Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Групировки, мафия, престъпност - окултен смисъл, размисли ...


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

Групировки, мафия, престъпност - окултен смисъл, размисли ...

Преди една седмица на ЛС получих такъв въпрос... Нещо от рода на: "Може ли да гледа човек безпристрастно, когато около него има престъпления, отвличания, насилие, убийства ...? "

Тук не става въпрос за ниската битова престъпност (кражби и еднолични злонамерени действия!), а за "силните на деня" - силови групировки, които в много случаи са над закона и във своята недосегаемост си позволяват да се разпореждат със съдбите на хората.

Много от шефовете на тази мафия са вярващи - ходят на черква, участват в благотворителни мероприятия, правят съгласно собствените си разбирания добро (даряват пари, помагат на болни деца, сираци,... помагат на инвалиди).

От една страна човека водещ съзнателен живот (както много тук!) знае,че всичко е от Бог и явно,че и това има някакъв Божи промисъл, ...НО от друга страна пък е неприятно да се гледа насилие, арогантност, безнаказаност ... Нека да се опитаме да изясним тази дилема.

В този ред на мисли да поразсъждаваме и да си дадем отговор на въпроси като:

1. Какъв е окултния смисъл на подобни силови структури и групировки? Какъв е Божествения промисъл за допускането и създаването им ? Няма нищо случайно, нали?

2. Как трябва да възприемаме следствията от мафиотските действие (убийствата, насилието...) ? Да се възмущаваме и да ги критикуваме? Да ги отричаме? Да се борим срещу тях ?

3. Изобщо нека всеки да изрази лично разбиране, размисли и отношение в тази насока. Споделете своята гледна точка...? Все пак съзнателният човек не е редно да бяга от действителността, която го заобикаля, нали?

Правилното преосмисляне и възприемане на реалностите, такива каквито са, неминуемо ще ни покаже Истината.

Истина, която може да ни помогне да вземаме правилни решения в критични ситуации, ако Съдбата реши да ни забърка в нещо подобно.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Действителен е Божествения план, който душите се стремят да изпълнят. Престъпността е резултат от непълното проявление на душите на трите нисши плана (физически, астрален и ментален); контролът на душата над тялото и групово над човечеството е слаб; телата не са овладени (мисли, желания, действия). В Божествения план е душата да прояви чрез тялото своята божественост, а престъпността е преходно състояние бележещо временното превъзходство на нисшата материална природа, което ще продължи дотогава, докато висшето аз не вземе превес над нисшето. Затова като изход много учения сочат индивидуалното развитие, индивидуалната победа на душата над материята, което е основа и за успеха в глобален мащаб.

Линк към коментар
Share on other sites

Престъпността е резултат от непълното проявление на душите на трите нисши плана (физически, астрален и ментален); контролът на душата над тялото и групово над човечеството е слаб; телата не са овладени (мисли, желания, действия).

За това винаги съм твърдяла, че осъзнатите хора са спасители на Света. Тези, които се занимават с овладяване на несъзнаваното, а не го подтискат, намаляват изкривената колективна енергия, с която то се проявява.

Звучи странно, но когато човек се занима със себе си и със собственото си несъзнавано, намаля безконтролната подтисната колективна енергия (убийства, насилие и др.)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tрудно ни е да си представим и едва ли можем да си обясним смисъла защо Божествената промисъл е допуснал създаването на подобни групировки, които действат със сила и за които земните закони неважат.

Но едва ли е толкова важно и да знаем. Щом съществуват значи има нужда от тях.

Всъщност подобни въпросни могат да се отправят и за много други отрицателни явления - като се започне от това защо са войните, политическиъте битки и се стигне до битовите свади в семейния кръг.

Това са етапи от развитието (или неразвитието) ни, през които трябва да се мине.

А относно това, как те трябва да се възприемат - доколкото не ни засягат пряко няма и нужда да се занимаваме с тях.

