Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любов Vs Реалност


tomodashi

Recommended Posts

"Японецът Таичи Такашита обяви, че иска да се ожени за героиня от комикс. За него било съвсем нормално да има правото а сключи брак с рисувана дама. Той направи кампания на своя сайт и очаква да събере един милион гласа в подкрепа на, меко казано, странното си искане. Такашита смята, че хората имат право да сключват брак с рисуваните герои от комиксите. Ако успее да получи необходимата поддръжка чрез онлайн кампанията, Такашита ще представи своя проект на японското правителство."

http://www.hicomm.bg/readnews.php?nid=5488

Възможно ли е вътрешният стремеж за съвършенство и търсене на невъзможен тип човек които да обичаш да е по-силен от самата любов?

Нима това проникване в собственото си аз и изграждане на невероятен и приятен образ с които искаш да общуваш не е по-силeн и по-висш от любовта?

Всяка еволюция идва отвътре, ако един субект е по-еволюирал от другите, но няма способност да постигне желаният резултат,

не е ли по-добре да доразвие теориите си за перфектният човек до него и да си остане сам, отколкото да живее с посредствена персона?

Линк към коментар
Share on other sites

"Японецът Таичи Такашита обяви, че иска да се ожени за героиня от комикс. За него било съвсем нормално да има правото а сключи брак с рисувана дама. Той направи кампания на своя сайт и очаква да събере един милион гласа в подкрепа на, меко казано, странното си искане. Такашита смята, че хората имат право да сключват брак с рисуваните герои от комиксите. Ако успее да получи необходимата поддръжка чрез онлайн кампанията, Такашита ще представи своя проект на японското правителство."

Леко се пообърках, че имаше една подобна тема и то моя, но ...

Намирам този симпатичен японец за свободен чвоек, който търси щастието си, дори и образите му да са в комикси, други и там не смеят да го търсят :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Японецът Таичи Такашита обяви, че иска да се ожени за героиня от комикс. За него било съвсем нормално да има правото а сключи брак с рисувана дама. Той направи кампания на своя сайт и очаква да събере един милион гласа в подкрепа на, меко казано, странното си искане. Такашита смята, че хората имат право да сключват брак с рисуваните герои от комиксите. Ако успее да получи необходимата поддръжка чрез онлайн кампанията, Такашита ще представи своя проект на японското правителство."

http://www.hicomm.bg/readnews.php?nid=5488

Всъщност, дали в примера можем да говорим за любов? Имаме един идеал за жена пред който въпросния човек се прекланя, чувства привързаност и най-вероятно донякъде е станал зависим от него. Имаме взаимодействие между човек и мисъл-форма, в която Таичи Такашита намира най-точно съответствие със своя идеал. Подобно взаимодействие едва ли може да се нарече любов. По същия начин човек се привързва и към всеки материален, несъзнателен и неодушевен предмет. Връзката е едностранна. В действителност жената от комикса не може да даде абсолютно нищо на Таичи, нито пък да получи каквото и да е от него. Любовта в случая е изцяло въображаема, т.е. става въпрос за мечтаене, което някой ден би могло да се реализира и в действителност в подходяща форма, ако силното желание на Таичи привлече към него друга душа, съответстваща на идеала му (разбира се ако говорим за любов, това привличане трябва да е двустранно).

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир,според теб какво значи любов?

Нима любовта към родината не е любов,нима любовта към децата или кучето не е любов,

нима любовта към бога и доброто не е любов.

Ако смяташ че любов=секс си много повърхностен и първичен

Човек е вселена, а не животно ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Любов съществува между една душа и друга душа. Другото е само подобие на любов.

Е, как така? Хвърли ме в оркестъра. Любовта е всепроникваща, всераждаща и трансформираща сила, която е дори отвъд душата.

Обичам камъните. Те душа имат ли? Всичко що е творение Божие съдържа в себе си свързващата сила на Любовта. Дори творенията на човека, когато са по Висшия Закон, съдържат Любовта в себе си. Могат да я излъчват и предават, могат да я пораждат.

