Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тълкуване на аватарите, подписите и стила на писане


Recommended Posts

Най-големите ти проблеми идват от емоционалните ти отношения. Прибързаност и припряност.

:thumbsup2: така е ,осъзнвам го и се опитвам да го променям,може и от зодията да идва,не знам.Наистина съм малко повечко чувствителна!!!

За брака не позна :rolleyes: даже съм му малко противник :dancing yes:

Но ти се отдава да усещаш и тълкуваш!!! :feel happy: Прегръщам те силно!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е страхотна. :3d_005:

Тази констатация и този емотикон, съвсем независимо от човека, който ги е поставил, ме наведоха над някои мисли.

Да, страхотна е за страхуващите се да надникнат в себе си. А какво толкова страшно има всеки да потърси несъзнаваното за себе си и го преобразува в съзнавано. Нима цял живот не правим това, само че несъзнавано. Пътят към Храма, било с криволици, с десни или леви завои, спирали и раковини и т.н., е път към осъзнаване на себе си. А всички митологии, религии, вероизповедания ( моля да не се смесва с вярата! ) са обожествяване на неосъзнатото, на ГОЛЯМАТА НЕИЗВЕСТНОСТ - лична и общочовешка, пред която всеки благоговее, само за да не се страхува, а изповядва искрено, защото започва да осъзнава и интегрира. Тази тема е много пряко свързана с темата за страха. А защо? Защо се крият очите от света на неосъзнатото. Цветът на очилата, които закриват слънцето, няма особено значение - черни или розови или в златисти или сребристи нюанси, очилата са си очила. А човекът разполага като притежание с нещо наистина божествено красиво - очите/окото.

Мисля, че след любезната намеса и активните постове на двама перфектни и на високо ниво професионалисти в областта на психологията, този сайт едва сега започва да оправдава амбициозното си име. А темата е с пре много краски.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, може би не съм познала. Но аз "не познавам", а тълкувам. И държа на това, че най-големите ти проблеми, в житейски план, са свързани с брака като институция. А дали ти си против - не знам, калинката е на лицето ти, нали? Не случайно си харесала именно този аватар. Склонна си да отлетиш ли?

Не, не мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

По интуиция без да се влияя от съдържанието на постингите най-близки почувствах Добромир, Валентин Петров, Станимир, Синева, Донка, хameleona и wonderful. Просто една симпатия в мен необяснима възникнала още от самата им поява тук, или за онези които са преди мен тук, след идването ми. С никого от тях не съм се виждал засега, не ги познавам добре, само на базата на тази интуитивна близост говоря.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли значение кой ни е близък и кой ни е далечен по ..... интуиция.

Темата е за тълкуването на аватарите. Човекът избира образите си пред света, те са като моментална снимка на живота му сега, на копнежите и на страстите и страховете му, на задръжките и на комплеските. На всичко. Онези, които нямат аватари общо взето, искат да останат в сянката на голямата сцена. И най-простото обяснение - крият се.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, не само за това е темата. Подтема: как се усещаме и тълкуваме във форумите :)

Онези, които нямат аватари общо взето, искат да останат в сянката на голямата сцена. И най-простото обяснение - крият се.

А какво да кажем за онези, които си менят цвета като хамелеон когато всеки ден по няколко пъти си сменят аватарите? А какво да кажем за такива като мен, които имат забрана да поставят определен вид аватари? На мен ми харесва аватар с лика на Шри Шри, но веднага щом го сложих последва нежна заповед на лични, че трябва незабавно да го махна. Разбирам, че в правилата го има, но защо да не може, а да може аватар изобразяващ прегърнати мъже като онзи на Вендор? Защо правилата да не бъдат променени в тази точка? Е това не е въпрос към теб, а предложение към модераторите.

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен ми е интересно как се възприемаме един друг. Понякога писаното в портала + аватара и подписа наистина ни създават представа за другия, която при среща на живо може да се потвърди, но може и малко да се разминем с очакваното. Някои пишат с повечко думи, по-често, други са крайно лаконични.

