Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да харесваш напълно външния си вид ...


Guest Христо

Recommended Posts

Според вас има ли хора харесващи напълно външния си вид, дали когато го казват това са искрени, възможно ли е човек напълно да харесва външния си вид, ако има такива хора какви са те :

а) духовни хора

б) непукисти, неинтересуващи се особено от вида си

в) с перфектна визия

г) някаква комбинация от горните отговори

д) друг отговор ( какъв според вас ?)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Мисля,че няма човек който да харесва напълно външния си вид,но има хора които са го приели.

Ако човек желае да живее в хармония,първо трябва да приеме и обикне себе си.Трудно е,но с помощта на някои методи може да се постигне.

Харесва ми метода на Луиз Хей.

5602.jpg

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Според вас има ли хора харесващи напълно външния си вид, дали когато го казват това са искрени, възможно ли е човек напълно да харесва външния си вид, ако има такива хора какви са те :

а) духовни хора

б) непукисти, неинтересуващи се особено от вида си

в) с перфектна визия

г) някаква комбинация от горните отговори

д) друг отговор ( какъв според вас ?)

Христо, ти си неуморим :D

Искаш ли да ти дадем палмата на първенството по откриване на теми още сега, за да не се преуморяваш толкова :P

Шегувам се, хубаво е, че питаш, каквото те интересува.60.gif

Моят отговор - да, възможно е и не се колебая, дали когато го казват, са съвсем искрени (като се замисля, май не го казват, но се усеща :) ), защото имам предвид и себе си включително ;) .

А на другия въпрос - явно ще е д) - това са хора, които първо са в съгласие със себе си (никак не е задължително да са духовни, пък и не знам какво имаш предвид под духовни) и второ - не са или са много слабо зависими от общественото мнение.

Всички такива хора, които познавам, не са с външност на фотомодели, но и нямат някакви сериозни отклонения от природните мерки и съотношения, а също така си имат един собствен чар.

И нещо интересно - визията на човек може и се променя и то много повече, отколкото смятаме. В каква посока - зависи от вътрешното му състояние. Аз например имах една характерна вдлъбнатина в горната част на носа, която почти изчезна, след като оправих на 90% отношенията си с родителите.

Колкото по-балансиран е човек, толкова и визията му е по-хармонична (важно - хармонична!, а не идеална, според някой наш временен, съвременен идеал).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Предполагам че и в астралния свят,не всички си харесват визията... laugh.gif

Тези дни си припомних (може би го бях чел и преди), та припомних си че в астралният свят има нещо като справедливост по отношение на визията - грозникът на земята може да изглежда там като принц, а красавецът на земята в ниския астрал може да изглежда като урод. :) Всъщност, нали видът ни в сегашния ни живот зависи от това какви сме били в предишните ни животи : отвъдното пребиваване е шанс още по - бързо човек да види себе си по - красив, без дори да се налага да се прероди отново, още в отвъдното може да види резултатите от своето нравствено усъвършенстване. :lol: От друга страна може още тук да се разкраси ...с помощта на хирурзи. :D Абсолютно винаги ли визията физическа отговаря на това, което е човек като мисли, чувства, постъпки или има и изключения ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

В "Незавършена симфония" на Розмари Браун бях чел, че тя (Розмари) е видяла майка си млада, здрава, със зъби ( малко след като майката е починала) - явно майка и и се е явила в красиви одежди астрални.

сбръчкана бабичка или млада мома? :)
Чел съм, че видът ни там се определя от това, което сме имали като чувства и постъпки тук долу, че видът ни там бил много променлив в зависимост от моментните ни емоции, но не знам дали всички изглеждаме млади и красиви. Може би човек сам може за секунда да си изработи образ. Може би старата баба ще има такъв вид, какъвто е заслужила и какъвто иска да има ( ако вярва, че може да го има, но предполагам че всички като попаднат там рано или по - късно осъзнават способността си за моментално творчество). Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам че и в астралния свят,не всички си харесват визията... laugh.gif

Тези дни си припомних (може би го бях чел и преди), та припомних си че в астралният свят има нещо като справедливост по отношение на визията - грозникът на земята може да изглежда там като принц, а красавецът на земята в ниския астрал може да изглежда като урод. :) Всъщност, нали видът ни в сегашния ни живот зависи от това какви сме били в предишните ни животи : отвъдното пребиваване е шанс още по - бързо човек да види себе си по - красив, без дори да се налага да се прероди отново, още в отвъдното може да види резултатите от своето нравствено усъвършенстване. :lol: От друга страна може още тук да се разкраси ...с помощта на хирурзи. :D Абсолютно винаги ли визията физическа отговаря на това, което е човек като мисли, чувства, постъпки или има и изключения ?

Според мен, човек сам определя визията си в астралния свят. Той ще изглежда така, както иска да изглежда – в едни случаи, или както си е внушил, че изглежда – в други. Т.е., например, ако един човек през целия си земен живот си е внушавал, че е много грозен (може и наистина да е бил), то е много вероятно това да се отрази на вида му в астралния свят, въпреки че там той е напълно свободен да го измени.Но в случая предразсъдъкът в съзнанието му се явява пречка. Там всеки може да се снабди с красив външен вид, стига силата на мисълта му да е достатъчно развита. Това, над което няма контрол човекът, е неговото излъчване. Човекът с низки желания няма как да ги скрие, колкото и красива форма да си придаде (ако е в състояние да го направи, защото обикновено в тези случаи мисълта е изцяло подчинена на желанията и това се отразява и на външния вид).

Линк към коментар
Share on other sites

Май трябва да си преговоря. Имаше ли свят, в който външният ти вид постоянно се мени в зависимост от мислите ти в момента, да не би да става дума за Менталния свят ( но там май не може да се достигне с долни мисли) или пък сигурно е ставало дума за излъчването ни в астралния.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Механичната промяна във външния вид, води ли до промяна в характера ? Имам предвид промяна от рода на боядисване на косата, пластична операция ? Ако подобни неща водят до промяна в характера, дали промяната е дълбочинна или е само повърхностна и основаваща се на тези нетрайни неща ? Понеже според физиогномиката, чертите и формите на лицата, главите и телата ни и т.н. са обусловени от нашите предишни мисли, чувства, действия. Докато една пластична операция е едно привнесено, външно изменение, не резултат от промяна в чувства, мислене.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Механичната промяна във външния вид, когато е желана и успешна, няма начин да не води до по-добро самочувствие. А, когато се харесваме сме по-търпеливи и толерантни, по-ведри и прощаващи, тогава можем да "изкажем" себе си по най-добрия начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...