Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънища покрай Коледа?


Recommended Posts

Здравейте,

вчера беше Игнажден,днес петък и дните покрай Коледа,дали предвещават сънищата нещо важно?

И дали са вярни? Или лъжовни?

Сънувах ярък сън,много истински ,но с неприятно за мен съдържание

Че мъжът ми се е влюбил в моя приятелка и ми съобщава,че се разделяме защото иска да е с нея.

Много ми беше неприятно и плаках в сънят си.

Беше много коварно.

Какво ли може да значи този сън?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От моята баба съм чувала, че девойките на Игнажден извършват гадание с ечемик (доколкото си спомням), за да сънуват мъжа, за който ще се омъжат.

Аз също сънувах моя приятел в подобен неприятен сън тази нощ - мога да се надявам само, че ако има смисъл този сън, смисълът е различен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

вчера беше Игнажден,днес петък и дните покрай Коледа,дали предвещават сънищата нещо важно?

И дали са вярни? Или лъжовни?

Сънувах ярък сън,много истински ,но с неприятно за мен съдържание

Че мъжът ми се е влюбил в моя приятелка и ми съобщава,че се разделяме защото иска да е с нея.

Много ми беше неприятно и плаках в сънят си.

Беше много коварно.

Какво ли може да значи този сън?

Сънят ти може да значи две неща: ти самата желаеш да изневериш, но не го осъзнаваш и вторият вариант е - страхуваш се, ама много да не те изоставят.

Сънищата по Коледа, са и като сънищата от 5 декемви или 10 юни например...

Важно е ние с какви усещания посрещаме определен ден.

В редки случаи се говори и за специфика на празничното сънуване по време на цикъл от обреди и ритуали.

Линк към коментар
Share on other sites

Извън контекста на това,че съня е бил по това време на годината,на мен по-скоро това ми изглежда като проява на неосъзнат страх да не загубиш мъжа си,или пък опасения,че не те харесва достатъчно...изобщо неща в тази насока...,а не като предстояща раздяла.

Всеки сън обаче е строго индивидуален,и това,че аз го тълкувам така,е свързано с мои подобни сънища и последвали прозрения, друг човек ще го изтълкува според негови виждания или преживявания,затова си мисля,че най-точния отговор е някъде вътре в теб..

Линк към коментар
Share on other sites

Муфи и Мона благодаря ви,

мисля че има голяма доза истина в това което сте написали във връзка с моят сън.

Може би наистина ме е страх да не ме изостави...някъде подсъзнателно.В момента няма такива изгледи,но знае ли човек.

То и аз съм много ревнива и го ревнувам от въображаеми неща <_<

Въпреки че пак казвам,не съм му пратила някой да го следи :rolleyes:

Но според мен сте прави с вашите предположения.

Аз днес му го разказах и той ми отговори,че прекаллено много мисля за тези неща-ревността,и за това сънувам подобни работи.

Редактирано от mamma_mia
Линк към коментар
Share on other sites

Муфи и Мона благодаря ви,

мисля че има голяма доза истина в това което сте написали във връзка с моят сън.

Може би наистина ме е страх да не ме изостави...някъде подсъзнателно.В момента няма такива изгледи,но знае ли човек.

То и аз съм много ревнива и го ревнувам от въображаеми неща <_<

Въпреки че пак казвам,не съм му пратила някой да го следи :rolleyes:

Но според мен сте прави с вашите предположения.

Аз днес му го разказах и той ми отговори,че прекаллено много мисля за тези неща-ревността,и за това сънувам подобни работи.

Приятелката ти също е част от теб и то по-добрата част. Нека съпругът ти да избяга с тази приятелка! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

И още по-друга интерпретация може да има този сън - и мъжът от съня и приятелката са части от теб. Мъжът - Духът ти е нещо посдал багажа, паднали са му гемиите, както се изразяват някои. И търси по-различната от сегашната теб - истинската ти същност, твоята най-голяма прителка - твоята Душа.

С две думи: горе главата, ти го заслужаваш!

Линк към коментар
Share on other sites

Тъмно е още.Не знам часа.Събуждам се.Чувам ги!Как пеят!Как пеят!Как изобщо мъже могат да пеят тъй?!

/Спомням си бях малка.Пратена на село.Пратена.Трябва да е било повече от тъжно.

Тогава разбрах,че ги има. Влязоха вкъщи през черна нощ...Огромни, страшни, силни, червени. Пееха! Боже, как пееха! Посках да тръгна с тях. Седемгодишно гражданче с тънички дрешки след мъжищата в ямурлуци и в преспите на Коледа!.../

Прозорците замръзнали. Свивам се в завивките. Те продължават отвън.