Любопитно ми е как другите участници ме виждат по това, което пиша и споделям. Ако някой драсне един - два реда ще съм благодарна.

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

А какво да кажем за онези, които си менят цвета като хамелеон когато всеки ден по няколко пъти си сменят аватарите? А какво да кажем за такива като мен, които имат забрана да поставят определен вид аватари? На мен ми харесва аватар с лика на Шри Шри, но веднага щом го сложих последва нежна заповед на лични, че трябва незабавно да го махна. Разбирам, че в правилата го има, но защо да не може, а да може аватар изобразяващ прегърнати мъже като онзи на Вендор?

Честата смяна на аватари е израз на разнопосочност на идейно търсене, разчупеност и най-вече липса на статичност и закостенялост.

.......................... така и не разбрах какво им беше на прегърнатите мъже :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

.......................... така и не разбрах какво им беше на прегърнатите мъже :3d_075:

Ами нищо, добре си бяха. :thumbsup1: Само че защо да не може да се слагат аватари на духовни учители? Нали форумът е духовен, пък ако съди човек по правилата за аватарите тук става разминаване.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз искам да попитам същото. Защо да не може да се поставят за аватари картини или фотоси на духовни учители, нали точно това са аватарите. А освен това опасенията, които вероятно се имат предвид, тук естествено отпадат, тук е място на религиозна и всякакъв вид толерантност, нали? Или...

Линк към коментар
Share on other sites

А може би точно в това е толерантността - да не се афишират образите (сиреч ученията) на религиозни водачи и лидери. Има достатъчно други образи и слогани, с които да се индентифицираме. А и най-вече да се забавляваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Много са ми интересни аватарите, които всеки един от нас си избира. Когато аз менях своите се ръководех от чувствата, мислите и настроенията си. И ми е било винаги приятно.

Забавлявам се като наблюдавам аватарите на Мона, някои от тях са толкова красиви, миниатюрни шедьоври, които тя сама си прави. Харесват ми аватарите на Вендор и Силвия. Показват ми моментното им състояние и настроение и вече съм настроена да очаквам нещо ново и различно, когато чета мненията тук. Създават ми настроение.

Когато попаднах в Порталът, аватарът, който много ме впечатли беше на Иво. Един много благ и красив старец, побелял и помъдрял. Честно казано за мен нямаше значение как изглежда в действителност Иво. Аз го видях светъл, красив и мъдър.

(Удивително е как всяка възраст има своята неповторима красота и очарование.)

Другият човек тук, който също ми направи много добро впечатление беше Добромир. С отзивчивостта си, вниманието и готовността си да помогне и със знанията си също.

Другият беше Максим. Не аватарът, а името му. И човекът с това име. Всички познаваме Максим. Искрено му симпатизирам.

След това Мона и Силвия.

Това бяха първите ми впечатления от това толкова приятно и уютно място.

Това, което мога да кажа за всички участници тук, е че всички вие сте много силни личности. Така ви усещам.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

При една среща "на живо" бях почти веднага разпозната - по аватара ми. Нищо, че косата ми е тъмна. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

При една среща "на живо" бях почти веднага разпозната - по аватара ми. Нищо, че косата ми е тъмна. :thumbsup:

Да аватара ти много съвпада с твоята снимка. Чудесен избор.Това си е точното ти аватарче, а и като те видях на снимката това което си помислих беше, че ти не може да си лоша, груба и съскаща жена.

От първия път който влязох в така обичания форум, останах възхитена от Иво. Хамелеонката и Уандерфул, Дончето са класическия пример за добър и хармоничен човек. Синевата ме грабва. Кристиян е събрал много знания и опит и благодаря ти, че не ни ги спестяваш.

Максим, Вендор, Инатари, Благост, Мона всички те са силно подчертани индивидуалисти, които не могат да се обрамчат по никакъв начин.

