Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Благодаря Ви пак за отговорите! Откакто съм писала тук се чувствам много по-добре, в началото доста се бях притеснила. Аз майка съм я сънувала и друг път, в предните ми сънища обаче беше в нас и говорехме лице в лице. Тогава тя ми обясняваше как нейната лекарка е объркала диагнозата (майка имаше рак), как не е имала рак, а нещо е имало с очите й. Съвсем в началото ми беше казала да й дам вода и аз го изтълкувах, че е жадна и полях вода на следващия ден. Другия ми сън беше как ни казва да се грижим повече за сестра ми, тя е по-малка. Така че тия сънища са по-лесни според мен за тълкуване, поне аз си ги тълкувам буквално и слушам.

Мона, найстина почвам да си мисля, че няма ад и демони, че найстина те са измислени, за да държат хората в страх. И найстина сега след като майка я няма разбирам колко много я обичам, но те хората са казали...като изгубиш някой, чак тогава разбираш колко е значел за теб. :( В моя случай малко късно и стигам до заключението, че мога да контактувам с майка само чрез сънища. Даже в по-предни сънища се изненадвам колко въпроси й задавам. Явно подсъзнателно си мисля за тези неща и сънувам ли я те се развръзват и почвам да питам ли питам.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз си имам тълкуване за този сън, но ми е интересно, други как биха го изтълкували. :) Та сънувах, че искам да напускам/бягам/да се махам от някаква държава/място. Сънувам че и други хора, искат да сторят същото. Сънувам че съм в някаква баня. На новото място, на което искам да отида, желая да взема една дреха с мен. Но за да я прекарам през там, от където ще мина, трябва да си я вкара в тялото през окото. Почнах да си я мушкам през окото, няколко пъти пробвах да я мушна, но не ставаше, съвсем малка част от дрехата ми влизаше в окото. След това излизам от банята и чувам/зная как някакъв друг човек, който също иска да се махне от това място, се е смалил, станал е малко човече и се спуска по една тръба, по един канал пълен с вода, спуска се надолу. Тръбата беше част от парапет на стълбище, беше най - горната част на парапета, заграждащ стълбището. На някои места в тръбата имаше дупки, от които смаленият човек да си поема въздух, и той си поемаше. В помещението имаше и други хора освен мен, които наблюдаваха тази част от пътуването му. :)

Линк към коментар
Share on other sites

хриско интересни сънища :) малките неща - джуджетата на сън съм чувала че значат някаква досада от нещо - банята е добър знак, но е и символ на очистване от неприятности

аз сънувах че съм на мисия на място трудно за оцеляване - бяхме затворени в някакъв непознат град някаква сграда с легло и храна - условията бяха като на казарма - тези дето искаха да ни съсипят бяха някакви стражи на злото - като хванеха някой го екзекутираха - обаче аз се обединих с трима другарчета - както се казва съединението прави силата - някак оцеляхме в този сън, от нашия отбор не хванаха никой, но все бяхме на косъм,

стражите искаха да унищожат най-много мен но все успявах да мина изпитания обаче през целия сън звучеше гадна мрачна тежка музика ужасна такава няма никъде като че тъмните стражи бяха завладяли града, който беше толкоз студен и леден - макар и на сън си чух алармата на телефона(Iron Maiden - Dreams of mirror ) дето ме буди ми зазвуча толкоз хармонично че в града изгря слънце и злите стражи изчезнаха :lol: ... странен сън!!!

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

съня с мрачния град продължи и тази нощ - успях с тримата другарчета не само да оцелеем но и да спасим града победихме черните стражи :) грейна слънце и си основахме нов град

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, найстина почвам да си мисля, че няма ад и демони, че найстина те са измислени, за да държат хората в страх.

Krisdan, има ад и демони, но те са заедно с нас тук на Земята. Защото Земята е чистилището. Така, че където и да е майка ти, не е на по-лошо място от тук. Няма от какво да се страхуваш.

В сънищата, когато човек е тъжен ,страда и плаче, в действителност му се случват неща , които го карат да се радва и да е добре. Така, че майка ти казва, че е добре. Време е да се успокоиш, защото ти си тази, която страда.

