Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За женитбата, свободата и любовта


Иво

Recommended Posts

...още по-малко това, което пишат.

А предавания от рода на цитираното от теб не гледам. За подобни си има публика и без мен.

Е сега за писането малко послъга ;))

За цитираното предаване сме на едно и също мнение :thumb down:

Всъщност според мен приказката е доста вярна че ''Любовта е сляпа''

и когато ни се отворят очите не можем ли да с справим с ''треските за дялане'' и отговорностите започват проблемите .

Хората са казали една вярна приказка нещо от сорта беше ''ако си изял една торба сол с даден човек и все още сте заедно може и да излезе нещо от тази връзка'' т.е да стане семейство

Макар ,че живота(времето) може да ни поднесе и изненади ,няма нищо сигурно на 100 % <_<

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 691
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чудех се дали да го напиша и надделя "да"-то.

Мисля, че зная какво има предвид Силвия. И аз мисля като нея относно реалната ситуация със семействата и любовта днес. Направо не мога да повярвам на това, което казва Донка, то е просто прекрасно! Но някак си не ми се вярва да е толкова хубаво. На мен не ми липсва брака/връзката, за да изпитвам любовта, но ще изгубя себе си, ако заради брака/връзката не изпитвам любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен винаги ми е било необяснимо, как може да се изказва мнение за нещо толкова лично без да си го изживял?!?

Присъединявам се ,

защото другото са само догатки или странични наблюдения .

Линк към коментар
Share on other sites

До тук защитниците на брака са като гледам повече семейните жени. А може ли да чуем семейните мъже в така наречения спор, защото започва да ми се струва, че съм на ринга на "Сблъсък", само защото съм против брака, без да съм го преживяла. Ами, явно бракът е нещо, което се преживява... като шарката.

Еси, чета публицистика и научни трудове, любовните романи и те си имат аудитория, мила. И няма нищо лошо и в 15 брака, ако питаш мен, но това по обясними причини не може да се случи в рамките на един човешки живот. Разбира се, че има семейства, които са наистина щастливи, но те са все по-рядко срещани вече и за това си има причини, семейните ги знаят по-добре от мен, на мен остава само да се досещам. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, :thumbsup: за поста ти # 399.

Бракът в българското право е доброволен и равноправен съюз между мъж и жена, сключен с цел създаване на семейство при спазване на реда и условията, установени със закон и пораждащи взаимни права и задължения. Неправилно е бракът да се нарича „женитба“, тъй като това е термин (използван предимно в миналото), с който се означава, че мъжът се е сдобил с жена. Правилния термин е „бракосъчетание“.
Съвместното съжителство (още наричано домашно съжителство или домашно партньорство), като законов институт, е разновидност на гражданския съюз. Чрез него се признава личната обвързаност на двама партньори, които живеят заедно, но нямат сключен граждански брак. Съвместното съжителство се използва за уреждане статута и на еднополовите двойки, в държави където те нямат право да сключат брак или граждански съюз. Придобивайки законово признание, небрачните двойки могат да се ползват от някои права, с които разполагат брачните партньори. Най-често това са право на обща собственост, облекчени режими на разпореждане с такава, право над собствеността придобита по време на съжителството, право на издръжка, право на болнични посещения на партньора и пр.

Е, и едно мнение на несемейна, нали в тази група освен не сключвалите брак, не съжителствалите, попадат и разведените.

И двата цитата са от Уикипедия. Първият ми звучи малко надуто. Ама закони. Какво да правим, живеем в някакво общество. И трябва да се съобразяваме с порядките в него, независимо дали ни харесва или не. Може би наистина бракът е отживелица. Но на този етап от развитието ни, по един или друг начин живеем или съжителстваме с другите. Аз лично предпочитам комбинация от двата: взаимни права и задължения + личната обвързаност на двама партньори. Под обвързаност разбирам нещо, което може да споделиш само с този човек. Може би затова някои държат на брака, защото с това показват, че човекът до тях е някак си по-специален. Това, че понякога нещата не се получават е друго. Хората се променят. Понякога към добро, понякога слизат надолу, но никой не може да ги знае тези неща предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен цялата тема е повече да се отговори на този въпрос .

А ние поради многото въпроси я поизместихме в друга посока ...

