Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Негативните атаки - как се справяте с тях?


Recommended Posts

Мила Сони,

няма да бъде позволено силите ти да се свършат. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес е един от подходящите дни за побеждаване на злото, Архангел Михаил е готов да ти се притече на помощ, а заедно с него и всички Светли сили. Помоли се силно и искрено, поплачи и остави това, което е в теб и те кара да се чустваш зле, да си отиде. :angel: Сони, дано прочетеш това съобщение навреме.

На врачки не ходи, няма смисъл. Те са канали, и най-често са канали на лошите. Предполагам, че всеки участник във форума може да ти даде множество примери, за това, че врачките и баячките не помагат. Силата е в твойте ръце, както се казваше в едно детско филмче.

Нещо, което би могло да ти помогне също така - отиди в някоя книжарница за езотерична литература и си купи първата книжка, на която се спреш, по скоро се вслушай във вътрешния ти глас. В нея ще намериш отговорите на това, което преживяваш. Пращам ти цялата си ЛЮБОВ и СИЛА. Обичам те и ти не си сама, а това дали се познаваме или не е спорен въпрос.

Дете Мое, щом Аз съм с теб, то кой е против?!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Сони, не се страхувай , твоят страх те кара да се чувстваш уязвима и безсилна, но ти си дете на Бог и Той винаги е с теб. Отиди в парка , дишай с пълни дробове, усети силата на Природата, и знай че Бог винаги помага на своите деца, винаги и по всички начини. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
:1eye: Искам да ви благодаря, за това, че се отзовахте на проблема ми и ми помогнахте. Много се радвам, че открих хора като вас и ви благодаря, че ви има! Помогнахте ми невероятно много с подкрепата си , с добрите думи и мисли, които ми изпратихте. Още не мога да повярвам, че открих хора като вас! Благодаря ви!!! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

:) Здравейте, приятели + да извадим темата от комата, че докато я намеря :whistling: както и да е :) имам конкретен въпрос : дали е:

1. Негативна Атака

2. Заличаване на карма/кармичен урок или пък

3. някакъв друг знак - подсказка / предупреждение следната ситуация :

ПТП ( кола и велосипед) по причина отворена врата / без поглеждане на шофьора в огледалото и велосипедистът :sleeping: на 13 октомври, петък, 2006 - голямо съвпадение , знаменателна дата се оказва ( на тази дата и точно в ден - петък преди 699 години Филип Хубави нарежда арестуването на рицарите - темплиери във Франция, обвинявайки ги в ерес)... та нашият човек след "салто мортале" и т.н. се разминава като по чудо с лека диагноза : лацеро контузум манус декстра, лезио парциалис тендини екстензорис дигити III манус декстра :D или накратко - дълбока разкъсно - контузна рана на дясна длан, II - ро междупръстно пространство ( показалец - среден,т.е. знакът V - разцепен на две ).

И сега анализираме ситуацията - щото човекът наш е доста замислен от случилото се, но жив и здрав, и може би помъдрял след дрънването на главата в асфалта на 13 число - петък минути преди 12 часааа :1eye::sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Благост! Ще си позволя да дам мнение от преживян опит. :hmmmmm:

1. Негативна Атака
Напълно е възможна, това са т. нар. магии, или въздействие от разстояние /по-скоро нещо като хипноза-месмеризъм/. Има хора, които си позволяват да въздействат по този начин.

2. Заличаване на карма/кармичен урок или пък

Ако човек е изследовател, истинотърсач ще може да си отговори дали е урок /според мен това са знаци с различно тълкуване/...

3. някакъв друг знак - подсказка / предупреждение

Това е целта на случващото се. Както Учителя ни е казал, "всичко, което се случва в живота на ученика е за негово добро". След като знаем, че всичко е Любов, значи извода е: Бог ни дава знаци, учи ни и просто трябва да сме благодарни... :feel happy:

А датата може би и тя има значение, но трябва съпоставка с рождените дати на хората от злопулуката.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

:D Благодаря, сестричке! И малко "сенчест" хумор...Нали е казано, че всяко зло :ph34r: е за добро :v: песимистите казват...всяко зло било за още по - голямо зло :lol: за невежите - неразумните - неблагодарните ...добавяме ние другите :smarty: Рожденната дата е взета - нашият човек при запознаването попитал, но за часа на раждане...май не му е останало време или се е въздържал:D внушил си е, че е наказание - предупреждение...да ама Светлите братя не предупреждават баш по този начин :sleeping: може и да греша в това си разсъждение. Не знам.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, но Бог работи и чрез едните, и чрез другите. Важното е на голямото зло да противопоставим малкото добро :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Важното е на голямото зло да противопоставим малкото добро

:sleeping: за голямото зло и малкото добро - не знам, не ги различавам, но привидното добро и привидното зло - мога :king: иначе и "едните и другите " все на Бога се молят...пък Бог на едните помага, а на другите не пречи :sleeping: ний да му мислим :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

въпрос : дали е:

1. Негативна Атака

2. Заличаване на карма/кармичен урок или пък

3. някакъв друг знак - подсказка / предупреждение

Пък аз що си мислех, че е всичкуту наидну, па и още...

Линк към коментар
Share on other sites

:) всичкото наедно... това голямо струпване - помислих си го, но за още...просто не се сещам какво още може да има :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Имало е нужда от хирургическа корекция на линията на съдбата :)

Не се безпокой, и аз съм имал такива :D

Висшият свят си знае работата

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Негативните атаки всъщност са много по-чести отколкото можем да предположим. Най-честите случаи са несъзнавани, но има хора, които съзнават какво могат да причинят, и се възползват от това, да изтеглят достатъчно жизнена енергия от други хора- формите са най-различни, методите, механизмите и проявите, какво става с "жертвата"- това също е много различно. Енергийния вампиризъм може да бъде явление, в което енергиен вампир може да се яви все още неродено бебе, което вместо родители, си е създало жертви, върху които ще паразитира, докато може, или докато не се наруши по някакъв начин модела на взаимоотношенията на енергийно ниво. Много хора едва ли биха приели тези неща сериозно, други пък са достатъчно наивни, за да постъпят като щраусите, заравяйки глава в пръстта, чрез нагласата "щом не вярвам на тези неща, те не ми действат", и много малка част всъщност от хората са достатъчно сензитивни за да усещат подобни влиянишя, и било чрез опит, било чрез съзнателно изучаване, да могат да предпазят себе си от подобни явления, или да могат да бъдат полезни в случай, че някой е пострадал или търси причините за проблемите в живота си- всъщност най-честите причини за всички болести, проблеми на психологическо ниво, както на индивида, така и на нивото на семейството, брака, родителството или приятелството, работата, колектива се дължат именно на негативни енергийни атаки.

На първо място е добре да се запознаем с това, което представляват енергийните атаки и същината на явлението психовампиризъм

След това да изследват себе си- дали са проявявали, проявяват, или има тенденции да проявят качествата, чрез които да се проявят като енергийни вампири, или пък обратното- да проверят себе си дали са обект на психовампиризъм, дали са "жертва" на енергийни атаки и т.н. И след това е добре да се изучат начините за диагностициране на спешните състояние, и справянето с тези явления- лечение, очистване, предпазване (защита, ограждане), използване на различни методи и средства, а някои дори точно в пиодолбни моменти от живота си, когато се сблъскат с подобни явления, могат да открият и осъзнаят лечителските си способности наприер... :)

Със сигурност всеки един от нас е бил или жертва, или се е проявил като психовампир минимум толкова пъти в живота, колкото са ни пръстите на двете ръце.