А ако пък ни касае, причинявайки ни страдание или мъчнотия може би трябва да помислиме за истинските причини за страданието, а не за това как или чрез кого то е дошло.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо казваме отрицателни явления ... това че по голямата част от обществото е измислило норми и правила не значи че те са правилните, и изобщо как може да се разбере едно нещо дали е правилно или не като изключим въведените норми които влият на възприятията и чувствата ни. Замисляли ли сте се ???

Линк към коментар
Share on other sites

Tрудно ни е да си представим и едва ли можем да си обясним смисъла защо Божествената промисъл е допуснал създаването на подобни групировки, които действат със сила и за които земните закони неважат.

Божествения промисъл ще се реализира без значение съществува ли престъпност или не съществува. Престъпността си е човешки избор, който засяга най-вече самите хора. Престъпността не е необходима за изпълнението на Божествения промисъл и човек не е задължително да минава през нея. В този смисъл престъпност е по-добре да не съществува. От друга страна, веднъж човек направил своя избор, Божествените закони и най-вече този за причината и следствието ще осигурят такива последствия, които ще дадат възможност да бъде извлечена максимална полза от направения избор (в случая погрешен). Изборът, който човек прави е важен най-вече за самия него. С този избор (например избирайки престъпността) човек утежнява и забавя своя път, преминава през излишни страдания и пропуска благоприятни възможности за развитие. Но когато пропуснеш една, две, десет, сто възможности, рано или късно се осъзнаваш и се възползваш от сто и първата. Тогава вместо да избереш да извършиш някакво престъпление, ще се въздържиш. Значи, няма да е точно да се каже, че тези сто случая в които си избрал престъплението са били необходими, въпреки че си извлякъл някакъв опит благодарение на тях. Учил си се по много по-бавния и болезнен начин, но е можело да избереш да се учиш в съгласие с Божествените закони.

Защо казваме отрицателни явления ... това че по голямата част от обществото е измислило норми и правила не значи че те са правилните, и изобщо как може да се разбере едно нещо дали е правилно или не като изключим въведените норми които влият на възприятията и чувствата ни. Замисляли ли сте се ???

Нормите и правилата не са измислени. Те са изведени на базата на опит, разсъждения и др. качества, които няма да изброявам. Да, те не са съвършени, но също така човешките норми и закони се развиват. Това е ясно-забележимо в дългосрочен план. В случая с организираната престъпност, определянето и като отрицателно явление е очевидно правилно. Вредата която това явление причинява на отделни хора и на обществото като цяло е невъобразимо голяма. Това са стотици милиони съсипани и провалени животи. Души чието развитие е било ненужно усложнено и са им отнемани възможностите за нормално развитие. Цифрите не са преувеличени. Сега някой ще каже, че има закон за кармата и това, което организираната престъпност причинява пряко на отделните хора и косвено на абсолютно всички останали е заслужено, обаче това не е съвсем така. Донякъде е вярно, обаче само донякъде. Кармата регулира следствията, а не самите решения на хората, т.е. причините. В крайна сметка и от това ще бъде извлечена полза, обаче се преминава през ненужно дълъг и болезнен път.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега аз имам едно схващане и ще ви кажа как гледам на нещата: когато някой разбойник ме обере, аз се радвам, че Господ му е дал свобода да ме обере, но не одобрявам постъпката на разбойника. Свободата на разбойника е от Бога, а постъпката му не е от Бога. Защото утре ще дойде друг по-голям майстор и ще обере разбойника. Колко е добър Господ! Аз виждам, че Господ ви е дал свобода, а пък понякога виждам, че не искате да учите.

Принуждава ни

Няма нужда от коментар, мисля.... Ние учим ли се как да не даваме възможност на разбойника да си трупа карма?

Линк към коментар
Share on other sites

Tрудно ни е да си представим и едва ли можем да си обясним смисъла защо Божествената промисъл е допуснал създаването на подобни групировки, които действат със сила и за които земните закони неважат.

