Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли Господ чувство за хумор?


Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ако искаш да разсмееш Господ ,разкажи му за плановете си.

Линк към коментар
Share on other sites

:) незнам дали има чувство за хумор , но в следващата куриозна ситуация ,която е от съседна Румъния е хубаво да има Бог да има чувство за хумор ,аз лично много се смях.

"Румънски затворник заведе дело срещу Бог

13 Юли 2007

Съдът реши, че Бог не се явява субект на правото, плюс това няма постоянен адрес

Съдът в румънския град Тимишоара отклони иска на 40-годишния Мирча Павел срещу Бог. Съдиите стигнали до заключението, че Бог не се явява субект на правото и при това няма постоянен адрес, предава агенция AFP.

Мирча Павел, който излежава 20 годишна присъда за убийство, искал да се привлече " именуемия се Бог, който живее на небесата и е представен на земята от Православната църква" към отговорност. Той го обвинявал в " мошеничество, злоупотреба с доверието, корупция и търгуване с влияние".

По думите на ищеца, при кръщаването си той сключил с обвиняемия договор, в който ответникът се задължил да го избавя от бедите. До този момент обаче Бог не е изпълнил нито едно от поетите задължения, независимо от многочислените молитви, с които към него се е обръщал Мирча Павел."

Източник: bgfactor.org

:3d_065:

А що се отнася до съда да знаете, най-вече се е спрял на факта за липса на постоянен адрес. :3d_022:

Не съм убеден, че вярваме aorhama....за мен човекът, който Варва е много подобен на героя на Казандзакис- Зорбас...

Ние сме пумпали, и Бог се забавлява като си и грае с нас, сътворил си е и други играчки, и с всички обича да си играе- това е радост за Него...

И ако вярвахме, нямаше да ни пука за това кой пумпал колко е голям, дали някой пумпал е от дърво, пък друг- от пластмаса...дали някой пумпал е шарен, или пък има светлинки, че и песнички пее...това няма значение, същината на пумпала е да се върти...

И най-шарения пумпал с лампички, пеещ "Макарена", ако спре да се върти..а лампичките продължат да светят, "Макарена" се "върти"...това може да разстрои всеки....ет озащо, онези, които забравят за въртенето, а наблягат на "цветомузиката", големината или материала...забавят темпо...и Бог шляпва с камшика такъв пумпал, за да се завърти отново, и като му върне "движението" Бог се смее, а човек разправя, че големи страдания бил имал...

Човек трябва да мчоже да се смее така, както Бог се смее- само така може да пробуди движението вътре в себ еси..и да не бъде зависим от камшика....

Днес има милиарди пумпали, и колкото и чевръст да с камшика Бог..много от пумпалите спират да се движат и умират по същност...прекратяват еднолично "играта"...и за да се включат отново, трябва да чакат, докато им дойде ред да ги плеснат с камшика....вероятно поради това първата глътка въздух в живота ни винаги е последвана от плач...Но докато бебето плаче, Бог се смее...защото още един пумпал се е завъртял...а Бог обожава пумпалите- Бог обича играта с пумпали...все пак, Той не е разполагал с никаква мостра за пумпал, освен Себе Си...

Но, както някъде из по-горните мнения някъде май писах, че Бог няма чувства- Той е съвършен, и в него няма нищо несъвърлшено- Той няма чувства, желания и т.н...но за да се изяви, е сътворил и създал Желанието, постепенно го е оформил цялостно, придал му е форма и му е дал свобода, откъсвайки го напълно от Себе Си, и това което е сътворил се нарича Адам- Подобен на Бога..Свободата на Адам означава че отделен напълно от Твореца, тогава Адам проявява същността- Желанието...така че, хуморът е инструмент на човека..на никой друг хуморът не върши никаква работа...

Според мен това чувство е двустранно, та нали бог се проявява чрез хората. Нека се посмеем , в това тяма нищо лошо, стига да разбираме защо. :3d_065:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:) незнам дали има чувство за хумор , но в следващата куриозна ситуация ,която е от съседна Румъния е хубаво да има Бог да има чувство за хумор ,аз лично много се смях.

