Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Здравейте!

Има ли сред вас хора, които са се опитвали да определят асцендента по външния вид на човек. И конкретно как ви изглежда човек с асц Лъв и как такъв с асц Дева?

Линк към коментар
Share on other sites

O, външният вид на човека много зависи доколко е акцентиран асц. и 1 дом и доколко зодиакалния му знак.

Какъв е конкретния случай за асц. Лъв или асц. Дева?

А ако по външния вид се опитваме да отгатнем асцендента, то за отгатването ще помогне и информация за това как се държи човека, по точно как реагира в различни ситуации, каква походка има ...

И нещо интересно, което съм забелязала (в същност може и да съм преоткрила топлата вода :D , но все пак ще го споделя с вас) - до 30-40г. възраст във външният вид на човека се забелязват повече черти, характерни за зодиакалния му знак, а след тази възраст - характерни за асцендента му.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Има ли сред вас хора, които са се опитвали да определят асцендента по външния вид на човек. И конкретно как ви изглежда човек с асц Лъв и как такъв с асц Дева?

Има много фактори които влияят на външния вид, Диана е споменала вече.

Мисля, че когато има планета на Асц., тя също дава своя външен отпечатък.Аз не знам защо, но много често отгатвам Луната на един човек. Определено смятам, че Луна, Слънце и Асц. са "видими" външно, но не е много лесно. Като метод за ректификация (което подозирам, че търсиш ;) ) не е достатъчно сигурен, има по-надеждни.

Понякога се опитвам да отгатна едно от горните три неща, обичам да наблюдавам и много се забавлявам. Според мен: Лъвът има много голяма виталност, изглежда по-масивно и авторитетно. Също фигурата може да е малко по-пълна, заоблена но с плавна грациозност, наистина до някъде като една голяма котка. Излъчва самоувереност и жизнерадостност, обича забавления, танци, пищни тържества и да е в центъра на вниманието. Очите му някак си блестят с едни весели, жизнерадостни искрички, затруднявам се да ги опиша.

За Лъвовете (и като Асц.) са крайно не типични резки бързи движения, подтичване, припряност и т.н. Което пък често се наблюдава при Девата. Тя има по-финна физика, обикновено по-слабичка и е доста младолика.Отличава се с едни големи и ясни очи, обикновено угрижена и забързана. За разлика от Лъва мрази големи и шумни компании, както и да си губи много много времето по купони, не обича също и да е център на внимание. Изнервя се, ако трябва да стои дълго време на едно място, има голяма мания към здравословна храна. Би оценила идеята да предложи салата от пресни витаминозни моркови, примерно, за блестяща (може и да не си признае) :D . Лъва би почерпил щедро с най-подбрани деликатеси. Лъва има покровителствено и на моменти леко надменно държание, вяеликодушен към дребните прегрешения. Девата е много отзивчива, може да окаже безценна помощ преди още да си я помолил за това. Но пък е дребнава и заядлива и нервна. Обаче е много отзивчива :D . По-жилава и по-подвижна от Лъва.

Мисля си, че лесно могат да се разграничат, когато трябва да се изправят и да говорят пред много хора и то непознати, примерно. За Лъвът не е трудно да наложи авторитетно и спокойно мнението си и най-вероятно всички веднага ще притихнат и ще го слушат чинно.

Девата може да се отпусне и да бъде блестяща само пред по-малко хора, и то желателно вече да я познават и ценят, за да са придобили вече впечатления от невероятните и възможности и интелигентност.

Девата обикновено е скромна. Лъвът обикновено не е. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пропуснах да отбележа също, че Лъвът най-често има доста силен/мощен глас, което е доста ценно, ако е преподавател, изнася лекции, на сцена и т.н. Девата говори по-тихо, гласът и няма чак такива мощности.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами айде аз да си призная :D

Дева съм, макар и на ръба 23.08 :)

Асцендент - Стрелец, не знам какви точно вмешателства има във външния ми вид :)

Скоремен - да, даже и когато не искам да съм. Тих, не обичам пререкания. Не обичам шумни компании, падам си повече по домашни събирания, където мога и да съм център на вниманието :) Или някакви клубове, по-ненаселени, по-приятни са ми :) Дребнав съм, да...трудно е да се бориш с това. Чистотата ме привлича :) Не обичам хаоса. Приятно ми е да общувам, най-вече с познати, пред които мога и да се отпусна, да бъда себе си :) Даже обичам да философствам :) Абе не е лесен живота на една Дева, все някакви задръжки, от които искам да се отърва, но не е лесно :)

Линк към коментар
Share on other sites

...

О, да ~ много точни описания :) ...възхитена съм :)

Атлантида, да опишем ли Асцендент Скорпион :P ? ~ шегувам се, с което... мислех си, че наистина зависи дали има планета, която е в близост до Асцендента, защото тя някак акцентира и модулира излъчването...

Например Плутон, намерен на Асцендента дава изключително магнетичен тембър на гласа ...освен цялостното почти хипнотично внушение, което обаче не е "показно"... а някак проникващо... Също по-матов тен и определена отсянка на цвета на очите...

Юпитер на Асцендента - висок ръст и размах, който може да личи дори в движенията на човека... Широка крачка и усещане за ведрина...

Луна на Асцендента - човекът буквално "попива" околните ...което го прави много сензитивен към емоциите и дори към мислите им :rolleyes: ...

Уран на Асцендента - тук съм пристрастна :) , но понякога може "да изненадва" с електричността на реакция/та, идваща сякащ от нищото... Вероятно се отклоних от темата, поставено точно за външния вид ...но той е неотделим от излъчването, което има даден човек...

Линк към коментар
Share on other sites

Хората от зодиакален знак Скорпион са доста характерни като физика и сравнително лесно се разпознават.

Както каза Милена по-матов тен и характерна отсянка на очите, със силен почти хипнотичен поглед, дебели и гъсти, най-често сключени вежди ...; също при тях нормалното съотношение тяло/крака винаги е леко (но забележимо) изместено в полза на тялото, като то е и някак по-едро, по-масивно (пак спрямо краката), а самата им стойка и походка винаги е по-особена, странна, дори при някои от тях остава впечатление за (или действително има) лек недъг на ходовата част.

Докато хората с асцендент Скорпион - при тях най-често това се забелязва в подобни на гореописаните очи и поглед, както и матовия тен, а също и по първата им реакция - ако ги докачиш, обезателно ще получиш леко жилващ отговор, но без дългото последействие :) , както при родените Скорпиони и без другите физически особености.

