Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ректификация


Recommended Posts

Ректификацията е астрологичен метод за установяване на точния час на раждане.Лично аз използвам ректификация чрез минали важни събития (брак, развод, раждане/смърт на дете, първо излизане зад граница, прием във ВУЗ, преместване, пожар в дома, преживении операции, травми, раждане/смърт на брат/сестра, раждане/смърт на родственици и пр.Този метод съгласувам с Везните на Хермес.

Линк към коментар
Share on other sites

Ректификацията е астрологичен метод за установяване на точния час на раждане.Лично аз използвам ректификация чрез минали важни събития (брак, развод, раждане/смърт на дете, първо излизане зад граница, прием във ВУЗ, преместване, пожар в дома, преживении операции, травми, раждане/смърт на брат/сестра, раждане/смърт на родственици и пр.Този метод съгласувам с Везните на Хермес.

[/quo

Все едно ми пишете на патагонски сега кандидатствам във ВУЗ във Варна право в Свободния ВСУ

:huh:;):huh:;)

Благодаря за отговора всепак

Редактирано от shadou2
Линк към коментар
Share on other sites

shadou2, ректификация е само една чуждица (от rectify - поправям, коригирам). Става дума, че по минали събития може да се уточни часа, така че да пасне картата със събитията. Но могат да се получат твърде много варианти и е желателно да има някаква, макар и груба ориентация за момента на раждане, поне сутрин, вечер, нощем.

Много зависи от часа, но някои неща- положението по градуси на планетите в зодиакалните знаци ще се запази за 12 часа, а и за доста повече. (Луната, обаче, е много бърза)

При всички случаи имаш съвпад на Слънцето и южният лунен възел(нарича се опашка на дракона :rolleyes: ) в Дева. В кой дом ще попадне, зависи изцяло от часа. За това някои детайли са неясни за този съвпад, но според мен, в предишен живот си имала сериозна изява като баща/съпруг/господар и сега ще се опреш на натрупания тогава опит и знания.

Положението на северен възел в Риби и южен възел в Дева се задържа относително дълго,около година и половина, всички родени между 09.11.87г. и 28.05.89г. го имат. Тук, естествено, часа няма значение. С това положение на възлите е роден Едгар Кейси, един от най-добрите ясновидци, наричан "спящия пророк". През предишни животи си развила умения да правиш точни преценки и организаторски талант. Една безупречно организирана душа, въплъщавала в себе си реда и себеотдаването в полза на другите. Някои от хората с това положение са имали много материалистическо мислене, сега ще им се наложи да повярват в "невидимите" неща, в онова, което не могат да докоснат. Северен възел в Риби символизира духовното обричане в служба на човечеството, на което човек трябва да предаде озарилата го светлина.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте, аз съм сравнително нова във форума и живо ме интересува въпросът с уточняване на часа на раждане. Може ли някой да ми каже, кой може да прави рактификация, / дано да съм написала правилно думичката / ? Имам нужда от такава, моля да ме насочите към подходящия човек

Благодаря предварително

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте, аз съм сравнително нова във форума и живо ме интересува въпросът с уточняване на часа на раждане. Може ли някой да ми каже, кой може да прави рактификация, / дано да съм написала правилно думичката / ? Имам нужда от такава, моля да ме насочите към подходящия човек

Благодаря предварително

Здрасти, Елфидка, предполагам, че си от наборите, които са хванали обучението на руски език в училищата, ще постна линк, който можеш да четеш на руски, има полезна информация :http://astrologic.ru/library/Rectification.htm, и още един http://forum.vaa.com.ua/index.php?showtopic=1566, ако не те мързи да правиш изчисления...сядаш четеш и смяташ...