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах в последния си постинг да разглеждам въпроса за негативните влияния от страна на хората, и по-точно, на онези влияния, които определяме като енергиен вампиризъм.

Има доста добри критерии, чрез които всеки един от нас може да определели нивото на своята лична енергийна система- дали е бедна на енергия, дали е наситена, дали има излишък от енергия.

Начините които аз познавам, за определяне на нивото на личната енергия, което от своя страна е главната предпоставка за възникване на явлението психовампиризъм, са два, като и двата са нумерологични.

Първият е чрез използване на питагоровата нумерология, чрез която се създава психоматрица на човека, и стойностите се нанасят в т.нар. питагоров квадрат, и от там се прави анализ на определени стойности, на определени явления- диагонали, вертикални и хоризонтални редове, числови стойности, и т.н. Този метод изисква доста добро боравене с нумерологичните стойности и разширени нумерологични познания.

Втория метод е също нумерологичен и се заключава в два етапа- първият и основен етап е този, в който се изчислява т.нар. Житейски Път (Пътека)- това е редуцирания до едноцифрено число сбор от деня, месеца и годината на раждане.

Например 06.12.1970 (моите данни) 6+1+2+1+9+7+0=26=2+6=8

Стойности от 5 нагоре означават, че човек има по рождение високо ниво на личната енергия, и всъщност проблемите в живота му като цяло се дължат на излишък, който не се влага в градивно направление, или на блокиране, вследствие на което блокирания енергиен поток в съответната област (орган, система, меридиан, чакра) създава своеобразен патологичен енергиен проблем на причинно, ментално, астрално (емоционално), етерно и материално ниво.

Числото 5 е било винаги твърде крехко и нестабилно, и винаги е с тенденции да премине в друго число, поради което хора със стойност 5 на житейския си път, могат да поемат както към обогатяване на енергетиката си за сметка на личното си развитие и напредък, така и да поемат по другия път- да отнемат енергия от другите, за своите лични нужди и желания.

Стойности от 5 надолу, създават в човека едно ниско енергийно ниво, което ги прави потенциални или изявени енергийни вампири, в зависимост от това, какви възгледи имат по отношение на собствената си реализация, средата в която са израстнали, учили, в която работят и се развиват, приятелския "кръг", семейния "кръг" и т.н.

Енергийно богатите хора за да бъдат полезни на себе си и на другите е необходимо да се научат да дават, без да задърлжат, преодолявайки емоционалния полярен модел за добро/зло, за удоволствие/неудоволствие за радост/вина и т.н., и когато хармонизират потока си така,че да могат да дават съзнателно и с желание, дори и на изявените си врагове, тогава те престават да бъдат обект на нападения и жертви на енергийно източване. По принцип богатите на енергия хора са хора на действието, реализатори, изпълнители на всякакви проекти от материален и нематериален характер. Те са добри лечители. Те са и своеобразни лидери- мчогат да ръководят, да обединяват група хора- голява или малка, и да умеят да "вдъхновяват" тези хора със своята лична енергия, която им създава образа на "водача"- а водачите имат своеобразен чар... :rolleyes:

Хората със стойности под 5 са по принцип склонни да "приемат"- те имат отлична интуиция, имат усет към диагностиката на събития, на проблеми, на болести- те са добри ясновидци, и ниското ниво на енергията им, по правило им полага да могат да навлизат много по-лесно във възприемателно състояние, и да получават всякаква информация която пожелаят. Те са отлични ясновидци, но не трябва да работят с много хора, защото без да съзнават, в критични ситуации използват точно тези хора, за да си попълнят запасите откъм енергия. Също така човек от тази група, попаднал в позицията на ръководител или лидер, вече е склонен да прибегне до подобни деяйствия, просто защото равновесието в тези хора се попълва най-добре в усамотение, най-добре сред природата и чрез помощта на съответните стихии- слънце, земя, вода, въздух...Най-дбре тези стихии са представени в дърветата.

Но, има и още един нюанс, който съм установил. Тези данни до тук са данни, които съм събирал от различни места, и понеже като една доста упорита и често "зацикляща" осмица съм бил жертва на вампиризъм от страна на много хора, включително и от родителите си още от детството си, в колектива и т.н., и с течение на годините когато разбрах тези неща, съумях да поставя себе си в едно по-хармонично състояние, и по този начин помогнах на себе си- директно, а индиректно на онезци, които в мое присъствие се "изкушават" (съзнателно или не) да посегнат и да си пъхнат "сламката" в моето "енергийно канче" :D Ото тогава долу-горе започнах да осъзнавам и качествата си на лечител, но вече не само в насока медицина-хирургия, а в по-разширена насока, която спокойно бих могъл да определя като енергийна.

Има и още нещо обаче, което оформя много съществени нюанси в това, дали един човек ще прояви или не качествата си разумно, или ще злоупотреби с тях. А това нещо е свързано с нумерологичния сбор на буквите в трите имена на човека, така както са си по рождение, които се добавят към стойността на Житейския път и се получава един нов сбор. Ако сборът на житейския път и съдбата е едноцифрено число (например житейски път-6, съдба-3=9), то качествата, които човек притежава най-често остават дълго време недостъпни за човека и той може да ги развие едва след доста опити от типа проба/грешка, а може и да не ги развие...

Ако сборът е над 10, то тогава се получава сбор, чията стойност е например следната - житейски път 8+ съдба 5= 13= 4 (примера е с моите данни)- получената 4-ка в случая показва, че неизбежно ще се стигне до развитие на вложените качества, но чрез преминеване пътя на страданията и загубите, и правилно отработване на т.нар. карма. Предвид особеността на житейския път като самостоятелна стойност, и съдбата като самостоятелна стойност, в моя случай това означава, че едва след 30 годишна възраст ще настъпи момента в който ще ми "светне лапата" и от там нататък, ще започна постепенно да съзнавам и осезавам това, което съм аз самия и своите качества, така че, в следващия цикъл, в който ще се прояви числото 8- 35/36 годишна възраст, ще имам възможност да направя основните промени,

Линк към коментар
Share on other sites

:o , като говорим за психовампиризъм или пък емоционален вампиризъм , май повечето хора , които са такива , незнаят , че практикуват вампиризъм .

Усещат , че нещо не е в ред . Но не си задават въпроса , защо имат нуждата , да изпиват така , хората около себе си .

Мисля че има лек за това . Просто трябва да им се покаже как сами да съхраняват и генерират енергия . Да търсят начините да престанат с психовампиризма си , това всъщност е някакъв вид болест на психиката .

Може би е резултат от неправилни модели на поведение .

Тогава , когато виждаме , че този модел на поведение не върши работа , но продължаваме да си стоим в него , не го променяме , не се трансформираме , ние привършваме своите енергиини запаси и започваме да се храним с енергийните запаси , на хората около нас .

Имах един период в живота си , когато не можех да понасям такива вампири около себе си . Просто ги разпознавах навсякъде . В автобуса , на улицата в магазина . Случвало се е да слизам на по - предна спирка или да си отивам от някъде защото не мога да понасям , този енергиен вампиризъм .

В моя град специално , повечето възрастни хора са енергийни вампири . За жалост . Те не искат да се променят , и малко , по - малко започват да се хранят със заобикалящите ги . Поради тази причина избягвам автобусите .

