Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Забавно


Guest Fut

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ето една хубава история, не е виц::D Любовта се спасява от корабокрушение на необитаем остров. Седи на брега мокра, гладна и премръзнала, и се взира в океана да види някой кораб, който да я вземе. Минава корабът на богатството. Любовта маха към него и вика:

- Богатство, вземи ме на твоя кораб!

- Не мога, Любов. Корабът ми е препълнен, няма място за тебе.

Седи Любовта на брега мокра, изморена, гладна и премръзнала, и чака да мине някой кораб. Минава корабът на суетата.

- Суета, вземи ме на кораба!

- Не мога, каквато си кална и мокра, ще ми съсипеш хубавия килим.

Минава корабът на тъгата. Любовта маха към него и вика: Тъга, вземи ме на твоя кораб!

- Толкова съм тъжна, че не ми е до тебе. И кораба отминал.

Минава корабът на щастието. Любовта маха към него и вика, а то толкова било щастливо, че не я забелязало.

Седяла Любовта на брега, гладна, наранена, мокра и отчаяна. И ето задала се лодка, и в нея един старец. Той спрял до брега и казал: "Качи се в моята лодка, аз ще те изведа на спасителния бряг." Любовта се качила, стареца отплувал с лодката, и скоро стигнали спасителния бряг. Любовта слязла на брега и стареца и казал "Сбогом" и се готвел да отплува...Любовта го попитала: Кой си ти, старче? Толкова много минаха и никой не ме взе на кораба си, само ти...

Стареца и отговорил: Аз съм ВРЕМЕТО.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.vbox7.com/play:d7c9fe47

Хихихи всяка прилика с лица и събития никак не е случайна. Щурите вампиро- крокодили да се разпознават :))))).

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

СЕДЕМТЕ ЧУДЕСА НА СОЦИАЛИЗМA

1. Всички имаха работни места.

2. Въпреки че всички имаха работни места — никой не работеше.

3. Въпреки че никой не работеше — планът се изпълняваше 100%.

4. Въпреки че планът се изпълняваше 100% — в магазините нямаше нищо.

...5. Въпреки че в магазините нямаше нищо — всички имаха всичко.

6. Въпреки че всички имаха всичко — всички крадяха.

7. Въпреки че всички крадяха — имаше за всички.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сюрпизират Путин с детска книжка за 59-ия му рожден ден.

"Детска книжка за оцветяване, в която главни герои са самият той и президентът Дмитрий Медведев, но като деца, ще бъде може би ..."

http://www.dennews.bg/news/2011/10/7/3971-syurpizirat-putin-s-detska-knijka-za-59iya-mu-rojden-den

П.п. : От сигурни източници знам, че децата които пренебрегнат тези книжки през лятната си ваканция, ще бъдат изпратени на зимна ваканция в Сибир, но не sibir.bg. :D

Линк към коментар
Share on other sites

"Такива в Камбоджа направо ги убивахме ... в добрия смисъл на думата де..." - Военният Джамбазов от "Етажна собственост". :D

"Колкото повече Мечо Пух гледаше в нищото, толкова повече Зайо го нямаше". :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Диабетът - пръв приятел, но не на аскета.

"Ще им взема всичко на богатите, а на тези дето нищичко си нямат, ще им преумножа" - "Крадиталът", Крадъл Мракс

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Лео е на 5 годинки

Един ден той не е доволен от реакция на майка си и й казва:

“ Аз се родих в корема ти и знам всичко, което си мислиш!“

* * *

Даниел на 3 годинки:

Дани много обича да прави бели и е много креативен.

Качвайки стълбите, майка му се моли да кротне, шляпвайки го по дупето.

„Не може да се удрят децата, още по-малко собствените!“ – казва Даниел

* * *

Инес на 3 годинки

Родителите й били много настоятелни, за да се научи да произнася добре някои звуци.

Един ден тя изморена казва: „Да, но аз говоря на английски.“

* * *

Ману е на 7 годинки

Баща му е направил супа.

„Хайде яж си я, че е много вкусна” казва татко му

След няколко лъжици Ману казва „Тати! Ти и аз имаме различни вкусове!”

http://ex-cuze.me/in...detski-frazi-2/

Линк към коментар
Share on other sites

Детски закони за собственост

1. Ако го харесвам, то е мое

2. Ако е в моите ръце, то е мое

3. Ако мога да ти го взема, то е мое...

4. Ако допреди малко съм го имал, то е мое

5. Ако то е мое, то никога не може да стане твое.

6. Ако строя нещо, то всички части са мои.

7. Ако изглежда като мое, значи е мое.

8. Ако си мисля, че е мое, значи е мое.