Нареждат, наричат, нагласят, подават. Отпреди за нататък. Надежда, копнеж, желания... живот...

Опитвам да си представя. Кои са излязлите в дяволския студ? В това време?Да пеят магия!Да зоват чудо!

Не издържам. Ставам. Надничам през прозореца. Не се виждат. Отивам другата стая. Там е съвсем тихо. Синът ми спи.У дома.Цяла година след миналия път.

Мисля си-Сигурно вече си тръгват, затова не се чуват!

Тичам обратно. Качвам се на раклата, за да видя и по-надалече.

- Какво правиш? - пита мъжът ми.

- Коледарите. Искам да видя коледарите. Не ги ли чуваш !? Пеят!!!

- Как може да си толкова сбъркана?Това е по радиото!

Смехът не покри плача.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ скънувах че съм на море. и казвам...Аз ще се изкъпя за последно преди да си тръгнем, но излизам от хотела и виждам огромни вълни...отказах се и се върнах, защото щях да се удавя вероятно. качвам се в асансьора за да избягам от бедствието и да съм по на високо...после се събудих...

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ скънувах че съм на море. и казвам...Аз ще се изкъпя за последно преди да си тръгнем, но излизам от хотела и виждам огромни вълни...отказах се и се върнах, защото щях да се удавя вероятно. качвам се в асансьора за да избягам от бедствието и да съм по на високо...после се събудих...

Не си готова още. ;)

Няма страшно. Ще станеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Определено така е.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е сън покрай Коледа, но е сън, който ме доведе до това да съм в България на Коледа, защото се замислих над някои пробеми на нашия... народ. Сънят:

Бях в някаква група източни бойци. Всички бяхме заедно, имахме обща мисия, общи корени, но бяхме доста разноцветни. Всички вървяхме нанякъде в доста рехава група. Аз бях стигнала доста напред пред всички, нещо търсех или разузнавах. В един момент забелязах, че групата съм я изгубила от поглед. Върнах се назад, само за да видя един от тази група, който беше нещо като доaйен, нещо като баща, най-възрастен и нещо като на почит... та видях го този точно в мига в който той беше нападнат в гръб от един от... за моя изненада от по-младите в същата (нашата) група. За част от секундата в мен имаше колебание за това дали да се намеся, но реших, че старейшината не може да бъде пожертван, защото иначе всички сме загубени. Замахнах светкавично с меча и съсякох нападатела. Тъкмо мислех да предупредя нищо неподозиращия старец, който в наивността си дори не беше забелязал какво става, а вместо това малко глупаво съзерцаваше сам себе си в едно огледало, докато размахваше меча, в опиянение от собствения си образ, когато изведнъж иззад гърба му изскочи един друг, много млад, целият черен и много гневен и самовлюбен. Беше ми познат, защото с него бяхме нещо като приятели. Огромно беше учудването ми и се поколебах силно как да постъпя. Той беше бърз, и докато аз се чудех, замахна и удари. В този момент старецът се сепна в собствената си самовлюбеност, усети се, обърна се и успя да отбие удара. Младият обаче беше много по-бърз от него и явно решен да довърши започнатото. Замахна за втори път и бях сигурна, че този път ще успее. Осъзнах, че става нещо ужасно. Замахнах и... не видях удара. Мисля, че бях достатъчно бърза, защото този младия го познавах добре и знаех точно какви за възможностите му, бях изчислила бързината на движението си. почти видях как меча се стоварва над главата му. И тогава изведнъж ме върнаха назад във времето, преди това да се случи. Видях как същият този млад човек, за чиито помисли не бях и подозирала, размахва меча пред огледалото (за мен това е символ на самолюбие) и се подготвя технически за операцията, на която бях станала свидетел. Разбрах, че ме връщат назад, за да ми дадат възможност да предотвратя кръвопролитието, което видях. Искаха да ми покажат къде са корените му.

Свързах този сън с България и българите. Донякъде интуитивно, донякъде заради фигурата на "бащата". нищо не може да бъде убито, ако то не се самоубие. Поради тази причина напоследък пиша повече по разни български форуми и се информирам. Друга причина няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах баща ми - спи, а до него един котарак - добре охраненм загладен, но козината му е малко мръсна, от което заключих, че е уличен - беше легнал до главата му и спеше и той. И двамата бяха обърнати на дясно, гупнати и завити. Аз се учудих ,че виждам този котарак и запонах да му говоря така както сигурно всички говорим на домашните си любимци - като на хора: "Я, ти пък какво правиш тук?", взех го и го изведох на терасата и продължих да му говоря, докато по едно време той ми отговори. Аз много се учудих на тоя котарак, но продължий да си говоря с него се оказа, че той е много добър и разумен събеседник, точно такъв, който може да ме разбере, така че ми беше много интересно.. За котките съм ела че са животни между видимия и невидимия свят, та се чудя какво ли може да означава този сън? Ами баща ми до котарака, какво общо имаше той?