Наличието на планета на асцендента или въобще в 1 дом, особено ако са няколко, тогава наистина нещата са доста по-акцентирани в полза на характерните за планетата и за знака на асцендента черти.

Но има все пак характерни белези за всеки зодиакален знак, по няколко от които неизменно присъстват - аз също като Атлантида обичам да се вглеждам и мислено идентифицирам хората, но забелязвам знака и/или асцендента. Атлантида би ли обяснила как разпознаваш къде е Луната?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Атлантида е оцелила.Майка ми е с асцендент Дева и едвам и се чува гласа. :lol: Определено по-добре се разбирам с пастрока си, който е Лъв, Асц.Лъв.Много обичаме да говорим на висок глас.Ас съм Телец, асц.Телец.Чела съм че телците са едни от най мълчаливите представители в зодиака.Е аз нямам нищо в първи дом, но Меркурий ми е в Овен, а Венерата в Близнаци.Вярвам,че затова обичам да се запознавам с хора и да си приказваме.Трудно ми е да говоря зя себе си, защото не знам дали ще бъда обективна.Имам наблюдения върху хора с асц.Близнаци.Слаби са, като силует с прави нослета, много бързо им омръзва всичко и трудно вземат решения.

Редактирано от Сингониум
Линк към коментар
Share on other sites

Хехе винаги съм имала пререкания с майка ми за това, чекато говори ми пробива нежния скорпионски слух (почти винаги обърнат навътре :rolleyes: ) ама то какво да прави жената като е Овен с асц. Лъв!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре! Мислех да не пиша, но съм изкушен! :D Ще се опитам да допълня казаното за асцендент Лъв, понеже самият аз съм зодия Лъв с асцендент Лъв (а такааа :P). Но ще кажа и за Девата.

Действително, за да се определи по външния вид даден асцендент си е майсторлък и по принцип за астрологическо определение на външния вид, освен от асцендента, има зависимости и от още куп неща. Особено важно е, да го кажем пак, наличието на планети в 1 дом, какви точно са планетите, знаците в тях и техните аспекти. Освен това в кои знаци е 1 дом, т.е. до кой знак е по-близо Асцендента, това също много влияе. Третото важно нещо е какви са аспектите на асцендента. Освен тях в кой градус попада той и в коя декада.

Това според мен са основните критерии, по които може да се определи външния вид според асцендента. Но!, това ще е само за външния вид според асцендента. Обаче човекът не е само асцендент, затова и за определяне на цялостния външен облик, трябва да се вземат под внимание и множеството други астрологични факти. Лично аз, когато ми се налага да определям даден асцендент, макар че не съм си го поставял често за задача, гледам и френологично-физиогномичните характеристики на лицето. На по-напредналите в езотеричната антропологична наука, трябва да припомним, че физиогномиката и френологията вървят, както и хиромантията, ръка за ръка с астрологията и цялостното изледване на човека трябва да обхваща познания и специфики и от тези дисциплини. По общият лицеизраз, по брадичката, устните, скулите, ушите, носа, очите, челото, косата, тила, може да се познае приблизително какви влияния има дадения човек, а оттам и Асцендента, Луната и Слънчевият му знак. Когато например видя остър нос никога не се сещам за воден знак, а за въздушен; когато видя широки ноздри, никога не се сещам за земен знак, а винаги за воден и огнен; когато видя квадратна челюст се сещам за земни и водни знаци; когато видя светли очи и бодра усмивка, се сещам за въздушни и огнени знаци; и т.н. По очите ще познаете Слънцето, по носа и ушите - Асцендента и Меркурий, по бузите и скулите - Асцендента и Луната, по устните - Венера, по веждите и брадичката - Марс и т.н. Много са помощните средства, с които можем да познаем по външния вид на човека неговите астрологически специфики, стига добре да овладеем тези средства.

А сега конкретно за асцендент Лъв и Дева. Трябва обаче да спомена и следното - астрологията дава изчистени форми при описанията си. Но човекът рядко е изчистена форма, а представлява един комплекс от своите характеристики, затова и не винаги нещата съвпадат. Това, че някой е с асцендент Дева, не означава, че от първият до последният миг в живота си ще изглежда като асцендент Дева. Външното тяло на човека се мени, понякога човек се издига или деградира, и формите на лицето и тялото му се променят вследствие дадени постъпки. Затова мисля, че с право се говори за нива на зодии и планети. Проявлението на даден човек е съобразно нивото, на което са неговите знаци и планети в хороскопа. Понякога тези нива са различни и така става още по-трудно балансирането на цялостната личност. Всъщност това трябва да стори Висшия ни Аз, Висшия Манас в нас. А пътят към него идва от слънчевия ни знак.

По мои наблюдения хората с асцендент Дева са фини хора. Имат фина телесна структура, често пъти са с тънки тела. Но не са в никакъв случай слабовати на вид или болнави. Понякога са и мъжествени и в повечето случаи тялото им е със спортен вид. Височината им е средна, а понякога може и да са по-високи. Зависи от ума на човека. Ако Девата в него е твърде интелектуалничеща, може да развие висок ръст, но в такъв случай често пъти има влияние и на знак Близнаци. Ако пък е някакъв човек вечно подтичващ и задаващ постоянно въпроси и опитващ се да разбере всичко и да каже всичко, тогава може ръстът му да е някакъв по-нисък. В Девите има една елегантност и ако са висши типове - има благородство в тях, в походката им, в изражението им. Ако са нисши типове, могат да бъдат сприхави, импулсивни и да се опитват да налагат мнението си, в следствие на което в продължение на години могат да помрачат изражението си, т.е. да забравят ведрината и одухотвореността си. Така вместо да стане Уран, Девата става Сатурн. Лъвът пък, вместо да стане Юпитер може да стане Марс (образно казано). Понякога някои хора с асцендент Дева могат да бъдат незаслужено надути. Хората с асцендент Дева са често пъти тъмнокоси - с тъмнокестеняви, червеникави или черни коси. Излъчват спокойствие и съсредоточеност. Гласът им е хубав, плътен, рядко е разколебан и се смее ексцентрично. Движенията им са премерени, ръцете красиви и светли. Обикновено са с изправена стойка, нерядко мъжете са с брада или очила. Обичат да носят куфарче, а жените хубава компактна чанта, която може да не блести с външен блясък и пищност, но да е практична и в същото време и стилна. И мъжете и жените са красиви, с правилно оформени черти на лицето. Асцендент Дева обича интелигентните хора и се стреми да дружи с тях. Понякога може да отхвърли някой заради произволните му обноски или нечистият му вид. Девата обича много чистотата и подредеността. Девата обича да спазва реда. Хората с асцендент Дева могат да бъдат и добри домошари. Обикновено са мързеливци, но не за да стоят без работа, а обичат да си полегнат с книга в ръка или да гледат телевизия. Често пъти обичат усамотението или пък уютната обстановка с малко приятели.

