Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли живот на Луната


Recommended Posts

В някои от лекциите си П.Дънов споменава,че на Луната има живот,и по точно под повърхноста на Луната живеят няколкостотин адепти,и че тези светли и тъмни петна на Луната са изкуствено направени да складират енергия или нещо подобно не си спомням конкретно.Ванга също намеква че там има живот и споменава,че когато Американците са стъпили на Луната са видяли нещо,и само 1% от това което знаят и са видяли са разкрили пред света.Дори тя споделя,че земята доста често се посещава от извънземни и летели по 3 в един апарат.

Аз си мисля,че става въпрос за тия извън земни дето ги рисуват бутафорните с големите глави :rolleyes: .

Интересно ми е също по тия фантастични филми с извънземни,в повечето случаи ги дават да са зле настроени към нас,или да са на нашето интелектуално ниво,и според мен са доста далеч от истината но те си търсят шоуто и големите пари все пак,но така създават малко грешна представа у хората.Ванга казва също,че спрямо другите цивилизации във вселената ние сме пеленачета за тях :rolleyes: .

Линк към коментар
Share on other sites

:) ами така се твърди ,че е населена ,дори има доста сносни доказателства за това.Населена и то в тъмната за нас половина.Интересувах се доста живо от НЛО преди няколко години и доста информация мина през главата ми дори на срещи с бивши пилоти свидетели на подобни явления съм била , та всички твърдят че има и то с доста подробности дори.Самите версии за смъртта на Юрий Гагарин са много интересни.Има и доста литература по въпроса ,но аз лично не останах удовлетворена след всичко което научих по темата ,насажда се едно чувство за предопределеност и негативизъм за мен самата от това което получих като инфо за ставащото.Самия факт че се знае много по въпроса за НЛО на Луната и умишлено с цената дори на човешки животи се прикрива е за мен неприемливо.

А между другото не само на Луната и тук на Земята има ,колкото и фантастично да звучи,голяма част от фантастичните филми имат доста голяма истинност като факти и не случайно.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

didi_ts ,за Юри Гагарин малко информация да дам , Ванга казва че не умрял а са го били взели точно защо не се знае.
Линк към коментар
Share on other sites

Не е умрял разбира се ,това е доказано с факти.Имах предвид изчезването му.

Линк към коментар
Share on other sites

За луната има всякакви измишльотини . Според мен ,ще разберем и то много скоро , какво наистина има там . Има ли друга цивилизация , няма ли ?

Крият ли американците , при всички положения все нещо крият . Едва ли 100 %истината ще предоставят и нито % не са запазили за себе си .

Така или иначе ще разберем въпрос на 10 г най- много .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Луната е мъртвата майка на земята. Това го знаят всички езотерични школи.

А нашата Земя след много, много дълго време ще стане следващата Луна за следващата Земя.

Красиво, нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко небесно тяло има много аспекти във финоматериалната сфера и в пространство-временните измерения. Ние /чрез астрономите и астронавтите/ имаме много повърхностна и едностранчива информация за тях. С това се занимава Астрософията - сложна и многопластова духовна наука. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Не ми е известно нито едно място, на което да няма Живот- но Животът има много измерения, и най-съществената му характеристика е съзнанието, което поддържа съответната форма на проява, или както може още да се определи- душата, която своята вместимост може да се прояви в определена форма. Луната вероятно е най-интересното местенце от всички иостанали из слънчевата ни система, защото проявява както характеристиката на самостоятелна планета, така и в същото време следва законите, присъщи на планетарен спътник...Няма човек, който преди да се роди въ вфизическо тяло, която да не премине през луната...но, вероятно това е насока, която не е обект на зададената тема, но и да не беше, едва ли подлежи на представяне пред публика и дискутиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Публиката се отличава със свойството да посочи единодушно всеки лунатик, за да се разграничи от него...или да му ръкопляска за представлението...

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми е известно нито едно място, на което да няма Живот- но Животът има много измерения, и най-съществената му характеристика е съзнанието, което поддържа съответната форма на проява, или както може още да се определи- душата, която своята вместимост може да се прояви в определена форма. Луната вероятно е най-интересното местенце от всички иостанали из слънчевата ни система, защото проявява както характеристиката на самостоятелна планета, така и в същото време следва законите, присъщи на планетарен спътник...Няма човек, който преди да се роди въ вфизическо тяло, която да не премине през луната...но, вероятно това е насока, която не е обект на зададената тема, но и да не беше, едва ли подлежи на представяне пред публика и дискутиране.