След това сънувах че с група хора се връщаме от екскурзия и ще пътуваме с кораб. Обаче нали се сещтате че не са ни дали най-хубавите места? Така че нашите каюти бяха най-долната част на кораба. Започваме да се настаняваме и да си оправяме багажа, когато изведнъж кораба се килва силно на дясно, толкова силно, че чак виждам водата. А той е голям кораб. Такъв страх ме обзема! - за момент виждам как кораба се обръща и съответно ни захлюпва, а ние се удавяме! Панически започнах да настоявам да се качим в горната част на кораба, та поне, ако такова нещо се случи да можем да реагираме своевременно, така че се качихме най-горе и започнахме там да си азпределяме багажите..Нищо не се случи, само страха ми остана..

напоследък много сънувам сънища, в които карам кола, но съм неуверена в умението си да го правя, някак все я карам по интуиция, нищо лошо не се случва, но аз все се страхувам.. Последния такъв сън беше как както си карам колата ( а аз много настоявах аз да карам!) изведнъж по един прав път, който се издигаше нагоре-надолу-нагоре-надолу, изгубвам пътя от поглед, вийдам смо небето, все едно седалката ми е обърната на горе. И започвам да крещя в паниката на приятеля ми, който седи вдясно на мен да поеме кормилото, защото нищо не виждам, а той продължава да ми дава напътствия накъде да карам... Беше доста неприятно...

Иначе като че ли има нещо вярно в това, че той се опитва да ме напътства, но аз все се опъвам и все не искам да го послушам, просто защото не искам някой да ми казва какво и как да правя :)

Какво мислите, че значат тези сънища? Посъветвайте ме, моля ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Котките са много мъдри животни. Аз един път се сънувах в Египет, бях пак археолог и бях на разкопки, а около мен в някакво невидимо измерение обикаляха египетските богове. Бяха реални и огромни - телата им, енергийните бяха огромни. Те се движеха в една реалност сякаш "между световете" - бяха тук, но и не бяха тук. Събудих се с едно изречение ума, което някой ми "наливаше" и то се вряза в съзнанието ми: "По времето на хората-котки хората са били богове." Котката за египтяните е свещено животно. Покорителката на злото при тях е котката Бастет, покровителка и на жените, и на майчинството.

Когато човек вижда животно насън, то често търси контакт, тъй като те от тяхното измерение не могат вече да се прояяват в нашия свят. Ако ти говори, запомни какво, а може и да се появи пак. Не бива да те е страх, защото това изкривява виждането.

Превозните средства те пренасят през живота. Тези, които сама управляваш, показват какво ти сама внасяш като поведение и като отношения към своя път. Ако има страх, значи и реално има страх и е добре да се позаровиш в тази тема, както и в темата за способността ти да управляваш колата сама.

Линк към коментар
Share on other sites

azbuki, много интересен сън.....

Земята ни е раждала много велики хора, но и много предатели.....

Корените ни са стари и дълбоки и дано не са изгнили...... Има изпитания и проверки за всички ни... Дано ни стигне вярата....... :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Аzbuki, прав си, така си е...има страх...и все не мога да се убедя, че това, което мисля за правилно е правилното, защото не увствам дали е така... Обикновено се осланям на интуицията си, но по този въпрос тя мълчи вече много време... Явно е дошъл момента да се вслушам в разума си, кой знае!

Благодаря за хубавия отговор. А котката...освен да се надявам пак да я видя насън, пък току виж запомня какво ми говори! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Корените ни са стари и дълбоки и дано не са изгнили...... Има изпитания и проверки за всички ни... Дано ни стигне вярата....... :thumbsup:

За мен беше симптоматично, че старецът беше изпаднал в някакво състояние на деменция. Тоест и коренът вече страда. Проблемът е сериозен. Но за вярата съм съгласна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

вчера беше Игнажден,днес петък и дните покрай Коледа,дали предвещават сънищата нещо важно?

И дали са вярни? Или лъжовни?