Божествения промисъл ще се реализира без значение съществува ли престъпност или не съществува. Престъпността си е човешки избор, който засяга най-вече самите хора. Престъпността не е необходима за изпълнението на Божествения промисъл и човек не е задължително да минава през нея. В този смисъл престъпност е по-добре да не съществува. От друга страна, веднъж човек направил своя избор, Божествените закони и най-вече този за причината и следствието ще осигурят такива последствия, които ще дадат възможност да бъде извлечена максимална полза от направения избор (в случая погрешен). Изборът, който човек прави е важен най-вече за самия него. С този избор (например избирайки престъпността) човек утежнява и забавя своя път, преминава през излишни страдания и пропуска благоприятни възможности за развитие. Но когато пропуснеш една, две, десет, сто възможности, рано или късно се осъзнаваш и се възползваш от сто и първата. Тогава вместо да избереш да извършиш някакво престъпление, ще се въздържиш. Значи, няма да е точно да се каже, че тези сто случая в които си избрал престъплението са били необходими, въпреки че си извлякъл някакъв опит благодарение на тях. Учил си се по много по-бавния и болезнен начин, но е можело да избереш да се учиш в съгласие с Божествените закони.

Защо казваме отрицателни явления ... това че по голямата част от обществото е измислило норми и правила не значи че те са правилните, и изобщо как може да се разбере едно нещо дали е правилно или не като изключим въведените норми които влият на възприятията и чувствата ни. Замисляли ли сте се ???

Нормите и правилата не са измислени. Те са изведени на базата на опит, разсъждения и др. качества, които няма да изброявам. Да, те не са съвършени, но също така човешките норми и закони се развиват. Това е ясно-забележимо в дългосрочен план. В случая с организираната престъпност, определянето и като отрицателно явление е очевидно правилно. Вредата която това явление причинява на отделни хора и на обществото като цяло е невъобразимо голяма. Това са стотици милиони съсипани и провалени животи. Души чието развитие е било ненужно усложнено и са им отнемани възможностите за нормално развитие. Цифрите не са преувеличени. Сега някой ще каже, че има закон за кармата и това, което организираната престъпност причинява пряко на отделните хора и косвено на абсолютно всички останали е заслужено, обаче това не е съвсем така. Донякъде е вярно, обаче само донякъде. Кармата регулира следствията, а не самите решения на хората, т.е. причините. В крайна сметка и от това ще бъде извлечена полза, обаче се преминава през ненужно дълъг и болезнен път.

решенията се взимат на базата на следствия и по твоята логика тя регулира и самите решения!

при войната какво е? вземаме за пример виетнам и америка .... умрели са хиляди хора но всеобщото мнение че войната е правилна, но за кой ? ако питате виетнамците едва ли ще отговорят така.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Искам ги зад решетките и по трудови лагери до един, и да им се вземе краденото. Трябва им труд, за да ги възпита. :D Учихме, че всяко общество получава престъпниците, които заслужава.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Да са живи и здрави. Всеки престъпник след време започва да си има работа със собствената си съвест, така че съвсем искрено им желая да живеят дълго, да са здрави и прави, да си легалиризат бизнеса, и най-вече- да са далече от всякакви хорски съдилища и мерки дали са криви или прави...Съвестта Е атрибут на Всевишния- тя винаги действа безотказно, и колкото повече време човек живее на този свят, толкова повече време ще има съвестта да го доведе до "повтратната точка"...Но, понеже съвестта е плашливо нещо, и бяга при всички случаи на хорска намеса и хорския вариант на "правораздаване" (всъщност, който си мисли, че е способен да раздава присъдиш, при това и справедливи- лично ще го наградя с почетна грамота "Смотаняк хонорис кауза"..ама може пък и да ми се досвиди...знам ли...)- затова е нужно всеки престъпник да бъде здрав, на свобода, и да живее охолно- това е достатъчно...Останалото ше го свърши съвестта...Ако пък някой счита, че на някой може да му се размине, и в същото време разправя че вярвал в Божията Справедливост- ами...вярата му е явно е актуална колкото вестника от миналата седмица....

