Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Депресия


Recommended Posts

Здравейте,

Нямаше да пиша тук ако можех да се справя сама. От известно време не се чувствам добре. Безработна съм, нямам работа. Кандидатствам и ходя по интервюта, дано имам успех.

На пръв поглед имам подреден и уреден живот. Мъж, който работи и две големи деца. Парите ни стигат задоволително. 

Но с мен нещо не е наред. Гръмнаха ми бушоните и вече не съм същата. Минавам през различни периоди, през които се чувствам по-спокойна и по-добре и други, когато съм тревожна.

Може би това, че не се трудя за насъщния, че седя вкъщи и бездействам, че почти не общувам с хора ме съсипва.

Външно съм симпатична, винаги подложена на диета за отслабване. :)

Преминах през дълги периоди на натрапчиви мисли. Сега съм по-спокойна, но въпреки това не се знае до кога.

И понеже нямам свой живот и всичко, което прави мъжът ми ми се набива на очи. Той е трудолюбив, спокоен, но има неприятни навици, които ако аз се чувствах добре, нямаше въобще да забелязвам.

Може би приличам на хлапачка, но ще споделя какво ме дразни. Мъжът ми обича да си пипа "пакета". Срещнах този "термин" в интернет. Докато говори с мен се пипа. Сутрин като се събудя вместо да ме целуне или каже добро утро се смее и се пипа. Освен, че това ми е отвратително, предизвиква негативни мисли в главата ми. 

Днес се събуждам с приятното чувство да си жив , да имаш един хубав и пълноценен ден и в момента, в който си отварям очите виждам как се потупва, и ми призлява.

Ще кажете какво от това, какво чак толкова. 

Ходих да карам колело, пуснах си един филм, за да се разсея.

Само заради това, ако бях самостоятелна бих се разделила с него. :) 

Понякога вместо да се пипа отпред, се чеше отзад, естествено оригва се спокойно в мое присъствие, нали сме си близки хора.

Повечето ми дни са празни и пусти, въпреки че пазарувам, чистя, понякога правя и гимнастика.

Благодаря за мненията ви!

 

 

 

Редактирано от flowerwhite
Линк към коментар
Share on other sites

,,Преминах през дълги периоди на натрапчиви мисли.,,

Съжалявам, ще те разочаровам.Не си преминала през периода на натрапливостите.Това, което описваш, са натрапливи мисли.

Прост,о преди темата е била една, сега е друга и ти не  разпознаваш тези мисли като натрапливи, но те са.

Имаш ОКР. Много  хора го имат.За да се правиш ти трябва психотерапевт.Няма да можеш сама да се справиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Безработицата, стоенето в къщи са ти изкарали някои вярвания, които вече си имала. Съответно, тези страхови вярвания продуцират автоматичните, натрапливи мисли. С тях е нужно да работиш с колега, а чрез тях и върху вярванията за себе си, света и хората. Мъжът ти - можеш само да му благодариш, че се държи като нормален мъж. В добро семейство си, няма нужда да го разваляш, а по-добре да поработиш по себе си. Ако не е той, друго пак би ти задействало нещата. Дори да се изолираш сама, самата изолация би ти ги подхранила. Да, когато работиш, нещата ще се подобрят. Но, фактът, че се случват, говори, че имаш склонност към натрапливо мислене и поведение - добра идея е да се видиш с психотерапевт, за да си по-щастлива в стратегически план в живота си. Така и другите правиш по-щастливи! :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговорите!  

Днес бях на интервю за работа и от другата седмица започвам. Чувствам се много по-добре. 

Благодарна съм на мъжа си наистина,  търпелив е. 

Разбирам,  че се боря с някакви мои комплекси и че проблемите се крият някъде в мен. 

Аз ходих на психотерапевт,  а също и на психиатър. 

Разговорите и с двамата ме успокоиха.  И ми дадоха насоки за работа. 

Дай Боже занапред да се чувствам добре и да не си създавам проблеми,  когато ги нямам. Да се науча да съм благодарна и да се радвам на живота. 

Бъдете здрави! 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...