<LI>Това помага или пречи на духовното развитие ... и имат ли връзка въобще?
Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме с различни потребности и възможности.

Така както в планината, тръгваме с ентусиазъм, опъваме по нагорнището, мъкнеме раници,

но в един момент, човека до нас се уморява и крива под някое дръвче.

Смятам че не е отговорно пред себе си, ако останем с него, а имаме сили за още.

Брака е бреме когато двамата не са на една вибрация.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Попитали на времето Сократ кое е по - добре за човека - да се жени или да не се жени. Той въздъхнал дълбоко и казал: " Каквото и да направи, и в двата случая ще сгреши!"

Според мен, ако търсим в брака и в брачното съжителство щастие, сме на грешен път - няма да го намерим. Бракът е много сериозна школа, която има за цел да ни научи на закона на саможертвата и на много още неща. Не споделям идеалистичната гледна точка за брака. Ако тя беше вярна, надали Учителят щеше да препоръчва на окултния ученик да не се жени. Любовта е поезия, а бракът си е делнична проза. Много често от първоначалния пламък остава само дим. Лично аз не вярвам, че 20 години можеш да живееш с даден човек и страстта ти, желанието ти да бъдеш с него да останат непроменени - още повече пък да се усилят. Влюбването е като аромата на цветето - прекрасно благоухаещо, но за кратко време. А и хората се променят с времето много. Затова и често пътищата им се разделят като две планети, които са били в съвпад, а след това вече не са, защото всяка си върви по своя си път. И не бива да поставяме знак за равенство между любовта и сексуалното привличане. Това са различни неща. Любовта е безусловна, а сексуалното желание не е. Пътят на ученика минава през сексуалното желание, но не остава там. То трябва да бъде надрастнато, за да може трансформираната сексуална страст да се превърне в любов и състрадание.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинското семейство е прототип на общинното съжителство. То олицитворява сътрудничеството, Йерархията и съдържа всички черти на Братството. Подобни примери обаче са твърде редки, затова е невъзможно да обявим, че семейството е символ на Братството. На това биха ни отговорили, че семейството е по-скоро символ на враждата - до толкова хората са свикнали да не уважават дома си. Ето защо сред въпросите на възпитанието трябва да се обърне сериозно внимание на домашния бит. Без изграждане на семейството не може да се мисли за изграждането на държавата.

Каква представа за Братството да очакваме от хора, които не притежават разбиране за достойнството на държавата и дома? Няма заповед способна да върне вече изтритото чувство за достойнтво. То трябва да бъде наново посято чрез образование, разширяване на светогледа и точни научни изследвания. Само така хората ще могат пак да си спомнят за човечността, а изкачили нейното стъпало ще възстановят разбирането си за Братството.

Агни Йога - Братство І

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак внимавайте, дано не станем всички чак толкова духовни, без нужда от партньор, че отиде ни човечеството... За някои самотният път е истинският път и заслужават да им се уважи това право. Никой не е длъжен да се жени. Даже и аз съжалявам, че го направих навремето необмислено, по стечение на обстоятелствата, но за децата, които имам, съм щастлива и благодарна.

Като няма човек партньор, дано поне има истински приятели. Това със сигурност е много повече от безразличен егоист или враг, с който да съжителстваш. Повечето хора се показват хубави и благородни в началото на една връзка, но ако не са такива сами по себе си в действителност, когато отпадне първоначалното влюбване, край с добрината.

Ако и двамата са добри по природа, ако са разумни, няма да се нараняват, ще си помагат, ще бъдат щастливи заедно - особено ако Отгоре са ги събрали и това събиране не е плод на грешка. Любовта не измъчва.

Аз съм за брака, по-скоро съвместното съжителство, понеже обвързването пред официалните институции се оказва често оковаване, използващо и външни сили, от което може да се отървеш трудно, бавно, скъпо и мъчително. За каква свобода и да си говорим тогава.

Да жинвее Любовта, децата имат нужда и са щастливи с двама родители - нека да се раждат деца, нека родителти да бъдат любящи, осъзнати, отговорни, разумни.

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак внимавайте, дано не станем всички чак толкова духовни, без нужда от партньор, че отиде ни човечеството... За някои самотният път е истинският път и заслужават да им се уважи това право

:thumbsup::)

Линк към коментар
Share on other sites

децата имат нужда и са щастливи с двама родители - нека да се раждат деца, нека родителти да бъдат любящи, осъзнати, отговорни, разумни.
:thumbsup2::feel happy:

Да, семейството е заради децата.