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Не виждам нищо лошо, ако е възможно да се върне това което е крадено, особено като се има предвид че много стари хора, инвалиди, сираци, а и не само мизерстват. Съвестта си е съвест, законите са си закони. Ако пък е възможно нека са и живи, и здрави, но ако от мен зависеше биха понесли последствията, които законът предвижда за едно или друго извършено от тях деяние. Ако им стане живота по - тежичък, май ще е по - лесно да им се посъбуди съвестта, отколкото ако живеят в лукс и продължават да вършат престъпления. :) Ти наистина ли вярваш, че тези хора приживе ще се променят към по - добре, или поне огромното мнозинство от тях, че съвестта им ще се събуди ?!?Съжалявам, но аз НЕ вярвам. НЕ може да оставяме престъпниците да правят каквото си искат. По твоята логика дай да няма затвори и съдилища. Въобще НЕ съм съгласен с теб, сякаш си защитник на престъпниците или самия ти си такъв ...Чувал съм за хора, които след като са попаднали в затвора, са се променили към добро.Дори едни затворници си направиха музикална група . Целта на наказателните санкции е освен да накажат и да превъзпитат.Или дори да не се променят престъпниците, поне ще са затворени и няма да вредят на останалите, а съвестта рано или късно ЩЕ се пробуди( с това съм съгласен). Естествено, че всеки в крайна сметка ще си получи заслуженото, но не виждам защо трябва да се оставят нещата в едно общество да стигнат до пълна анархия и безправие. Ако не се намеси властта да обуздае престъпниците, хората рано или късно сами ще ги спрат, просто защото няма вече да могат да търпят да им се качват на главите.Ако никой не праща престъпниците, там където им е мястото, престъпността ще започне да се шири в още по - големи размери, ще започнат хората сами да раздават правосъдие. Това не ми се струва много добро като вариант.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Затворите и съдилищата в глобален план са доказали своята непригодност и безпомощност...Друго, което е факт, е че затворът не поправя, а най-често настройва още по-престъпно съзнанието на наказания...

Аз вярвам в Бог. В писанието четем що значи прошката, и за това, колко да прощаваме....77 пъти по 7...

За наказанието приживе или след това- така или иначе каквото човек е посял- това е което ще пожъне- Нито повече, нито по-малко...А също така и тези, които са се съблазнили да изземат функзията на Бога и да си играят на съдии и адвокати- каквото са посадили, това и ще си пожънат..и справедливостта няма да е нито сред посятото, нито сред пожънатото....

Ако зависеше от мен, бих забранил правото като антихуманитарна наука, респ. не биха съществували съдилища и затвори...О това светът няма да стане по-добър, но гарантирано няма да стане и по лош...

Линк към коментар
Share on other sites

И кой си ти та да ганартираш , че няма да стане по - лошо? Аз пък съм уверен, че ще стане, престъпността няма как да не нарастне. Непригодност и безпомощност, но може би донякъде, без тях мисля, че щеше да е по - лошо, освен това е важно не само дали има закони, а дали има воля за тяхното прилагане ... Да прощаваш, не означава да не се защитаваш ...Ако някой започне да тормози хората в един квартал, напълно нормално е те или сами да се защитят, докато не е убил и изнасил жените и децата им, или да се оплачат на полицията и полицаите да го арестуват. Ако нямаше закони, затвори и т.н. много хора можеше да се изкушат било в пристъп на гняв или не, да вършат злини. Ще настане пълна лудница, анархия. Не мисля, че светът на този етап може да функционира нормално, без да има закони и хора, които да ги прилагат. От къде си толкова сигурен какво Бог иска ??

