Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Алкохолна и интернет зависимости - изоставяне от съпругата


Recommended Posts

Аз съм баща които имаше същия проблем с компа но моята жена не издържа и си тръгна заедно с детето...... е сега осъзнах какво и сторих и искам да си я върна но тя е отвратена от мен и ми няма доверие, изпитва несигурност. каквото и да направя тя ме игнорира! незнам как да си я върна.... дава ми да вийдам детето но мен много ме боли за това което направих а адски я оби4ам нямам идея как да си я върна моля за помощ в този форум

Имах трудно детство и съм минал по много лоши пътища. но вси4ко се оправи влюбих се в една прекрасна жена и на първата година си направихме дете. то ве4е е на 1 година и 2 месеца. Адски много ги оби4ам и двамата. но се 4увствах пренебрегнат и неотценен след появата на детето. запо4нах да пия (а имам лошо пиянство) и да тормозя жена ми с тежки обиди и ревност от нищото, абе просто бях пропаднал от всякаде. няколко пъти след скандали тя си заминава с детето и се връщаше после но аз не осъзнавах грешките си докато не доиде момента в които тя си тръгна и не иска да се върне защото няма ве4е надежда в мен. аз осъзнах наистина какво съм и при4инил и 4е не трябва да пия,трябва и аз да полагам грижи за сина си и да и давам ли4но пространство. и така спрях да пия, виждам детето сябота и неделя го взимам по цял ден да е със мен и полагам грижите за него както трябва, през седмицата го взимам един ден след работа за да му се порадвам и да поиграем. 4уствам огромна вина искам и прошка но тя се държи грубо и отдръпнато. не мога да и докажа 4е наистина сум осъзнал какво съм сгрешил и искренно съжелявам! 4увството за вина и огромната болка ме изгарят и ме карат да изпадам в тежки състояния. не смятам 4е ще издуржа дулго така........

моля за съвет и за помощ от специалист незнам какво да правя за да си ги върна а не мога да ги забравя и да си простя нелепата ми грешка!!!!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте г-н Костов,

прекрасно е, че изпитвате такива красиви чувства към съпругата си и към детето си и също така, че се обръщате за помощ към нас, защото това е първата крачка. Но Вие също така може би се досещате, че когато нещо толкова нежно и крехко като доверието в любимия човек, в съпруга, в бащата е било по такъв груб начин ("с тежки обиди и ревност от нищото") потъпкано, не е толкова лесно и просто да бъде отново възстановено в предишния му вид. Спомнете си за това, което сте изпитвали Вие самият в трудното Ви детство. Не бих желала да Ви обезкуражавам, но просто Ви обръщам внимание, че ако искрено и дълбоко в себе си желаете отново да се съберете със съпругата и сина си, то трябва да сте готов и на търпение и очакване. Ако действително имате проблем с пиенето ("а имам лошо пиянство"), то може би няма да е лошо да се обърнете към група на анонимните алкохолици, защото там би могло да Ви бъде оказана компетентна помощ както от водещия, така и от самите участници в групата.

Пътят към доброто е дълъг и се състои от много стъпки, но пък любовта, която изпитвате към Вашата "прекрасна жена" със сигурност ще Ви дава сили и енергия. Най-важното е да не се отчайвате и да не бързате! Мислете за това, което бихте имали, ако отново спечелите сърцето на съпругата си. Не забравяйте също така, че може би тя често се стряска насън или наяве от това, което се е случило между Вас и може би чисто и просто се страхува. А освен това мисли и за сина Ви.

Прошката е нещо, което също е от изключително голямо значение - ако Вие искрено и от цялото си сърце й поискате прошка, е възможно тя също да Ви прости в един момент. Защото човешките отношения не са просто вещ, която е счупена и после може да се залепи и отново използва. Но съм убедена, че ако дълбоко в себе си Вие ги обичате двамата и не мислите какво ще получите отсега-нататък и какво ще се случи между Вас занапред, те двамата ще усетят искреността Ви и може би отново ще се сближите.

Тук бих искала да Ви припомня още веднъж (защото вероятно я знаете) приказката за мечката и лошата дума

"Закачило се едно мече в гъсти бодливи храсти. Минал един дървар, съгледал го и извадил мечето от трънака.