Според мен, ако търсим в брака и в брачното съжителство щастие, сме на грешен път - няма да го намерим. Бракът е много сериозна школа, която има за цел да ни научи на закона на саможертвата и на много още неща.

:thumbsup1:

Вярно е че се учи много за които имат желание да се учат.

хората се променят с времето много. Затова и често пътищата им се разделят като две планети, които са били в съвпад, а след това вече не са, защото всяка си върви по своя си път.
Така е. Но според мен е възможно както постигането на изменящите се индивидуални цели, така и на дълговременни общи - възпитание и образование на децата, купуване на къща сред природата и др.. Също, целта да живеем заедно в мир, разбиране, обич, уважение към личните идеи и проекти.

Има и други моментис вързани с баланса на "силата" :3d_146: в семейството :)

Да кажем се женят двама млади хора. Момчето ще има едни идеи за ролята на съпруга които е наблюдавал в семейството си и в обществото, по филми и т.н, момичето - други. Нещастният термин "глава на семейството" може да се окаже източник на неприятности.

По-плодотворно е да се мисли за отговорностите ми в семейството. За нашите общи цели. Какво искам и мога да дам на семейството си? Как мога да съм най полезен на децата си, респ. партньора/родителите си?

Кастовата система в Индия и западното религиозното образование и възпитание дават мироглед и морален и етичен код който е общ за двамата.

В индийските семейства не възникват особени изненади дори когато съпругата е с наднормено тегло или съпругът се захване с йога на по-солидна възраст. Семейната култура е на високо ниво.

Обратно, когато такава липсва - няма друга отправна точка освен егото.

Не ми е приятно, задълженията ми са скучни - чао. Жени, респ. мъже - мноого!

Само че къде ще избягаме от себе си? :)

сред въпросите на възпитанието трябва да се обърне сериозно внимание на домашния бит. Без изграждане на семейството не може да се мисли за изграждането на държавата.

...чувство за достойнтсво... трябва да бъде наново посято чрез образование, разширяване на светогледа ... така хората ще могат пак да си спомнят за човечността

:thumbsup2::thumbsup:

при възпитанието на децата имайте предвид, че не можете да всадите никаква идея в тях, ако не е развито музикалното им чувство. Ако вие мислите да дадете култура на човечеството без музика, не се лъжете – не е възможно. Не е съществувала досега култура без музика и за в бъдеще няма да съществува.

...

И тъй, кой е първият тон на музиката? – Първият тон на музиката, това е Любовта в своето първо проявление, не в своето висше проявление. А какво е първото проявление на Любовта? – Подтик към живот, самоопределение, да се живее в една посока.

...

Господ създаде ли мъж и жена в света? – Не. Той създаде две същества, две форми: едните същества, мъжете, да носят мисълта в себе си, да бъдат слуги на Неговата мисъл, а другите същества, жените, да носят съдържанието на живота в себе си. Слуги са и едните, и другите. ...Окултният ученик трябва да има една здрава философия, с която да се съгради бъдещото общество... всеки един от вас, като стъпи на този свят, трябва да знае какво трябва да прави, какви са неговите отношения към Бога, към своята душа и към ближните си. Това трябва да знаете правилно, положително. Съзнаете ли го, влезете ли във връзка с тази първична причина, вашият живот ще се измени и вие ще нареждате живота си по друг начин.

Смисъл на противоречието

Как е свързано семейството с духовния живот и развитие.

Има просветлени хора които са семейни, има и несемейни.

Индийските светци които са семейни и мнозина от семейните последователи на йога на запад спазват идеала на брахмачария. Това означава вярност, а също достигане до умствено и физическо целомъдрие и от двамата след като се родят децата.

По семейния модел е по-лесно да се достигне отколкото за несемейни хора живеещи в света. Затова и православните свещеници са задължително женени.

Постижимо е и резултатите за хора които познавам са много добри :sorcerer::)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Дали облечена в брачни институции, затисната с юридически нормативи ще засияе нещо толкова красиво и чисто като Любовта?...

Някак не разбрах за какво точно иде спора-дали за Брака или Женитбата, виж Свободата и Любовта вибрират с една чистота.

