Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте !

Опитах да излекувам екзема, която се е образувала в ушната ми мида и част от ушния канал, но след време тя пак се появява.

Смятате ли, че мога да я излекувам с лечебен глад?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, domls!

Щом проблемът е в ушите и е във вид на екзема (която не е суперопасна, но досадна, малко или повече сърби ...), която рецидивира, т.е връща се пак и пак, това ме навежда на мисълта, че ти се налага да слушаш неща, които са ти досадни, малко или повече те дразнят и не са някакво епизодично, временно явление, а постоянно ...

Та това е - ако не "излекуваш" това, което чуваш, каквото и да предприемеш относно екземата, то няма да е с траен ефект. Да уточня - "излекуването" може да стане по много начини, не само с избягване или елиминиране на източника, а дори и само с една промяна на отношението към това, което чуваме. :)

Все пак, ако си склонен да гладуваш, бих казала, че гладуването е целесъобразно и дава много мощен ефект при хора, които по една или друга причина предпочитат да повлияят (променят, пречистят) чувствата и мислите си чрез тялото си. Това също е възможно - чрез влияние и промяна на физическото ниво да се доведе до промяна на другите нива, но определено е по-хард процедура (поне аз смятам така). По-лесно е обратното. И тъй като болестта не е толкова скоропостижносмъртоносна, изкушавам се да препоръчам други, по-меки методи - може да се започне от реална преценка на обстановката и евентуално провеждане на изяснителни разговори с източника на дразнещите звуци, както и много други неща, за които има писано и тук в този сайт - мудри, утвърждения, формули и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Здравейте !

Опитах да излекувам екзема, която се е образувала в ушната ми мида и част от ушния канал, но след време тя пак се появява.

Смятате ли, че мога да я излекувам с лечебен глад?

От множеството видове "пришки" по кожата, особено в окосмената част на главата и ушния канал, най-често се среща себороичния дерматит.Лекува се преди всичко с диета, богата на плодове и зеленчуци, с избягване на тестени изделия, и ограничаване на хляба до възможния минимум, с препоръки да се избягва белия хляб, а да се консумира пълнозърнест и ръжен хляб.

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Добре е поразеното място да се маже с мехлем от невен след като се почисти предварително с преварена вода.Трябва да се приемат мултивитамини с минерали+В комплекс+вит.С.Добри са препаратите на френската фирма Озон(има и специални мултивитамини за вегетарианци).

Линк към коментар
Share on other sites

Чрез изтласкване на болестни проблеми отвътре - навън в периферията - кожата, жизнената ни сила се стреми да изтласка болеста навън. И това че пак се появява показва, че проблема не е решен. Често проблема е психо/емоционален, както казва Диана Илиева.

Затова не бива да бързаме да мажем кожните обриви с потискащи обрива мехлеми, защото ще вкараме проблема обратно там, откъдето го е изтласкала жизнената сила.

Линк към коментар
Share on other sites

Чрез изтласкване на болестни проблеми отвътре - навън в периферията - кожата, жизнената ни сила се стреми да изтласка болеста навън. И това че пак се появява показва, че проблема не е решен. Често проблема е психо/емоционален, както казва Диана Илиева.

Затова не бива да бързаме да мажем кожните обриви с потискащи обрива мехлеми, защото ще вкараме проблема обратно там, откъдето го е изтласкала жизнената сила.

Да,Диана е права.Но ако човек не желае да се лекува по системата на Луиз Хей(или просто не умее да я прилага) как може да си помогне по друг начин?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Диана е права. Но ако човек не желае да се лекува по системата на Луиз Хей(или просто не умее да я прилага) как може да си помогне по друг начин?

Най-малкото е, като не се бори със собствената си жизнена сила, правилно разчитайки сигналите които тя косвено ни дава, чрез продуциране на симптоми, като въпросният обрив, висока Т. и т.н.

Като хомеопат, се опитвам да разчитам правилно тези сигнали, и да установя както индивидуалноста на човека, на жизнената му сила, така и нарушението, което е причина за подуцирането на симптомите.

И тогава се лекува причината, а не следствието - симптомите

Линк към коментар
Share on other sites

Чрез изтласкване на болестни проблеми отвътре - навън в периферията - кожата, жизнената ни сила се стреми да изтласка болеста навън. И това че пак се появява показва, че проблема не е решен. Често проблема е психо/емоционален, както казва Диана Илиева.

Затова не бива да бързаме да мажем кожните обриви с потискащи обрива мехлеми, защото ще вкараме проблема обратно там, откъдето го е изтласкала жизнената сила.

Да,Диана е права.Но ако човек не желае да се лекува по системата на Луиз Хей(или просто не умее да я прилага) как може да си помогне по друг начин?

Moже и по други начини - с хомеопатия или с есенциите на д-р Бах. И двата метода действат без особено съпричастие от наша страна.

Но това също са начини, които просто подпомагат процеса на разчистване на слоевете в психиката ни. Ако след хомеопатично лечение или терапия с есенциите на д-р Бах човекът продължи години на ред да живее по същия начин и в същите условия и не се е променил поне малко в съответното отношение, проблемът пак ще се появи.

Линк към коментар
Share on other sites

Екзема може да се появи като следствие от:

-необуздана враждебност;

-умствени изблици;

Ухо(там е екземата):

-Нежелание да се слуша единият родител(не е уточнено в кое ухо е екземата);

-гняв;

-спорещи родители(в случая единия родител предизвиква скандалите);

-прекалено вълнение;

Екземата в ухото вероятно е причинена от лошите взаимоотношения в семейството.Единият от родителите на domls я наранява непрекъснато с поведение и думи.domls е враждебно настроена към него.