Според мен асцендента най-добре се познава при запознаване на среща с някой човек. По първите му реакции и държане, може с голям успех да се определи асцендента му. Най-добре е да се наблюдава запознаването на даден човек с друг напълно непознат за него - тогава асцендентите изпъкват, освен ако Лунния знак не е много силен в хороскопа на човека, тогава може да се заблудим. При запознаване с човек с асцендент Дева, той може да е малко пасивен и сдържан, но това не е защото е такъв по природа (това ще зависи от Слънцето и Марса му), а просто защото в момента - мисли. Анализира ви. Такива са те. Девите като цяло са много наблюдателни и ако един човек с такъв асцендент не е такъв, то той трябва да знае, че го има вродено в себе си, просто трябва да му обърне внимание и ще забележи, че всъщност е доста наблюдателен.

А сега да кажа нещичко и за асцендент Лъв, когото познавам по-добре от асцендент Дева. По мои наблюдения хората с асцендент Лъв не винаги са по-пълнички, дори доста се очудих на казаното от Атлантида. Но трябва да призная едно нещо - доста от жените, с асцендент Лъв са по-пълнички, с пищни форми. Това е така, защото изобилието на Слънцето, стоящо зад асценденталния знак на Лъва му придава насищане на формите, изпъкналост на контурите, дава му живот, виталност, енергия, което се проявява в тялото. Лъвовете винаги изглеждат някак едри - аурата им е мощна и ги прави да изглеждат величествени и грандиозни, дори и на вид да са фини. Разбира се, има индивиди с асцендент Лъв, които изглеждат като мижитурки и се спотайват на тъмно, но това са хора, които още не знаят какво значи да си с асцендент Лъв. Да си с асцендент Лъв означава да си с изправена глава, прав гръбнак, да изразяваш великолепието и силата на Природата. Въобще, истинският Лъв, дали е в слънчев, асцендентален или друг знак, трябва да знае, че трябва да насища областта, където попада с великолепието и силата си. И така, хората с асцендент Лъв са стройни хора, с ръст над средния. Мъжете имат силно мъжествен вид, а жените - женствен. Имат хубаво изразена брадичка, голяма уста, големи красиви очи, чисто чело и най-често буйна коса, по-силно изразена при жените. Въобще, жените-лъвици и тези с такъв асцендент обичат да си оставят косата свободно падаща върху рамената. Тя варира от русолява и светлокестенява до червеникава и тъмнокестенява. Очите са светли и нерядко имат жълто-зеленикав оттенък. Устните са пълнокръвни и красиви. Имат силна захапка и страстна целувка (хехе). Гласът им действително е силен, както прекрасно отбеляза Атлантида. Смеят се гръмогласно, но това е често пъти характерно за тези със слънчев знак Лъв, защото той им дава широтата на духа. Жените обичат да се грижат за маникюра си. Движенията им са определено резки и енергични. Но не трябва да забравяме нещо много важно - Лъвът е понякога двойнствена зодия. Освен, че е витален и енергичен, често пъти импулсивен и волеви, той обаче е и понякога пасивен и много мързелив, тъкмо защото е свободен. Да, когато решите за нещо да изследвате Лъва, знайте че той е свободен! И тъкмо заради това той може да реши дали да бъде в даден случай активен или пасивен, решителен или колебаещ се. Лъвът знае кога да работи и кога да почива. Лъвът в никакъв случай не е машина за веселба или непресъхващ извор на купонджийство. В никакъв случай. Това е криворазбраната страна на лъва. Това въобще не е Лъв. Това е един материалистичен и егоистичен лъв, който гледа само сетивните удоволствия и не му мисли много за интелектуалното и моралното, както например може да бъде за пример една възвисена Дева. Такива Лъвове са обикновено с примеси на въздушни или земни знаци в хороскопа. Другите пък, които са с водни знаци са често пъти замислени или пък твърде невъздържани в реакциите си. Но истинският Лъв е спокоен, благоразумен, ведър и аристократичен. Един по-висш тип Лъв няма да реши всякога да отиде на някакво парти, понякога ще предпочете да си остане вкъщи - да чете някаква книга или пък да гледа децата. Често пъти Лъвът може да бъде прототип на Евгений Онегин, героят на Пушкин. Млад, красив и интелигентен аристократ, ярка звезда по баловете, галантен ухажор на красавиците, естет по душа и щедър в дела. Той обаче все повече и повече се разочарова от обществото и го обхваща скуката. Това е Лъвът, който е изпитал насладата на живота, но за него тя е вече нещо твърде унизително, защото духът му се стреми към нещо по-висшо, което той не може да открие в досегашния си живот. Това е вече помъдрялият Лъв. Затова и извисеният Лъв или човекът с асцендент Лъв излъчва едно достолепие и често пъти сериозност. Той не обича тези, които се лигавят неморално или които разправят неприлични шеги. Това е Царят-Лъв. А онзи, който се забавлява и подтичва подир жените, това е все още младото лъвче. Но не забравяйте нещо - в къщи този цар може също да бъде като малкото лъвче, просто защото се чувства в къщи и защото е свободен да бъде такъв, какъвто пожелае. Така че видите ли шумна компания, в която някой прави някакви артистични номера и другите се смеят неудържимо с него, там трябва обезателно да има лъв или самият актьор да е той, а може и Дева да е, защото и те са много артистични. Но ако видите някой ваш приятел, който се е излегнал някъде и чете някаква книга, и в същото време изглежда по царски излегнал се, това може да е човек с асцендент Лъв. Но може да е и с Дева. Ще ги различите по външния вид, по аурата, по миризмата, по духът, който усещате в тях. Човекът с асцендент Лъв има наистина блеснали очи - но кога? Когато има една идея в душата си, когато е развълнуван, когато се радва или когато е гневен. Но когато е пасивен и кротък, Лъвът има благ поглед, малко тежък. Лъвовете често пъти изглеждат полу-заспали, задрямали сякаш в някакво небитие. Но само ако ги подръпнеш за опашката, ще усетиш как косата ти отхвръква назад от набралия скорост рев, който ще излезе от устата им. Този рев е като земетресение, като вулкан. Дори и да ви засегне този гняв на Лъва, знайте че тъкмо чрез него можете да познаете ако не асцендента Лъв, то поне слънчевият знак на Лъва, защото той трябва да бъде благороден гняв, справедлив гняв. Ако е хаплив, значи там някъде има Дева или Скорпион, ако е отмъстителен, значи има Козирог или Скорпион, ако е ударен и тежък - има Овен, ако е остър и ироничен, има Близнаци и Водолей, ако е саркастичен, може би има Рак или Стрелец..., но ако е благороден и някак - разширяващ се във въздуха, това е гнева на Лъва. Лъвът е справедлив и свободен, това е. Походката на Лъва е с големи, широки крачки. Леко поклаща раменете си. Има силни бедра и здрава прегръдка. Често размахва ръцете си като върви. По темперамент Лъвът е холеричен. Когато иска да вземе някакъв предмет прави резки движения, но пък невинаги може да се затича за някой автобус - това е под достойнството му. Асцендентът Лъв обича парите - обаче обича не самите пари, а свободата, която му дават те. Обича да носи светли дрехи, често пъти в червен цвят. Не обича да носи тежко и предпочита светлината. Сяда отпред в автобуса и не се реди на опашки. Въобще, понякога гледа да надхитри всички и затова понякога има малко приятели. Лъвът има много приятели. Обикновено към познатите си се държи малко хладно и ги държи на дистанция, но усети ли у тях, че го уважават или ако го впечатлят с нещо, те веднага му стават приятели и той може да разкрива по-непринудено своята природа пред тях. При запознаване е или царствено спокоен или буйно изразява радостта си, особено ако види приятел. Обича много да пее, постоянно се шегува и нерядко хвърля много пари на вятъра (сигурно за да гледа отвисоко как другите ги събират - хаха).