Линк към коментар
Share on other sites

дъжда бил на любов доколкото знам ако е топъл успехи ако не някакви разправии но те са временни като всеки дъжд а може и да е символ на промяна

аз пък тази нощ сънувах егати кошмара - живеех при някакви приятели обаче само в съня входа им беше ужасен порутен живееха на третия етаж - на втория етаж имаве врата приличаща на тяхната но в нея беше заключено гадно голямо зло куче за малко да я объркам слава богу заключено тоест не можеше да ме нападне - но на 3-4 пъти като се катеря и слизам по стълбите то някак ме надушваше на третия път ме стресна до незнам къде и го сритах не ме ухапа но го хвана яд още повече като си влязох в правилния дом то продължаваше да лае злобно егати ужасите на въпросните приятели в реално време извън съня им казах откровения дето спестявах за друг път - не знам какво ще стане

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

след този сън с лошото черно голямо куче две три улични по пътя ми размахаха опашка и ме изгледаха много усмихнато без повод

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах странен сън тази нощ - че съм в банята под душа - обаче постоянно влизаха и излизаха разни хора исках да се изкъпя на спокойствие но някак вратата уж беше заключена обаче някой постоянно влизаше попогрешка и ме притесняваше - все едно беше обща баня - постоянно някой искаше да ми каже нещо и не ме оставяше да се изкъпя на спокойствие - и мъже и жени влизаха и ме виждаха гола без дрехи и ме смутяваха и изчервяваха постоянно - повечето хора ми бяха и познати и колеги срам... :)

Не се харесва на света,че си решила да се очистиш . Водата е символ на посвещение. Искренноста, която ще проявиш към тях ,ще ти донесе страдание,но ако проявиш търпение и любов в крайна сметка ще намериш вярната посока.

в момента точно така се случва - когато бъда честна и директна за мое лично мнение или решение и когато то не съвпада с потока около мен на никой не се харесва напоследък, но пък съвестта ми е чиста по този начин - дано някой ден ме разберат - за да потулч едно недоразумение трябваше да кажа на скоро нещо което премълчавах за себе си - сега ми се сърдят и е по-зле абе не можеш да угодиш на никой :( ни тъй ни тъй

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, :)

Включвам се, защото не издържах да не споделя този сън...

Поради някак ленив ден, легнах да подремна за доста часове този следобед- (до 21:00).

Сънувах ужасен кошмар, чието усещане ме съпътства и сега, сякаш вината не е напълно измита от факта, че е просто сън...

А той е следният.

Не помня всички детайли, разбира се, но основното се е запечатало жестоко.

Беше тъмно. Нощ, сякаш като всяка друга, но аз се намирах на един градски път, който продължаваше надолу, като склон все едно, с подлез (който беше долу). На този градски път, където бях аз горе, беше пусто, с изключение на един човек, само като сянка, сякаш като единствен свидетел на ужаса, който предстои да се случи. По пътя, освен обикновения път за колите, имаше и релси за трамваи. По тези релси имаше два трамвая, но те не се движеха (или се движеха, но не помня добре). Идеята е, че аз можех да ги бутам, сякаш това беше нещо нормално, дори не се замислях, че по принцип е нужно усилие за това. Та, както си стояха или леко се движеха, не съм убедена, аз обърнах тези трамваи с предницата надолу по склона, като ги спуснах по него... знаейки, че ще последва нещо ужасяващо за хората, живеещи долу, след този подлез... но беше тъмно и в съня бях с усещането, че ако онзи единствен свидетел не ме е видял, делото ми ще остане безнаказано. Мислех си, че не е нищо особено. Не пуснах влаковете нарочно и с лоша умисъл, просто сякаш нямах друг избор, освен да извърша това престъпление. Държах се покрито, точно като един нарушител на реда. Пуснах влаковете и в следващия момент сънувам как е вече светло и аз съм долу при града, където трябва да се е развило произшествието с трамваите. Виждам свои познати и колеги, полицаи, разруха навсякъде... пострадали, ужас, рев, хора навсякъде, трагедия в пълните си мащаби. Срещайки свои много близки колеги, веднага ги питам какво се е случило и те ми отговарят, че цяла болница и някакво друго учреждение са разрушени от два трамвая, които са се спуснали от склона, после даже ми дадоха да видя моментни снимки, направени от очевидци (как трамваите се спускат стремглаво надолу...). Аз веднага започнах да плача и изпаднах в неудържима вина... но не признах деянието си. Само продължих да се взирам в този пост-апокалиптичен сценарий, в който бях попаднала. Колегите ми говореха някак сухо, сякаш действително осъзнаваха, че съм виновна аз, не че имаше как да знаят, просто реакциите им не бяха да плачат истерично, просто бяха в един апатичен шок. Аз обаче треперех, държах се точно сякаш бях изненадана, а в същото време вината ме заливаше безотказно.