Собствената ми баба , винаги казва като ме види :

"Като влезеш вкъщи и оздравявам , забравям болести имам желание за живот ."

Или аз отивам специално на гости , за да нахраня баба си с енергия . :huh:

Знам , че звучи малко жестоко , но точно така си е . Всеки има пролуки в моделите си на поведение и е склонен към вампиризъм .

Но има хора , които са в много лошо състояние и наистина са едни неосъзнати психо или емоционални вампири . Трябва да им се помогне .

:smarty: Или ако ние не променяме постоянно моделите си на поведение , в зависимост от средата и света около нас , ако не се трансформираме постоянно , за да бъдем в крак с живота , ако нямаме широтата на съзнанието за да генерираме енергия , ние сами се умъртвяваме и ставаме енергийни вампири . Това е , което мога да заключа аз по въпроса . <_<

За да бъдем живи , трябва да се движим заедно с Вселената . Трябва да откриваме красотата и живота всеки ден и начините да произвеждаме светлина .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Благост,

Интересното е, че на мен два пъти ми се случи подобна ситуация - падам с велосипеда след сблъскване във вратата на спрял автомобил. Мисля, че внимателно трябва да се проследи момента преди и след събитието. Например при мен и двата пъти си намерих конкретно обяснение.

Първият път "катастрофата" беше с хирургическа намеса - ръчката на спирачката на велосипеда ми се вряза в горната част на ръката.

Предисловие- Бях ходила да вземам смокини от гарата, които майка ми ми изпращаше от родния ми град-силна привързаност, към детството и този плод, от които най-после трябва "да се отбия". Трябваше да се блъсна много яко в тази врата, за да се събудя, че подминавам "отворената "врата на друг етап от живота ми, не искам дори да я видя.

Последствие - След хирургическата намеса, седнах на една пейка в двора на болницата и си поплаках на воля, да ми олекне от всичко- болката, уплахата, грубото отношение на шофьора, почувствал се виновен. На съседната пейка стоеше някаква циганка, която накрая ми каза "Стига си плакала мъ, штъ заболи главата." Странен начин на внимание, който ми се стори много мил в този момент. Имах неистова нужда от внимание, някой да се погрижи за мен, да превърже раните ми - хирурга, тази циганка и т.н.

Ненаучен урок. Втори идентичен случай- този път главата ми издрънча на асфалта, с комоцио.

Предисловие - бързам да взема някакъв нагледен материал, който съм забравила за някаква конференция- излишен перфекционизъм.

Последствие- трябваше да лежа известно време в къщи, без да ставам. Вероятно подсъзнателно желание някой да се грижи за мен.Съпругът ми и децата "се изнизаха"и ме оставиха сама, уплашени от необичайното състояние да съм болна. Извод- да не разчитам на никого и да пазя здравето си. Отново трябваше много яко да ми се покаже отворената врата към себедостатъчността.

Това са си мои обяснения, може би наивистични, не претендирам за миродавност, но дано да ти помогнат да намериш твоите. За мен във всички случаи са знаци, защото се моля да ми се дават такива.

Светъл ден !

Линк към коментар
Share on other sites

...затри ми се постинга, или по-голямата част от него- има майстори, и човъркщат отвън нещо по кабелите, и ми прекъснаха връзката точно во момент на изпращане...и така се изтри това което написах...но, ще се опитам отново да напиша тези неща, макар че няма да е същия постинг- да е свързан с цялостното настроение...

основни признаци:

събуждате ли се напоследък от усещане за нечие присъствие?

- присъствието може да изглежда като бягаща сянка или неподвижна сянка;

--тъмен къс енергия свита в ъгъла, най-често неподвижна, безформна е или с някаква форма (животинска най-често- котка, прилеп, чакал, вълк...), но излъчва напрежение;

- бягащ силует, вълнообразна повърхност, присъствие на някакъв образ за части от секундата- като отражение3 в огледалото или гладки повърхности;

-чувате ли понякога въздишане, стъпки или дишане, най-често когато сте сами вкъщи или на някое място?;

-по-често ли падат около вас предмети, книги, чупят се съдове докато ги миете защото някак си се изплъзват от ръцете ви? Случва ли ви се по-често да "скапвате" разни уреди- да речем, че натискате ключа за лампата в стаята, и тя вместо да светне, вземе та се пръсне, или пък като пускате някой уред, той просто да се скапе, или пък да изгърмите бушон включвайки щепсерла на ютияьта например?;

- чувствате ли се наистина сами, когато се усамотите с желание да сте с а м и, или продължавате да усещате нечие присъствие, от ясно определено, до безформено и неопределено?;

-по-често ли ви се случва да ви се прииска да ударите някой, да го нараните с думи или физически аоко ви дразцни по някакъв начин или ви изнервя?;

- когато си представяте как става това (про-горното), изпитвате ли чувство на облекчение, и че ви олеква?;

- случва ли ви се да имате внезапна смяна във вкусовете усещаия?;

- напоследък харесва ли ви по-шумна и агресивна музика?;

Тези признаци са сигнали за обсебване от безтелесна същност. Какво е това безтеласна същност? Най-често това е "остатък" от починал човек- самоубиец, алкохолик, наркоман, престъпник, насилствено умрял и т.н., който дори не съзнава новото си състояние, и изпитва същите физически желания, които е имал преди, и в момент, в кщойто сте се проявмили слаби, постепенно се е "нанесъл" във вас, и така докато не остане почти нищо от вашата истинска същностп и личност.

Това е рядко срещано явление, но е доста тежко, и лечението при настъпило обсебване е много трудно, да не кажа непослино за силите на сам човек, а лечителя също понякога се оказва немошен, и затова тъй нареченото обсебване от същности изисква най-често лечение от опитна група лечители, които да обединят сили и по определена методика да успеят да изведат натрапника навън, като след това се разделят на два отбора- единият обгрижва човека, току що освободен от обсвебващата го същност, при това- с много любов да го обградят, и със специален енергиен "щит", а другия отбор има грижата да освободи обсебващата същност от това нейно състояние- тя страда всъщност, и понеже не намира начин да се освободи, продължава да и4зпълнява старите си негативни енерго-информационни модели- тук също се иска много любов, защото само така може да накарате някой да ви се довери и да се остави в ръцете за да му бъде помогнато.

Но, понеже започнах с явлението енергиен вампиризъм, ще продължа с него, макар и обсебването от същностида представлява също енергиен вампиризъм, но то е много рядко- вероятно 1-2 на 100- по мое мнение. Работата и професията ми дават възможност да се срещам с такива случаи твърде често, така че откакто имам представа и съзнание за тези явления, ги изучавам пряко.

За вампиризма:

Забележка: Материалите, които използвам, са почти дословно цитирани от книгата на Ирина "Новата азбука", издадена през 2004г- купих си я тогава, някъде през края на януари или началото на февруари, защото в живота ми имаше много явления, основани на вампиризма, и доста изпъкващ и открояващ се пример в колектива, в който работя, и този случай ме "хвърли в нокаут" когато се прояви през есента на 2001 година, когато започнахработа там. От страна на колежка. И чашата преля през януари 2003 година, когато мой колега почина ей така, за минута, на 28 години...И цялата 2003 година за мене беше една огромна трагедия в която приех основните знания, и усетих в себе си една нова посока осезателно, и също така, започна да ми се разширява "обхвата" на сетивата до степен да усещам и "подушвам" подобни явления, но все още не знаех как да ги интерпретирам и да се справям с тях. Тук има хора с които се познавам, и които знаят за тези неща. И тогава, в началото на 2004 година тази книжка ми попадзна, и понеже и до ден днешен продължавам изледванията си и набирането на личен опит, смеия да твърдя, че всичко написано отговаря на това което сам съм опитал- други критерии нямам, затова, понеже книгата е написана доста стегнато и изложението е доста добре структурирано, ще си позволя да го цитирам приблизително, като ще включвам и неща от това което съм преживял.