За да се справи с екземата трябва да промени мисловния си модел с утвържденията:

1.Хармония и мир,любов и радост ме заобикалят и живеят в мен.Намирам се в безопасност.

2.С любов слушам доброто и прекрасното.Аз съм притегателен център за любовта.

Това е моята версия.Може и да греша!

Лично аз бих ползвала освен този метод фитотерапия или хомеопатия,а може и средства на официалната медицина.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко години, покрай здарвословни проблеми, дълго време ми течеше кръв от двете уши. Не правех нищо, освен да почиствам внимателно съсиреците. След като се решиха проблемите ми (не само здравословни ;) ) и кървенето спря. Но периодически имах лека болка и сърбеж. В такива моменти разтривах ръцете си за да ги затопля и ги слагах като слушалки отстрани на ушите; помага. В ръцете ни има голяма лечебна сила :). Две години след въпросното кървене от едното ухо падна нещо като съсирек с големината на лещено зърно.

Не е по темата, знам, но споделям схващането, че когато организма се поти или ни тече секрет от носа, ушите, ние изхвърляме натрупани отрови (най-общо казано). Процесът на възстановяване на здравето е мноого дълъг.

Съгласна съм, че екземите са много дразнещи и неприятни,за да ги оставим така..., съгласна съм, че книгата на Луиз Хей е голяма насока, но не е универсална, защото всеки случай е много различен. Но докато сам човек не пожелае да опознае себе си и да открие причините за проблемите си, нито мазилата, нито четенето на книги ще му решат проблемите. Ефектът винаги ще е временен.

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Чрез изтласкване на болестни проблеми отвътре - навън в периферията - кожата, жизнената ни сила се стреми да изтласка болеста навън. И това че пак се появява показва, че проблема не е решен. Често проблема е психо/емоционален, както казва Диана Илиева.

Затова не бива да бързаме да мажем кожните обриви с потискащи обрива мехлеми, защото ще вкараме проблема обратно там, откъдето го е изтласкала жизнената сила.

Да,Диана е права.Но ако човек не желае да се лекува по системата на Луиз Хей(или просто не умее да я прилага) как може да си помогне по друг начин?

Системата не е само на Л.Хей, редица други учени и духовни хора я потвърждават и препоръчват.

Л.Хей е извела теорията до чудесни и лесни формули.

Ако човек няма волята да отдели време и да ги повтаря, значи по една или друга причина не желае достатъчно да се отърве от проблема си.

Ако по някаква друга причина не може да ползва формули, този човек просто трябва да премахне от ежедневието си дразнителя ( в случая - да се отдалечи от човека или ситуацията, в които му се говорят дразнещи неща).

П.П. Моля да не ме разбирате буквално - да не вземете сега да карате тъщата да яде гъби, както беше във вица. ;)

П.П.П. Ася, много си права:

"...съгласна съм, че книгата на Луиз Хей е голяма насока, но не е универсална, защото всеки случай е много различен. Но докато сам човек не пожелае да опознае себе си и да открие причините за проблемите си..."

В книгата си Л.Хей пише същото - че това са само насочващи формули, защото не може да се даде просто така точната формула за всеки единичен случай. И че човек трабва да се замисли върху проблема си, да го уточни и евентуално да промени малко формулата.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Не винаги всичко се лекува с хомеопатия и алтернативна медицина.Преди четири години изкарах грип,който се отрази на ушите ми.Започнах с хомеопатия,но състоянието ми се влошаваше.Потърсих специалист УНГ,веднага антибиотик/което исках да избегна/,започна подобрение и отшумяване на проблема.Така,че не всичко е панацея!

Линк към коментар
Share on other sites

Не винаги всичко се лекува с хомеопатия и алтернативна медицина.Преди четири години изкарах грип,който се отрази на ушите ми.Започнах с хомеопатия,но състоянието ми се влошаваше.Потърсих специалист УНГ,веднага антибиотик/което исках да избегна/,започна подобрение и отшумяване на проблема.Така,че не всичко е панацея!

Това, което за пациента е влошаване, за хомеопата може да бъде лечебна криза или пък връщане на стари симптоми, в ред обратен на тяхното появяване - та чак до детството.

Освен това алопатичните лекарства, особено антибиотиците потискат симптомите, вкарвайки болеста по-навътре, и така до най-дълбокото ниво, психиката.

Зависи и по каква "схема" сте лекувана с хо л-ва, класическа или "боаронска".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте и от мен...от ноември някъде ..забелязах че по пръстите на левия ми крак ми излезе обрив...но не му обърнах внимание докато не стана по-голям разрових се в нета и...разгледах снимки на екзема..оказа се същото и започнах всеки ден да си промивам кракът.. и да го мажа с крем ЗДРАВЕ ..и има голям ефект...всичко се изчисти остана само като корички който се надявам също да се махнат..но сега започна и на пръстите на ръцете ми да излиза...и там го промивах със спирт и се мазах с крем ЗДРАВЕ ..но спирта ми свърши и спрях...на кракът ми...не се е развило повече но на ръцете продължава...как да го спра да не се разпространи и по други части на тялото ми..моля ви помогнете ми...на 21 години съм почти ужасно е да имам такива обриви...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...