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш ли представа дали си нощно или дневно бебе ? Би било още по-добре, ако знаеш някакъв часови интервал. Не те съветвам да използваш програми, за направата на ректификация. Нужни са ти началото и краят на всички важни събития, случили се през живота ти. Използвай примарните дирекции за по-груба ректификация, а после и за по-фина, като вече взимаш предвид и върховете на домовете. Не пропускай и символичните дирекции и прогресиите, но с тях имай предвид, че орбиса на една символична дирекция е около 1 градус, а това означава плюс минус 1 година. Това е твърде дълъг период.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Привет, ще споделя малко личен опит по-темата, надявам се да бъде полезен и на други.Та по въпраса за ректификация ще започна малко по-отдалече, и така след четене на различни духовни книги, в мен се появи желание нещо да приложа и на практика.И на ли ще ми е за първи път, я казах си да започна с нещо по леко.Реших да проверя какво ще стане ако пробвам да се събуждам в определен час, без да навивам часовника(по това време всяка сутрин ходех да уча), за целта си казах: Утре да се събудя в 7.00ч., за сигурност навих часовника за 7.05ч., щото не знам какво ще стане.След няколкодневно упражняване, видях че "номера ставал",започнах да се будя в 7.00ч. и без часовник.Оказа се че това не вина ги е от полза, защото на няколко пъти изтървах автобуса за секунди дето се вика. Реших преди лягане да си казвам:Утре да се субудя на време, и се оказа че "номера пак ставал" какво се оказа , когато на другата сутрин отворих очи, имах ясното съзнание, че това е точният момент, станах и без да бързам, но и без да се размотавам, миене, обличане, хранене и тръгнах за автобуса, който дойде почти веднага слад като стигнах на спирката.Това усили увереността ми в метода.След време попаднах в среда на интересуващи се от астрология, и аз си рекох "Я и аз да си направя Хороскоп", и хоп проблем, маминка не може да си спомни, кога ме е родила.Каза ми едно неопределено: "Ми към 6.00ч. сутринта", това почти ме отказа, но само така съм си мислил.След време,в дните преди рожденния ми ден, си казах :"Я да пробвам пак с оня метод, дето да си поръчвам събуждане в определен момент". Това и направих, предната вечер( на 27.10, аз съм роден на 28.10)си казах : Утре искам да се събудя, и като погледна часовника, това което видя да е рожденния ми час( т.с. така както е настроен часовника, без значение дали цепи секундата или не). на 28 сутринта се събуждам изправям се, и седеики в леглото се чудя: ася де, защо съм се субудил по това време(в стаята беше много студено, и тъмно). Разбира се, по късно през деня си спомних и малко ми стана кривичко, че въпреки студа не се сетих да погледна часовника, но си казах: Утре пак ще повторя, и този път ще погледна часовника. Така и стана , пак се събудих , пак ми беше студено и аха, аха пак да си легна, но този път погледнах часовника, и завинаги запомних часа, които се запечата в съзнанието ми.След което много лесно си направих хороскоп. :thumbsup: Сега зада бъда честен, трябва да призная, че не съм проверявал, дали този час, се потвърждава и от други методи, но това е така защото интереса ми към астрологията си остана на любителско ниво.

Редактирано от Буби
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Буби, много ме заинтригува с твоя метод за ректификация. Естествено той няма нищо общо с чисто астрологическите методи, всъщност, но съм сигурна, че си достигнал до точния час на раждане. По този път е възможнаточна ректификация, но малцина го умеят това. Има опасност от спекулации. Истината е, че когато "поръчаш" на подсъзнанието си (условно казано) "събуждане" в определен момент, то наистина го изпълнява, знам го от личен опит. Особено и най-вече, когато е важно за теб.

Така че методът ти е приложим от малко хора, но пък точен. Наистина ли искаш да изтрия постинга и защо? В смисъл о'к, щом така си решил, но тоъ е доста ценен и на място за един духовен форум. Потвърди моля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Да и аз съм сигурна в метода на Буби, но какво да правим, ако сме родени през деня или вечерта ? Да помолим тялото ни да изпита определена емоция в този час? Аз нямам никаква представа, кога в денонощието съм родена ...

Линк към коментар
Share on other sites

На този въпрос дори аз мога да отговоря и дано мастерите ми го зачетат като +че. :)

 

Точният час на раждането определя границите на домовете в наталния (рождения) хороскоп. Астрологичните домове показват сферите, в които се проявява влиянието на светилата и без тях на практика не може да се види дори общата картина на хороскопа, да не става дума за тънкостите изобщо. Домовете играят много важна роля и при предсказателната астрология. 

Аз имам подобен случай с важен за мен човек и много искам да се науча, но явно още не съм достигнала нивото на компетентност да го направя сама. 

Миналото лято имах случй с хооскоп, в който човекът се колебаеше в рамките на 20 мин. По принцип това не е особено фатално, но когато програмата построи картата, за пръв път видях асцендент, който беше почти на самата граница на два знака. Наложи се да се поразровим в службите ЕСГРАОН, за да определим асцендента - един от най-важните показатели. 

Имах и друг случай миналата година - отново с несигурен час, обаче характеристиката на асцендента тотално противоречеше на човека и характера и биографията му. Тогава ни хрумна да погледнем съседния асцендент и всичко пасна идеално - до възгласа - "ама тук са описали мен!"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...