___________________________

-Енергийният вампиризъм е комплексно явление, той има емоционална, физическа и духовна страна. Терминът енергиен вампиризъм обхваща състоянието и действията на енергийния вампир. Доколкото енергийният вампиризъм е пряко свързан с енергийната система, неговия анализ включва енергията на отделния човек от една страна, и космическата енергия- от друга. Правилното разбиране на тези системи е важно, за да може да се изучи явлението, да се разпознават симптомите от страна на вампира и от страна на жертвата, за да може да има адекватно лечение и защита.

- Дори завършените енергийни вампири (критерий за завършеност е ОСЪЗНАВАНЕТО им, че са такива, и въпреки това, продължаване на действията им в насоката, която ги определя като вампири)могат да се освободят от пагубната за тях самите и за жертвите им привичка и да се свържат отново с естествените източници на енергия и да хармонизират енергийната си система така,че да живеят в единство и хармония с останалите;

- Човешката енергийна система е много чувствитеилна на всякакви въздействия, дори и те да са минимални, но най-много чувствителността се проявява в общуването на човека с другите хора.

- Енергийният вампиризъм е много широка разпространен, но най-често остава неразпознаваем от повечето хора. Липсата на знания, несъзнаването, липсата на сетивност към собствените ни тела както на физическо, така и на по-фино ниво ни прави буквално неграмотни и невежи, и в еергийния свят неграмотния човек прилича като чужденец пресичащ пеш афганистанска минирана поляна...

- Енергийния вампиризъм има много форми, но най-разпространената е между вампира и неговата жертва. Източващия енергия поради енергиен дефицит, прониква в чуждата енергийна система с единственото намерение да си напълни "резервоара" е от бензиностанцията, а от резервоара на друг, който е заредил там където е естественото място за зареждане...

- Външните прояви могат да бъдат най-различни, но резултатът е един - получената от вампира енергийна порция значително намалява жизнените показатели на жертвата.

- Повторните нападения са изключително вредни не само за жертвата, но и за вампира. Получаваната по такъв път енергия нарушава нормалното и естествено развитие на нападателя. Той влиза в нов енергиен режим, като се нуждае постоянно от нови и нови енергийни попълнения.

- Жертвата изпитва стрес заради енергийната загуба и заради тежките натоварвания, докато успее да възстанови енергийния си баланс.

- При повторни нападения жертвите развиват хронична енергийна недостатъчност, нанасяща тежки травми на личната им енергетика, а от там- редица болести на психосоматична, и чисто соматична основа. Острите състояния са- сърдечно съдови инциденти- инфаркти, инсулти; остри перфорацои на стомашна и/или дуоденална язва, кървене от същите видове язва, главоболие, световъртеж, фобии, остри страхови състояния, които могат да доведат до физичесдки травми, наранявания, инциденти, които да завършат или фатарлно, илби с множество травми, опасност за живота и т.н.

Хроничните прояви са артериална хипертония, бъбречни заболявания- най-вече довеждащи до хронична бъбречна недостатъчност, бронхиално-белодробни прояви- астма например, и много, ама много други...за които не бих могъл да пиша накратко, а и не е мястото тук за подобни неща.

- Вампиризмът между двама души е широкщо разпространен. Освен него, масово разпространен е и т.нар. групов вампиризъм, колективната форма на социалния вампиризъм в определени системи на социален строй (имаме опит с 45 години, през които вампиризмът беше подзчинен на принципа- "всекиму според нуждите, и всекиму според мястото му в този строй"), но също така в неформални групировки- общества от религиозен, политически, граждански и т.н. характер, затворени колективи като казарми, затвори, домове за деца без родители, колективите в структури затворени като същност- болници, полиция, ведомства, асдминистрация...парламент, управляващи органи от всякакъв калибър...

-Вампирите са отлични психолози, най-често те са типични съблазнителби, които управляват ситуацията и манипулират своята беззащитна жертва;

- Вампирите с лекота превключват от ролята на обаятелна личност към педантичен наблюдател. Погледът им едновременно възбужда и хипнотизира жертвата, парализира сетивата й, а добре обмислената реч вдъхновява- т.е. все неща, които предизвикват в жертвата прилив на енергия, така че тя самата да си осигури "приповдигнато" настроение, да се почувства "заредена и лека, с крилца"...това е същото както да угояваш пиле с обогатени на витамини, хормони, антибиотици и прочие там химии храни, за да може бройлера за 40 дни да стане 2 кила и половина...

Исторически преглед:

Тук няма нищо общо литературното творчество на тема вампиризъм, и разните му там Дракула и прочие измислици...

Писанието дава достатъчно примери за енергиен вампиризъм:

- Припомнете си случая "Самсон и Далила", в който Далила редовно изсмуква енергията на Самсон, но когато разбира кой е неговия енерги4ен източник- косата, тогава става трагедията със Самсон...

- Припомнете си новозаветния пример, в който Иисус ходи сред множеството, и сред множеството една жена, страдаща от кръвотечение(!!!- това е загуба на естествения енергийния източник, при което жената развива хроничен недоимък, и съзнателно се учи да отнема енергия от другите хора), се допира до "дрехата" на Иисус, а под "дреха" се разбира енергийната му система, която е единна, и всички нейни части са свързани (затова е зцяла тъкана, не е понаждана), и Исус пита "кой се допря до Мене?"- защото съзнателния вампир прикрива самоличността си, и в началото Иисус въпреки възможностите Си, не може да персонифицира онзи, който се е възползвал, но след това, именно поради знанията на тази жена за енергетиката и затова как да се възпхолзва от нея, стават пък основа на нещо друго- когато получава Любов от Иисус, Той й казва "Твоята вяра те изцели", или- твоето познание и желание да отнемеш, те доведе при Мене, и ти се свърза с Любовта..

-Освен това, в древногръцката митология има доста случаи, в които определени жени със свръхестествени способности, отнемат силата и енергията на мъже, че и на же3ни, и после ги вкаменяват, или ги правят на пръст и пепел...

Това означава, че Жената като принцип на мрака, и принцип на приемането на енергия, която впоследствие се превръща във форма, и жената като принцип на егоизма е онова, което вампирът всъщност е- взема, отнема, отграничава се от останалите, отцепва се от Цялото, и консумира за свои лични нужди.

-Според някои хипотези, вампиризмът на енергийно ниво е всъщност стремеж да получим удоволствие при най-малък разход на сили, и винаги е бил един от механизмите, движещи чомешкото поведение. В този аспект, вампиризмът е неконтролируемо егоистично желание и стремеж към всички достъпни удоволствия. Да получиш чужда енергия е много по-лесно, отколкото да развиваш своята енергийна система, като разширяваш капацитета й и възможностите й, защото това изисква труд, усилия, чисти намерения, желания освободени от Аз-а, и воля, която да обезпечи опазването на желанието и намерението от начало до край чисто и неопетнено...

