Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

сънувах странен сън тази нощ - че съм в банята под душа - обаче постоянно влизаха и излизаха разни хора исках да се изкъпя на спокойствие но някак вратата уж беше заключена обаче някой постоянно влизаше попогрешка и ме притесняваше - все едно беше обща баня - постоянно някой искаше да ми каже нещо и не ме оставяше да се изкъпя на спокойствие - и мъже и жени влизаха и ме виждаха гола без дрехи и ме смутяваха и изчервяваха постоянно - повечето хора ми бяха и познати и колеги срам... :)

Смятам,че просто искаш да бъдеш оставена на мира за известно време.Има хора,които навлизат прекалено много в личното ти пространство или ти така усещаш нещата и това не ти харесва!Имаш нужда от почивка

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах странен сън тази нощ - че съм в банята под душа - обаче постоянно влизаха и излизаха разни хора исках да се изкъпя на спокойствие но някак вратата уж беше заключена обаче някой постоянно влизаше попогрешка и ме притесняваше - все едно беше обща баня - постоянно някой искаше да ми каже нещо и не ме оставяше да се изкъпя на спокойствие - и мъже и жени влизаха и ме виждаха гола без дрехи и ме смутяваха и изчервяваха постоянно - повечето хора ми бяха и познати и колеги срам... :)

Вратата е заключена, но все някой влиза.

Доколко е заключена вратата, заключила ли си я наистина и в каква степен.

В сънищата няма такова нещо като да и не. Врата може да е малко заключена, повече, най-повече, съвсем и т.н.

И от една страна се притесняваш и срамуваш от някой неща за себе си, които съвсем не са свързани директно с голотата, а от друга мислиш, че те не са добре скрити от другите.

Въпроса е кои са тези неша, които искаш да скриеш и откого точно, но това можеш да кажеш само ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления, Гарванче и честито! Усещанията ти, интуицията ти и всичките ти възприятия се развиват все повече, ставаш все по-отворена и слята със света около теб, придобиваш мекота и готовност за промяна.

Очаква те и.. любов ;)

Успех, Вяра и Светлина по пътя!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах черен гарван и бял гълъб и естествено картите ми Таро до тях !Първо се появи черният гарван,после изчезна и след това се появи и белия гълъб!Бяха с гръб към мен ,нито летяха,нито нищо ... просто бяха пред мен.

А снощи сънувах вълк пак пред мен и обърнат с гръб.Казах на някой "Защо не ме чува?Какво да направя, за да ме чуе?" Мъчно ми беше ,че вълка не ме чува ,а така исках !

Според Юнг ,черния гарван е тъмната страна на човека ,до колкото разбрах аз от прочетеното.Това,че след гарвана идва бял гълъб би трябвало да е трансформация за мен ,освен ако гарвана не е свързан с Таро,тогава май нещата малко се променят.

Вълкът е водач и пазител ,до колкото прочетох в минали мнения по тази тема,но не зная защо не иска да ме чуе? :(

Някой би ли помогнал с тълкуването ?

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах черен гарван и бял гълъб и естествено картите ми Таро до тях !Първо се появи черният гарван,после изчезна и след това се появи и белия гълъб!Бяха с гръб към мен ,нито летяха,нито нищо ... просто бяха пред мен.

А снощи сънувах вълк пак пред мен и обърнат с гръб.Казах на някой "Защо не ме чува?Какво да направя, за да ме чуе?" Мъчно ми беше ,че вълка не ме чува ,а така исках !

Според Юнг ,черния гарван е тъмната страна на човека ,до колкото разбрах аз от прочетеното.Това,че след гарвана идва бял гълъб би трябвало да е трансформация за мен ,освен ако гарвана не е свързан с Таро,тогава май нещата малко се променят.

Вълкът е водач и пазител ,до колкото прочетох в минали мнения по тази тема,но не зная защо не иска да ме чуе? :(

Някой би ли помогнал с тълкуването ?

Привет Деяна,

Да споделяш сънищата си е смелост и доверие.

