Jump to content
Порталът към съзнателен живот

В депресия ли съм?


Recommended Posts

Ти прочете ли статии за стреса и обясни ли  си естеството на усещанията си?

 

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Четох много, и днес също чета.

Проблемът е там, че на практика не изпитвам стрес, страх, тревога... смятам, че съм спокойна. Дори кръвното и пулса ми са добре.

Пуснах няколко дни отпуск, за да си почина, но се разболях. Лекувах си настинката и така прекарах почивката...

Имам замайване, както и други телесни усещания, които ме изтощават.

Следващата ми терапевтична сесия е след около седмица, а преди това ме очакват още лекарски прегледи. 

Имам волята да се вкарам в ред, само че в момента се намирам в порочен кръг и съм изморена. Изморена във всеки смисъл на думата... дори почивката вкъщи, където ми е най-хубаво не помага.

Може и да се наложи да сменя терапевта, защото последния път не ми даде кураж, а точно обратното. Каза ми "За всички е така. Времената станаха такива, че никой от нас не може да мисли за бъдеще."

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Е, преувеличила е малко, но просто е искала да ти каже,че оплакванията  ти не са нещо странно и необикновено, а дори са ....банални.

Това ,,банални,, го каза една моя кликентка, на която обесних подробно, на какво се дължат оплакванията и . Тогава  тя ми каза ,, язък, аз мислих,че съм уникална с моите оплаквания, а то излезе,че съм банална,,.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би сте прав. Както винаги съм Ви признателна за отзивите.

Малък ъпдейт с мен: поръчала съм книгата за която споменахте. Междувременно минах преглед при ендокринолог, тъй като имам автоимунно заболяване, както и сериозен проблем с килограмите. В града, в който живея не получавам адекватно внимание от страна на лекарите, затова отидох при специалист в един от големите градове. Оказа се, че положението ми е 50/50 и имам доста над какво да работя по себе си. Предстои ми дълъг път с изследвания, медикаменти, опити за сваляне на килограми и т.н. 

И понеже лекаря не пита какво ме притеснява и какво изпитвам, обясних всичко за усещанията си, както и че най-много ме притеснява сърцето...

В момента, в който пропътувах пътя обратно към къщи обаче... сърцето ми пак започна да "пърха/блъска" на моменти, да имам усещане за движение в главата, както и завишено кръвно и пулс.

Както уверих и лекаря - имам желание и готовност да работя върху себе си и да подобря здравето си. Нещото, за което не съм сигурна обаче е дали ще се справя и дали изобщо ще ми се даде шанс от живота... Та аз съм човек, който не може и да се движи много-много, понеже се измарям твърде лесно, получавам задух и сърцебиене, а понякога и бодежи в гръдта.

Чувствам се сякаш съм заклещена в сегашното си положение и че светлината в тунела е недостижима.

"Дали няма да умра скоро?", "Дали ще се оправя?", "Дали всичко е и ще бъде наред?", "Дали ще мога да живея пълноценно някога?", "Инсулт ли е? ; Инфаркт ли е? ; Да не изпадна в сърдечен арест?! ; Тумор ли е? Какво е?!", "Всичко това е защото водиш нездравословен начин на живот!" - Това са част от вихрушката мисли, които почти постоянно се блъскат в главата ми.

Имам и добри моменти. Моменти, в които се чувствам добре и обнадеждена, но те продължават сравнително кратко и най-вече когато съм в състояние на покой вкъщи. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

И забравих да спомена, че имах доста неспокойна нощ и сънувах ужасни неща, които в голяма частност се срамуван да споделя дори. Будих се в ранните часове на сутринта уплашена.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...