"Румънски затворник заведе дело срещу Бог

13 Юли 2007

Съдът реши, че Бог не се явява субект на правото, плюс това няма постоянен адрес

Съдът в румънския град Тимишоара отклони иска на 40-годишния Мирча Павел срещу Бог. Съдиите стигнали до заключението, че Бог не се явява субект на правото и при това няма постоянен адрес, предава агенция AFP.

Мирча Павел, който излежава 20 годишна присъда за убийство, искал да се привлече " именуемия се Бог, който живее на небесата и е представен на земята от Православната църква" към отговорност. Той го обвинявал в " мошеничество, злоупотреба с доверието, корупция и търгуване с влияние".

По думите на ищеца, при кръщаването си той сключил с обвиняемия договор, в който ответникът се задължил да го избавя от бедите. До този момент обаче Бог не е изпълнил нито едно от поетите задължения, независимо от многочислените молитви, с които към него се е обръщал Мирча Павел."

Източник: bgfactor.org

:3d_065:

А що се отнася до съда да знаете, най-вече се е спрял на факта за липса на постоянен адрес. :3d_022:

Не съм убеден, че вярваме aorhama....за мен човекът, който Варва е много подобен на героя на Казандзакис- Зорбас...

Ние сме пумпали, и Бог се забавлява като си и грае с нас, сътворил си е и други играчки, и с всички обича да си играе- това е радост за Него...

И ако вярвахме, нямаше да ни пука за това кой пумпал колко е голям, дали някой пумпал е от дърво, пък друг- от пластмаса...дали някой пумпал е шарен, или пък има светлинки, че и песнички пее...това няма значение, същината на пумпала е да се върти...

И най-шарения пумпал с лампички, пеещ "Макарена", ако спре да се върти..а лампичките продължат да светят, "Макарена" се "върти"...това може да разстрои всеки....ет озащо, онези, които забравят за въртенето, а наблягат на "цветомузиката", големината или материала...забавят темпо...и Бог шляпва с камшика такъв пумпал, за да се завърти отново, и като му върне "движението" Бог се смее, а човек разправя, че големи страдания бил имал...

Човек трябва да мчоже да се смее така, както Бог се смее- само така може да пробуди движението вътре в себ еси..и да не бъде зависим от камшика....

Днес има милиарди пумпали, и колкото и чевръст да с камшика Бог..много от пумпалите спират да се движат и умират по същност...прекратяват еднолично "играта"...и за да се включат отново, трябва да чакат, докато им дойде ред да ги плеснат с камшика....вероятно поради това първата глътка въздух в живота ни винаги е последвана от плач...Но докато бебето плаче, Бог се смее...защото още един пумпал се е завъртял...а Бог обожава пумпалите- Бог обича играта с пумпали...все пак, Той не е разполагал с никаква мостра за пумпал, освен Себе Си...

Но, както някъде из по-горните мнения някъде май писах, че Бог няма чувства- Той е съвършен, и в него няма нищо несъвърлшено- Той няма чувства, желания и т.н...но за да се изяви, е сътворил и създал Желанието, постепенно го е оформил цялостно, придал му е форма и му е дал свобода, откъсвайки го напълно от Себе Си, и това което е сътворил се нарича Адам- Подобен на Бога..Свободата на Адам означава че отделен напълно от Твореца, тогава Адам проявява същността- Желанието...така че, хуморът е инструмент на човека..на никой друг хуморът не върши никаква работа...

Според мен това чувство е двустранно, та нали бог се проявява чрез хората. Нека се посмеем , в това тяма нищо лошо, стига да разбираме защо. :3d_065:

И като добавка прочетох това, хареса ми и е в този дух

Сънувах, че разговарям с Бога.

- И така, искаш да говориш с Мен? – пита ме Той.

- Ако имаш време – отговарям.

- Моето време е вечност. Какво искаш да Ме питаш?

- Какво най-много те учудва в хората? – задавам Му въпрос.

Бог отвръща:

- Че толкова бързо им дотяга детството. Бързат да пораснат, а после много искат пак да станат деца. За да спечелят пари, погубват здравето си, след това ги харчат, за да го оправят.

Взират се със страх в бъдещето и забравят за настоящето, така не живеят нито сега, нито после.

Живеят като че ли никога няма да умрат, а умират сякаш никога не са живели.

Бог взима ръката ми и ние мълчим. Тогава аз питам:

- На какво искаш да научиш Твоите деца?