Само да помоля повече подробности. Ето например за гарвана не е ли бил особен в някое отношение спрямо гарваните от реалността. На един крак ли стои и т.н. Нещо особено в перушината.

Мисля, че в този случай ключа е, че гарвана и гълъба са с гръб към теб. Гарвана като вещерска и пророческа птица обикновено води. Така е и по повечето "психарски" филми :) Иска да те заведе нанякъде. Белият гълъб е мир и покой. Сънят показва, може би, че искаш да бъдеш отведена в покой и хармония. И доколкото те те водят, а картите таро си стоят и ще останат там, то може би е интересно да се запиташ доколко използването на картите ти причинява големи емоции и притеснения?!

От друга страна замяната на черен гарван с бял гълъб (тъй като са се сменили в съня), може да означава още веднъж трансформация към хармония.

Вълкът също може да се изтълкува като водач, който ще те заведе някъде. Но при него заставането с гръб към теб означава и подчинение, т.е. признаване на господарството ти. Но от чисто човешка гледна точка, обръщането с гръб означава отказ от подчинение. Може би и затова вълкът не иска да те чуе, защото отказва подчинение. Това може да означава, че ти осъзнавано искаш да бъдеш заведена на едно място, но несъзнаваното (вълкът) иска да те заведе на съвсем друго.

Трябват още сънища, които да уточнят или отхвърлят тези хипотези.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен ,

Засягаш темата за картите! Таро не събужда силни емоции и притеснения в мен, когато касае отговора на картите.Приемам нещата спокойно и без много ,много емоции !Това ,което Таро казва ... Е ... и точка !

Благодаря за отделеното внимание!Други подробности няма ,това е всичко около птиците!

Съня с гарвана продължава.Имаше мъж (конкретен) ,които се опитваше да ми извие ръцете и в този момент видях жена с едно огромно куче,почти колкото кон и му казах "Дръж" и той се нахвърли върху конкретния човек.Помолих кучето да спре ,защото щеше да го разкъса ,а на мен ми стана жално.Стопанката и мъжа избягаха ,защото се изплашиха.Не съм сигурна ,но мисля,че после върнах кучето на стопанката.

Съня с вълка също продължава.Бях в стара селска къща.Мъж дойде при мен и ми донесе нещо за пиене.Попита ме "Ще заключваш ли тази вечер?" , аз му отвърнах "Да!" ,а той "Ако искаш дай ми ключовете и аз ще заключа!" , но аз не му ги дадох и казах ,че ще заключа по късно!

Това са ми първите подобни сънища.Обикновенно не мога да се защитя или предпазя ,а да не говорим някой друг да ми помогне.Този път обаче не беше така.

Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

2 дена подред в съня си съм в една уютна кръчмичка - свежа с добри хазяи (едни и същи бяха) - кюфтенца с картофки, доматки и таратор и биричка за разкош - може да е егоистично но и 2 та пъти се насладих на всяка хапка и глътка - в съня си бях гладна като цяло и тези неща запълниха това някак после си продължих заредена да си върша другите неща

Линк към коментар
Share on other sites

2 дена подред в съня си съм в една уютна кръчмичка - свежа с добри хазяи (едни и същи бяха) - кюфтенца с картофки, доматки и таратор и биричка за разкош - може да е егоистично но и 2 та пъти се насладих на всяка хапка и глътка - в съня си бях гладна като цяло и тези неща запълниха това някак после си продължих заредена да си върша другите неща

Не е егоистично да похапваш и да пиеш( за да не ти присяда папкането ;) . И аз имах същия сън , чудех се коя е тази симпатична госпожица на съседната маса, а то това си била ти. :D Другият път ще седна при теб, за да ти правя компания. :1eye: С това меню ме бодваш в душицата ! :D:P Подсети ме че още не съм ял.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

ама аз не бях сама - бях с двама приятели (колеги) после след кръчмата ме оставиха и да шофирам при положение че нямам книжка ;)

Линк към коментар
Share on other sites

" ама аз не бях сама - бях с двама приятели (колеги) после след кръчмата ме оставиха и да шофирам при положение че нямам книжка ;) " - Ами аз толкова съм гледал в храната и теб, че не съм ги забелязъл, или пък направо съм ги забравил. :3d_139:

П.п. Щом два пъти сънуваш това място, може и да попаднеш наистина на него.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

тази нощ сънувах три неща

земетръс - може би заради дъжда нощес,

из София бяха сложили лифтове като градски транспорт дори и до нас имаше - за лесен достъп до Витоша и до планините

Сънувах и един купон - дойдоха двама полицаи да се разправят търсеха някой от купона - извадиха пистолети и погрешка улучиха мен, наместо тези дето трябва - а нямах нищо общо със скандала съответно уж "умрях"(улучиха ме в сърцето баш) - полицаите избягаха все едно нищо нямаше - купонясващите ме занесоха в някаква спалня и ме сложиха до един друг "труп" незнам той как беше попаднал там - и ни затвориха и продължиха купона - накрая осъзнах че другия "труп" е на човек който ми е приятел и много обичам, но в случая и двамата бяхме "трупове", надявам се наяве човека да е добре

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

всъщност това беше моя човек за който споменах в един отделен пост, който няма нищо общо с купона и не познава и хората там, честно казах в съня си се почуствах по-добре като ме оставиха при него, отколкото ако бях продължила купона с другите, макар и двамата да бяхме "умрели" се чувсвах добре, заради това че бяхме заедно когато никой не се интересуваше от нас - може би и двамата ще намерим облекчение в живота и ще намерим общи начин да се срещнем, нещата може да станат от само себе си без ние да правим каквото и да било... макар че в съня ми се доплака като видях че е той и се надявам да е жив и здрав наяве - може скоро да се срещнем отново(поне така ми се иска да означава съня)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

във връзка с това че от работата си преместихме офиса сънувах новото място - нищо общо с действителността.

Но някъде в едната стаичка на офиса се беше скрила една циганка с дете и шиеше шарени дрехи. Красиви дрехи - дори си харесах блуза ама докъто си я взема се събудих

Линк към коментар
Share on other sites

тази нощ сънувах три неща

земетръс - може би заради дъжда нощес,

из София бяха сложили лифтове като градски транспорт дори и до нас имаше - за лесен достъп до Витоша и до планините

Сънувах и един купон - дойдоха двама полицаи да се разправят търсеха някой от купона - извадиха пистолети и погрешка улучиха мен, наместо тези дето трябва - а нямах нищо общо със скандала съответно уж "умрях"(улучиха ме в сърцето баш) - полицаите избягаха все едно нищо нямаше - купонясващите ме занесоха в някаква спалня и ме сложиха до един друг "труп" незнам той как беше попаднал там - и ни затвориха и продължиха купона - накрая осъзнах че другия "труп" е на човек който ми е приятел и много обичам, но в случая и двамата бяхме "трупове", надявам се наяве човека да е добре

Ти, сърцето ти, сърдечната ти чакра, е чувствителна и ти и приятелят ти сте състрадателни и с раними сърца, към грубостите на живота... :3d_049:

Линк към коментар
Share on other sites

може би и към простотията по хората около нас - това което повечето ги вълнува мен отдавна загуби значение за мен, от както го срещнах почнах да ценя други неща в живота, не съм спряла да ходя по купони но вече просто гледам нещата от друг ъгъл

Линк към коментар
Share on other sites

Ха, ето ме и мен в тази тема.

Тази сутрин сънувах идването на потопа. Само спокойно, нямаше апокалиптични картини :)

Бяхме се събрали приятелки на разговори ( по езотерични теми и най-вече лечителски). И си споделяхме, как обществото много трудно приема холистичната медицина.

В един момент по улиците настана нещо като вълнение сред хората, глъчка. Във въздуга се усещаше особено лъчение, особено състояние на самия въздух, нещо като напрежение, напрегнатост, но и променена същност. Излязохме на улицата, аз изгубих другите в суматохата, настъпи сумрак и лутане, но видях, че по крайбрежните улици към центъра идва вода ( градът беше крайморски). Хората газеха във водата и викаха притеснени. Тогава направих жест с длани към водата, все едно че я спирам. Забелязах, че хората във водата се чувстват зле при това действие и ги накарах да минат на тротоара. Повторих жеста и водата започна да се отдръпва ... върна се отново в морето, улиците останаха нормални.