И така. Трябва обаче да знаем, че асцендент Лъв не е напълно същото като слънчев знак Лъв. Хората с асцендент Лъв могат да са съвсем различни от тези с много Лъвове в хороскопа. Много мога да говоря за Лъва, но по-добре да напиша една книга. Ха-ха. И последно - в най-нисшата си фундаменталност Лъвът е Горд, а в най-висшата си фундаменталност е - Свободен.

Поздрави. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, да опишем ли Асцендент Скорпион :P ? ~ шегувам се, с което...

...

Хубава шегичка хе-хе-хе... Ми да ги опишем, щом предлагаш. Изгряващите Скорпиони правят толкова много за да останат в сянка, да не бият на очи. Движат се инкогнито, тайнствени и загадъчни. Но ни най-малко не е от криворазбрана скромност или притеснение. Едната причина е стратегическа, решат ли да атакуват, печелят преимуществото от момента на изненадата (или шока на противника, разбрал колко много ги е подценил) Втората е, защото мразят, когато усещат че будят страх в околните, не им е приятно. Имат много сериозни достойнства, но да не ги изброяваме.

Знаеш, че Плутон никак не обича да се разкрива и да говори за себе си. Направих го, все пак, заради теб, като изгряващи Скорпиони трябва да си се подкрепяме взаимно. B):P

Имам импулс да ти кажа още нещо, но за повече конспирация няма да го напиша тук. :D

п.п. Виж профила.

Диана, не мога да ти отговоря за Луната, не знам точно как, но понякога я усещам. Мисля че външния вид, темперамент, жестикулация и т.н. е една компилация най-вече от Слънце, Луна и Асц. Те и трите се усещат/виждат/проявяват.

Линк към коментар
Share on other sites

Apocatastasis, виждам че докато си публикувам мнението, ти си пуснал твое. Да вметна, че това специално с теб не се случва за първи път - да пишем едновременно. Кой може да разкрие Асц. Лъв по-добре от един истински Лъв при това и с Лъвски Асц.? :rolleyes::P Много задълбочен и добър анализ, благодаря! Хубаво ни подсети за "Цар Лъв", астрологически има голямо съответствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, да опишем ли Асцендент Скорпион :P ? ~ шегувам се, с което...

...

Хубава шегичка хе-хе-хе... Ми да ги опишем, щом предлагаш. Изгряващите Скорпиони правят толкова много за да останат в сянка, да не бият на очи. Движат се инкогнито, тайнствени и загадъчни. Но ни най-малко не е от криворазбрана скромност или притеснение. Едната причина е стратегическа, решат ли да атакуват, печелят преимуществото от момента на изненадата (или шока на противника, разбрал колко много ги е подценил) Втората е, защото мразят, когато усещат че будят страх в околните, не им е приятно. Имат много сериозни достойнства, но да не ги изброяваме.

Знаеш, че Плутон никак не обича да се разкрива и да говори за себе си. Направих го, все пак, заради теб, като изгряващи Скорпиони трябва да си се подкрепяме взаимно.

Имам импулс да ти кажа още нещо, но за повече конспирация няма да го напиша тук. :D

п.п. Виж профила.

...Атлантида, благодаря за коментара ...всъщност мисля, че всеки един от нас носи познанието в себе си :sorcerer:

...Когато говорим за Асцендент и планети в съвпад с него и те са от т.нар. външни планети, т.е. Уран, Нептун и Плутон ~ е интересно да се спомене, че човекът в случая може да бъде само изразител на тези енергии, които са акцентирани от съответната планета. В смисъл, силата им е толкова могъща, че тя е неовладяема на съзнателно ниво /поне така го усещам/ и личността може да се стреми да е само чист проводник на енергиите й...

Уран, мда може да бъде ~ факлоносеца на бъдното ...или хвърлящият в смут чудак със свръх-странни идеи...

Нептун ~ лечител, пречистващ чрез състраданието и грижата за душата ...или фокусник на никога неизпълнени обещания...

Плутон ~ феникс, възродил се от пепелищата ...или мрачност, водеща само към тъмното...

...по~горните описания нямат претециите за изчерпателност :) ...единствено се опитват да покажат възможни градации в проявлението на планети в съвпад с Асцедента...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Apocatastasis, разкошна интерпретация на асцендентите, по царски :thumbsup2:

И в този си пост изяви максимално лъвските си качества!