Ще се радвам ако имате някакво тълкуване. На мен ми идват всякакви на ума, но просто се осланям на обективна външна преценка в момента повече. :sleeping::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Бризеида!

Радвам се, че намираш време да пишеш, покрай лекциите.

Представям си какво ти е било по време на съня, та и сега от спомените. Обаче, за мен този сън е изключително позитивен. Всичките сълзи и трусове - са знак за изчистването на роднински недоразумения и поставянето на нещата в естествения им порядък. Свързвам трамваите с твоите родители - на които ти ще дадеш сили и стимул за уреждането на някакъв семеен въпрос (вероятно касаещ имуществен проблем с роднини).

Според мен, въпреки трудностите и изпитанията - всичко ще се нареди по щастлив начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida,

Според мен това е отработващ твои страхове сън, страхове натрупани от двете катастрофални земетресения в Хаити и Чили и картините от тях, "щедро" показвани по медиите!

Странното тук е друго, усещането ти за вина, което е толкова силно, че за да бъде отработено и изчистено по един странен начин се преплита с катастрофата. Това усещане за вина и навика ти да се самообвиняваш, според мен идва от дълбините на детството ти... Помисли си защо.

Дали тогава не са имали прекалени очаквания от теб... или имаш по-голяма сестра?... или е нещо друго...

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida,

Според мен това е отработващ твои страхове сън, страхове натрупани от двете катастрофални земетресения в Хаити и Чили и картините от тях, "щедро" показвани по медиите!

Странното тук е друго, усещането ти за вина, което е толкова силно, че за да бъде отработено и изчистено по един странен начин се преплита с катастрофата. Това усещане за вина и навика ти да се самообвиняваш, според мен идва от дълбините на детството ти... Помисли си защо.

Дали тогава не са имали прекалени очаквания от теб... или имаш по-голяма сестра?... или е нещо друго...

Alеxander, не че не ми е неприятно за земетресенията, но определено не е това... аз не съм гледала никакви снимки от тях, нито от случилото се като цяло... дори не съм се интересувала по-дълбоко, колкото и гадно от моя страна да звучи. Със сигурност сънят не е следствие от тях. Нямали са прекалени очаквания от мен, просто аз съм самокритична. Чебурашка, благодаря и на теб :) И аз мисля, че е положителен сън, очистващ, но ми е много интересно от какво точно се очиствам... Не е като да имам роднински несгоди, даже там нещата са прекалено наред ;):)

Редактирано от Brizeida
Линк към коментар
Share on other sites

Alеxander, не че не ми е неприятно за земетресенията, но определено не е това... аз не съм гледала никакви снимки от тях, нито от случилото се като цяло... дори не съм се интересувала по-дълбоко, колкото и гадно от моя страна да звучи...

Това, което е потънало в подсъзнанието е ...... подсъзнателно, сиреч неизвестно на съзнанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Скоро сънувах странен сън.Сънувам ,че с мъжът ми седим на върха на един зелен хълм.Гледаме отсреща лети към нас един кафяв кон с бели криле.Гледахме го спокойно как пристига,като ни доближи се приземи и тръхна към нас с бавен ,спокоен ход.Имаше конник,като се доближи видях май нашето дете.Като слезна се превърна в малко бяло козле.То тръгна към мен и започна да ме бута по дупето с рогца,закачаше се.Аз малко се стъписах от това,но моя мъж се засмя и ми каза"И аз като бях малък бях като него".

Линк към коментар
Share on other sites

Alеxander, не че не ми е неприятно за земетресенията, но определено не е това... аз не съм гледала никакви снимки от тях, нито от случилото се като цяло... дори не съм се интересувала по-дълбоко, колкото и гадно от моя страна да звучи...

Това, което е потънало в подсъзнанието е ...... подсъзнателно, сиреч неизвестно на съзнанието.