П.П. Естествено, че трябва да има стремеж към ограничаване на причините водещи до различни престъпления, а не само да се наказват следствията на тези причини, според мен двете неща трябва да вървят ръка за ръка.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Престъпниците е необходимо да се изолират. Но не както това става сега в затворите. В самота и уединение на човек не му остава друг избор освен да се обърне навътре в себе си. В затворите както са организирани в настоящето, това не може да стане. Престъпника не трябва да има съприкосновение с нищо отрицателно, подхранващо егоистичното му мислене. Малка, задължително единична стаичка с достатъчно светлина, легло, масичка, подходящи книги, осигурена трудова активност няколко часа дневно и достатъчно свободно време за размишление. Може да се осигурят и консултации с психолог веднъж седмично примерно, лекции, курсове, консултации в определени области. Въобще има доста какво да се подобри по отношение на затворите.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм със Станимир. Може да се правят реформи в затворите,но доста неразумна ми изглежда идеята да се премахнат затворите, говоря за сегашния етап на духовно развитие на човечеството. В другите страни от ЕС ( особено старите членки),сигурно условията за живот в затворите са по - добри, отколкото в България. Не мисля, че едно преждевременно премахване на затворите и човешкото правосъдие, ще направи Земята ни рай, тъкмо обратното. Може би още повече хора ще са на ръба на оцеляването, отколкото сега,защото една малка групичка още по - жестоко ще ги експлоатира, пък и по - дребните бандити ще се активизират. Човек ако се чуди как да оцелее физически, не мисля че това би се отразило много добре на духовното му развитие.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Условията в затворите в другите държави може и да са по-добри (поне в някои), но това, което се получава на практика е, че затворниците се изолират единствено от обществото, а липсва тази изолация, която им е необходима за да предизвика някаква положителна промяна в тях. Вместо това попаднал в затвора човек влиза в съприкосновение точно с това, което би следвало да промени в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

В крайна сметка, каквито и да са в момента затворите и каквото и да има да се променя в тях, е по - добре че ги има, те са нужни засега, би било лудост изведнъж да се закрият, да няма полиция, съд и т.н. Без закони обществата не могат да функционират, ще настъпи анархия и упадък.Съвсем едно е да имаш забeлежки към правораздаването, към затворите, а нещо доста различно е да искаш те да бъдат премахнати, да бъдат забранени. На света няма съвършени неща, нормално е и затворите да не са съвършени места за лишаване от свобода... Може би преди са били още по - неподходящи за промяна на попадналите там личности, отколкото днес ?? ;) И все пак има хора, които там се променят. По - добре такива затвори, отколкото никакви.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Ами някой би могъл да каже, че няма нужда от лекари, понеже те лекуват хората, спасяват човешки животи,удължават ги, по този начин не се ли месят в божите дела ? Лекарите лекуват телата на хората, но не и душите.;) Човек се е разболял да речем по божия воля, защото трябва да промени нещо в себе си, но вместо човекът да се опита да се промени той търси помощ от лекаря и последният евентуално му помага да се излекува физически, но не и да пречисти душата си. Пък и защо са ни нужни и пожарникари да гасят пожарите, те не се ли месят в плановете на Бог. Бог може да е решил да си прибере някой човечец, идва пожарникаря, изгася огъня и осуетява божите планове.;)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

От хилядолетната човешка история- става въпрос за стотици хиляди години живот, през които човек е живял съзнателно в общества, лекарите такива каквито днес ги познаваме, както и местенцата в които се правят на господ и се месят в човешките болежки, също и пожарникарите и мн. други кръжочни дейности, са се пръкнали преди има-няма 200-300 години...

Хиляди, че и милиони години човек е живял в общества, притова- с доста по-висока степен на съзнателност от днешната, без да има нужда от подобни явления...