Единствено ми направи впечатление следното:

...

А сега да кажа нещичко и за асцендент Лъв,

...

Движенията им са определено резки и енергични.

...

Аз бих охарактеризирала движенията им по-скоро като плавни и пластични, а същевременно енергични. Дори и когато много бързат, липсват резки и припрени движения, което мен (която нямам нито Слънце, нито асцендент в Лъв) много ме учудваше. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво ни подсети за "Цар Лъв", астрологически има голямо съответствие.

Между другото нямах предвид този филм, дори не се сещам точно за какво ставаше дума там. :) Просто отвътре си ми идва това словосъчетание "Царят Лъв". :D

Благодаря Атлантида. :feel happy:

А сега да кажа нещичко и за асцендент Лъв,

Движенията им са определено резки и енергични.

Аз бих охарактеризирала движенията им по-скоро като плавни и пластични, а същевременно енергични. Дори и когато много бързат, липсват резки и припрени движения, което мен (която нямам нито Слънце, нито асцендент в Лъв) много ме учудваше. :)

Да, имаш право. :) Сложил съм повече лютичко в анализа си (макар че не обичам лютото), тъй като си отглеждам цели четири лъва в хороскопа. :D Понякога трудно се удържат. Но за един обикновен асцендент Лъв си е нормално наистина движенията да са плавни и пластични. :) Иначе под рязкост разбирам енергично целеустремено движение към дадена точка в пространството, стартиращо от изходна пасивност - така реагират Лъвовете при лов - снишават се, снишават се, дебнат, тихо се промъкват, слухтят, ококорили очи, снишават се, притихват и - хоп! - скачат изненадващо, мощно, рязко - завинаги! Това е рязкото - винаги отклонение под прав ъгъл. А когато бързам - тогава съм фурия, така ме нарече веднъж една приятелка, която ме гледала как с бързи крачки преминавам през един коридор. :D

Благодаря ти Диана! :feel happy:

Редактирано от Apocatastasis
Линк към коментар
Share on other sites

Иначе под рязкост разбирам енергично целеустремено движение към дадена точка в пространството, стартиращо от изходна пасивност - така реагират Лъвовете при лов - снишават се, снишават се, дебнат, тихо се промъкват, слухтят, ококорили очи, снишават се, притихват и - хоп! - скачат изненадващо, мощно, рязко - завинаги! Това е рязкото - винаги отклонение под прав ъгъл. А когато бързам - тогава съм фурия, така ме нарече веднъж една приятелка, която ме гледала как с бързи крачки преминавам през един коридор. :D

Ахахахаха :3d_065: направо ми изникна като образ :))))))

* * *

Благодаря ти за чудесното описание по-по-горе!

Линк към коментар
Share on other sites

Иначе под рязкост разбирам енергично целеустремено движение към дадена точка в пространството, стартиращо от изходна пасивност - така реагират Лъвовете при лов - снишават се, снишават се, дебнат, тихо се промъкват, слухтят, ококорили очи, снишават се, притихват и - хоп! - скачат изненадващо, мощно, рязко - завинаги! Това е рязкото - винаги отклонение под прав ъгъл. А когато бързам - тогава съм фурия, така ме нарече веднъж една приятелка, която ме гледала как с бързи крачки преминавам през един коридор. :D

Ахахахаха :3d_065: направо ми изникна като образ :))))))

* * *

....... как веднъж изскочи неочаквано на пешеходната пътека до мен, взимайки я на три великански котешко-артистично-феерични стъпки - тип бягане...поради което нямаше да ме боли и до днес коремът от смях, ако тогава не носеше във всяка ръка по 11 л.минерална вода (!)............... наред с непокътнатия лъвски израз на лицето тип "спокоен, излежаващ се на припек". И до днес незнам отде събра таз сила за лъвски скок.

Така че не подценявайте Лъва (като асцендент и не само) може го познаете и в далеч по-неочаквани ситуации :D

Линк към коментар
Share on other sites

Един специален поздрав за пишещите тук. :feel happy:

Колебаех се дали да не го пусна в "Любимите ви животни", хе хе хе,шегувам се. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=vX07j9SDFcc

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Първо се извинявам на всички, които се включиха, че аз изчезнах, но това беше по служебни причини.

Искам да кажа за себе си, че съм много енергичен, дори припрян човек, със слаба и стройна фигура, с резки движения, може би създавам впечатление, че искри хвърчат като се движа. Стойката ми е изправена и главата е вдигната високо, като влеза в стая при други хора това не остава незабелязано. Първото впечатление, което оставям у другите е, че съм много надменна и надута. Не понасям пренебрежението.

От друга страна съм холерик. Наистина не мога да стоя дълго на едно място, напр.на опашка.

Ще ви стисна ръката силно и ще ви погледна право в очите като се запознавам с вас.

Аз си знам, че ще стигна до ректификация при по-добър астролог от мен, но все пак искам да събера колкото може повече информация, преди да го направя.

Според акта си за раждане съм асц. Дева, но на 0 гр., в някои програми - на 1. и Водолей на върха на 6-ти дом. Но съм се раждала 3 дни, така че много се съмнявам накрая някой съвсем точно да е отбелязал часът ми на раждане. Имам и някои други основания да не си приемам часа на раждане.

Овен съм, със Южен лунен възел в Дева, 1-ви дом.

С много огън в картата.

Та кое от кое е, май няма да се разбера сама без консултант.

И, както е описано по-горе,

както си стоя спокойно и се устремявам към целта - като вятър. Даже мъжът ми казва " Какви са тези резки движения, какво ти стана изведнъж, както си стоя и скочи. По-спокойно."

Старая се да не говоря на висок глас, но от самосебе си става точно обратното, а като се смея съм направо гръмогласна.

Ха кажете сега какво да мисля? :mellow:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Абе хора, как сте описали само асцедента Лъв с тия резки движения сега много се замислям, щото и аз уж съм с такъв асдендент? Хм! Движенията ми не са резки, а по скоро като бързам са пъргави и както по-горе някой писа "фурия" истинска съм, но не съм сигурна, че това е точно от асцендента. Иначе като Лъвче и аз обичам да мъркам, макар и по някога по силно, иначе пък незная до колко съм ловец. Припкам да си гоня задачите /не плячката де/ определно, кога с едри, кога с дребни подскоци.