Любовта за мен Е единствената реалност.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

azbuki,"Любовта за мен Е единствената реалност"

А още по-добре е може би да се каже любовта ражда мечтите, а те съзнанието на човека 

Без мечти и емоция сме машини,

любов=чувстване,чувствата са породени от любовта която е създала този свят 

;)

 

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир,според теб какво значи любов?

Нима любовта към родината не е любов,нима любовта към децата или кучето не е любов,

нима любовта към бога и доброто не е любов.

Ако смяташ че любов=секс си много повърхностен и първичен

Човек е вселена, а не животно ;)

tomodashi,"любовта" към родината се нарича -национализъм,"любовта" към децата е сложна и многопластова и много често се изражда в егоизъм,"любовта" към кучето ,често е задоволяване на каприз или удоволствие което някой си доставя давайки му храна или водейки го за каишка(нерзбираемо за мен)т.е. отново вид егоизъм,"любов към доброто няма има стремеж и постигане и то в много ограничени степени ,защото да се характеризира "добро" е сложен диалог(а има и отделна тема).

Любовта към Бога изобщо не мога да е приравня към нещата които изброих по горе.

И тъй като темата е за Любов Vs Реалност и по точно за любов към анимационен герой ,моето мнение е че това не е любов ,а психическо отклонение.Може да си влюбен в създателя на героя който му е определил образа и поведението влагайки може би нещо от себе си ,но да се ожениш за картинка е .... :rolleyes: няма да го коментирам.

Друг е въпроса какви са подбудите ,според мен в случая са чисто комерсиални ,като изключим психическото отклонение,това може да го допусне човек духовно объркан и много самотен или "добър финансов предприемач"

Относно това дали човек не е по добре да остане сам вместо с посредствена "персона"е личен избор който е много индивидуален за всеки,а ако човек достигне в мислите си до извода че е перфектен и по"еволюирал от другите"това вече е нарцисизъм,а всички знаем какво става с Нарцис.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек е творец, тои изпитва любов към неща които са съвършенни за него

Ако кажеш че не е любов,

любовта на бореца за справедливост,

любовта на гениалният писател към книгите,

любовта на  гениалният музикант към музиката,

любовта на гениалният художник към картините

значи не знаеш какво е истинската любов,тя е творчество,нужда от съвършенство

didi_ts,щом за теб любовта само минава през секса,

и не можеш да разбереш че любовта е стремежа ,радостта от света

ти си Нарцис,ти си по-голям Нарцис от японеца които иска да се жени за героиня от комикс

Това пък е моито мнение за нещата

Любовта е ВЪТРЕ в нас,тя не се дава или получава когато срещнеш любим човек,тя се преживява тогава,

както се преживява и когато си творец 

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

"didi_ts,щом за теб любовта само минава през секса,"-tomodashi

Къде съм казала това???

Линк към коментар
Share on other sites

Човек е творец, тои изпитва любов към неща които са съвършенни за него

Ако кажеш че не е любов,

любовта на бореца за справедливост,

любовта на гениалният писател към книгите,

любовта на  гениалният музикант към музиката,

любовта на гениалният художник към картините

значи не знаеш какво е истинската любов,тя е творчество,нужда от съвършенство

...

и не можеш да разбереш че любовта е стремежа ,радостта от света

...

Любовта е ВЪТРЕ в нас,тя не се дава или получава когато срещнеш любим човек,тя се преживява тогава,

както се преживява и когато си творец 

Сега, това дето споменаваш от общоприетата гледна точка наистина се определя като любов, само ще те помоля да не даваш оценки за участниците във форума. Аз лично не бих нарекъл тези иначе прекрасни неща дето изброи любов. Наистина имаме стремеж и усет към красивото, но произведенията на изкуството примерно са само средства чрез които авторът им изразява себе си или определена своя идея. Художникът не рисува картина заради самата картина, а за хората които гледайки картината му ще се докоснат до него самия. Картината е изразно средство. Любовта пак може да присъства, но тя не е към картината. Наистина, казва се "обичам да рисувам", но това не е точно любов.