След близо 10 годишен брак, който не бих етикирала като добър или лош, хармоничен или нехармоничен и прочие,просто това е моята съдба с партньора с който приех да споделя настоящия си живот, и в чиято динамика на отношения ние взаимно се оглеждаме преоткривайки себе си, но като че ли със стаен страх и очакване в края на дните си всеки от нас да погледне другия в очите и да го нарече Мой Любим. Защото нали това е смисъла на земния ни път-да открием любовта,та дори и в последните си мигове, и да я дарим на поколенията след нас.

Тук бих цитирала думите на didi ts, които много ми допаднаха:

Човека до теб не трябва да е идеален иначе няма вървеж напред,човека до теб трябва да греши трябва да е различен ,за да те кара да се замисляш ,да работиш над себе си ,да се променяш.

Тъпченето на едно място е загуба на време.

По принцип човек е многолик.Когато откриваш различните лица на човека до себе си ти се оглеждаш в него и изучаваш собствената си многоликост.

:3d_011: Редактирано от Silviya
Линк към коментар
Share on other sites

'' ...На този българин казвам: „Ти си избрал много учена жена, но тя имала същия темперамент, ти си искал да бъдеш господар и тя искала да бъде господар. И двамата господари сте били.“ Казва: „Тя беше мъжка Драгана. Другата – невежа, но и тя е по-силна от мене.“ Казвам: „Трябваше да вземеш по-мека жена, да върви по линията на майка си.“ Че много жени има в света, които вървят по мъжка линия, и ако мъжът върви по мъжка линия, непременно ще има спор. Ако вървят и двамата по женска линия, пак ще има спор. Жената ако върви по женска линия, мъжът трябва да върви по мъжка. Ако жената върви по мъжка, мъжът трябва да върви по женска линия. Има съответствие в закона. Казват: да се оженят двама. Да се оженят, но трябва да си съответствуват. Ако ти направиш предната ос на една кола от върба и задната ос – от дъб, коя ще устои? И двете трябва да ги направиш от дъб. Има женски дъб, има и мъжки дъб. Едната ос трябва да бъде от женски дъб, другата – от мъжки. Да си предават. Ако туриш едната ос от женски, другата – от мъжки, добре ще върви...''

:3d_146:

1-ва лекция от XXI година

на Общия окултен клас (1941–1942),

държана от Учителя

на 1.Х.1941 г., сряда, 5 ч. сутринта,

София – Изгрев

Линк към коментар
Share on other sites

Единственото неизменно, реално нещо е любовта. Раждаме ли се, живеем или умираме, ако не сме на нейната вибрация, то непременно ще изпитваме страх, болка, страдание, загуба, разпадане. Това не го казах наизуст :3d_039: Но и ако не си изпитвал страх, болка, страдание, загуба, усещането, че може да те няма, как може да се устремиш да търсиш, как може да откриеш единствената реалност, която Е и в която Си - любовта? Едва тогава тя постепенно става вътрешно състояние и външно проявление, а дали си женен или не няма вече никакво значение. И когато тази любов стане пълнота в нас, то и светския брак ще се измени.

Не си падам много по философските криволици на мислълта, но нали нещата трябва да си ги обясним, за да ги живеем. Като например тези:

"Законът на Любовта е да имаш Любов."

"Ако ме попитате: "Какво трябва да правим?", ще ви кажа: "дишайте любов!" /в "Учителят за образованието" - Б.Боев/

Проблемът днес е, че искаме да разберем любовта като я приспособяваме към обикновените си разбирания, които са си чисто материални разбирания, а пък тя иска да ни повдигне към нови простори и свобода.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[

Наскоро гледах един филм за това как на земята всички са останали стерилни и само едно момиче по случайност е заченало...

Филмът се нарича "Децата на хората " с Клайв Оуен и една негърка , за която всички първоначално си мислят ,че се е разболяла ,а всъщност "Боже Опази " , тя е забременяла,там сред всички възрастни има зародиш , единствения на планетата.