9. Ако то е твое и ти го изпуснеш, значи е мое....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Митьо Пищова опитал да купи гласа на един дядка. Предложил му кебапчета и "маникенка" в джакузи, за да гласува за него на кметските избори. Дядото отказал и казал, че ще си гласува за ...сещате се за кой. Пищова го попитал защо. Дедото отговорил, че не му трябват кебапчета, защото няма зъби, манекенка също не му трябва, защото долу ...ъ-ъ, долу надолу...Старите хора са най - неподкупни. Лошото е, че може да са загубили от хъса, силите си, паметта, гъвкавостта в отношенията (ако са я имали), способността за бързо вземане на решения (но затова пък може да се предположи, че са по - мъдри) - общо взето човек едно спечелва, друго загубва като качества (поне докато се пресели отвъд). Идеалните политици биха били някои жизнени старци, с младежки дух, но не и с младежки пориви. Един мой лаф : "Две глави мислят по - добре от една, но не и при мъжете. И все пак при мъжете е по - добре да мислят и двете глави, отколкото само малката..." :D

Линк към коментар
Share on other sites

Част от клипа я намирам за много забавна. :lol: Играещият не е актьор по професия, но явно има и артистични заложби. :3d_065: Няколко пъти гледам и всеки път ми е смешно. Няма да ви казвам кой е той, защото не съм го попитал за разрешение, а и не е и важно кой е той (уточнявам, че това не съм аз, за да не си мислите, че крада скечовете).

Някои от вас сигурно го виждали. ;)

Моментите, за които говоря, започват след 1:35 мин. :DХахахааха, якооо !! Всъщност, сега видях, че то на клипа си пише името на човека, но нищо. Едва ли ще има против (пък и да има, пак не е напълно идентифициран). То пък се оказа, че в клипа има вграден линк за сайта, от който съм го взел, така че премълчаването на имената на човека се оказа безсмислено. :lol: Пък и сам си е качил клипа, така че едва ли има против. Та по същество.

"Не го е срам, не го е срам този Тошко. Дребен материалист. :D" :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Българската чалга стъпи на южноамериканска земя - за добро или зло. Но определено отново се превръщаме в износител на култура.Един разбирач от компютри провери и установи, че пеещият наистина е от Колумбия ( въпросният колумбиец е регнат във вибокса). Пее българска песен.

Не Ви Ли Писна От Този?

http://vbox7.com/play:b83c0c46

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Българската чалга стъпи на южноамериканска земя - за добро или зло. Но определено отново се превръщаме в износител на култура.Един разбирач от компютри провери и установи, че пеещият наистина е от Колумбия ( въпросният колумбиец е регнат във вибокса). Пее българска песен.

Не Ви Ли Писна От Този?

http://vbox7.com/play:b83c0c46

ау това е жестоко изкъртих се от смях, ей сега ще го метна в FB

Линк към коментар
Share on other sites

"Всичките човеци са добрина." "Произход на правите мисли", ООК Двадесет и първа лекция от Учителя 8 март 1923 г., четвъртък, София

-----------------------------------------

Всички човеци са добрина особено ако са бебета и спят дълбоко.

Линк към коментар
Share on other sites

Много е сладко това, което си написал. Много е лесно да обичаш спящо бебе. ;)

Христо, напоследък се убеждавам, че Истина е това, което би трябвало да бъде Истина, не това, което възприемаме по човешки. Трябва да станем слепи за отрицателните неща и да виждаме само Добро. Това е труден урок от по-висшата школа и трябва да го научим, защото много ще ни пати главата. Всяко отрицателно нещо, което изповядваме, независимо дали е така и дали е справедливо от наша гледна точка, се връща срещу нас, докато се научим да бъдем безусловно любящи и да не съдим никого за нищо. Четох от Учителя, че ако укориш някого за нещо, след време ще чуеш същия укор към себе си. Ако съдиш някого, поемаш част от кармата му. Това ми се случва напоследък, уроци, които съм учила - недоучила. В Светата Библия има стихове за това. Спомням си тези:

Матей 5:22 А пък Аз ви казвам, че всеки, който се гневи на брат си без причина, ще бъде виновен пред съда; и който каже на брат си Рака (безделниче), ще бъде виновен пред Синедриона; а който му каже: Бунтовни безумецо, ще бъде виновен за огнения пъкъл.

Навремето оправдавах гнева си с някаква причина. Сега преводът на този стих ме кара да изпадам в недоумение, не съм сигурна, че първоначално вложеният смисъл е бил точно такъв. Ако аз се сърдя, гневя, обидена съм, критикувам, апелирам за справедливост към себе си и т.н. вече съм виновна и трябва да се моля за прошка. Не можех да разбера какво означава да се мисли и чувства право. Разбирайки какво е криво мислене, започнах да се ориентирам и да благодаря за всеки урок, за всеки заслужен удар.

"Всичките човеци са добрина." "Произход на правите мисли", ООК Двадесет и първа лекция от Учителя 8 март 1923 г., четвъртък, София

-----------------------------------------

Всички човеци са добрина особено ако са бебета и спят дълбоко.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...