Интересна е темата благодаря Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида, нормално е да имаш пъргави движения. Четири от планетите ти, три от които лични, плюс асц. са ти в стихия огън.Освен това имаш и голям огнен тригон. Една от планетите, които го сключват е Марс на трон в овен. Той( тригонът) ти дава голяма физическа активност, ентусиазъм, възприемчивост, добри лидерски способности, известна нотка драматичност. Тези характеристики се подсилват още повече от позицията на Слънцето при теб - в ъглов дом.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да поздравя :P Apocatastasis за мнението му,т.к. аз самият сам овен с асцендент лъв.Не съм се занимавал с астрология,но описанието е много точно...поне за мен:толкова много енергия,че постоянно трябва да се контролирам иначе изпадам в състояние най-вече на прибързаност и правя и казвам неща за които съжелявам.Иначе постоянно трябва да правя нещо и да се развивам в противен случай залинявам.

-продълговато лице с малко големичко носле :lol: с две напречни бразди между веждите и една надлъжна на челото(винаги съм ги имал)

-175/76

-зелени очи

-къдрава коса,която след побертета се изправи-луда работа;и аз не разбрах как стана

-ушите ми били като елф-може би защото съм раждан с вакуум

-атлетична фигура(спортувам постояно),но леко прегърбен

Всичко е хубаво ама тая прибързаност ако я нямаше...

Линк към коментар
Share on other sites

Абе хора, как сте описали само асцедента Лъв с тия резки движения сега много се замислям, щото и аз уж съм с такъв асдендент? Хм! Движенията ми не са резки, а по скоро като бързам са пъргави и както по-горе някой писа "фурия" истинска съм, но не съм сигурна, че това е точно от асцендента. Иначе като Лъвче и аз обичам да мъркам, макар и по някога по силно, иначе пък незная до колко съм ловец. Припкам да си гоня задачите /не плячката де/ определно, кога с едри, кога с дребни подскоци.

Интересна е темата благодаря Ви.

Привет,

Според мен външния вид има няколко основни параметри:

-статични: телосложение, пропороции, цвят на коса, очи, кожа; костна структура, и изобщо- ФОРМА- с всички нейни параметри;

- динамични: движения- движението има ритъм, такт, темпо, както и обем, интензитет, продължителност и т.н. При елемента огън движението се характеризира с достигане на максимална бързина за кратко време, интензитета е голям- тоест, движенията са отчетливи, нито плавни, нито резки, темпото е възходящо, обемът по принцип е среден, става голям за кратко време по време на "платото" в което е достигнат максимума, продължителността също е средна към малка- тоест бързо се изчерпва, но и бързо се възстановява...и скоро може пак да "опита"- ако погледате енимъл планет или нешънъл джеографик, в предаванията за котките- особено за големите котки като лъв, тигър, леопард, гепард и т.н., ще разберете мнго добре какво имам предвид.

При хората все пак структурата е в зависимост не толкова от астрологичните знаци, а от планетите- все пак, планетите са част от нашата слънчева система, и понеже са най-близо до нас, те се явяват и управители на зодиакалните съзваздия, които са на стотици или хиляди светлинни години от нашата слънчева система...

Така че, външния (а и не само външния) вид зависят според мен най-много от преобладаващия планетарен тип. Планетартите типове най-често се описват поотделно, но няма човек, който да е чист представител на един планетарен тип. Тук вече идва на помощ астрологията- всички изходни позиции по отношение на слънчевия знак, асцендента, разположението и аспектите между планетите (аз не разбирам от астрология, а нещата които знам за планетите и планетарните типове, зодиакалните знаци и влиянието на 12-те дома са от това, което знам от хирологията /хиромантията е част от хирологията/, френология и физиогномия, нумерология и традиционния ци гун, в който се разглеждат енергийните меридиани, ян/ин енергиите, петте елемента според китайците и др. разни неща) в различните домове. Според мен, само астрологично или само френологично- тоест само въз основа на ползването на един метод/подход, много трудно може да се състави точно описание- не че не е възможно, но едва ли са мнозина тези, които са запознати било с астрологията или нумерологията или която и да е друга от тези науки в такава степен и познанията им да имат такава дъълбочина, за да нарисуват точен портрет било от една астрологична "матрица", числова "матрица", или "матрица" от отпечатъци на длани и т.н. Струва ми се, че за да има точност, е нужен комплексен подход...Също както в медицината- рентгеновите лъчи могат да се ползват за направата на рентгенови снимки с различни центражи, както и да се използват различни подходи- има доста голяма разлика между една обикновена рентгенова снимка на черепа във фас и профил, и една компютър-томограма на главата- от темето до основата на шията- и в двата случая се използват рентгенови лъчи, използва се рентгенова плака, но в единия случай се използва компютър, и методиката за представяне е чрез направата на "филийки", а в случая на обикновена рентгенография образът е кажи-речи 1 към 1, представя "цялото", но пък с доста по-мако подробности, и с много фактори, затрудняващи придобиването на представата по тоношение на този "цял" образ...Така че, ако се зиползват някоко методики, може да се придобие доста по-точна представа за една глава- както по отношение на статичните показатели, така и по отношение на динамичните й характеристики.

Не сте ли срещали човек, примерно едно дете на 10-на години, което по време на сън- т.е. в състояние на относителен покой, при минимум динамика, ви прилича повече на единия родител, а в будно състояние, когато тялото и лицето му са подвижни- прилича повече на другия си родител- е, това не е най-точния пример, но пък е нещо, което се среща често и много хора със сигурност са имали възможността да наблюдават такива случаи- не само с деца, но и с хора в различни възрастови групи...

Ето и моето "предложение" за външният вид според асцендента- и по-точно за Лъва (за да има някаква съпоставка) като асцендент.