Това ми е доста ясно (следвам Психология), но наистина... не виждам как ще е дори това, след като аз дори не съм слушала за земетресенията. :) Но благодаря все пак.

Линк към коментар
Share on other sites

Скоро сънувах странен сън.Сънувам ,че с мъжът ми седим на върха на един зелен хълм.Гледаме отсреща лети към нас един кафяв кон с бели криле.Гледахме го спокойно как пристига,като ни доближи се приземи и тръхна към нас с бавен ,спокоен ход.Имаше конник,като се доближи видях май нашето дете.Като слезна се превърна в малко бяло козле.То тръгна към мен и започна да ме бута по дупето с рогца,закачаше се.Аз малко се стъписах от това,но моя мъж се засмя и ми каза"И аз като бях малък бях като него".

Моето тълкувание:

Конят е символ на мъжката сексуалност и не случайно на "крилете" му идва вашето дете! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Alеxander, не че не ми е неприятно за земетресенията, но определено не е това... аз не съм гледала никакви снимки от тях, нито от случилото се като цяло... дори не съм се интересувала по-дълбоко, колкото и гадно от моя страна да звучи...

Това, което е потънало в подсъзнанието е ...... подсъзнателно, сиреч неизвестно на съзнанието.

Това ми е доста ясно (следвам Психология), но наистина... не виждам как ще е дори това, след като аз дори не съм слушала за земетресенията. :) Но благодаря все пак.

Тогава знаеш, че най-силният ужас е този от... Неизвестното!

Не гледайки директно по телевизията картини от земетресението, то остава в зоната на Неизвестното.

И за да се разтовари психиката, това неизвестно се визуализира чрез съня и напрежението започва да спада.yahoo_33.gif

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък тази нощ сънувах егати кошмара - живеех при някакви приятели обаче само в съня входа им беше ужасен порутен живееха на третия етаж - на втория етаж имаве врата приличаща на тяхната но в нея беше заключено гадно голямо зло куче за малко да я объркам слава богу заключено тоест не можеше да ме нападне - но на 3-4 пъти като се катеря и слизам по стълбите то някак ме надушваше на третия път ме стресна до незнам къде и го сритах не ме ухапа но го хвана яд още повече като си влязох в правилния дом то продължаваше да лае злобно егати ужасите на въпросните приятели в реално време извън съня им казах откровения дето спестявах за друг път - не знам какво ще стане

ми снощи бях на купон със същите приятели в заведение наречено "Black Dog" :lol: явно от там идва голямото черното куче на сън

Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж преди доста години, сънувах че виждам гроба на Княз Борис I Михаил и че аз съм му потомък, че той ми е прадядо на 13 степен. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хриско и Гарванче, това е сериозна тема, не я бъркайте с пясъчника в детската градина... бягайте да си играете тук:

Форум за тинейджъри

Линк към коментар
Share on other sites

Хриско и Гарванче, това е сериозна тема, не я бъркайте с пясъчника в детската градина... бягайте да си играете тук:

Форум за тинейджъри

Шейййй, малкия. :lol: Просто сънят мисля, че е интересен, затова го споделих. Да, по принцип трябва да се споделят сънища, за които допускаме, че може да носят някакъв по - особен смисъл. Не веднъж съм споделял сънища интересни и по - дълги, за които съм получавал сериозни тълкувания.;):3d_005:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Хриско и Гарванче, това е сериозна тема, не я бъркайте с пясъчника в детската градина... бягайте да си играете тук:

Форум за тинейджъри

Хубао, но не забравяй че аз мога да различа реален сън от измишльотини... thumbsup.gif

Алекс, не е ли малко грубо от твоя страна да казваш кои сънища са реални и сериозни .. и кои не?

Както и ми се струва грубо това, да настояваш да налагаш мнението си на Бризеида, след като тя каза, че не си прав.

Иска се доблест човек да признае грешките си.. както и толерантност към останалите участници тук.

Разбери ме правилно, приканвам към приятелско споделяне и уважение.

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем приятелски и в шеговит стил си пишем с хриско.

Обръщам им внимание обаче, че темата не е майтапчийска а сериозна, споделят се интимни преживявания, въпреки и под формата на сън и много биха се отдръпнали да споделят, за да не бъдат подиграни.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...