Jump to content
Порталът към съзнателен живот

гневът руши семейството ни


Recommended Posts

Здравейте,

казвам се Карина и съм на 31 години. Причината, поради която ви пиша е мъжът ми. Според мен той има сериозен проблем с нервите. Съпругът ми работи много, изморен се прибира у дома, общуваме малко, рядко му остава време и сили да поговори и поиграе със сина ни. Приела съм ситуацията, каквато е и съм благодарна за усилията, които полага, за да сме финансово обезпечени! Доволна съм, че е самостоятелен и харесва това, което прави. С времето обаче на преден план изплува все повече недоволството му към мен. Той си е втълпил, че не съм доволна от него и не оценявам труда и жертвите му. Нужно е да се случи нещо съвсем малко, което да отприщи, както казва той самият, у него гняв и гняст към мен. Тогава се получава ефектът на снежната топка, която се търкаля по склона и набира сила и мощ. Стига се до момент, в който да овладее емоцията си е почти невъзможно. Не може да спре да се заяжда с мен, провокира ме пред малкия ни син, говори високо и дава примери от миналото ни, които са се случили преди години. Знам, че не съм перфектна, понякога и аз изгубвам контрол над нервите си, но мога да наблюдавам ситуацията и себе си от страни. Въртим се в този порочен кръг от години. Той иска да забравя себе си и да ме моделира спямо неговия калъп. Аз приемам думите му, прекарвам ги през душата си и черпя от тях, когато са мъдри и ме докоснат. Научил ме е на много неща, за което съм благодарна! Научих се да слушам безмълвно и безучастно критика след критика. Мислих си, че  това ще го отпусне, поредната безсънна нощ, отново и отново... Тази ярост може и да разруши отношенията ни ако продължи и се засили във физически аспект или детето ни бива свидетел на подобни моменти. Не знам до къде може да се стигне. Не искам синът ни да расте в такава среда и да става свидетел на слабостите на родителите му!.Искам мъжът ми да е щастлив и приемащ! Какво да направя, за да излекувам тази ненавист и злоба у него? Мислих си, че ще се справя сама, че любовта ни е достатъчна. Помогнете ми. Благодаря ви!

Редактирано от Karita17
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...