- Искам да разберат, че не е възможно да накараш някого да те обича. Можеш само да му го позволиш.

Че не е добре за човека да сравнява себе си с другите.

Че богат е не онзи, който има много, а този, който е доволен от малкото.

Че трябват само няколко секунди, за да нараниш човека, но са необходими много години, за да излекуваш раните.

Че прошката трябва да се потвърждава със самия живот.

Че има хора, които обичат дълбоко и искрено, но не умеят да го изразят.

Че двама души могат да гледат едно и също нещо и да го виждат по различен начин.

Че понякога не е достатъчно да ти бъде простено, но трябва и ти самият да простиш на себе си.

И че Аз съм тук..."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Поздравления. Аз лично съм твърде дребна, за да допълвам Божиите истини.

От моя житейски опит - много често , когато се проявява Божественият хумор, хората не са дорасли за него , или той е свързан с твърде лични преживявания , и те чувстват само безсилие. Едва по-късно, от дистанцията на времето, придобиват друг поглед върху нещата. За мен се отнася също.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Поздравления. Аз лично съм твърде дребна, за да допълвам Божиите истини.

От моя житейски опит - много често , когато се проявява Божественият хумор, хората не са дорасли за него , или той е свързан с твърде лични преживявания , и те чувстват само безсилие. Едва по-късно, от дистанцията на времето, придобиват друг поглед върху нещата. За мен се отнася също.

В това е смисъла :3d_162:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Царят на флегматичните ги изпратил да събират охлюви.

След 2 часа се върнал един поданик.

- Колко ...... охлюва ....... събра?

Три ....... охлюва

.......

и дошъл последния поданик.

- А ........ ти ...... колко ....... охлюва ------- събра .....?

- Ни ........................................................ед....... ин.

- А ........ защоооо ....... такаааа?

- Ами ...... аз ........ докат ..... си ..... протеееееееегна ...... ръката ..........

И ... охлювът .............. се ....... шмуууууугна ............. в храстите :3d_126:

:)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Царят на флегматичните ги изпратил да събират охлюви.

След 2 часа се върнал един поданик.

- Колко ...... охлюва ....... събра?

Три ....... охлюва

.......

и дошъл последния поданик.

- А ........ ти ...... колко ....... охлюва ------- събра .....?

- Ни ........................................................ед....... ин.

- А ........ защоооо ....... такаааа?

- Ами ...... аз ........ докат ..... си ..... протеееееееегна ...... ръката ..........

И ... охлювът .............. се ....... шмуууууугна ............. в храстите :3d_126:

:)

:3d_146:

Та и ние все още напредваме с бързината на охльова.

Ама ще кажем, все е нещо. :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Българският финансов министър, като един силно загрижен за родната икономика човек, влиза отчаян в катедралата Ал. Невски и като един дълбоковярващ християнин моли Бог за помощ:

-- Господи, кажи ми колко дълго продължават за Теб десет милиона години?

-- Десет милиона години за Мен са като една секунда. - отговаря Бог

-- А колко са за Теб десет милиона лева?

-- Десет милиона лева за Мен са една стотинка.

-- Моля Те, Господи, дай ми една от тези твои стотинки!

-- Ей сега. Изчакай една секунда.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_113::3d_146::3d_164: а,така ,му се пада !Трудно бих могла да си го представя в тази позиция . Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

...

Та, щом Господ е нямал нищо против да се поява на този свят..значи чувстното му за хумор си е на място, ...

:3d_139:

Българският финансов министър, като един силно загрижен за родната икономика човек, влиза отчаян в катедралата Ал. Невски и като един дълбоковярващ християнин моли Бог за помощ:

-- Господи, кажи ми колко дълго продължават за Теб десет милиона години?

-- Десет милиона години за Мен са като една секунда. - отговаря Бог

-- А колко са за Теб десет милиона лева?

-- Десет милиона лева за Мен са една стотинка.

-- Моля Те, Господи, дай ми една от тези твои стотинки!

-- Ей сега. Изчакай една секунда.

:thumbsup2: Към евентуалното чувство за хумор на Бог е най-добре да се отнасяме с чувство за хумор. :D:D

Ако искаш да разсмееш Господ ,разкажи му за плановете си.
:3d_065:
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...