Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Новата Епоха


Аделаида

Recommended Posts

Бог е трансцедентен. Какво означава това? Че не е осезаем за нашите сетива. Но въпреки това знаем, че съществува. Не можем да го пипнем или видим, но знаем че е на небето, по същата логика е и на земята. Просто защото е навсякъде. Ако е в някакво конкретно място пък било то и "на небето" той би бил ограничен. Как може Бог да бъде ограничен? Какъв Бог би бил той тогава? Не. Бог е неограничен, от самото му това качество произлиза, че е и тук на земята. Проста логика. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Казвам - като Бог е в теб - извади ми го, покажи да го видя. Като не успееш, аз пак ще знам, че е в теб, но също и, че не можеш да го покажеш.

Ами Бог е доказуем и може да се "извади" и да се "покаже" и затова е казано: "По плодовете ще ги познаете!". За Него не може да се разбере по друг начин, освен по плода.

И още нещо - Бог е Извора на Живота, а не ръцете върху пластелина.

Ами и едното и другото. Хем е Живота, хем е пластелина, а е и ръцете, който могат да променят формата му (на пластелина). Не съществува нещо, което да излиза от Бога.

... Обяснете приятели обезглавяването на Йоан и разпването на Иисуса - къде за вас е фундаменталния смиъл на тези части от пътя.

Този символизъм може да се предложи и по-друг начин, но щом се е явил в този си вид със сигурност е най-добър и подходящ. С голяма точност описва поредната жертва от вътрешния свят на вървящия по пътя, намиращи се в

"по-ранно изречените" думи:

"Сега трябва Той да расте, а аз да се смалявам."

Разпъването на Исуса е последната жертва, с коята старата същност (съзнание) е напълно изчезнала (умира) и освободилото се място е готово да бъде донапълнено от новата. Завършека на процеса се намира в думите:

"...

46... Боже Мой, Боже Мой! Защо си Ме оставил? (ОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ)

...

30. А когато Иисус вкуси от оцета, рече: свърши се! ... (ОТ ЙОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ)"

И друго се сещам - примерно храма, Иисус изгони всички търговци от него и спомена, че храма трябва да бъде разрушен и Той ще издигне на негово място за три дни Нов.

По примера на горното, всеки може да опита да "разгадае" това! :rolleyes:

Поздрави, Приятели!

:)

:smarty::wub::smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Бог е неограничен, от самото му това качество произлиза, че е и тук на земята.

Но когато някой преяде не може да диша дори - има противоречие :)

Слабостите водят до големи проблеми. Противоречията в ума са източник на дисхармония.

Каква информация "ядем" всеки ден? Който е на вестници не се учудвам от

"тези жалки души само ще циврим за храна и вода" :)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Но когато някой преяде не може да диша дори - има противоречие :)

Слабостите водят до големи проблеми. Противоречията в ума са източник на дисхармония.

Не, няма противоречие. Знаем, че Бог се съдържа във всеки атом. Значи е и тук на земята, защото и тя е изградена от атоми. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Синева :thumbsup:

Но, ето една разминавка - по отношение на ограничаването. Такова има именно като поставим Бог на земята.

И смешно ми стана. Казваме, че в нас е Бог. И защо това не е напълно изявен Бог - защото сме на земята и в скрит и в явен смислъл. Започвам да си мисля, че този който смятам за скрит може и да е измислен като въобръжаем приятел, понеже само аз ли му обръщам внимание... Та ние сме ораничените, земни братя и сестри и пътя ни се показва.

Диалектика, ех, диалектика, Великия Творец на всичко ли те създаде двойствена и стягаща в смъртна прегръдка. Явно е имал посредник. Той създава неизменност, а проявите в преходността са обвързани с падналия човек. Това е план на смърт, който човека сам си е предизвикал, но по Волята свята Божия ни е дадена възможността за изчистване и за излизане от този план. Така той е и план на спасение. Обаче привързването към пластелина ни е смъкнало и как може да си мислим, че то ще ни и издигне. Направо и да си го помисля не мога, изтръпвам. Е, ама на който си му е удобно тлението нека просто да се радва. Нали трябва да сме доволни от това което имаме. Да имахме и достатъчно разсъдък за права преценка - какво всъщност имаме и какво не.