Ние живеем и се движим в Бога. И Земята е жива .      

                                     

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до Луната, само преди стотина години са си тръгнали окончателно т.н. "Лунни учители" на човечеството. :whistling:

Модераторска бележка: Моля посочете източник на това твърдение!

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до Луната, само преди стотина години са си тръгнали окончателно т.н. "Лунни учители" на човечеството. :whistling:

Модераторска бележка: Моля посочете източник на това твърдение!

Здравейте,

за всички, които проявяват интерес, дали има живот на Луната и другите планети, бих препоръчал книгата "Роза Мира" на Даниил Андреев. Тежко и трудно четиво, но ако интересът е сериозен, това не е пречка. Аз съм виждал подобно нещо единствено у духовидеца Сведенборг, за когото Учителят казва, че "...е ходил на Слънцето..."

На ентусиастите - приятно четене!

http://rozamira.org/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Не само Луната е населена и то не само с няколко адепта.На всички планети има живот, а да не говорим за звездите.

Ха, интересно ми е какъв трябва да е този жив организъм, че да може да издържи милиардите градуси температура, каквато има на звездите. Освен това звездите не са от твърд материал, а са газообразни.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами той животът не е само физически (формите чрез които се изявява де). Може да имаме живот в който най-грубото тяло е съставено от астрална материя, от етерна или пък ментална. А и според езотериката за живи се смятат също така минералите и елементалите (въпреки че тяхното съзнание от човешка гледна точка е почти нулево).

Линк към коментар
Share on other sites

Не само Луната е населена и то не само с няколко адепта. На всички планети има живот, а да не говорим за звездите.

Това, което Вендор твърди, е доста смислено. Ако някой проявава наистина задълбочен интерес по темата, да се заинтересува от книгите на Сведенборг и Даниил Андреев - там наистина има какво да се прочете и върху какво да се замисли човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Естествено,че става въпрос за други форми на живот

всъщност в началото на темата си е пояснено, че става дума за адепти...

малко инфо:

12 духовен клас

Автор Александър Кръстников

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Под живот на физически план разбирам организирана форма на материята, допускаща да пребивават в нея астрално, ментално и други обвивки на истинското Аз. Тази форма не е задължително според мен да бъде непременно изградена на органическа основа, както е на земята. На Луната не знам, но в космически план сигурно има разумен живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами той Б. Дуно не веднъж е споменавал, че Слънцето е живо същество, както и Земята и всички други планети и звезди. Ама ние май все го приемаме за някаква форма на символизъм. Например тук:

Аз говоря за любовта, понеже любовта е свързана с висшето, с енергиите на Слънцето. Имаме две слънца, освен това слънце, което виждаме, имаме и друго слънце, още по-светло, но за което човек е още сляп, не може да го види. И ако станете един ден ясновидец, вие ще виждате на небето две слънца. И следователно, вие приемате енергиите на Слънцето, което е отражение на онова, истинското слънце. Другото слънце е разумно. То говори. Ти слушаш всички тия трептения, както писанието казва: „Слушаш гласа на Бога, който идва до твоето съзнание.“

Качествата на ученика

Самото пространство е живо същество, но за да се разбере това е нужно първо да се осъзнае, че такова нещо като празно пространство няма (въпреки че съвременната наука твърди, че дори и при най-плътните тела то преобладава).

Линк към коментар
Share on other sites

Еми след като смятате ,че някакъв вид живот има навсякъде, дори и в пространството, какъв е смисъла на тази тема и на въпроса й :"има ли живот на Луната"

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам има такива, които смятат, че на Луната няма живот. Затова темата не е излишна. А и в езотериката много често се говори за нея като за мъртва планета и се споменава, че Луната всъщност са остатъците от тялото на Земята от предходния планетарен период. Т.е. тя е в процес на дезинтеграция, а духът който я е обитавал едно време сега е в основата на съществуването на Земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...