Максим носи в себе си детското което на мен много ми харесва и ми е симпатичен като цяло. Инчето е тъй звънлива като името си и много я харесвам, Благост е силно открояваща се със стила си на писане. А Вендор и Мона си приличат доста по стила на писане, даже в началото помислих, че са един и същи човек. Мона в някои моменти ми е много близка като начин на разсъждения, в други не. мисля, че в нея има някаква частица отрицание, но по-дълбоко не съм се размисляла.Нейните аватари иначе са най пъстри най - бързо хвърчащи и изхвърчащи и най- разчупени...свежа е.

Валио носи много мъжественост в себе си, както и Васко.

Простете ми приятели, че не обсъдих всъщност самите Ви аватари, но за мен някак по-важно е усещането което приемам от самите вас, а не картинката...даже ако се замисля по-дълбоко на някой ако не го видя в момента няма хич да се сетя какъв е аватара му..И въпреки всичко не съм психолог и не съм се задълбавала толкова, кой какъв е спрямо аватара си, просто съм Ви усещала ...четейки постовете Ви, за това може и да не съм точна в преценката си но Вие ще ми простите, зная.Целувам Ви всички.

Редактирано от adelaida
Линк към коментар
Share on other sites

Аим искаше някой да тълкува аватара й. Няма обаче много за тълкуване. Животното, което гледа от снимката е тъжно и болно, и уплашено...

Не знам тя доколко вярва в радостта и личностната промяна към Добро, но е факт, че не си сменя аватара - дълбоко у себе си тя все още страда и като, че ли липсва и надеждата. Бих й препоръчала да си смени аватара. Да забрави сивите цветове. Оранжево и жълто. Да си намери изображение на Феникс като аватар, ще подейства добре.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с Мона, нека има повече усмивки, положително настроение... Ася е прекрасен човек и и е нужно само да се настрои още по-положително.... :3d_046:

Моят аватар е пеперуда, защото много обичам пеперудите и ги свързвам със свободата... А xameleona стана случайно. Исках да се регистрирам с името си, но не успявах да се справя /още нищичко не разбирах по компютъра/, и сина ми уж само да ми покаже се регистрира с хамелеона, но сякаш свикнах :feel happy:

Скоро ще опитам да си поставя и снимката, но първо да се науча как

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, пеперудата е и символ на душата изобщо; в дълбокия смисъл - онова от душата, което продължава да живее и много след нашата смърт и се слива с душата на Вселената. Пеперудата е символ на Великата богиня-майка също така.

Но и ..... на кокетката. Според японската традиция пеперуда значи гейша; непостоянна любовница... Ти кокетка ли си :-)))

На някои икони Исус държи в ръката си пеперуда... Много мисли поражда една пеперудка.

Но не е ли по-хубаво, ако твоята пеперуда не е само графика, а снимка на жива пеперуда.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Може да се каже, че обичам да изглеждам добре, но не се определям като кокетка. По-скоро имам излъчване, въздействам на околните, но не ми се иска да е само като жена, а като хармоничен човек, но всеки вижда, каквото може... :feel happy:

Но в минали прераждания съм била любовница, занимавала съм се с този вид работа... :3d_031:

Да, снимка на жива пеперуда е по-добре, но досега не съм намерила подходяща....

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Максим, Вендор, Инатари, Благост, Мона всички те са силно подчертани индивидуалисти, които не могат да се обрамчат по никакъв начин.

Максим носи в себе си детското...

Признавам те за пророк! :thumbsup2: Абсолютно точно ме позна. Както и вчера cveta80 уцели доста точно като каза, че съм малко асоциален при живо общуване. Така е.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Максим, при теб има вид социален аутизъм, а не детско отношени към света. У теб няма нищо детско, дори ти е отнето то в някаква степен. Ако имаш "детско" у себе си, щеше да си много по-емоционален и социален.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...