Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (13.05.13 - 19.05.13)


Recommended Posts

13.05.13

 

В Божественном языке нет ни одного отрицательного слова. В Божественном языке не существуют слово: «НЕ МОГУ». В Божественном языке слова «неверие», «безлюбие» не существуют. В Божественном языке существуют только положительные слова. Там каждое слово имеет только одно значение и когда его произнесёшь – оно осуществляется. Вы идёте молиться на вашем языке и удивляетесь, почему нет ответа на ваши молитвы. Когда вы молитесь Господу – Он вас не понимает. Сейчас и самым развитым существам чтобы дойти до Господа, чтобы принимались их молитвы, необходимо молиться в течение 20 лет. ...Когда скажешь слово «яблоня» на Божественном языке – яблоня сразу же будет перед тобой и её плоды даже созреют перед тобой. Когда скажешь слово «дом» – сразу же перед тобой появится желаемый дворец. Когда скажешь «фортепиано» – у тебя будет самое хорошее фортепиано. Сядешь и будешь играть на нём. Когда скажешь слово «виртуоз» – станешь таким, как ты хочешь. Что скажете – то и будет.

 

Опять явился

 

 

В Божествения език няма нито една отрицателна дума. В Божествения език не съществува думата: „НЕ МОГА“. В Божествения език думите неверие, безлюбие не съществуват. В Божествения език съществуват само положителни думи. Там всяка дума има само едно значение, и като я кажеш, тя става. Вие отивате да се молите с вашия език и се чудите защо не се отговаря на молитвите ви. Като се молите на Господа, Той не ви разбира. Сега и най-напредналите същества, за да отидат при Господа, за да се приемат молитвите им, трябва да се молят по 20 години. ...Когато кажеш думата ябълка на Божествен език, веднага ябълката ще бъде пред тебе и плодовете ѝ още пред тебе ще узреят. Като кажеш думата къща, веднага пред тебе ще се яви един палат, какъвто искаш. Като кажеш, пиано, ще имаш най-хубавото пиано. Ще седнеш и ще свириш на него. Като кажеш думата виртуоз, ще станеш такъв, какъвто искаш. Каквото кажете, това ще бъде.

 

Пак се яви

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

14.05.13

 

Нуждается ли Христос в вашем сожалении о том, что Он умер? Это – испытание, которое Христос выдержал и Он радуется, что выдержал. Мы только сожалеем. Он радуется, что выдержал своё испытание, а мы постоянно скорбим и в течение двух тысяч лет находимся в непрестанной скорби. Он говорит: Всем, как я, необходимо правильно пройти свои испытания, необходимо их выдержать. Каждый из вас говорит: Пусть всё произойдет, только чтобы это не свалилось на мою голову.

 

Слово стало плотью

 

 

Каква нужда има Христос да съжалявате, че той е умрял? То е един изпит, който Христос го издържал и Той се радва, че го е издържал. Ние само съжаляваме. Той се радва на изпита си, пък ние скърбим постоянно и от две хиляди години се скърбим. Той казва: Всички като мене трябва добре да държите изпита си, трябва да го издържите. Всеки един от вас казва: Всичко да дойде, само това да не дойде до главата ми.

 

Словото стана плът

 

Линк към коментар
Share on other sites

15.05.13

 

Христос знал, что умрёт и на третий день воскреснет, но Он ещё не испытал этого. Он ещё не произвёл этот опыт и поэтому в его уме возникло искушение. Ему подумалось: «А если я умру и не смогу подняться? Но ничего, проведу этот опыт и будь что будет». Пилат ничего не знал об этом. Он говорил себе: если я тебя повешу на кресте, согласно римским законам с тобой всё закончится. Христос ему сказал: «С Римской империей всё будет кончено, но не со мной. Со мной ничего не закончится. Я сейчас только начинаю свою историю».

 

Жизнь – более драгоценна

 

 

Христос знаеше, че ще умре и в третия ден ще възкръсне, но Той не беше още изпитал това. Той още не беше направил този опит, и затова в ума му се яви едно изкушение; Той си мислеше: „Ами ако умра и не мога да стана? Но нищо, ще направя този опит, че каквото ще да става“. Пилат не знаеше това нещо. Той си казваше: Ако те окача на кръста, според римските закони, с тебе всичко ще се свърши. Христос му каза: „С римската империя всичко ще се свърши, но не и с мене. С мене нищо няма да се свърши. Аз едва сега започвам своята история“

 

Животът е по-драгоценен

 

Линк към коментар
Share on other sites

16.05.13

 

Для того чтобы долго жить, человеку необходимо быть поставленным в неблагоприятные условия и размышлять. Омоложение начинается в Причинном мире. В Причинном мире человек будет работать над омоложением. Вашим мыслям необходимо стать молодыми, потом – чувствам, и, после этого – поступкам. ...Самый надёжный метод омоложения – внести Любовь в сердце человека. И кто не может внести Любовь – тот стар. Человеку достаточно проявить Любовь и он помолодеет, и если у него морщины – они исчезнут. Под «омоложением» понимаю освобождение от ненужных дел.