Така или иначе, вредата на разни престъпни групировки и т.н. е съвсем същата, каквато е и вредата от хуманитарните групировки и т.н....също както ползата от последните- хуманитарните групировки и явления вредят точно толкова, колкото и престъпните групировки...просто защото в развитието на човешкото съзнание както индивидуално, така и от гледна точка на общества и сдружавания на хора по различни признаци- било престъпни, билро етнически, национални, професионални и т.н. имат за цел едно единствено нещо- да се достигне най-високото ниво на проява на егоизма. Това е естествения ход на нещата- след като ние хората достигнем до предела на егоизма, от там нататък посоката се сменя...и спрямо този процес никой с нищо не би могъл да се противопостави, нито да забави, нито да ускори- всичко е прецизно изчислено...така че, ако групировките не бяха нужни и полезни за човечеството по пътя му на развитие- просто нямаше да ги има...Щом у един човек има едно "престъпна" качество- това качество присъства и във всички други хора...Качествено всички съдържаве едни и същи качества- разликата е в т ва, че всеки се ражда с определен забъркан "коктейл" от всички тези качества, който го отличава от всички други хора...Разликите между хората не са качествени- не могат и да бъдат такива, а само количествени...

Така че, с какво право един съдия, у когото качеството "лъжа" присъства и се проявява, би имал правото да съди лъжата, или пък кражбата, убийството и т.н. ? Никакъв...

Речено е, да нес е пролива кръв...а проливането на кръв не е само убийство...Да изговориш и отправиш думи към някой, от които той да се изчерви от унижение и срам...Червенината на бузите е също "пролята кръв"- и мнозина биха избрали с желание по-скоро да умрат, отколкото да преживеят "проливането на кръв" за сметка на унижение посрамване...

Така че, няма нито един критерий за това, кое е престъпно, и кое не е....Според мен всеки свързан по какъвто и да е начин с фармацефтичнта промишленост, участващ в разработката, производството, дистрибуцията и продажбата на лекарства, следва да бъде съден за предумишлено убийства на неизвестен брой хора...и в сравнение с разните му там мафии и нарко-картели, фармацефтичната дейност е къде-къде по-престъпна, мащабна и в крайна сметка....хората умират тъпкани с какви ли не лекарства....Но, ето един парадокс...Някой се впечатлява от брутално убийство тук или там, или за това, че някаква си пасмина от 20-на или 100-на, души си организира разни там престъпни деяния...и веднага бърза да сложи примката на главите им и да ритне столчето...а не се сеща за стокщратно и хилядократно по-многобройните организирани отровители на човечеството като фармацефтичните дейци, естествено в съучастие с "белите престилки"-лекари, парамедици, медицински сестри и прочие "здравни" работници....И закона на всичкото отгоре е нарекъл тази организирана престъпност "здравеопазване", и в същото време се преследват онези, които практикуват методи, практикувани от хирляди години по отношение на лечението на болести...Хората на "закона" много по-лесно биха вкарала зад решетките някой "алтернативен" лечител, отколкото биха осъдили некадърно-бездарни лекари, фармацефти и прочие следовници на "съвременната медицина", които действат с такъв размах....че Смъртта с нейната коса е немислимо да се конкурира с тях...За съжаление и аз попадам в групата на "белите престилки"- дори и да съм попаднал в "системата" заради това, че имам нужните качества, или пък призванието ми е такова, и дори да си върша работата с желание и любов, да се отнасям с боледуващите със състрадание и да влагам всичко от себе си на лекарското поприще....щом съм в "системата", тя ме задължава да се включа в отравянето....И аз изписвам антибиотици- защото ако не ги изпиша, значи не практикувам "съвременна медицина"...и това е положението...Много по-престъпни дейности има от мафиотстването и прочие там проява на някакви престъпни дейности...

Да вземе например банковата система, и "правото"....Всъщност, съременната медицина, правото и банкерството, са взели много повече жертви от които и да е престъпни групировки, войни и природн катаклизми и бедстввия от зората на човечеството та до ден днешен...