Всичко, което е създадено от Бога, притежава душа. Човека може да сътвори какво ли не от материята на заобикалящия го свят, но душа не може да създаде. Това, което притежава душа е това, което може да се нарече живо, което се развива, което има съзнание и което обича според развитието на своето съзнание. Божественото се проявява чрез посредничеството на душата и друг начин за проява на Любовта, която също е Божествена, освен чрез посредничеството на душата не съществува. Разбира се, написаното изразява единствено моето лично мнение.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Художникът не рисува картина заради самата картина, а за хората които гледайки картината му ще се докоснат до него самия. Картината е изразно средство. Любовта пак може да присъства, но тя не е към картината.

Аууу, Станимире, нищо лошо не искам да кажа и не е заяждане, но мисля, че спешно и полезно е да се захванеш с някакво изкуство! Художникът, истинският, боговдъхновеният, не рисува заради самата картина, но не и за да се докосват хората до него самия. Да видим, до какво се докосват хората чрез картината? Любовта не е към картината, да, тя е към това, с което картината свързва човека... и то е?

Пожелавам ти да отидеш в Будапеща, там в единия от музеите има солидна експозиция на Ел Греко. Поседи малко пред тия картини и усети с какво те свързва този художник. Аз седях като втрещена един час и не ми стигна.

По същия начин диригентът, който оживява музиката и обединява хората около една свята идея... той не изразява себе си (макар и да има такива, но това НЕ Е изкуство и разликата се чувства и от най-неукия човек). Изразяваш не себе си, а чрез себе си. Кръстницата ми казва: Да покажа на хората музиката. Всъщност има предвид това, което е зад музиката, това, което я в вдъхновило - този Дух да предаде на другите. Няма в-дъх-новение без Духа!

Творенията на човека са Божии творения, ако в тях присъства Светият Дух!

П.П. Сетих се какво каза бившият ми приятел веднъж за един свой концерт. Преди ми беше казвал все "това беше добре, онова не толкова добре". След един от най-добрите си концерти той каза: Не помня как беше, защото бях в музиката.

Изкуството е реалност, не теория. Също както и любовта.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

"Наистина, казва се "обичам да рисувам", но това не е точно любов""

Единствено в българският език любов не се казва аз любя,единствено тук глагола за любов,любя не се използва

Ние българите сме някакви мазохисти щом не казваме аз любя,тотално не знаем какво е любовта

"Божественото се проявява чрез посредничеството на душата и друг начин за проява на Любовта, която също е Божествена, освен чрез посредничеството на душата не съществува"

Тук не си прав,бог е навсякъде,ние сме в него ,и тои в нас

Според източни философии светът съществува единствено в мислите ни,

всичко е сън и този сън е сътворен от БОГ,

следователно всичко в този сън е пропито с любов

Изразяването на любовта,осъзнаването на любовта е само част от нея, но не всичката любов

И именно поради това че сме прекалено примитивни не можем да осъзнаем безкраиността на божествената любов,цялостната енергия,същност,защото в нас,в нашите души има само част от любовта,част от божествената любов,

незначитела и не можеща да направи връзка с останалите части на любовта и съвършенството

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Според източни философии светът съществува единствено в мислите ни,

всичко е сън и този сън е сътворен от БОГ,

следователно всичко в този сън е пропито с любов

Изразяването на любовта,осъзнаването на любовта е само част от нея, но не всичката любов

И именно поради това че сме прекалено примитивни не можем да осъзнаем безкраиността на божествената любов,цялостната енергия,същност,защото в нас,в нашите души има само част от любовта,част от божествената любов,

незначитела и не можеща да направи връзка с останалите части на любовта и съвършенството

Сега ми стана ясно какво искаш да кажеш. :) Но противоречията по отношение на любовта се появяват може би от факта, че си пуснал тази тема в подфорум „Мъжът и жената“, което явно е объркало някои от коментиращите.