Сънувах ярък сън,много истински ,но с неприятно за мен съдържание

Че мъжът ми се е влюбил в моя приятелка и ми съобщава,че се разделяме защото иска да е с нея.

Много ми беше неприятно и плаках в сънят си.

Беше много коварно.

Какво ли може да значи този сън?

Предсказателни са сънищата срещу 4 лунен ден.Слеващия такъв е на 10,01,2008г.-11,01,2008г.11е 4 лунен ден. Помоли се и може да сънуваш истинското му значение.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Да не ме обвинят че пак съм похлупак, но аз съм много сънуващ човек и на някои хора това може да е полезно, ако не го знаят: В дните около Коледа се казва, че "небето се отваря". Всички сънища имат особено значение. Човек може да се види като присъстващ и на обсъждането на собствените си кармични уроци за усвояване през следващата година. Струва си тоест тези сънища да се помнят.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ имах доста запомнящ се сън. Преди съня обаче при мен дойде душата на един човек, който в минал живот е бил мой... палач, а е причинил смъртта и на много други свързани с мен хора, на "народа ми" тоест. Кармичният възел е много, много тежък и отива в центъра на "чернобялото". Човекът е бил и е свързан с не много "светли сили", което утежнява ситуацията. В настоящия живот отношенията ни протичат също много проблематично. Неговата душа искаше вчера контакт, което мен ме стресна и първата ми реакция беше, по навик, да го отблъсна. Реших обаче този път да видя какво се крие под реакцията - под нея имаше отричане, под отричането имаше страх, под страха имаше ужас. Ужасът от спомена, потресе ме малко този кошмар. Усещах любящото присъствие на Учителите, както и желанието, на всички страни, да се приключи нещо много старо. Отворих съзнанието си, изключих мислите и оставих вътрешното чувство да ме води (от три години за този човек това не ми се удава). Човекът, от когото изпитвах ужас, положи ръка на (болящия ми) корем. Това за него беше странно, но го направи, може би под ръководство. Изключих мисълта, че той е причина за болката и му позволих да я усети и той. Да я почувства. Не го винях, дадох му чувството, болката, с което му върнах собствените му загубени усещания. Позволих му това за известно време, а после почувствах облекчение на тази болка и заспах.

И сънувах как този човек минава покрай мен, докато аз си върша някаква работа с колеги в института. За моя изненада той дойде, без да ме напада, и ми докладва много меко и смирено, че е свършил нещо, за което аз бях помолила. Всъщност не бях помолила него, а друг човек, който да му предаде. Не бях очаквала той да говори с мен лично, а и той винаги го е избягвал. Палачите често избягват жертвите си, защото те предизвикват в тях спомени - съзнателни или подсъзнателни. За тях е по-лесно отново да направят същата грешка, отколкото да я поправят. Моделът се поражда от чувството им за вина, усилвано от присъствието на другия. Малко се учудих тоест, че ме заговори, чак не можех да се сетя за какво ми казва, че е уредил, после рекох "Ах, това ли. Благодаря." Усмихнах се сдържано, но искрено, и той излезе много тихо. Усетих наченките на някакво помирение във въздуха. На сутринта чак не можех да повярвам какво съм сънувала.

Този човек е крайъгълен камък в моя живот и с него се познаваме от хиляди години. Винаги съм знаела, че в отношенията с него лежи най-сериозният препъни-камък за моето (и неговото) развитие, особено в този живот, но не можех да преработя ситуацията, беше несмилаема... Преди време имах друг сън: Седяхме с него на една маса с много хора. Беше някакво тържество - аз май се женех, за друг, а той се гневеше. Но под масата краката ми с този човек бяха свързани от нещо огромно и тежко, което се беше срастнало с тях. Вгледах се и видях един кит, излизащ от моите крака и свършващ в неговите. Сънят ме подсети за историята за Йонас и кита. Този доста оспорван еврейски пророк имал за задача да отиде в Ниниве и да съобщи на своите врагове Волята на Бога, а именно, че има нужда да се покаят, инак ще се стовари върху тях Божият Гняв. Йонас прави всичко, за да избяга от тази своя мисия, най-накрая се връща към нея, след като по Волята на Бога бива изхвърлен от моряците на един кораб, погълнат и изплют от един кит. Нежеланието на Йонас да изпълни мисията си се случва в контекста на нещо друго: преди време друг еврейски пророк, не помня вече кой, предупреждава населението на Йерусалим по подобен начин. Населението не се покайва и върху него се излива Божият Гняв, инструмент на който стават вавилонците. Йерусалим бива разрушен от тях. Сега пък Йонас по Волята на Бога трябва да предупреди Ниниве, "врага-разрушител", за същото. Но пророкът предчувства развръзката и това е причината за неговия гняв. Народът на Ниниве взема насериозно предупреждението на "чужденеца", въвежда пост, покайва се и се пречиства, и Бог го помилва. Разрушение на града не следва. Ето това не прощава Йонас на Бога: че той е милостив Бог, еднакво към всички, според делата им. Че той прилага към "врага" му същия аршин, както и към него, и тъй като вавилонците се покаяли, помилвал ги.