Тръгнах да се връщам сред многолюдна тълпа и гълчава. По пътя намерих метална статуетка, състояща се от пет цифри в следния ред:

16761 (цифрите бяха подредени по този начин и приблизително с такова съотношение на големините), като седмицата беше изобразена във вид на танцуваща девойка ( балерина).

Прибрах статуетката с мисълта, че е ценна и означава нещо важно.

Това е. Ето материал за тълкуване.

И за нумеролозите има нещичко.

[/quote

Градът, ръцете и петте цифри върху метална статуя са твоята човешка монолитност, представена в три варианта. Цифрите са всъщност три седмици.

Градът/ти като цяло/ е 1, той и ръката/ти като действие, потенция/ сте 6, 6 и водите/ несъзнаваното/ е 7. Повторено трикратно прилича на завършеност, но "липсва" още една седмица, за да се изпълни лунарния месец. Не е случайно началото, в което става въпрос за холистична медицина. Последната четвърт е може би черната/видимо липсваща/ Луна или новолунието. Луната и водите са свързани. И двата символа са женски.

Пиша за Луната защото споменаваш "особено лъчене и променена същност"/ тук вероятно "същност" иде от "едно и също", еднаквост/ в общата/на цялото/ суматоха.

Насетне продължаваш с : "аз изгубих другите в суматохата и настана сумрак и лутане". Най-вероятно центърът си ти като Аз, наблюдаван от сънуващият такъв. Дланите са символ на грижовност/защита, творене занапред/ най-общо, но може би символизират дан, която си подарила на водите за да се оттеглят. Прилича на символично жертвоприношение. Дори и като спиращ, агресивен жест пак символизират жертване - на евентуалния "потоп". Водите/напливът на несъзнаваните съдържания/ са отново, където според теб им е мястото. Улиците са нормални - май, нормала беше и вертикала, освен редност и правилност.

Ако използвам модел на моментното ти състояние като индивид - би бил две четириъгълни пирамиди с обща основа и център. Така седмицата е петица/основата с центъра/ с два отстоящи полюса. Или човек като център на противоположности.

Може би ще ти хрумне и друго, но цифрите ме изкушиха да рисувам мандали.:)

Казват, че и танцът е откровение. А в съня ти балерината е негов/твой символ.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че един политик ми е влязъл в стаята, аз в съня се събудих ( сънувах че се събуждам), мисля че го поздравих, като че ли си разменихме няколко думи, аз не го виждах добре понеже беше полутъмно в стаята, но знаех че е той ( по силует, по глас го познах). Не го посрещнах подобаващо, понеже ми се спеше, бях сънен. Ами да беше ме изчакал да се наспя, пък тогава да обсъждаме политиката през идната година !! :D Сигурно е щял да ми иска съвет.След това сънувах, че се опитвам да свиря на едно пиано, но показалецът и безименният ми пръст се бяха схванали и не можех, мъчех се да ги оправя но не ставаше ( може да са ми били изтръпнали в действителност). После пък тръгнах да сурвакам из града, дадоха ми две големи доста нахапани ( полуизядени почти) ябълки, които изядох. :D И като че ли не осъзнавах, че съм излязъл из града, за да сурвакам. И в двата случая, в които сурватках, бях приканен от двамата възрастни хора. Дори май в единия случай ми беше дадена сурвачка, защото аз не си носех. Накрая полетях из града, поблъсквайки се тук таме в сгради. И се събудих, и закусих, и влязох в сайта, и прочетох темата за инициацията на мъжа и и и ... :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

може би и към простотията по хората около нас - това което повечето ги вълнува мен отдавна загуби значение за мен, от както го срещнах почнах да ценя други неща в живота, не съм спряла да ходя по купони но вече просто гледам нещата от друг ъгъл

Затова и сте много по-живи, от привидно живите!... :)

