най-после ще започнат да общуват за да прояснят ситуацията помежду си. /от 8 месеца са разделени/

 

Защо мислиш, че Ас меча дава контакт между 3 чаши и Рицар чаши?

Освен това, каква е ролята на първа карта 3 чаши като отговор на твоя въпрос?

За да се падат често чаши, това нещо значи и то е тенденция.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...