Мечката видяла какво направил дърварят и му рекла:

– Жив да си, човече! Голямо добро ми направи! Искаш ли да станем другари?

– Че знам ли какво ще излезе от нашето другарство?

– Защо бе, човече?

– Ех, как да ти кажа, Мецо... "На мечка вяра да нямаш" казва народа, ама всички мечки не са като тебе, я!

Мечката отговорила:

– То и на човека не бива много да се вярва, ала виждам, че ти не си от тия хора.

Сприятелили се мечката и дърварят. Почнали често да се срещат. Една вечер дърварят замръкнал в гората. Нямало къде да спи. Влязъл в мечата дупка.

Мечката го приютила и нагостила с каквото има.

На сутринта дърварят си тръгнал. Мечката го целунала и рекла:

– Прощавай, побратиме, че не можах да те нагостя, както трябва!

– Не се ядосвай, Мецано – отговорил дърварят. - Много добре прекарах. Едно само не ти харесвам: миришеш на лошо.

Докривяло на мечката. Рекла му:

– А сега вземи брадвата и ме удари по главата.

Дърварят вдигнал брадвата и я ударил полекичка.

– По-силно, по-силно! - настояла мечката.

Дърварят я ударил по-силно. Рукнала кръв, ала мечката нищо не казала.

Дърварят си отишъл.

Минали години. Един ден дърварят отново попаднал в мечата дупка. Мечката го посрещнала и пак го нагостила. На тръгване дърварят рекъл:

– Какво стана, Мецо, с раната?

– Коя рана? - попитала мечката.

– Дето те ударих по главата.

– Е-е, тя ме боля, преболя, зарасна и съвсем я забравих… Но думата, която тогава ти ми рече, никога няма да я забравя!..."

Нещо друго, което бихте могли да правите, е да се молите. Потърсете си в молитвеник на Учителя Петър Дънов или на Лечителя Петър Димков Вашите молитви и си ги казвайте сутрин и вечер - те имат голяма сила и много помагат. Опитвайте се освен това да гоните от главата си лошите мисли, гнева, насочете се към хубавите преживявания със сина Ви и съпругата Ви, формулирайте си искрени желания, свързани с тях и си ги повтаряйте! Една прекрасна формула от Учителя е "Любов и съгласие!". Друга хубава молитва е: "За Бога, за когото аз живея, всичко мога да направя! Амин". Ако те са непрекъснато в ума Ви и в сърцето Ви, съм сигурна, че скоро ще усетите благотворното им влияние!

Усещам у Вас доста сила и съм сигурна, че ще съумеете да прекъснете неблагоприятните събития в живота Ви досега - все някога животът ни предоставя шанса за това, да вземем нещата в свои ръце и тогава вече нещата зависят само от нас, но не забравяйте, че няма да сте сам, когато положите усилия!

И тук ще Ви дам още една чудесна молитва, много силна:

"Слава на Тебе, Господи Боже наш, който си ни показал Светлината на Истината, Мъдростта и живота вечен.

Слава на всички Архангели Божи от чина на Херувими, Серафими, Престоли, Господства, Сили, Власти и Началства и на Светлите ти Духове от чина на Обичта, Вярата, Надеждата, Кротостта и Въздържанието и също и на всички напреднали ангелски и човешки души (сиреч чада Божии), чрез които Господ Исус Христос, с помощта на Великия Космичен Человек, ръководи функциите на Всемира за слава Божия. Амин"

Пожелавам Ви много вътрешна сила и увереност в себе си и в невидимите същества около нас!

Светлина и любов!

Линк към коментар
Share on other sites

"не смятам 4е ще издуржа дулго така........

моля за съвет и за помощ от специалист незнам какво да правя за да си ги върна а не мога да ги забравя и да си простя нелепата ми грешка!!!!"

Какво ще се случи, когато не издържите?

Струва ми се, че промяната ви е настъпила доста бързо след загубата на съпругата и детето. Една промяна е значима само ако е постоянна. Как ще гарантирате, че е такава?