- Всъщност, много вампири водят тежка вътрешна битка, за да преодолеят проблемите си- източник на вампиризма им.

(следва продължение)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Мекота, благодаря...туй за "отворената врата" :lol: в случая има полет със салто "над" вратата и заземяване с главата + ръката :1eye: "анализирането" преди и след :angel: се подрежда, дано изводите да са мъдри като твоите :v:

:) Кристиан :feel happy: благодаря...направо ми стана драго + благо докат четох горните постинги...силна светлина си... понеже при мене енергия бол + свръхактивност (шилото и торбата) + "досаждах" кога благо кога не съвсем благо, но винаги неумолимо на близките си...задавала съм си въпрос...дали нещо не съм :ph34r:когато ги "притискам" чрез мойто неотстъпване... и при мен пътят на живота е осмица + очаквам продължение с търпение :king:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Склонността към енергиен вампиризъм в една или друга степен е валидна за всички, и зависи от много фактори, като част от тях са нумерологичните данни за житейския път и съдбата, има фактори от минали инкарнации- кармични причини, както и редица фактори от настоящото развитие на личността и условията в които става това развитие. Най-често срещаните фактори, свързани със отключването на енергийния вапиризъм у някой са:

- Чувство за неувереност

- СТрахът, както несъзнавания, така облечения в някаква съзнателна форма (във всичките му разновидности, познати като фобии- клаустрофобия, агорафобия, аерофобия, и т.н.)

-Склонност към конфликти;

- Разочарование;

- Усещане за непълноценност и др.

Общи правила

Енергийния вампиризъм се среща най-вече в три основни направления:

- Индивидуален енергиен вампиризъм- засяга енергийни4я вампир и жертвата. Той прониква в енергийната й система, за да получи енергия. Това може да бъде несъзнавано явление, но мчоже да бъде и осъзнато; може да бъде случайно, може да е и преднамерено. Резултатът е винаги един и същ обаче- критична загуба на енергия от страна на жертвата.

-Групов енергиен вампиризъм- в групи (семейства, приятелски кръг, компания, тайфа, банда, училище, колектив, учреждение, администрация, политическа партия, религиозна секта или общност, дори органи като полиция, прокуратура, здравеопазване и мн. други, вкл. и правителство). Проявите на груповия вампиризъм вече се е случвал многократно и всеки ако разлисти учебнизите по история0 както световната, така и нашенската, ще се убеди в това, но най-вече- погледнете какво става по света, медиите, събитията- това е историята, която утре ще бъде в учебниците- вземете един американски президент и неговото правителство например, с всичко това което вече втори мандат се случва...Последиците от подобен вампиризъм траят понякога и векове!

- Вътрешен вампиризъм- Или- автовампиризъм. Това е самонападение над личната енергийна система, като едно енергийно място бива лишавано от енергия, за сметка на друго, в което тя се натрупва за да бъде изразходвана меко казано неразумно. Този вид вамприризъм довежда до самоунищожение. Примерите са много- от тютюнопушене, през алкохолизъм и наркомания, до различни типове характеропатии. Според С.Н. Лазарев (четох през същата тази 2003 година една от книгите му за кармата, май тогава бяха излезли само 4 книги- в една по-голяма) товма са т.нар. програми за самоунищожение, които несъзнателно включваме и привеждаме в изпълнение.

- За енергийния вампир е необходима жертва. В последна сметка резултатът е отново един и същ и за нападателя, и за жертвата.

- Енергийните вампири не притежават сила. Причината за нападенията им е слабостта. Тяхната способност да генерират лична енергия не е развита или ако е имала някаква степен на развитие, е била разрушена и те отчаяно търсят други пътища, за да попълват енергийните си нужди. Често сигурно сте чували някой от хората около вас, или по телевизията или където и да е да казват, че "нападението е най-добрата защита"- ето това е проява на слабостта на вампира...

- Енергийния вампиризъм се среща на всичките нива в обществото и социалните групи, като липсата на образование, не е критерий за неговата липса- разликата е в това, че колкото повече един психовапир е учил, образован и изобщо- колкото повече знания придобива, толкова по-съзнателно, целенасочено, и със стратегия прилага енергийния вапиризъм в живота си. Всички сме чували, а някои дори вероятно са опитали това: Често в университетите има някои "откачени" преподаватели, които за да пуснат на изпит някой, упражняват сексуално изнудвануе- и мъже и жени са правили това, освен това има и преподаватели, които могат да манипулират студента и да го изцедят енергийно така,че дори и да го "пуснат" на изпита и да му напишат хубава оценка, студентът след този изпит буквално се разболява...изпада в енергийна криза..Има обаче и студенти, които могат да извъртят преподавателя така, че да го "издоят" енергийно..

-Нападенията на енергийния вампир могат да бъдат преднамерени или случайни;

- Освен потребностите от още и още и още енергия, вампирите могат да имат и други причини за нападение. Сцените на ревност например и последвалите ги издевателства са енергиен вампиризъм по същността си.

- Учреждения, отравящи околната среда заради печалби, са носители на групов вампиризъм. Много фармацефтични компании влизат в това число, производители на тютюневи изделия, на химикали, на козметика...че дори последните- производителите на козметиката имат наглостта да пускат продукти, които се казват "вампир" или сходни понятия, или асоцииращи с мрак, вампиризъм и т.н.

Причини за появата на енергийния вампиризъм

Както при всички останали явления, и тук причините за възникване и проявлението на енергийния вапиризъм са в две основни групи - външни и вътрешни. Развитието на индивидуалния вампиризъм започва още от момента на зачатието...Има начин, чрез който от наталния хороскоп да се пресметне томчно кога е било зачеването, и въз основа на данните от това, както и от нумерологичните данни, които по-горе в написаното споменах накратко, да се установи, дали има прояви на вампиризъм или не..Но, най-вече проявите могат да се разпознаят и по начини, които хората понякога не забелязват..

Познавате лби двойка, която разбрала за това, че жената е бременна, започва да вманиачава на тема бременност, бебета, и прочие, и изразходва неразумно много време и средства за това? Такива двойка са обсебени от плоса, който се развива, а след раждането на бебето, то вече е оформен като паразит, който ще паразитира върху своите гостоприемници- родителите докато има какво да черпи от тях, или докато тези отношения не се прекъснат по някакъв начин.

Кои деца още от зачеването си са такива? Онези, заченати от двойки, консумирашщи алкохол, след което зачеването е под влияние на алкохола, двойки, които се събират и създават семейство не по люйбов, а "по сметка", или с други цели- добиране до положение, до осъществяване на лични амбиции на единия или двамата партньори, бракове сключени под натиска на външни фактори- родители, моралните догми на обществото и т.н., деца заченати при изнасилване, даца зачената от психично увредени хора- единия или двамата, деца заченати от кармично обременени хора, деца, заченати инвитро, т.е. без подсигурен емоционален фактор в самия акт на зачатието, деца, заченати след един или повече аборта по желание, или аборти поради натиск от мъжка страна, или от родителите на момичето или момчето, деца заченати "слуечайно" от някой клиент на проституираща жена, и други случаи, за които не искам дори и да споменавам...