Линк към коментар
Share on other sites

Е добре де, ако в този момент се спре раздаването на човешко правосъдие, ако в този момент затворите престанат да функционират, ако се пуснат на свобода всички затворници, сигурен ли си че това ще реши проблемите на човечеството, че всички тези отрицателни неща, които изреди ще изчезнат ? Май ще се увеличат, мисля че проблемите ще се задълбочат ... Какво добро би се получило в този момент, тук и сега, от това да няма затвори, да няма правораздаване, да няма Никакви закони, ако сега зависеше от теб и ти забраниш борбата с престъпността, какво мислиш че ще стане ? С какво животът на земята ще се промени към по - добро ако се унищожат начините по които функционират човешките общества, ако няма държавни органи. Какво ще стане ако се разруши и премахне старото, без неговото място да бъде заето от нещо ново и по - добро, каквото в този момент или няма или пък няма начин поне засега да се наложи ??? Премахването на затворите, на полицията означава анархия.Бандитите ползват същите лекарства, но това не им пречи да убиват и най - вече да Грабят. Ако те са доста по - малко на брой ( особено големите риби), животът на хората ще стане по - сигурен,те ще се по - заможни, което е предпоставка те да са по - малко стресирани, макар че не е гаранция.По - добре е да НЕ се притесняваш, че може да те убият на улицата, че може зарибят детето ти с наркотици, по - добре е да Нямаш Постоянни финансови притеснения, отколкото да имаш . Така дори да си болен, рискът за здравето ти ще е по - малък и ще се ограничи с лекарствата, освен това Има и алтернативни методи на лечение, както ти каза. Хората в Индия например може и да са по - неподатливи на стрес, но пък там много умират от глад, в Африка също. Това е защото други грабят плодовете на труда им. Представяш ли си щом сега положението е такова, какво ще стане ако в обществото няма никакви закони ?? Не само големите бандити ще вредят още повече, но и дребните ще станат по - вредни, дори може да се увеличат на брой, навсякъде сигурно ще започнат саморазправи, понеже хората ще бъдат принудени да се защитават. Какво ще стане ако се разруши и премахне старото, без неговото място да бъде заето от нещо ново и по - добро, каквото в този момент или няма или пък няма начин поне засега да се наложи ??? Анархията ли е решението на всички проблеми, които ти изреди, или постепенната промяна на човешките общества ?? Все пак ако няма основи, няма как да се построи нещо по - добро.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Да, hrisko_89, ако изведнъж премахнем затворите, а също фармацевтичните компании, лекарите, юристите и др.п., проблемите наистина в началото ще се задълбочат, много, но ... след определен период от време, нещата пак ще се стабилизират. Може би в друга точка на динамично равновесие, но едва ли ще бъде много по-лошо, отколкото е в момента, да не кажа, че може и да е по-добре положението в обществото.

Аз съм съгласна по принцип с доводите на Кристиян, определено в обществото и функционирането му има залегнали много заблуди и включително изкуствено наложени неща. В същност изкуствено не е точно казано, те са си естествено наложени, обикновено все под мотото "за благото на хората", макар че често е за благото на една мноооого малка част от хората :lol: . И тези неща са наслагвани с векове. И се прави всичко възможно от заинтересованите статуквото да се запази.

Съзнавам, че звучи много стряскащо това:

Така или иначе, вредата на разни престъпни групировки и т.н. е съвсем същата, каквато е и вредата от хуманитарните групировки и т.н....също както ползата от последните- хуманитарните групировки и явления вредят точно толкова, колкото и престъпните групировки...

Обаче още повече се стряскам като вляза в някоя аптека например.