Нова епоха аз не искам, ако ще е в нови земни животи с непрестанни кармични кръгове и трупане. Благодаря, понаживял съм се. Сега обаче искам да Живея!

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

няма противоречие. Знаем, че Бог се съдържа във всеки атом. Значи е и тук на земята, защото и тя е изградена от атоми. smile.gif
Това което казваш е така, Максим.

Отговарям на въпроса (по подразбиране) от Венцислав

"Щом Бог е тук, защо хората, създадени по Образ и подобие на Бога,

са лоши и битието ни е нехармонично?"

по Волята свята Божия ни е дадена възможността за изчистване и за излизане от този план. Така той е и план на спасение.

Това е вярно.

За следващото имам забележка.

Кармата може да се ликвидира. Христос го демонстрира пределно ясно "прощават ти се греховете".

Но за да се продължи живота нататък по божествен начин трябва мъдрост, иначе пак ще има "непрестанни кармични кръгове и трупане".

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::thumbsup:

:D Нима някой се надява (или са му обещали) да мине по "шорткъта" към Живота :D , преди да се е научил как да живее в земните животи без да трупа карма; преди да е изчистил сам натрупаната карма; преди да е подал ръка на свои братя и сестри, които сега търсят пътя си и осъзнават кармата си?

Новата епоха, струва ми се, ще започнем тогава, когато вече ни е все едно къде и в каква форма живеем - с радост сме готови да се преродим тук, защото за щастие и с Любов идваме; когато се научим на изкуството да Живеем и живота в тленните си одежди. :angel:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Не хората, а Човека е създаден по образ и подобие.

Но дори това, което не е образ и подобие, а е само отражение, също не излиза от Бога! Нищо не излиза извън Бог, защото Бог е и Нищото.

Само с работа върху пластилина може да станем начинаещи калфи в работата с глина, пък после като и нея я изучим ще ни запишат и в училището по грънчарство, скулптурно майсторство и изящно изкуство!

Не може да се прескочи пластилина.

Всичко се започва от АБ и В и то винаги.

:smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

защото за щастие и с Любов идваме; когато се научим на изкуството да Живеем
Да. :feel happy:

Нищо не излиза от Бог

хехе :)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Бре, какъвто съм твърдоглав как може с последните три постинга да съм съгласен що-годе. Развалям се нещо.

ПП - неусетно станаха четири, последния от които побира цялото знание в себе си. <_<

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

..... имаше една приказка за пироните . Дето един баща като видял колко е агресивен сина му , го накарал да забива всеки път пирони в стената щом се скара с някой и да пропуска да забива щом пропусне да обиди някой .

Стигнало се до момента , в който сина му спрял да забива пирони в стената . И започнал да изважда по 1 пирон всеки един ден , когато проявявал търпение , любов и всеотдайност към ближните си .

Дошъл и деня , когато всички пирони били извадени .

Радостен бил сина от своето постижение . Радостен извикал баща си да види извадените пирони . Баща му се усмихнал и казал :

"Горд съм с теб синко , че успя да извадиш всички пирони от стената , но виж колко дупки са останали по нея . "

:smarty:

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм се притеснявала , че моята стена е твърде надупчена . :)

Но ако ние си простим в сърцата си стената ще блесне като нова .

Гипсът може само да я направи по - нестабилна от толкова много обвивки .

В моето сърце аз съм простила на всички . Надявам се техните стени да са гладки .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

200px-Yin_yang.svg.png

Кое излиза извън Бога - черното или бялото?

Еволюцията или Инволюцията.

Само през центъра на едното, може да се премине в другото. Затова се казва, че Бог се намира и открива единствено през центъра.

А центъра къде ви е?

Блаженство е слизането в Инволюция, заради Бог и идеята Му за НАСЛАДА, а как ще се насладиш от нещо, в което пребиваваш с Вечност? Знам как - с излизане от нещото, преминаване в друго нещо, обратното на първото и след което - завръщане в него.

Блаженство е и излизането от Инволюция и навлизането в Еволюция, както също е Блаженство да се събудиш в Еволюцията, защото едва тогава започва нейната същина - когато си буден и виждаш, за да се учиш.

За центъра всички сте чели - остава само да го преживеете!

Поздрави! С уважение и пожелания!