Линк към коментар
Share on other sites

може би и към простотията по хората около нас - това което повечето ги вълнува мен отдавна загуби значение за мен, от както го срещнах почнах да ценя други неща в живота, не съм спряла да ходя по купони но вече просто гледам нещата от друг ъгъл

Затова и сте много по-живи, от привидно живите!... :)

да ти кажа обаче редовно ме улучват в сърцето на сън дали на фронта(може в преден живот да съм била войник) дали просто ей тъй, но не ме е страх щото като ме застрелят насън после наяве идват пари, незнам ама наследващия ден или идва заплата или нова работа финансовата грижа умира като че ли с такива сънища поне за известно време :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Както казваш, за съжалние простотията те улучва в сърцето... не си много в хармония с окръжаващата те действителност. :huh:

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че един политик ми е влязъл в стаята, аз в съня се събудих ( сънувах че се събуждам), мисля че го поздравих, като че ли си разменихме няколко думи, аз не го виждах добре понеже беше полутъмно в стаята, но знаех че е той ( по силует, по глас го познах). Не го посрещнах подобаващо, понеже ми се спеше, бях сънен. Ами да беше ме изчакал да се наспя, пък тогава да обсъждаме политиката през идната година !! :D Сигурно е щял да ми иска съвет.След това сънувах, че се опитвам да свиря на едно пиано, но показалецът и безименният ми пръст се бяха схванали и не можех, мъчех се да ги оправя но не ставаше ( може да са ми били изтръпнали в действителност). После пък тръгнах да сурвакам из града, дадоха ми две големи доста нахапани ( полуизядени почти) ябълки, които изядох. :D И като че ли не осъзнавах, че съм излязъл из града, за да сурвакам. И в двата случая, в които сурватках, бях приканен от двамата възрастни хора. Дори май в единия случай ми беше дадена сурвачка, защото аз не си носех. Накрая полетях из града, поблъсквайки се тук таме в сгради. И се събудих, и закусих, и влязох в сайта, и прочетох темата за инициацията на мъжа и и и ... :D

Хрис, кой е тоя политик ;) Май скоро ще сатнат явни някои негови дела, вършени "на тъмно".. А ти, когато с изострения си нюх, го разбереш - сподели го и с нас.

Знам, че си изключително честен и не обичаш непочтени неща, обаче все пак на един от изпитите си сериозно ще се изкушиш да "минеш на тънко"..

Внимавай и с предоверяването към хора, които смяташ за авторитет в очите ти. Възможно е да се разочароваш от тях. Както и по задължение и от куртоазия недей да се чувстваш длъжен да търпиш нечие поведение. Определено ти предстои разочарование, заради добрината ти и опитите ти да намериш общ език с някого - не си струват усилията, според мен.

В крайна сметка, ще ти писне от компромиси.. и всичко ще си дойде на мястото.

Линк към коментар
Share on other sites

" Май скоро ще сатнат явни някои негови дела, вършени "на тъмно".." - едва ли

" Знам, че си изключително честен и не обичаш непочтени неща, обаче все пак на един от изпитите си сериозно ще се изкушиш да "минеш на тънко"... чак пък изключително ..., пък и няма вариант да мина на тънко

" опитите ти да намериш общ език с някого" - няма такъв човек

Линк към коментар
Share on other sites

" Май скоро ще сатнат явни някои негови дела, вършени "на тъмно".." - едва ли

" Знам, че си изключително честен и не обичаш непочтени неща, обаче все пак на един от изпитите си сериозно ще се изкушиш да "минеш на тънко"... чак пък изключително ..., пък и няма вариант да мина на тънко

" опитите ти да намериш общ език с някого" - няма такъв човек

Кривотия :D:D Естествено, че нищо от това не е задължително да стане - не го приемай чак толкова дразнещо това, което ти казвам. Ти споделяш открито, аз пък решавам да отговоря - какво толкоз :blink:

Сънищата са някаква си там проекция на подсъзнанието и аз просто анализирам какво подсказват. Разбира се, това не значи че първо - те са компас за бъдещите ни постъпки, и второ - че човек си дава сметка за дебрите на подсъзнанието си.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...