- Разглезените деца (терминът е общ, и не е много точен, но за да се разбере като явление го употребявам) или онези, при които отношенията с единия родител са хладни, а с другия прекалено топли та чак "горещи" са със завишен потенциал за развитие на енергиен вампиризъм;

- При енергийните вампири са характерни следните прояви:

- ниска самооценка;

-неудовлетвореност;

-неувереност;

-чувство за беззащитност;

-агресия;

-шизоиден тип психика;

- Енергийният вампиризъм може да бъде провокиран също така и от сериозни травми - психически и физически (например развод, смърт на родител или близък, често боледуване, някое сериозно заболяване или инцидинт в детството или по-късно, изобщо състояния, в които човек е слаб и безпомощен, и близките около него хора, че и не само те, стават зависими от неговите "нужди", които от един момент нататък могат да се превърнат в метод за енергийно източване);

- Груповият енергиен вампиризъм е свързан с корупция и злоупотреби- Откакто я има здравната каса и нейните наредби, по ДКЦ-та, и по болници се повиши рязко нивото на прояви на енергиен вампиризъм. Много лекари, под влияние на това, че законът за здравното осигуряване, рамковите договори и изобщо- условията на труд и заплащане създават чувство за неудовлетворение, страх, или променят самооценката им, се поддават на импулсите на онова желание и стремеж към удовлетворение, което закона не дава, дори напротив- ограничава, че и дори глобява саморазправя се и наказва...Тогава намират начин да се снабдяват с енергия- както психическа, така и финансова енергия (парите са универсална форма на материална енергия- с тях си купуваме жилища, храна, дрехи, обезпечаваме нуждите си от топлина, от светлина, от материални неща, нужни4 както в битово, така и в професионално отношение), и стават вампири..Цели колективи познавам, в които вампиризмът е официална "доктрина" дори- има клиники, които разкриват фондации, и няма "пиле да прехвръкне" докато не направи пациента дарение, или пък неговите брлизки ако пациента е в критично състояние. Много от вас познавате директно или от случаи с ваши познати, приятели или роднини, или от медиите, в които буквално пациента и близките му биват изнудвани- еднолично, или от екипа който ще лекува, или дори от страна на самия колектив или дори цялата болница, ако е малка, или е единствена...Тук мога много да напиша, защото направо съм изумен какво се случва в изминалите три-четири години откакто има клинични пътеки и прочие там неща...Но, и хората като пациенти станаха доста по-активни като енергийни вампири..Има и такива пациенти, които са си енергийни вампири, скачват се с лекар, сестра и т.н., и изсмукват буквално "здравето" си от здравето на онези, които ги лекуват. Това се случва най-мече от страна на т.нар. хипохондрици. онези "мрънкала" които боледуват от всичко и нищо, които идват, оплакват се, правят си изследвания, ходят от кабинет на кабинет, и ако не им назначат някъде изследване започват да оплюват лекарите, персонала и т.н., или пък ако лекарят им каже, че им няма нищо, че са здрави, те започват да гообвиняват, че крие истината, че така се казвало на болните, на които им оставало малко живот...и...не само, Има и болни които пък срещшу това, че са осигурени здравно, вменяват на лекарите и всички останали от персонала на болницата "задължения", все "ще се оплакват", "ще пишат писма на министъра", или "аз съм на едикой си познат, роднина"- все форма на психоатака, в която ако някой от персонала поддаде, после ще си даде оскъдната заплата за лекарства и възстановяване на загубите- безсъние, стрес емоционални проблеми, семейни дравми..Знаете ли какви са семействата и децата на лекари, сестри и изобщо- на работещите в здравеопазването?- Семействата им са в трагично енергийно състояние- или в едната крайност- "жертви" на грлуповия вампиризъм в тази сфера от обществото- здравеопазването, или пък обратно- вампири, намерили своята "златна" мина, от която си пълнят касите без да имат документ за собственост...

Какви са последствията за жертвите на енергийния вампиризъм?

Значителната загуба на енергия уврежда енергийната система и създава тежки поражения:

- чувсдтво за хронична умора;

-проблеми с концентрацията;

- безсънието става проблем;

-драматизиране и преувеличаване;

- усещане за замъглено съзнание;

- силно безпокойство;

- сексуални проблеми (не бих могъл да ги изредя, но всичко окето Фройд е описал е явление с тава първопричина- енергиен вампиризъм);

- паметови нарушения;

- създаване на порлочни навици, в които има псевдоусещане за "релаксация"- 100-те грама ракийка всяка вечер например...

- органични оплаквания като гастрот, язва, повтарящи се белодробни проблеми от типа на астма, рецидивиращи бронхити и мн. други

- аритмии, сърцебиене;

- остри или хронични ставни проблеми- на г ръбначните прешлени, на други големи стави;

- развитие на тежки форми на имунна недостатъчност с редица заболявания, които изцобщо дори няма да изреждам...

- Честите контакти с енергийни вампири довеждат до застрашаващи живота състояния. Това се отнася особено до ІІІ-та чакра, разположена в областта на слънчевия сплит, но по-скоро не самия плексус соларис е еквивалент на третата чакра, а плексус мезентерикус супериор (горен мезентериален плексус)- тук прояви могат да бъдат например развитие на остър панкреатит...Това е тежко заболяване с висока смъртност- около 50 на 50 са шансовете за оцеляване...

В зоната на третата чакра настъпват редица деформации, изместване на енергийния център, вихровите потоци се нарушават, приемането/отдаването на енергия се нарушава. Приемането и пре3разпределението на енергията, зареждането на целия организъм постепенно се деформира, и това може да доведе до тежки психически и органически поражения. А и трета ачкра се свързва с приемането на храна, преработката й, смилането и усвояването й, и отделителните процеси.

При енергийните вампири потребностите от енерлгия се увеличават както при наркоман нараства зависимостта и се увеличава дозата. Понякога всички стремежи на вампира се заключават в това, да намери "спешно" жертва, и да "зареди". Вследствие на това настъпва разрушаване на енергийната система и на енергийния вампир, която започвма постепенно да атрофира, само в зоната на третата чакра се оформят твърде подобни на пипалата на сепия енергийни структури, които се "стрелкат" и вкопчват в жертвата....Атрофиюята на енергийната система на енергийния вампир довежда и до атрофия на мускулната система, но може да се стигне до складиране на "чужда" енергия под формата на мастна тъкан. Ето защо, енергийните вампири имат много ниска физическа устойчивост, не са кльощави, дори могат да имат наднормено тегло- но за сметка на мастна тъкан...

- Ако енергийния вампир не е успял да удовлетвори потребностите си от енергийно презареждане, той може да предизвика скандал, да започне да обижда, да наскърбява, дори да прибегне до насилие. Случвало ли се е на някой, да бъде привикан точно в момент, когато му е радостно за нещо и е щастлив (т.е. енергийно попълнен и зареден) от началника, и в кабинета на началника да му се случи случка? Или в подобен момент на веселмие и добро настроение, на врата на дома ви да започне да звъни съседката, която вика и крещи, че ще ви съди защото намерила едикакво си едикъде си и това нещо било по нашща вина...или пък да звънне някой наркоман (от шпионката може да видите), който да ходи с някакви папки и бумаги- напълно бутафорни и да събира пари за операцията на детето си, и ако не отворите да запомчне да блъска, да вика и крещи, да обижда, да кълне и т.н....Ако емоционално го приемете, или пък емоционално му отвърнете, като започнете да се разправяте с него и да влагате емоция-ще му направите най-голямото дарение- ще го заредите енергийно...