Коледният сън не беше уж дълъг, но си има страхотна предистория. Дано на някого съм била полезна.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

вчера беше Игнажден,днес петък и дните покрай Коледа,дали предвещават сънищата нещо важно?

И дали са вярни? Или лъжовни?

От моя гледна точка коледният сън може да има по - специално значение най - вече ако човек е свързан с Христовия Дух. Ако липсва тази връзка, най - вероятно става дума за обикновен сън. Необходимо е (казвам го от личен опит), освен, както казва Михайло, човек да бъде особено бдителен за своите сънища на четвъртия ден, когато се пълни луната, и на Благовещение - 25 март, и по време на съборните дни на Рила - 19, 20 и 21 август... Тогава това, което ни се случва, е много показателно за това как ще протече цялата ни следваща година до другия рилски събор.

Линк към коментар
Share on other sites

Eдва ли сънищата ми имат връзка с Коледа,но тъй като са от тези дни ще пиша тук.

Та значи сънувам тези нощи, че отпътувам от родния си дом и има едно чувство на тъга вътре в мен,но така или иначе съм в превозното средство и то се движи.

Първия сън беше,че съм в автобус,спрял точно до пътната врата на къщата,в която живея и се кани да тръгва.Срещу мен е мой много близък човек,който очаквам да ме изпрати с поглед,но той не го прави..Автобуса тръгва,чувствам тъга,по-късно се озовавам в същия град,но на друго място,в друга къща,която ми е близка,но не толкова като родната.

Другия сън е по-интересен.Хващам такси за гарата и бързам,ама много бързам.С едно усещане съм,че ще изпусна нещо...И тъй стигам навреме,купувам си билет, на гарата има два влака,като единия е за някъв град в Бг,а другия е за извън страната.Мисля,че трябваше да хвана този,който е за Бг,но аз от голямото бързане се качвам на другия..той тръгва...аз осъзнавам че съм объркала влаковете,но връщане назад няма.Влакът върви,а аз се събуждам....

Някой да има идея за какво става въпрос от толкова много пътуване насън? :rolleyes:

Аз имам,но ще ми е интересно да чуя и други мнения...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не беше споделен съня от горното мнение, едва ли щях да разкажа своя от снощи, но тъй като видях сходни образни елементи, реших се. Само да кажа, че тия дни сънувам все неприятни сънища, а и ми се случи нещо твърде неприятно, възможно е да има връзка, а и нали сега дните и нощите са незащитени, мръсни, погански...

Сънувам, че тръгвам за чужбина, за една конкретна държава, с автобус от София. По пътя автобусът спира във В. Търново и аз се сещам, че не съм си взела достатъчно багаж. Някак си успявам да си отскоча до вкъщи, което е в Пловдив и то в старата къща. Баба ми е там, а тя е починала, прибрала е някъде един пакет с мои дрехи. Взимам си някои неща, връщам се, а се оказва, че почивката се е проточила с часове и автобусът някъде е изчезнал. Всички хора са слезли и не знаем какво се е случило. Търся номера на компанията, за да ги питам, но не го намирам, не мога да се свържа. Тогава някак си се пренасям в другата държава и съм там, ама уж съм там, а уж не.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

... Само да кажа, че тия дни сънувам все неприятни сънища, а и ми се случи нещо твърде неприятно, възможно е да има връзка, а и нали сега дните и нощите са незащитени, мръсни, погански...

Здравей Милкана!

Би ли ми обяснила,защо според теб дните и нощите са незащитени,мръсни и погански... и точто какво визираш под "СЕГА" - кой период?

Това някъде си го чела или имаш и други опитности?...

Много ще ми е интересно да чуя повече за това...

Благодаря ти предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

До Йордановден, т.е. до 6-ти януари, откога обаче не се сещам, до намирането на кръста, дните и нощите по Земята се незащитени, подвластни на тъмните сили, затова в тия дни не бива жена да ляга до мъж и да зачева...мисля, че това е известно всекиму... какво повече да казвам

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...