Пиенето и така нареченото от вас "лошо пиянство" ми говорят само за едно. Имате много подтиснати чувства и неща, за които дори не си спомняте, но те са там и напират да излязат. Когато сте пиян губите контрола над себе си и всичко това, което носите от години остава без контрол и излиза. За да сте добър баща и съпруг ще се наложи първо да станете добър за себе си. Погрижете се да си намерите добър психотерапевт и работете с него толкова дълго колкото е необходимо. Само с търпение, много работа и силна мотивация ще успеете отново да бъдете щастлив баща и съпруг.

Желая ви успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте г-н Костов,

прекрасно е, че изпитвате такива красиви чувства към съпругата си и към детето си и също така, че се обръщате за помощ към нас, защото това е първата крачка. Но Вие също така може би се досещате, че когато нещо толкова нежно и крехко като доверието в любимия човек, в съпруга, в бащата е било по такъв груб начин ("с тежки обиди и ревност от нищото") потъпкано, не е толкова лесно и просто да бъде отново възстановено в предишния му вид. Спомнете си за това, което сте изпитвали Вие самият в трудното Ви детство. Не бих желала да Ви обезкуражавам, но просто Ви обръщам внимание, че ако искрено и дълбоко в себе си желаете отново да се съберете със съпругата и сина си, то трябва да сте готов и на търпение и очакване. Ако действително имате проблем с пиенето ("а имам лошо пиянство"), то може би няма да е лошо да се обърнете към група на анонимните алкохолици, защото там би могло да Ви бъде оказана компетентна помощ както от водещия, така и от самите участници в групата.

Пътят към доброто е дълъг и се състои от много стъпки, но пък любовта, която изпитвате към Вашата "прекрасна жена" със сигурност ще Ви дава сили и енергия. Най-важното е да не се отчайвате и да не бързате! Мислете за това, което бихте имали, ако отново спечелите сърцето на съпругата си. Не забравяйте също така, че може би тя често се стряска насън или наяве от това, което се е случило между Вас и може би чисто и просто се страхува. А освен това мисли и за сина Ви.

Прошката е нещо, което също е от изключително голямо значение - ако Вие искрено и от цялото си сърце й поискате прошка, е възможно тя също да Ви прости в един момент. Защото човешките отношения не са просто вещ, която е счупена и после може да се залепи и отново използва. Но съм убедена, че ако дълбоко в себе си Вие ги обичате двамата и не мислите какво ще получите отсега-нататък и какво ще се случи между Вас занапред, те двамата ще усетят искреността Ви и може би отново ще се сближите.

Тук бих искала да Ви припомня още веднъж (защото вероятно я знаете) приказката за мечката и лошата дума

"Закачило се едно мече в гъсти бодливи храсти. Минал един дървар, съгледал го и извадил мечето от трънака.

Мечката видяла какво направил дърварят и му рекла:

– Жив да си, човече! Голямо добро ми направи! Искаш ли да станем другари?

– Че знам ли какво ще излезе от нашето другарство?

– Защо бе, човече?

– Ех, как да ти кажа, Мецо... "На мечка вяра да нямаш" казва народа, ама всички мечки не са като тебе, я!

Мечката отговорила:

– То и на човека не бива много да се вярва, ала виждам, че ти не си от тия хора.

Сприятелили се мечката и дърварят. Почнали често да се срещат. Една вечер дърварят замръкнал в гората. Нямало къде да спи. Влязъл в мечата дупка.

Мечката го приютила и нагостила с каквото има.

На сутринта дърварят си тръгнал. Мечката го целунала и рекла:

– Прощавай, побратиме, че не можах да те нагостя, както трябва!

– Не се ядосвай, Мецано – отговорил дърварят. - Много добре прекарах. Едно само не ти харесвам: миришеш на лошо.

Докривяло на мечката. Рекла му:

– А сега вземи брадвата и ме удари по главата.

Дърварят вдигнал брадвата и я ударил полекичка.

– По-силно, по-силно! - настояла мечката.

Дърварят я ударил по-силно. Рукнала кръв, ала мечката нищо не казала.

Дърварят си отишъл.

Минали години. Един ден дърварят отново попаднал в мечата дупка. Мечката го посрещнала и пак го нагостила. На тръгване дърварят рекъл:

– Какво стана, Мецо, с раната?