- Много от опитните вампири признават, че преди да започнват нападението си, подбират внимателно жертвата, преследват я, след което визуализират енергиен канал/мост, който ги свързва с нея- най-често това е канал, който започва от областта на третото око-6-та чакра на вампира, и се проектира като лъч върху третата чакра, или втората (ако е сексуален тип вампир, и жертвите му са от типа на "прелъстител", или "жената-вамп")

(следва продължение)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Благост :) ,

След един опит в един друг сайт преди време да започна и да изложа онова, което имам в същата такава насока, който се провали общо взето, защото там може да пише всеки- със регистрация или без такава, и няма много строги правила а тона и т.н....Та, доста време не знаех дали се случи така, защото не трябва да се пише за тези неща, или защото не съм попаднал на точното място, или не ебило още време..Както и да е, престанах да се питам, просто когато дойде отвътре при мен желанието да споделя тези неща, просто започнах да ги сдподелям, и се радвам, че съм тук, и мога да споделя с всички вас, защото тук има хора, които могат да работят в това отношение, има хора които имат способности да лекуват, има хора, които са се обърнали към едно прекрасно учение, оставено от български Мирови Учител на Бялото Братство, а и не само- има и будисти, и всякакви, които са обърнали живота си поради това, че са преживели или състоянието на жертва, или са осъзнали, че страданията им в живота идват от това, че изцеждат енергия не откъдето трябва, и с това вредят и на себе си и на другите...Аз вярвам, че има хора тук, достатъчно сензитивни, и достатъчно информирани, с достатъчно знания, които могат да проверят всичко, което съм написал и да се убедят в тези неща лично, има и такивма, които могат да допълнят изложението вероятно с много пе-ценна информация, има хора, които могат да допринесат за осъзнаването, разпознаването, и лечението на подобни явления, и да обогатят както самите себе си чрез опита който могат да съберат, така и да обогатят и другите, които имат нужда от техния опит.

Нямам много постинги в този сайт, макар и да съм се регистрирал през 2004 година, в края на август. Имал съм много пъти желание да седна и да пиша, но съм нямал време с тази работа която работя, или пък съм сядал, но нещо ме е карало да не пиша, така че съм писал само в теми, в които мога да споделя само онова, което имам като опит, въпреки чисто човешкото, дори твърде човешкото желание да "покажем" знания, да ги изложим, за да ги оценят...Доста години не съм бил разбиран от повечето хора около мен, та от там започнах да не се разбирам и аз самия, и когато най-после се реших и започнах да търся начините чрез които да се изразявам, и да се уча да го правя свободно, без да се цензурирам, без да се редактирам, и без да си налагам рамки, и да го правя така,че да влагам целия себе си в това което оставям, да го излагам с чувството което е накарало една дума или изречение да се появят в тази виртуална "кутийка-бял лист", и това лека полека започна да се случва, и разбрах че е нужно много търпение, и много чистота, за да мога да го правя. Разцбрах, че ако бъда искрен в чувствата си към самия себе си, и вложа тези чувства в написаното така, както го чувствам отвътре, то дори и да не дойдат най-точните думички, дори и да не дойде най-подходящата форма, пунктоация и прочие неща граматични и имащи отношение към изразните средства...то, въпреки това, който подходи по същия начин и прочете така, със същото искрено чувство- ще ме разбере, така че пиша тогава, когато чувствам, че ще бъда разбран, дори и само от един човек...пак си струва всичкия труд. Заплатата е "едно разбиране", което може да доведе до една човешка свобода повече...а ако е повече от едно разбиране...значи вероятно трудът ми не е само труд, а е една марлка свършена работа...най-малката работа, но свършена...както да бръкне човек с пръсти в солницата и да посоли едно ястие, ако свърши тази работа както трябва, всимчки ще харесат ястието..Който иска повече сол, може сам да си добави...важното е да няма такива, на които да им дойде солено при поднасянето...

А темата тук е доста актуална. Много малко знаем за тези явления, а има много за изучаване. Имах желание да отворя тема за кристалите например- как могат да бъдат едни разумни помощници на човека, и как човек може да използва вложеното в тях знание, за да може да лекува, да използва енергията им, да ползва специфичните им знания, но вероятно ще го направя едва след като в тази тема дойдат и кристалите в дневния ред както се казва- защото пъво е нужно да се опише явлението, да се разгледат причините, проявите, после идва ред на това, как да се разпознае, да се диагностицира, и накрая- как да се лекува, и естествено- каква профилактика може да се прави, и точно в тази тема кристалите заемат едно много централно място, и ако тогава има интерес, развитие, и мнения, може да се направи тема за кристалите, може да я отвори всеки, и да може всеки да остави това, което има като опит и знания...

Създадох си навик да си купувам при всяко получаване на заплатата по около 10-15 кристалчета- струват от 1.00лев, през 1.50лв, до 2.00лева най-гмнотго (толкова си позволявам за горна граница в цената), като има и някои местенца от които могат да се купят необработени кристали, или обработени, но на ниво груба обработка (а така са най-ефективни), и там за 20 стотинки човек може да си купи например 3-4 ахата..от Марица например, или от друго местенце, може да си купи розов кварц за 30 стотинки кристалчето- необработено, или планински кварц за 20-25 стотинки...Та, имам си сега една торбичка, в която се събраха доста кристарлчена, и много време отделям за да правя опити с тях, да разучавам какво носят, как действат, за какво може да се ползват...

А ако човек знае как ад ползва кристалите, може да си купи, и да има незаменими помощници, които ще му помагат както да лекува себе си, така и да се предпазва от подобни отрицателни влияния, да защити детето си например- знаете ли, че ако пришиете няколко кристалчета, или просто окачите на вратлето на детето подходящо кристалче, което сте "програмирали" детето няма да има нужда от ваксинации, няма да боледува, няма да проявява склонност към попиване на отрицателна енергия...Дори сам се учудвам колко просто, лесно и достъпно е всичко това...и колко малко средства всъщност като пари отнема...Вместо 10-15 лева за витамини, ако намерите подходящите кристали, за 3-4 лева ще имате "цял сезон" в който витамините простосами ще идват при нас, или при децата ни, чрез тези няколко кристалчета... :) Изумително е наистина..Кристалите възпитават и децата дори. бурните дечица, по-непослушните и палави- активни дечица, могат да се укротяват и да насочват енергията си съзидателно, само с помощта на няколко кристалчета- или окачени на вратлето, или на връхната им дреха поставени в апликация "джобче" или нещо подобно...Сънят на децата се подобрява и е ефективен, ако на леглото им присъстват от тези малки приятели-кристалите например пришити към мечето или плюшената играчка с която заспиват и гушкат- аз съмпоставил няколко кристарлчета в едно мече, което имаше кутийка за батерии на гърба- и там съм срложил кристалите, а батериите и жиците отдавна съм махнал...и така детето спи и сънят му е спокоен и здравословен.. Събужда се дори преди мен росен- пресен...Ако в училище му е нужно повечко концентрация и спокойствие, пак кристалите идват на помощ...Всичко обаче опира до нужно знание, до желание, и до практика...