Защото хората до такава степен не се обичат , че просто не искат да се репродуцират .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:hypocrite: П рава сте Латина, изневярата не е добро нещо, но все пак израстването ни преминава през греха. Далече съм от мисълта да го подтиквам към изневяра, но за мен израстването му като съзнание е по важно. Сега той се чувства "вързан" и семейството е задължение. Търси вини в близките си без да желае да погледне вътре в себе си. Това поражда глупави и излишни спорове и обиди. Смятам, че насила нищо не се постига и само защото така е прието от обществото трябва да се живее така. Не се оплаквам, знам, че съпругът ми ни обича, но със задушаваща, пълна с условия обич.

Това сигурно е кармична връзка, но всеки трябва да си спомни защо е дошъл на Земята. Понеже аз съм малко по-осъзната искам да му помогна. Но явно той сам трябва да си помогне.

Здравейте xameleona,от скоро съм в този форум/който много харесвам/,пиша защото разбирам ситуацията,която описвате.Аз се намирам в подобна,за съжаление отдавна не обичам съпруга си,но продължавам да живея с него по ред причини/не маловажни/една от тях и то основната е детето ни/то е на 9г./.Знам,че звучи ужасно това което описвам, предвид задълбочените разговори,които прочетох до момента,но такава е ситуацията при мен,поне за сега.Най-лошото е че ние със съпруга ми не разговаряме,ние просто общуваме повърхностно и това нещо го е имало още в самото начало на нашата връзка,но тогава аз просто нямах тази сетивност и сила за да осъзная всичко в дълбочина/бях на 25г./Моля,да ме извините за откровението.Желая,сила,светлина и радост!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Живели много листа на едно дърво.Но две листенца били особени.Те винаги се радвали едно на друго,подскачали,обичали се,възхищавали севзаимно.Но веднъж едното листенце казало на другото:Искам да се оженим,защото най-радостно ми е с теб. - Но другото листенце отговорило:Любовта никога не се жени. - Тогава първото листенце казало :Аз мисля,че всички се женят и че всеки си има другар. - И изведнъж подухнал вятърът.И тогава едното листенце казало на другото :Ето виж ,дори и вятърът иска да се оженя за тебе. - А другото листенце казало :Не виждаш ли,дори и с вятъра не можеш да ме достигнеш. - Тогава листенцето,което искало да се жени,било подхвърлено от вятъра на земята.То паднало на земята,ударило си главичката,разплакало се и казало:Защо вятърът ни раздели? - Тогава листенцето от дървото отговорило :В Любовта трябва да откриеш Любовта,а не другия.

"И листенцата разговарят",из "Авалира - Книга на мъдрите индианци"

Линк към коментар
Share on other sites

pcheliza,нима има нещо по важно от твоето човешко достойнство?

Децата са умни ,доста по умни от нас,когато няма любов между двама души по добре те да не са заедно.

Когато едно светлолюбиво цвете се гледа на тъмно и му се пуска лампа за да му свети ,цветето расте, но расте хилаво,листенцата са му дребни а цветчетата стават все по- малки ,докато спрат да растат и то става едно нетипично за вида си цвете.А ние в стремежа си да се "погрижим "за него сме забравили ,че то има нужда само от слънце.Би ли причинила това на любимото си цвете???

Линк към коментар
Share on other sites

за съжаление отдавна не обичам съпруга си,но продължавам да живея с него по ред причини/не маловажни/една от тях и то основната е детето ни/то е на 9г./.Знам,че звучи ужасно това което описвам, предвид задълбочените разговори,които прочетох до момента,но такава е ситуацията при мен,поне за сега.Най-лошото е че ние със съпруга ми не разговаряме,ние просто общуваме повърхностно и това нещо го е имало още в самото начало на нашата връзка,но тогава аз просто нямах тази сетивност и сила за да осъзная всичко в дълбочина/бях на 25г./

Здравей пчелица :)

А може би не случайно Бог продължава да те държи в това семейство "насила". Какво означава "не обичам" някого? Ние сме дошли на този свят, за да се научим да обичаме безусловно всички и всичко в него, но да проявяваме по различен начин тази любов. Можем да сме заедно, да имаме спокоен живот, но да нямаме любов в сърцето си, можем да сме разделени и да сме го направили със и от обич един към друг и да пазим тази обич в умовете и сърцата си. Можем да разговаряме и да не се опознаваме, можем да мислим за другия и да го опознаваме тихо без да разговаряме с него. Всичко зависи от това какво носим ние самите в себе си.

