Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страх


Recommended Posts

Здравейте.Ще ви споделя какво ме мъчи и се надявам да ми помогнете.Сега трябваше да съм студентка първа година.Та не ме приеха специалността Фармация , а за акушерка.Готвя се от две години , но видях , че имам пропуски.Та преди време са ни водили от училище в МУ да гледаме ръце , крака. Оттогава имах голямо желание да уча.Реших първо да е медицина , но по ме влече Фармацията и ДМ.Та април месец едно момиче ме наплаши с морги , трупове и тем подобни.От тогава започна едно мислене по цели дни за това дали фармацевтите ходят по морги и така.Започна се с бала и забравих за всичко това , даже се чудех как съм се притеснявала.После като учих пак за изпитите постоянно нахлуваха тези мисли.Та провалих се на изпитите и сега не съм студентка.Въпроса е , че когато отидох в МУ да се запиша сякаш мислите нахлуха.Почнах да мисля къде ли се намира моргата.При самата дума имам чувството , че нещо ми става и се отписах от акушерството.Но идва въпроса , че сега ми нахлуват мисли да не уча изобщо в Му , защото там има мъртви хора.Краката ми почват да изтръпват при тези мисли.В момента като го пиша и плача.Как да се откажа да уча това , което желая заради страхът си?Постоянно мисля за това , а съм младо момиче.Тези дни бях на гости във Варна и почнах да мисля.. ами ако до квартирата има болница , следователно и морга.Страх ме е от цялата работа и да не психясам.Осъзнавам , че е нещо нормално смъртта  , но не знам какво ми става.В същото време имам и ОКР.Всичко на какво се дължи?Защо преди си учех и не мислех за тези неща?Вмомнта трябва да почвам да уча пак за изпитите,но нямам никакво желание вече.Буквално ме е страх.Помогнете ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Те ще ти го обяснят , психолозите както трябва . А , аз мога да ти го кажа по ,,бабешки"  :)  . Думата морга е само точката където си омотала попитото чувство от тази своя ,,приятелка" ...И сега при повод излиза спомена за това чувство . Ти го усещаш и го мислиш за нещо наистина съществуващо . А то дори не е твое чувство , а на приятелката . Която е искала да се посмее малко и е наговорила измислици .

пп   Самата смърт не е страшна .Защото ако умре млад човек , той ще е красив в смъртта си . Страшна е староста . Онази старост , която те сбръчква , осакатявя , изсушава живота от клетките на тялото ти . Срещу тази старост са бори медицината . За подобряване качеството на живота . Да може докато е жив , човек да е млад и жизнен .

Линк към коментар
Share on other sites

Всички страхове, които споделяш, са продукт на ОКР-то.Когато си заета- учила, то остава на заден план, но когато си свободна и няма какво да правиш,, то направо вилнее в главата ти.Редно е, първо да решиш въпроса с него и тогава  да правиш големи планове.Свободна, от ОКР-то, целите ти може да станат съвсем различни.

Пътя за решение е психотерапията.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

А.това може ли да е вид фобия,защото попринцип си ме е страх от.мъртви.хора и изобщо от смъртта.И може ли да.полудея.от тези мислии страхове и това ,че го мисля?

Линк към коментар
Share on other sites

,,И може ли да.полудея.от тези мислии страхове и това ,че го мисля?,,

Какви глупости ти ражда главата.Ако се полудява от това човечеството да е лудо.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами искам да.ви попитам реално в МУ-тата има ли морги или само дисекционни?Или водят.студентите по болниците?Или пък само за няколко часа да видят как се променя тялото на човека?Опитвам се да.намеря начин да се успокоя.Сънувам кошмари.Не съм щастлива.

Линк към коментар
Share on other sites

Различно е във всеки университет.До трети курс обаче не се влиза в морга, само в дисекционна.

Започна ли психотерапия?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...