:)

:smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, много ми хареса историята със стената. Чудесен образ за ситуацията на днешния "еволюирал" човек! Но си мисля, че докато крепим стената, все ще трябва я пирони да забиваме, я гипс да забъркваме, за да запълваме дупките и тя все няма да прилича на нищо... Дали не е по- добре просто да разрушим стената?

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не мисля . Стената е съзнанието ти, Багира . Можеш да закачиш картини на нея , може да я направиш и врата или прозорец , но дупките от пирони , те само с прошка се изчистват .

Ако ние всички съединим душите си , ако всички ние сме сродни , бъдете сигурни стени няма да има за нито един от нас !

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не мисля . Стената е съзнанието ти, Багира . Можеш да закачиш картини на нея , може да я направиш и врата или прозорец , но дупките от пирони , те само с прошка се изчистват

На това му се вика измама. А каква истина е, че стената е сегашното ни съзнание, но колкото и да го красим и да му закачаме картини то няма да ни извед към Нов живот. За това трябва ново съзнание, неличностно.

"Плът и кръв не могат да наследят Царството небесно"

"Истина, истина ви казвам, ако не се новородите от вода и Дух няма да влезете в Божието царство"

Относителното съединение на душите става в Христовото тяло напълно реално. Но там достигат само Новите души, които не са от този свят.

Линк към коментар
Share on other sites

:D Венци , пробвай с ласкателства , все някой ще ти се върже . Аз лично ще подмина тънките ти намеци , защото подобни думи не са част от нещата , които биха ме развълнували и заинтригували . :v:

"Разтърсващо е, понеже сме го преживявали и когато погледнеш оттук натам чувстваш невъобразимото стягане, което тогава си приемал за свобода. Блъскане в собствените стени."-цитат Венцислав

И това , ако не е измама здраве му кажи .

Ти самия си вдъхновен от моите думи , така , че по - добре си признай , моето въздействие върху теб . :D:D:D

Какво точно , са стените , Венци , нищо друго ,освен твоето съзнание ,или по - скоро битие , съзнание за живота .

Отвори сърцето си за другите , бъди богат с мястото си в техните сърца !

Най- приятелски съвет .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Кое излиза от Бога - ...?

... Бог се намира и открива единствено през центъра ни [Любовта]Блаженство е ... навлизането в Еволюция ...също е Блаженство да се събудиш в Еволюцията, ... когато си буден и виждаш, за да се учиш

Да :)

Линк към коментар
Share on other sites

Никого не искам да вързам, скъпа Ина. И като те слушам пък аз те съветвам просто да не ми обръщаш внимание, че то някак криво ме възприема. Не, че физиономията не ми е крива, но твоето в твоето огледалце и нея не познава. Надявам се, че не за Христос казваш, че не би те развълнувал.

А явно има и хора които разправят един на друг щуротии...

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, Валентин, означава да се събуди ЛАТЕНТНАТА Божествена Искра в човека и да започне да расте. Няма и място за обсъждане, понеже е казано - ражда се във Витлеем, остава и се място да расте и след врем се среща с Йоан в река Йордан(връзката между сърцето и главата), за да стане окончателното предаване на личността.

Растенето обаче не става от самосебе си, а трябва човек да освобождава в себе си това жизнено пространство, което заема Иисус, което ще рече да намалява пространството на егото, нещо което се постига само с помощта на Иисус, който както вече знаем не е от този свят.

Не знам какви са ти мотивите да зададеш този въпрос, но се съмнявам, че за теб значението е много по-различно. Не, че не е споменавано и преди...

Линк към коментар
Share on other sites

Е да, а практически, в това което мислиш, казваш, пишеш в форума, действаш

как става?

:):) ?

Линк към коментар
Share on other sites

Това е извън нашият контрол и намерения! Това е даденост.

Ако ти е дадено - то става.

"Зеления плод насила не може да узрее."

За него е нужно Смисъл, Светлина, Пространство, Въздух, Огън, Вода и Земя = грижа с Любов. Ние нито изпитваме такава Любов нито сме способни на такъв вид отговорност. :)

Пробуждането на кундалини е до голяма степен неконтролируем процес. С други думи, можете да решите да събудите кундалини напълно, но как и къде ще стане, това не зависи от нас.

Източник: "Петимата Тибетци - пет динамични упражнения

за здраве, енергия и сила"

Кристофър Килам

Има само Един Отговорен за това.

Само Той знае кога, на кого и как да придаде.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...