Вчера се наложи да купя сребърна вода за дъщеря ми. Пред мен на една от касите стояха мъж на към 35 години, след него жена на около 60, към която се приближи нейна позната, а тъкмо започнаха да дават кутийките с лекарства на мъжа: "Ах, това са моите лекрства - каза жената - явно момчето го е закъсало със сърцето." В това време аптекарката започва да надписва кутийките: "От това - по едно, най-често го пият сутрин, от това ..." А жената продължава да коментира тихичко и за моя изненада с едно леко задоволство в гласа със своята позната - "Да, да, сега по едно, след някоя година ще станат по две ... знам аз, после ще ги сменят с едни по-силни ..."

Та така ... за хуманитарните организации. :rolleyes:

Е, този мъж има и собствени "заслуги", за да попадне в лапите на съвременната фармацевтика. Но после определено няма да са само негови заслугите да прилепне плътно в мрежите й и ще му е трудно (макар не и невъзможно) да се отскубне само "на собствен ход". Нали знаете какъв е идеала на фармацевтите "Дълго живеещи перманентно болни хора!".Защото от здрави или мъртви хора полза няма :lol: . И тъй като от доста време се работи по въпроса и се наливат страхотни ресурси, направо са на път да го постигнат <_<

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

От миналата година в София зачестиха случаите на деца хвърлени пред коли. Обикновено колите са по-лъскави, предполага се че собствениците са с повече средства. Децата - в повечето случаи от ромски произход. Причината? Може да получиш до 700000 обезщетение в зависимост от нараняванията, адвоката и т.н. Застрахователите (според някои - бивши силови групировки) успяха да отучат мафията на просяците от този номер. Сигурно е имало силов елемент :rolleyes: . Но сега са на ред роднините - не знам как да го квалифицирам, защото не са мафия, нито организирана престъпност. Това са хора, които имат близки с някакви психически отклонения или са в неадекватно състояние (Алцхаймер, старческа деменция). Та те просто пускат тези нуждаещи се от грижа хора да щъкат по оживени места с голям трафик с надеждата, че някой ще ги блъсне и от цялата тая история може да се получи едно доста добро обезщетение. Не мога да преценя кой е по-виновен в случая.

И за да се върна на темата - споделям мнението, че най-голямата мафия в света е фармацевтичната промишленост. Към нея добавям и производителите на кола и др. безалкохолни напитки, съдържащи кофеин.

Линк към коментар
Share on other sites

Фармацевтиката е нещо с което се злоупотребява, но това не я прави ненужна. При убийствата, кражбите, насилието и др. под. от друга страна не става въпрос за злоупотреба с нещо от което хората имат нужда, а за нещо което принципно е недопустимо. Като се сравнява вредата от хуманитарните и вредата от престъпните групировки, това за кой план се отнася? Едва ли надхвърля физическия. А каква е разликата в другите планове? Може ли да се сравнят мотивите на един сводник и на един хуманитарен работник? Кои планове (физически, астрален, умствен, духовен) обхваща вредата нанесена от безскрупулността на единия и кои планове обхваща вредата породена от невежеството на другия? И двамата могат да нанесат вреда на невинни хора, но разликата в нанесените вреди е огромна.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

И фармацефтичния бос, и наркобарона имат една едничка цел на всички нива- да забогатеят, и колкото може по-дълго да продават стоката си на печалба...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз като казвам мафия имам предвид не само извънпарламентарната, но най - вече Парламентарната. :D Много ми е трудно да преглътна, че в нашата мила родина стари хора, които са бачкали 30-40 години сега ровят по кофите, а разни мутрички карат коли за десетки хиляди левове с крадените народни пари, или пък че някой прави далавери с парите за лекарствата на раковоболните и строи луксозни къщ, докато раковоболните умират. Вярно е, че лекарствата вредят, но може би такова е засега нивото на медицината, пък и много хора нямат пари за лекарства, просто защото други хора са сметнали, че е важно те да се замогнат бързо и лесно( да се налапат), без значение че съсипват десетки хиляди животи, че унищожават постепенно един велик и може би прекалено търпелив и пасивен народ.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...