Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Анкета. Гласувахте ли на изборите?


захи

Recommended Posts

Здравейте!

Успяхте ли да гласувате днес? Кои според вас гласуват и защо повечето от младите българи не гласуват?

:v:

Модераторска бележка: Моля имайте предвид, че форумите не са място за обсъждане на политически въпроси. Молим участниците да не споделят личните си партийно-политически убеждения, а само социално значими въпроси, като този дали е правилно да се гласува или не и защо младите на гласуват.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, безметежно прекарах един от малкото си свободни дни в по-полезни занимания, едно от тях е този форум :lol: Но не е късно да гласувам на балотажа....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

И така ,преди една седмица гласуваха само 41% от имащите право на глас българи.Благодарение на останалите 59% бе регистрирана най - слабата избирателна активност.

Повечето от моите познати и приятели не бяха гласували и при въпроса ми защо,те отговаряха ,че няма за кого да гласуват.Те твърдяха,че чрез не гласуването си са изразили своето несъгласие и неодобрение на водената политика от страна на наши те все обещаващи политици.

Сега часове преди началото на втория тур, голяма процент от моите приятели и познати заявиха ,че ще гласуват.

Важно е да гласуваме :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 3 months later...

Пак наближават избори и реших да "събудя" тази тема :) .

Ще гласувате ли, намирате ли смисъл в това?

Трудно е да се преборим с политическата система, но негласуването според мен облекчава задачата на нашите "щатни" политици. Казвам щатни, защото наистина 90% от депутатите, както и министри, зам. министри, държавни секретари и др. вече години наред са едни и същи хора, независмо какви са били изборните резултати.

Лично на мен ми омръзна да гледам едни и същи корумпирани и неособено кадърни хора във висшите етажи на властта. Ако повече хора гласуват има по-голям шанс да влязат и нови лица.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Ох, честно казано, не че не искам, но ЗА КОГО?

Ами ако нямаш предпочитания-продай си гласа...и който даде най-много, да му е честито... :D

Иде ми да подхвана кампания "Продай гласа си- спаси депутат!"...Нека да си приказват, че продаването и купуването на гласове било престъпление...Престъпление ли е да помогнеш на човек в нужда? Ми не е ...При това, не казвам "дари гласа си...", а "продай"- може да се направи търг, и там ще си проличи щедростта на политиците...За да имат гласът ми, трябва да наддават- така че, моят глас по принцип е за продан, и понеже става въпрос за политически разни ешалони- за всеки който се вози на някое цветно или цветисто по име политическо влакче, ако иска да си купи гласове...нали знаеш- надценката по влаковете за "пакетирани стоки" може да е преспокойно и 300%... :D

Така че, хич и не се питай "за кого"- пусни обява на гарата...и който най-много наддаде- продавай...щото изборния ден е кратък...

Линк към коментар
Share on other sites

За себе си решавам дали да гласувам или не след като внимателно проверя за кого мога да гласувам.... Ако не ми вдъхнат доверие - не отивам. Каквито и доводи да ми изтъкват, не мога да лъжа себе си и хората...

Дали ще вземат предвид моя глас? Не ме интересува особено - важно е, че съм го дала - от там нататък, нека Бог реши...

За тези избори съм процес на проучване...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм от активно негласуващите, защото просто няма за кого. Обаче като се има предвид, че ако не гласуваш гласа ти автоматично се брои за този който е спечелил изборите, май по-добре да гласувам с явно невалидна бюлетина, та поне гласа ми да е наистина невалиден, а не манипулиран!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Ех, Кристияне, хич не е смешно даже...

Ами нее смешно, ама е блажно...По време на избори народът трябва да блажи, а политиците- да постят...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм от активно негласуващите, защото просто няма за кого. Обаче като се има предвид, че ако не гласуваш гласа ти автоматично се брои за този който е спечелил изборите, май по-добре да гласувам с явно невалидна бюлетина, та поне гласа ми да е наистина невалиден, а не манипулиран!

Да, и аз съм съгласен че е по-добре да се пусне празна бюлетина, отколкото да не се гласува. Пускането на празна бюлетина все пак е изразяване на позиция и не може да се третира като безучастност. Колкото до смисъла от такова гласуване, той съществува, въпреки че за повечето хора ще остане незабележим.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм от активно негласуващите, защото просто няма за кого. Обаче като се има предвид, че ако не гласуваш гласа ти автоматично се брои за този който е спечелил изборите, май по-добре да гласувам с явно невалидна бюлетина, та поне гласа ми да е наистина невалиден, а не манипулиран!