– Коя рана? - попитала мечката.

– Дето те ударих по главата.

– Е-е, тя ме боля, преболя, зарасна и съвсем я забравих… Но думата, която тогава ти ми рече, никога няма да я забравя!..."

Нещо друго, което бихте могли да правите, е да се молите. Потърсете си в молитвеник на Учителя Петър Дънов или на Лечителя Петър Димков Вашите молитви и си ги казвайте сутрин и вечер - те имат голяма сила и много помагат. Опитвайте се освен това да гоните от главата си лошите мисли, гнева, насочете се към хубавите преживявания със сина Ви и съпругата Ви, формулирайте си искрени желания, свързани с тях и си ги повтаряйте! Една прекрасна формула от Учителя е "Любов и съгласие!". Друга хубава молитва е: "За Бога, за когото аз живея, всичко мога да направя! Амин". Ако те са непрекъснато в ума Ви и в сърцето Ви, съм сигурна, че скоро ще усетите благотворното им влияние!

Усещам у Вас доста сила и съм сигурна, че ще съумеете да прекъснете неблагоприятните събития в живота Ви досега - все някога животът ни предоставя шанса за това, да вземем нещата в свои ръце и тогава вече нещата зависят само от нас, но не забравяйте, че няма да сте сам, когато положите усилия!

И тук ще Ви дам още една чудесна молитва, много силна:

"Слава на Тебе, Господи Боже наш, който си ни показал Светлината на Истината, Мъдростта и живота вечен.

Слава на всички Архангели Божи от чина на Херувими, Серафими, Престоли, Господства, Сили, Власти и Началства и на Светлите ти Духове от чина на Обичта, Вярата, Надеждата, Кротостта и Въздържанието и също и на всички напреднали ангелски и човешки души (сиреч чада Божии), чрез които Господ Исус Христос, с помощта на Великия Космичен Человек, ръководи функциите на Всемира за слава Божия. Амин"

Пожелавам Ви много вътрешна сила и увереност в себе си и в невидимите същества около нас!

Светлина и любов!

благодаря за вси4ко написано,,вдъхнахте ми надежда . със сигурност трябва да обърна внимание на себеси за да корегирам лошите и натрап4иви мисли. спрял съм да пия и се 4увствам много по добре сега остава да докажа на жена ми 4е има промяна в мене и да и дам това което до сега не съм и давал. а то е наи елементарното приятелство и сигурност. трябва да докажа 4е наистина държа на нея и на моето беб4е и 4е може да раз4ита на мене винаги!Абе напрао си4ко от на4алото трябва да запо4на. много трудна зада4а която изисква време сила и търпение. благодаря отново за прекрасната помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, наистина, г-н Костов, това е трудна задача, но усещам, че във Вас ги има силите, които са Ви необходими за нея! Обръщайте се винаги, когато започнете да се съмнявате в успеха си, към любовта, която се излива от сърцето Ви към съпругата Ви и към сина Ви! И най-вече към Вас самия!

Светлина и любов Ви пожелавам в тази не лека, но много благородна задача! Бъдете здрав и черпете от любовта у себе си към тях, към Вас!

И тук ще Ви дам две мисли от Учителя Дънов, включени в тазгодишните "Мисли за всеки ден":

30 април

"Ние не трябва да търсим щастието понеже сме родени щастливи. Всеки, който търси щастието в света, ще стане нещастен. Защото щастието трябва да го носим със себе си. Щастието зависи от един вътрешен процес. Ако ти обичаш някого, ти си щастлив. Ако не обичаш, не си щастлив. Два начина има, за да бъдеш щастлив: ако обичаш, ще бъдеш щастлив; ако те обичат, пак ще бъдеш щастлив." (2, с. 445)

15 юли

"Който е дошъл на Земята, той има само една задача - да изпълни волята Божия. При това всеки ще изпълни волята Божия така, както той я разбира, както е поставена в самия него. Докато човек върши своята воля, той живее в областта на личните чувства. Щом пожелае да изпълни волята Божия, той се издига в по-висока област, където царува Божията любов." (1, с. 138)

Светлина и любов!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...