Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Препоръчайте ми книги


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Моля препоръчайте ми книги, в който има йога за начинаещи. Вече знам към какво се стремя и искам да се усъвършенствам.

Нещо от рода на това - Даоистка вътрешна алхимия

Линк към коментар
Share on other sites

Ако търсиш книга за хатха йога, такава където се описват упражнения, асани и пранаяма, не мога да ти препоръчам нищо. Иначе е добре да започнеш с Йога сутрите на Патанджали. Само че си ги намери с коментари към тях, иначе нищо няма да разбереш. Бих те посъветвал да оставиш физическите упражненията и да минеш направо към упражняване на мисълта и медитация. Йога упражненията не са пригодени за физическата структура на европейците, а тя е различна от тази на индийците. Психиката също, но това е по-лесно преодолимо.

Линк към коментар
Share on other sites

Системата Архатик йога.

Замислена и разработена като синтез на различните видове йога, за ритъма и начина на живот на Европа,Америките, Австралия. Разпространена е и дава добри резултати в цял свят. Съпътстваща ( но не задължително) развитието на хора , занимаващи се със самолечение и лечение по системата Лечение с прана на Мастър Чоа Кок Сюи. Книга на български: "Чудеса на лечението с прана" Чоа Кок Сюи.

Много материали на всички езици - книги, CD , онлайн медитации, форуми на разл. езици и др.

Линкове:

http://sites.google.com/site/infopranabg/arhatic-yoga

http://sites.google.com/site/infopranabg/linkove

Тази медитация я има на CD с придружаващ български текст:

http://sites.google.com/site/infopranabg/m...planetary-peace

Останалите са на английски, а може на англ. + немски, вероятно и др. комбинации.

Моят съвет - поразрови темите във форума, ще срещнеш интересни мнения и предложения. Ето една полезна тема:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=297

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Петимата тибетци. И двете книги са интересни и подробно на достъпен език обясняват всяко едно упражнение, както и практики на медитация и релаксация. Тук ще намериш снимки на упражненията.

Много информация за книги по темата, както и съвети на практикуващи можеш да намериш тук, тук тук , а ако разгледаш по-обстойно сайта и използваш и търсачката му, можеш да откриеш и други неща. Успех! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Моля препоръчайте ми книги, в който има йога за начинаещи. Вече знам към какво се стремя и искам да се усъвършенствам.

Нещо от рода на това - Даоистка вътрешна алхимия

Здравей!

Това, че вече знаеш към какво се стремиш е много хубаво!

И то на много млада възраст (предполагам към 26).

Бих искала да те питам, как се спря именно на йога? Това според мен е подходящо за теб, макар че си европеец :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Здравейте,

Моля препоръчайте ми книги, в който има йога за начинаещи. Вече знам към какво се стремя и искам да се усъвършенствам.

Нещо от рода на това - Даоистка вътрешна алхимия

Здравей!

Това, че вече знаеш към какво се стремиш е много хубаво!

И то на много млада възраст (предполагам към 26).

Бих искала да те питам, как се спря именно на йога? Това според мен е подходящо за теб, макар че си европеец :) .

Ами стремя се към развитие.

Аз съм малко под 26г, но това няма значение. Всъщност не знам до каква степен ще ми помогне тази йога. Учителят ми ме е научил как да се предпазвам от болести само като използвам мисълта си. Дори и да бъда заразен с някаква ужасна болест като хепатит тя ще изчезне от тялото ми защото е невъзможно да съществува.

Почти всеки ден си стабилизирам тялото. Чакрите ми са в хармония благодарение на чистотата ми и любовта ми. И главно на душата ми.Преминах индиговите нива и вече съм злато. Слюнцето ме озарява и аз завършвам един голям цикъл в своето съзнание. Хората около мен са такива каквито аз искам. Аз просто им давам от моята енергия. Предполагам че в скоро време ще бъда обучен да лекувам болести по хората с алтернативна медицина.

Аз постигма детско тяло свободно от зли мисли само като медитирам.

Йогата ще ми помогне да се усъвършенствам и да стигна други нива.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Заниманията ми с йогистки практики ще ми помогне да се усъвършенствам и да стигна други нива.

А ти към какво ниво се стремиш да достигнеш?

С какви видове йога се занимаваш?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...