Да, и аз съм съгласен че е по-добре да се пусне празна бюлетина, отколкото да не се гласува. Пускането на празна бюлетина все пак е изразяване на позиция и не може да се третира като безучастност. Колкото до смисъла от такова гласуване, той съществува, въпреки че за повечето хора ще остане незабележим.

Пускането на празна бюлетина е само един по-красноречив от негласуването жест, защото вашият недействителен глас отново ще бъде преразпределен за партиите, преодоляли 4% бариера.

По-добре е да се огледаме за някоя нова партия, със, както казва Mindfield, смислени идеи и да пуснем действителен глас за нея и ако повече хора направят това, току виж и те успели да прескочат 4-те процента!

Линк към коментар
Share on other sites

Лесно е да избереш - сега за европарламент са малко над десет броя, защото в последния момент парламента увеличи драстично депозита за регистрация, като го направи най-високия в Европа. Всяка партия сигурно има сайт - влизаш, четеш и избираш. Толкова. Аз съм избрал, но ценя правилата на форума, които вече наруших неволно. Затова няма да пиша повече по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускането на празна бюлетина е само един по-красноречив от негласуването жест, защото вашият недействителен глас отново ще бъде преразпределен за партиите, преодоляли 4% бариера.

Това обаче не е вярно. Онзи, който е "гласувал" по този начин все едно не е гласувал, вотът е недействителен и не отива при партиите, преодолели 4%-та бариера.

По темата: аз за пръв път и съвсем чистосърдечно ще "гласувам" по този начин; т.е. за никого.

Линк към коментар
Share on other sites

Moже би трябва да се гласува и за хора ,които не само ще помогнат да се развие икономиката ни ,но и ще се стремят да се запази природата на България.

Досега разчитахме главно на евродепутати от страни извън България да защитават Рила,Пирин,Странджа...Не е ли част от духовността да помагаме да се запази природата? Може би трябва да търсим хора с такъв опит и с такива стремежи ,които са доказани във времето?

Всеки си има право на избор.Но,според мен,ако не си гласувал,нямаш право да се сърдиш за политическите ,а защо не и за икономическите проблеми на станата.

Отношението към видовете политики е още един от големите проблеми ,който духовните хора трябва да решат.Ние не можем напълно да се дистанцираме от политиката,защото живеем на Земята и нямаме духовната сила на великите Учители,които спокойно могат да я пренебрегнат.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Е, може да се опитаме да я пренебрегнем и неспокойно...Човек се учи, докато има право да гласува

=======================================

Купуването и продаването на гласове е....бизнес :3d_126:

Линк към коментар
Share on other sites

Слава Севрюкова: „Ще изтекат черните времена - споделя тя пред Милена Нейкова. - В България нещата ще се променят към добро. Когато с гръм и трясък нахлуе злото и всичко изглежда непоправимо погубено, ненадейно ще настане обрат.

Като прогонени от подивели ветрове, ще се разпилеят разбойниците, които с десетилетия са грабили държавата. Ще дойдат честни хора, милеещи за нея. Затова ви казвам: гласувайте, кой как желае, но гласувайте! Отреденото ще стане, ала всеки трябва да поеме и лична отговорност, за да извърши България своята нелека мисия!"

Из „Зеница към Вселената. Свръхфеноменът Слава Севрюкова”

С това съм си отговорил на въпроса дали да гласувам или не.

Всъщност, такова нежелание за гласуване е търсен ефект от страна на политиците. Така твърдия електорат и пазаруването на гласове има много по-голяма тежест.

Да продадеш гласа си за мен е голямо падение. Лошото е, че според соц. проучване 44% от българите приемат за допустимо човек да гласува за дадена партия, ако неин представител му предложи материални или други облаги.

Подкрепям коментара на solej!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще стана специално рано сутринта, за да мога да гласувам, въпреки че в 12 часа в неделя заминавам за Хамбург. Съгласна съм, че по-добре празна бюлетина от нищо. Агитирайте хората около вас да не забравят. Спящ народ най-лесно се манипулира.

Линк към коментар
Share on other sites

daaah,че то най дейните членове на партиите не правят нищо по убеждение или за доброто на хората ,а защото имат облаги от това.Хората го виждат ,знаят че е така, но малцина го признават защто не звучи добре.Че то до скоро хората бяха умишлено тъпкани и им беше показвано ,че са незначителни именно ,за да се стигне до това,че поне от този келипир да може да се възползва по време на избори ,продавайки гласа си,защото друго добро за обикновенния човечец няма да се даде.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...