:smarty: - учим се взаимно, и понеже всички ние така или иначе сме едно цяло, независимо от това дали ни харесва или не, дали се харесваме или не, единственото което можем да направим е да се научим да живеем живота си най-пълноценно, чбез да се занимаваме с това кой е от "добрите", кой е от "лошите", просто защото такива няма...Дори и най-деградиралите хора, дори и най-съзнателно извършващите "енергийни престгъпления чрез взолм" са чяст от Цялото, и следователно- част от нас, нали няма някой, който да е убеден, че е по-добър от другите? Но, колцина са онези, които са убедени, че има "по-лоши" от тях? За съжаление, такива хора има много, а докато ги има, ще има и енергиен вампиризъм, и всякакви енергийни и прочие престъпления и кражби...

Извинявам се за отклонението от основната тема :rolleyes:

Ще продължа това, което започнвах, даже и да е нужно повечко време- колкото - толкова, и много се надявам да има други които да споделят опита си в тази насока, а и не само- има достатъмчно актуални теми в това виртуално пространство, които могат да бъдат място както за споделяне, така и място за взаимна работа :) !

:thumbsup::)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Ще добавя по темата едно лично изпитано от мен премеждие. В предишната си работа имах много проблеми и неприятности от началника, работех в поделение на МО. Въпросният началник тормозеше почти всички, в смисъл от 50 човека - 45. Останалите си бяха негови хора - по манталитет, възпитание и т.н. Аз работех на 5 метра от неговата врата, и като ме извика 3-4 пъти - целия ден се проваляше. Бях прочела в една от книгите на П. Дънов нещо по темата и реших да опитам . Начинът е следния - когато ти се наложи да си в присъствието на такива хора, затваряш за момент очи, рисуваш или си изграждаш мислено една окръжност от бяла светлина около главата. изпробвах го един път, когато много ми писна, и се оказа , че работи. Обградих се с бяла светлина, и след неприятната среща с неприятния човек, се оказа, че не се чувствам толкова зле , както предишните пъти. Това беше преди 5 години, смених си работата точно защото прецених, че не ми стига енергията да се боря с по - силните енергийно от мен. И че е по- добре, вместо да се хабиш да се бориш с "вампири", по-добре да се съхраня за децата си, за другите ми близки хора. Дано да не ви досадих с мойте писания, но това е личен опит. Ще ми е интересно да споделите и вашия опит.

Редактирано от tanq_ps
Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах, че ако бъда искрен в чувствата си към самия себе си, и вложа тези чувства в написаното така, както го чувствам отвътре, то дори и да не дойдат най-точните думички, дори и да не дойде най-подходящата форма, пунктоация и прочие неща граматични и имащи отношение към изразните средства...то, въпреки това, който подходи по същия начин и прочете така, със същото искрено чувство- ще ме разбере, така че пиша тогава, когато чувствам, че ще бъда разбран, дори и само от един човек...пак си струва всичкия труд. Заплатата е "едно разбиране", което може да доведе до една човешка свобода повече...а ако е повече от едно разбиране...значи вероятно трудът ми не е само труд, а е една марлка свършена работа

Привет Кристиян,

:dancing yes:

Чувствам по същия начин нещата. Ще споделя два успешни случая в общуването с енергиен вампир, който за съжаление е партньорът ми в живота с цифра 1 от сбора на рождената дата, при цифра 7 на моята. Аз не го обвинявам, защото той за съжаление не съзнава своя вампиризъм. Сприхавостта и гнева му го зареждат. Имах интересен опит, когато при една такава атака с обиди и крясъци, успях да овладея положението и да го оставя да твърди, че черното е бяло. Изобщо не се включих в диалог, просто го гледах между веждите и повтарях на ум,"Господи, прости му, той не знае какво говори". Чак аз се сепнах от ефекта. Изведнъж той спря да "се пени" и ме погледна уплашено, като каза "Ау, как ме гледаш". Просто успях да се издигна над случващото се и ефектът беше поразителен. За съжаление това най-често го забравям и се оставям да бъда увлечена в безсмислен спор и да стана жертва на енергийната атака.

Относно кристалите : сигурна съм във въздействието им. Самият факт, че пречупват светлината на цветовете на дъгата вече говори за силата им.

Имам опит с въздействието на халцедона. Четох в една книга на света Хилдегард-говори се за Хилдегардова медицина, че ако такъв камък се носи на китката, близо до кожата, той прави човекът устойчив на изблици на ярост.

Подарих го на съпруга ми за рождения ден и му обясних въздействието му, както и на сина ми, който беше малък тогава, на когото казах, че камъкът е вълшебен. Цяла седмица в къщи цареше мир и любов, синът ми каза, "Мамо, той наистина е вълшебен. Но не след дълго, съпругът ми захвърли "гривата", може би някои от колежките му се бяха подиграли, кой знае... И се подкара старата песен, на борба за енергия. Показателно е, че в след един пристъп на ярост от негова страна, той разкаяно ми донесе каишката с камъка и помоли да му я вържа на китката...

Линк към коментар
Share on other sites

Благадаря на Кристиян за страхотните разяснения. :thumbsup:

Попадала съм под ударите на енергийни вампири. Много от тях неосъзнати. Но когато попаднах на осъзнати такива, беше ужасно.

Неосъзнатите са хленчещи, обезверени и страхливи хора. Много от тях приказват какво е могло да стане, как да се свърши това или онова, но не поемат отговорност. А ако друг действа, при малка издънка започват да упрекват...

Чувство за неувереност

- СТрахът, както несъзнавания, така облечения в някаква съзнателна форма (във всичките му разновидности, познати като фобии- клаустрофобия, агорафобия, аерофобия, и т.н.)

-Склонност към конфликти;

- Разочарование;

- Усещане за непълноценност и др

Някои са винаги сърдити. Сутрин се сърдят на целия свят, следобед на себе си...

За тях усмивка и оптимизъм са непознати. Случвало ми се е да ми изкрещят, че им преча с този мой оптимизъм и добро настроение...

- Разглезените деца (терминът е общ, и не е много точен, но за да се разбере като явление го употребявам) или онези, при които отношенията с единия родител са хладни, а с другия прекалено топли та чак "горещи" са със завишен потенциал за развитие на енергиен вампиризъм;

- При енергийните вампири са характерни следните прояви:

- ниска самооценка;

-неудовлетвореност;

-неувереност;

-чувство за беззащитност;

-агресия;

-шизоиден тип психика;

- Енергийният вампиризъм може да бъде провокиран също така и от сериозни травми - психически и физически (например развод, смърт на родител или близък, често боледуване, някое сериозно заболяване или инцидинт в детството или по-късно, изобщо състояния, в които човек е слаб и безпомощен, и близките около него хора, че и не само те, стават зависими от неговите "нужди", които от един момент нататък могат да се превърнат в метод за енергийно източване);

Когато попаднах при осъзнати енергийни вампири започнах да се чувствам като изцедена. Започнах да боледувам често. В един момент смятах, че не е нормално да привличам толкова негативно настроени хора и всеки нещо искаше...

В последствие разбрах, че хората са си направили семейно магии за любов, за пари, за здраве и енергийна защита.

Пояснявам, това е отнемане /енергийно/ на всичко изредено от околните. Защото в нормалния енергиен поток това е обмен.

Доста по-късно разбрах какво е значела заканата "Е, сега ще видиш какво правим ние с най-добрите, с перфекционистите."

Последваха 1-2г., през които не бях засегната само аз, но и цялото ми семейство и то, защото имах неблагоразумието да се осъмня в нещата, които правеха.

Преодоляването ми костваше много, но съм благодарна, защото това всъщност беше знак за коренна промяна на живота ми. Бог беше с мен и му благодаря! :thumbsup:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...