 

Омоложение

 

 

За да живее човек дълъг живот, трябва да е поставен при неблагоприятни условия и да мисли. Подмладяването най-първо започва от Причинния свят. В Причинния свят човек ще работи върху подмладяването. Мислите ви трябва да станат млади, после – чувствата, и след това – постъпките. ...Най-сигурен метод за подмладяване е да се внесе Любовта в сърцето на човека. И който не може да внесе Любовта, той е стар. Достатъчно е човек да прояви Любовта и ще се подмлади и ако има бръчки, ще изчезнат. Под „подмладяване“ разбирам освобождаване от ненужни работи.

 

Подмладяване

Линк към коментар
Share on other sites

17.05.13

 

Когда двое любят друг друга, первое, что от них требуется – иметь между собой взаимный обмен. В этом состоит смысл жизни. Не желайте чтобы любили только вас. Жизнь состоит в том, чтобы любить, и чтобы нас любили. Это завтрашний день, это сегодняшний день. Сегодня – Божественный день. Завтра – человеческий день. Эти два дня необходимо объединить в одно [целое]. Будущее, будущие возможности находятся в человеческом, а настоящее и в Божественном.

 

На завтрашний день

 

 

Когато двама души се обичат, първото нещо, което се изисква от тях, е да има по между им взаимна обмена. В това седи смисълът на живота. Не искайте само да ви обичат. Животът седи в това да обичате и да ни обичат. Това е утрешният ден, това е днешният ден. Днес е Божественият ден. Утре е човешкият ден. Тези двата дни трябва да се съединят в едно. Бъдещето, бъдещите възможности са в човешкото, а настоящето и в Божественото. 

 

На утрешния ден

 

Линк към коментар
Share on other sites

18.05.13

 

Как объясняется, что болезни обязаны своим происхождением духовным причинам? Отрицательная, разрушительная мысль или чувство сначала присутствуют в невидимых телах человека – астральном, умственном, причинном. После своими вибрациями они спускаются в эфирное тело, а от эфирного – в физическое. Когда спустятся в физическое тело – орган, вибрации которого родственны волне, подвергается их нападению.

 

Психические причины болезней

 

 

Как се обяснява, че болестите се дължат на духовни причини? Отрицателната, разрушителна мисъл или чувство отначало са в невидимите тела на човека – астрално, умствено, причинно. После със своите трептения те слизат в етерното тяло, а от етерното – във физическото. Като слязат във физическото тяло, нападат онзи орган, с чиито трептения са сродни по характера на вълната.

 

Психични причини за болестите

 

Линк към коментар
Share on other sites

19.05.13

 

Толщина границы, отделяющей этот мир от другого, составляет только одну стомиллионную часть миллиметра. Кто-то думает, что этот мир очень далёк от того мира и что туда необходимо направиться на автомобиле. Нет, человеку достаточно повысить своё сознание и начать переходить эту границу. Эта граница тонкая, проходится трудно, потому что уму требуется начать вибрировать в соответствии с вибрациями того света. Если войдёшь в тот свет неподготовленным и твои ум и сердце не могут вибрировать в соответствии законам и вибрациям того света – тебя сразу же выбросят вон. Если ваши ум и сердце вибрируют согласно мыслям и чувствам того света – вы останетесь там и не будете желать вернуться на землю – так красив тот свет.

 

Кто сеет и кто жнёт

 

 

Границата, която отделя този от онзи свят има дебелина само една стомилионна част от милиметъра. Някои мислят, че този свят е много далеч от онзи, и че трябва с автомобил да отидат там. Не, достатъчно е да подигне човек съзнанието си и да почне да преминава тази граница. Тънка е тази граница, мъчно се минава, защото се изисква умът да почне да вибрира съответно на вибрациите в този свят. Ако влезеш неподготвен в този свят и умът и сърцето ти не могат да вибрират съобразно законите и вибрациите на този свят, веднага ще те изхвърлят навън. Ако умът и сърцето ви вибрират съгласно мислите и чувствата на онзи свят, ще останете там, и няма да искате да се върнете на земята – толкова красив е този свят.

 

Който сее и който жъне

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...