Ръстът е най-често среден, но в зависимост от други планетарни влияния има някои изключения в посока "високо" и в посока "ниско", и според мен зависи от активността на Юпитер- като присъствие, и като влияние върху функцията на хипофизната жлеза по отношение на отделяне на СТХ. Така или иначе, Лъвът е свързан със Слънцето, а Слънчевият/Аполоновият (според мнозина Аполонов било неточно като определение, и те предлагат да бъде заменен с Вулканов- но, засега май по-популярно е да се употребява Аполонов, поради което го употребявам и аз) тип винаги придава красота- като че ли няма нито повече, нито по-малко, нито много"ръбове", нито много "заоблености" в чертите на тези хора, което ги прави красиви, независимо дали са жени или мъже. Костната структура наистина е фина при съчетаване на огнен слънчев знак и огнен асцендент- Лъв. Мускулатурата е добре подчертана- може да няма голяма мускулна маса, но дори и без да спортуват, подобен тип хра се отличават с доста добре изразен релеф на мускулатурата- особено в областта на ръмене и мишници, както и в областта на седалище/бедра. Дъвкателните мускули също са добре изразени, което придава на лицето по "чепат" вид особено в областта на средния и долния лицев етаж. Кожата по принцип е светла, здрава, мека, еластична, често има като че ли златисто-розов или златист оттенък, а окосмяването не е обилно- космите по кожата са фини, меки, най-често са светли, а окосмяването на тялото като цяло не е обилно. Косата най-често е гъста, чуплива или леко къдрава, мека, с естествена склонност към "обем". Челото е широко, но не е високо. Очите са изразителни, имат форма на бадем, често са леко присвити, като вътрешния и външния очен ъгъл образуват извивка нагоре, което придава на очите "усмихнат" вид. Погледът е прям, не "шари" насам натам с очи, а се фокусира върху това, което е ангажирало вниманието му, и най-често Лъвът "говори" с очите си, особено когато в състоянието му доминира емоционалността (а пък това се разбира по това, че в емоционално състояние ноздрите на Лъва стават доста подвижни и синхронни с честотата на дишането). Очите на цвят най-често са кафяви, кестеняви, или по-светли с кехлибарен оттенък дори и когато са сини. Миглите по правило са дълги и извити, но поради това, че са светли и фини, често не изпъкват и не придават "кукленски" вид. Носът е прав, в основата си може да е широк или тесен, но ноздрите винаги са подчертано изразени, а върха е типично заоблен, което придава специфична крушовидна форма на носа. Бузите са заоблени, в детската възраст и до 30-35 годишна възраст са здравословно червени. Устните не са нито дебели, нито тънки, добре изразени, и по правило липсват изразени назо-лабиални гънки..за сметка на това обаче, често при усмивка или друг тип мимика, се образуват "трапчинки". Брадата е добре изразена, но не е масивна, с различно изразена вдлъбнатинка, която обаче рядко е изразена в такава стеен, че да образува добре открояваща се трапчинка на брадата. Общата форма на личето е като на кофа- трапец с основата нагоре. Ушите са със средна дължина, с месеста висулка, която не е много дълга, но е добре изразена- "месеста", и леко зачервена и топла. Ушите са прибрани назад. Дъвкателните мускули са добре изразени, силни, особено масетериалните мускули, поради което областта около долночелюстните ъгли изглежда масивна и по време на хранене тези мускули се очертават добре, често пъти са добре развити и функциониращи и считаните за рудиментарни мускули около ушната мида, поради което Лъвовете често могат да си мърдат ушите...по време на хранене..или ей тъй, за забаваление, или като част от мимиката в определени ситуации. Веждите по правило са добре оформени, но не са като дъги- в началната и средната им трета са почти прави, но космите не са много гъсти и груби. В страничната третина веждите правят "чупка" леко надолу, която се "повдига" заедно с мимическите мускули на челото когато интересът е привлечен, когато има реакция на учудване, при усмивка, а при гневна или сърдита реакция тази "чупка" се "изправя", и веждите се изглаждат и приличат на \ / нещо такова. Често окосмяването между веждите е изразено..така че, може да се говори за веждА в единствено число :) .Зъбите са най-често бели, правилни, не са големи, правилно подредени, и по правило са здрави- проблемните зъби при този тип са израз на нарушена връзка с етерното тяло, откъдето физичееските органи и структури се зареждат с енергия, и където става обмен между физическата и етернета енергия. Вратът е дълъг, с подчертана мускулатура и добра подвижност, адамовата ябълка не е добре изразена. Раменния пояс е с добре оформени мускули- делтовидни области, гръдни мусули, скапуларните области, и към това често и мускулите на мишниците- дори и при "запуснати" случаи раменния пояс си остава с добре оформена мускулатура. Косата рядко оплешивява, с възрастта се оформя тенденция към побеляване- не поради помъдряане...а поради емоционално разхищаване...Дълги години Лъвовете имат свеж и младежки вид, дори и да навъртят години за "пенсия"- типично за креативния тип, който на младини е препатил от неумението да "изпуска парата", и е започнал да се учи да влага е нергията си в креативни неща, които дори и да са чисто егоистични като подбуди, малко или много са в полза и на всички останали...

За гласът не съм на мнение, че е силен. При този тип гласът е звучен, но не е дълбок, нито резонантен, а диапазона е най-често висок- сопрано при жените, и тенор при мъжете (мога да посоча като пример Орлин Горанов, който е представител на зодията Лъв- не му знам асцендента, а и много други примери се сещам, и "силен" като определение за гласът на Лъва независимо дали е като слънчев знак или асцендент е нещо, което не се връзва) Пример за "силен" глас мога да дам с Марсовия и Юпитеровия тип...които просто дори ид асе опитват да прошепнат нещо на някой в ухото примерно на първия ред в кинозала, ги чуват поне 5 реда назад...По отношение на резонанс, сила и мощ, не им отстъпват и Телците...

Гласът на Лъва се чува, защото Лъва приковавна вниманието към себе си, и кара хората да се заслушат, и се чува надалече не поради сила, а поради това, че артикулацията е доста добра, движението на устните е изразено, и лесно може да се чете по устните им. Гръдния кош е добре развит, обичайно е и широк и дълбок, ханшът дори и в случаи на напълняване, си остава нещо което не изчезва- просто си го има...Краката в самото начало- мускулатурата на седалището и горната част на бедрата, са добре развити, но по-надолу стават по-грациозни, ходилата са средни като размер, с добре изразени сводове, което прави походката "пружинираща". Проблемът при този тип не е мускуланта сила и енергията- издръжливи са, и малцина биха могли да им се опрат в атлетичнтите дисциплини, в които се изисква бързина и издръжливост, но не и на "къси разстояния" (в късите разстояния въздушния тип на Меркурий, в комбинация с който и да е огнен представител, им запазва лидерството в спринтовете на къси разстояния)- проблемът най-често е в обема на движения...Често ставно-мускулните схващания са проблем, трудно такива хора развиват гъвкавост и "разтегнатост" на мускулите в степента, в която по принцип водните типове, и особено типа на Скорпиона по правило имат без да се напъват да я постигат.