Само че когато живеем заедно сме склонни да ставаме зависими един от друг - вместо да сме свързани, ние се обвързваме - не само материално, но и емоционално и интелектуално. Забравяме,че щастието и пълноценният живот си зависят само от самите нас - не от отношението и личността на човека до нас, дори не от взаимоотношенията ни. Нещо повече - с опита на една неуспешна и една успешна женитби смело бих казала, че връзката е обратна - взаимоотношенията ни, съвместният ни живот зависят от умението ни да обичаме себе си и другите и да сме щастливи сами.

Линк към коментар
Share on other sites

за съжаление отдавна не обичам съпруга си,но продължавам да живея с него по ред причини/не маловажни/една от тях и то основната е детето ни/то е на 9г./.Знам,че звучи ужасно това което описвам, предвид задълбочените разговори,които прочетох до момента,но такава е ситуацията при мен,поне за сега.Най-лошото е че ние със съпруга ми не разговаряме,ние просто общуваме повърхностно и това нещо го е имало още в самото начало на нашата връзка,но тогава аз просто нямах тази сетивност и сила за да осъзная всичко в дълбочина/бях на 25г./

Здравей пчелица :)

А може би не случайно Бог продължава да те държи в това семейство "насила". Какво означава "не обичам" някого? Ние сме дошли на този свят, за да се научим да обичаме безусловно всички и всичко в него, но да проявяваме по различен начин тази любов. Можем да сме заедно, да имаме спокоен живот, но да нямаме любов в сърцето си, можем да сме разделени и да сме го направили със и от обич един към друг и да пазим тази обич в умовете и сърцата си. Можем да разговаряме и да не се опознаваме, можем да мислим за другия и да го опознаваме тихо без да разговаряме с него. Всичко зависи от това какво носим ние самите в себе си.

Само че когато живеем заедно сме склонни да ставаме зависими един от друг - вместо да сме свързани, ние се обвързваме - не само материално, но и емоционално и интелектуално. Забравяме,че щастието и пълноценният живот си зависят само от самите нас - не от отношението и личността на човека до нас, дори не от взаимоотношенията ни. Нещо повече - с опита на една неуспешна и една успешна женитби смело бих казала, че връзката е обратна - взаимоотношенията ни, съвместният ни живот зависят от умението ни да обичаме себе си и другите и да сме щастливи сами.

До някъде съм съгласна с това мнение...

Много е лесно да се обича някой усмихнат, влюбен.

Обратното е трудно, и изисква усилия, воля.

Само не бива да забравяме, че обичаме...

А обичта ни, ако е истинска, е лишена от очаквания и изисквания, които често променят отношенията с партньора ни.

Пчеличка... аз съм на 25...

........

За съжаление, много хора бъркат огъня на влюбването със спокойната сила на любовта, когато се обричат за цял живот... и после мислят, че са сбъркали в своя избор.

Тежка тема...

Линк към коментар
Share on other sites

Существует в ведах такая наука, как астрология. В ней говорится, когда можно вступать в половые отношения, в какое время, для женщин: в какой период, сколько дней должно пройти после цикла месячных; для мужчин: как должен быть подготовлен, в какой обстановке и тд.; даже фаза Луны.

В современном мире половая жизнь стала чувственным наслаждением, а где есть секс, там есть разрушение всего: нравственности, марали и этики, но в современном обществе этого никто не замечает. Мы все говорим о преступниках, бандитах, обманщиках, коррупции, но никто не знает, что за всем этим стоит половая распущенность, сексуальная несдержанность, и в первую очередь шастры говорят, что эта половая несдержанность проистекает от мужчин.

Бхактиведанта Свами Прабхупада говорил, что в обществе отсутствуют достойные мужчины, которые могли бы поддерживать целомудрие женщин. Мужчины стали распутниками, обманщиками, а женщины по своей природе описываются, они как дети, очень легковерные и они очень быстро попадают под влияние мужских речей.

http://www.liveinternet.ru/community/1534975/post54501750/

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Бракът не е това, което е.

Любовта е кратка, а женитбата убива любовта; т.е. бракът е убиецът на любовта за 90%, 95%, 98% от двойките. Много хора го знаят, но въпреки това го отричат - поредният социален мит за семейството.

Любовта си е любов и няма нужда от окови...

Какво подписваме всъщност?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...