Абсолютно си прав, че нашата, човешката любов е само частичка от великата творческа сила на Божествената Любов, която прониква навсякъде. :thumbsup:

Във връзка с тази Любов, а донякъде и с въпросите, които задаваш ето нещо интересно:

Единственото нещо в света, което урежда живота, то е Божествената Любов. И когато ти мислиш за Божествената Любов и се свържеш с Бога, не трябва твоят ум да е свързан отвън. Ти може да гледаш външните форми. Трябва да имаш пълна вяра, че онова, което желаеш, Божествената Любов ще ти помогне да го постигнеш. Понеже всяко желание е един Божествен импулс.

Първата дума

Не знам доколко японецът се е задълбал толкова навътре в тези неща? Може би цели някаква известност или просто е откачил на тема манга комикси. Маги е права, казвайки: „Всеки обича това, което е самият той... всеки се влюбва в собственото си отражение. Ако го е открил в комикс - какво от това?“

Но едно е да се влюбиш, съвсем друго е да се омъжиш/ожениш. Бракът е измислен от хората. При това само на физическо ниво. Следователно може да се реализира само между човек и човек.

В темата на Tomodashi се появява още един въпрос – доколко сме затънали в илюзията. Според учението на Буда светът е една илюзия (не гарантирам, че добре съм го разбрала..). Но ние като, че ли създаваме илюзия в илюзията. И затъваме все по-надълбоко в Мая. Дали това е еволюция? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Ани и tomodashi :thumbsup:

Искам да отбележа по отношение на българския език друго, че ние не употребяваме често - Аз те обичам!-не поставяме Аз-а на първо място. Казваме Обичам те!, което е с по-чиста вибрация и не поставя его-то на преден план.

Ние сме в Мая и всеки от нас създава собствена реалност, можем да видим Реалността само ако успеем да си повишим вибрациите или да не виждаме нещата като добро-лошо. Когато няма пристрастия, а приемаме действителността такава, каквато е. Всички сме се "влюбвали" като тийнейджъри в някой актьор или певец, нормално... Аз например много си харесвах Винету :P

Да излезем от самсара /кръга на страданията/ и да погледнем живота като учение... :feel happy:

Опитвам се да не забравям това в различните ситуации, в които ме поставя живота и да изчиствам в себе си това, което ми създава дискомфорт.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

"Всички сме се "влюбвали" като тийнейджъри в някой актьор или певец"

Особенно ако е на твоята тиинеиджърска възраст

В Русия пък едно момче дотолкова се влюбва в момичето от серяла "Гостья из будущего"

че когато пораства се свързва с нея,и и предлага да се оженят,те се женят ,щастие и след това се развеждат

То това да се ожениш за твоята любима актриса от детството,си е направо изпълнена мечта и много яко,

вярно резултатът е развод ,но мечтите му са се сбъднали  ;)

LOL пък и тя не му е отказала да се оженят

тук песен от  сериала

тук част от сватбата на фена и Алиса

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

ПП: статията би била вярна и със заглавие "Как да се научим да общуваме"...

...все пак, обичта е най-красивата форма на общуване

...и патогенна

:3d_014:

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

Като че ли всички се съсредоточаваме в любовта и нейните измерения, а може би е по-разумно първо да осъзнаем кое наричаме реалност... Камъкът твърд ли е наистина? Въздухът "нищо" ли е? Вятърът реален ли е, съществува ли? Пустошта наистина ли е пуста? Опираме до езика като велик манипулатор на нашия личен свят. Виждаме с очите си, че двама се държат за ръка и в очите им четем огромна любов... Но дали наистина в душите им има такава? Или е само опиянение? 

Като се издигнем над евтините клюки и коментари добра тема за размисъл... 

Линк към коментар
Share on other sites

Много добра тема Донче, имам чувството, че все повече хора се изгубват в понятията. "Любов" наричат всичко, и все повече представата за нейната истинска същност се губи. От друга страна има един засилен стремеж за познание и откриване на съдържанията. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...