Погрешно е разпространено меннието, че Лъвовете по зодия или асцендент са "дневно" активни. Доброто кръвообращение им осигурява най-често усещане за топлина, добро храносмилане и апетит..и съответно- предразположение към "дрямка" след това...Нощем се пробужда "котешкото" любопитство...Повечето хора, които познавам с лъвски асцендент, а и лъвове по зодия обичат да се скитат нощем насам-натам...За голяма част от представителите на този тип е характерен "нощния живот" от "градски тип"...и са в центъра под прожекторите до ранни зори- това прилича много на "лов" за "удоволствия"...но, за мнозина точно през нощта е времето за "лов" на знания- много хора с лъвски асценднт или зодиакални лъвове могат да си припомнят кога са имали най-голям успех с ученето по време на студенстванвето, че и след това...За себе със сигурност твърдя, че нощите са най-ползотворното ми време за възприемане и усвояване на информация..също така за мен поне е удоволствие да се шлая нощем насам-натам...когато е тъмно, тихо, когато няма трафик, когато фоновия шум намалява и слухът долавя доста неща в тъмнината, а и зрението- също...Нощната разходка е нещо, което може да "охлади" емоциите, да събере мислите, да внесе яснота, движението по тъмно и по хладно допринася за фокусиране върху важните неща...В такива случаи движенията са плавни, придвижването е учудващо тихо и безшумно...Не че денем не е такова, но денем като че ли "шумът" се внася умишлено...ей така, за да привлече вниманието, пък и да се знае, че "царят на животните" минава...

Лъвовете са хора, които обичат да се разхождат- независимо дали сами или с компания, стига да им с могва на темпото, и да не досаждат с пркалено много приказки...щото, независимо дали си Лъв по зодия или асцендент, едва ли може да минеш за "приказлив", освен ако обстоятелствата не го налагат...

Е, смятам да приключвам..въпреки че за всеки един човек като астрологично-планетарно представляващ предимно този или онзи знак или планета, може да се напияе цяла монография...

Линк към коментар
Share on other sites

Olq3, благодаря!

Не сте ли срещали човек, примерно едно дете на 10-на години, което по време на сън- т.е. в състояние на относителен покой, при минимум динамика, ви прилича повече на единия родител, а в будно състояние, когато тялото и лицето му са подвижни- прилича повече на другия си родител- е, това не е най-точния пример, но пък е нещо, което се среща често и много хора със сигурност са имали възможността да наблюдават такива случаи- не само с деца, но и с хора в различни възрастови групи...

Моята братовчедка в чертите прилича повече на майка си, но като излъчване и мимики, жестово, походка, итонация е копие на баща си.

Ето и моето "предложение" за външният вид според асцендента- и по-точно за Лъва (за да има някаква съпоставка) като асцендент.

Ръстът е най-често среден, Костната структура наистина е фина при съчетаване на огнен слънчев знак и огнен асцендент- Лъв. Мускулатурата е добре подчертана- може да няма голяма мускулна маса, но дори и без да спортуват, подобен тип хра се отличават с доста добре изразен релеф на мускулатурата- особено в областта на ръмене и мишници, както и в областта на седалище/бедра. Кожата по принцип е светла, здрава, мека, еластична, често има като че ли златисто-розов или златист оттенък, а окосмяването не е обилно- космите по кожата са фини, меки, най-често са светли, а окосмяването на тялото като цяло не е обилно. Очите са изразителни, Погледът е прям, не "шари" насам натам с очи, а се фокусира върху това, което е ангажирало вниманието му, и най-често Лъвът "говори" с очите си, особено когато в състоянието му доминира емоционалността (а пък това се разбира по това, че в емоционално състояние ноздрите на Лъва стават доста подвижни и синхронни с честотата на дишането). Очите на цвят най-често са кафяви, кестеняви, или по-светли с кехлибарен оттенък дори и когато са сини. Миглите по правило са дълги и извити, Устните не са нито дебели, нито тънки, добре изразени, и по правило липсват изразени назо-лабиални гънки..за сметка на това обаче, често при усмивка или друг тип мимика, се образуват "трапчинки". .Зъбите не са големи, Лъвовете имат свеж и младежки вид, дори и да навъртят години за "пенсия"- типично за креативния тип, който на младини е препатил от неумението да "изпуска парата", и е започнал да се учи да влага е нергията си в креативни неща, които дори и да са чисто егоистични като подбуди, малко или много са в полза и на всички останали...

За гласът не съм на мнение, че е силен. По отношение на резонанс, сила и мощ, не им отстъпват и Телците...

Еми то това си ми е зодията!

Гласът на Лъва се чува, защото Лъва приковавна вниманието към себе си, и кара хората да се заслушат, и се чува надалече не поради сила, а поради това, че артикулацията е доста добра, движението на устните е изразено, и лесно може да се чете по устните им. ходилата са средни като размер, с добре изразени сводове, което прави походката "пружинираща". Проблемът при този тип не е мускуланта сила и енергията- издръжливи са, и малцина биха могли да им се опрат в атлетичнтите дисциплини, в които се изисква бързина и издръжливост, но не и на "къси разстояния" (в късите разстояния въздушния тип на Меркурий, в комбинация с който и да е огнен представител, им запазва лидерството в спринтовете на къси разстояния)- проблемът най-често е в обема на движения...Често ставно-мускулните схващания са проблем, трудно такива хора развиват гъвкавост и "разтегнатост" на мускулите

Погрешно е разпространено меннието, че Лъвовете по зодия или асцендент са "дневно" активни. Доброто кръвообращение им осигурява най-често усещане за топлина, добро храносмилане и апетит..и съответно- предразположение към "дрямка" след това...Нощем се пробужда "котешкото" любопитство...Повечето хора, които познавам с лъвски асцендент, а и лъвове по зодия обичат да се скитат нощем насам-натам...Нощната разходка е нещо, което може да "охлади" емоциите, да събере мислите, да внесе яснота, движението по тъмно и по хладно допринася за фокусиране върху важните неща...В такива случаи движенията са плавни, придвижването е учудващо тихо и безшумно...Не че денем не е такова, но денем като че ли "шумът" се внася умишлено...ей така, за да привлече вниманието, пък и да се знае, че "царят на животните" минава...

Лъвовете са хора, които обичат да се разхождат- независимо дали сами или с компания, стига да им с могва на темпото,

Е, определено съм разконспирирана... :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...