Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Бог помага, но в кошара не вкарва"


Guest Христо

Божията подкрепа  

14 гласа

  1. 1. Имало ли е случаи, в които по - осезаемо да усетите божията подкрепа ?

    • Да
      13
    • Не
      1
    • Не съм сигурен/сигурна
      0


Recommended Posts

Помага ли Бог, кога Бог помага, до каква степен Бог помага ? Има ли такива на които да помага повече ? Ако има, кои са ? Кога и защо Бог не помага ?

На кои Бог не помага ?

Аз : Това може да е малко странично, но все пак е предаване. Този клип показва, че Бог помага, но в кошара не вкарва :

Music Idol 3 - Връзката С Бог Не Помогна На Гена Да Успее!

http://www.vbox7.com/play:8452e935

Късметче : Хриско, в това клипче има 2 погрешни неща - заглавието и гледната точка.

Момичето Е оценяващата комисия.

А Божественото, възхитително-неподправеното е, че тя започва да го разбира едва извън сградата!

Аз : И на мен заглавието не ми се понрави много, ма никак ... Но такова заглавие е избрала потребителката, която е качила клипа. Тоест мисълта, че може да пее е от нея, а осъзнаването извън сградата е от Бога. :)

spacer.gif

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Гласувах с „да“, въпреки че словосъчетанието „божията подкрепа“ много не ми допада. Предпочитам да гледам на очевидната помощ, която съм получавал в някои случаи от живота си като на оказана от надземни същества.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Помага ли Бог, кога Бог помага, до каква степен Бог помага ? Има ли такива на които да помага повече ? Ако има, кои са ? Кога и защо Бог не помага ?

На кои Бог не помага ?

Аз : Това може да е малко странично, но все пак е предаване. Този клип показва, че Бог помага, но в кошара не вкарва :

Music Idol 3 - Връзката С Бог Не Помогна На Гена Да Успее!

http://www.vbox7.com/play:8452e935

Късметче : Хриско, в това клипче има 2 погрешни неща - заглавието и гледната точка.

Момичето Е оценяващата комисия.

А Божественото, възхитително-неподправеното е, че тя започва да го разбира едва извън сградата!

Аз : И на мен заглавието не ми се понрави много, ма никак ... Но такова заглавие е избрала потребителката, която е качила клипа. Тоест мисълта, че може да пее е от нея, а осъзнаването извън сградата е от Бога. smile.gif

spacer.gif

Хубава е поговорката и е вярна.thumbsup.gif А също и: помогни си сам, за да ти помогне и Господ. Бог е дал условията, възможностите, а какво ще правим - зависи от нас. А дали Господ помага - да, помага. Но не и преди да си научил от ситуацията това, което трябва да научиш. също трябва да искаш да си помогнеш - на човек който не иска, и Господ не може да му помогне. Имало е случаи, когато съм казвала: Боже, защо трябва да е така? Бог ми е отговарял: не трябва...ако искаш може да бъде и иначеhypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Като ме слушате, ще си кажете: „Ето един човек, който нарушава закона на собствеността, учение, което е съществувало от 8,000 години“. Не, този закон е насаден отпосле, а в природата той няма никаква основа. Земята е наша, и ние можем да разполагаме с нея. Ако обичаме братята и сестрите си, ние може да разполагаме с това, което те имат. Ако не ги обичаме, явява се законът за частната собственост. Частната собственост е дошла, когато Любовта е престанала да действа. Във време на раздори жената казва: „Ще се разведа с него, но ще го накарам да ми плаща“. Хора, които не изискват от живота нищо особено, може да живеят с тази идея за частна собственост; но тези, които искат да разрешат тайните на природата, да проучат своето съществуване и смисъла на живота, за тях частната собственост е голяма спънка, голямо зло. Трябва да престанете да се осигурявате, а да работите. Човек може да си създаде някаква работа, която да го задоволява. Но вие ще ми възразите: „Господ дава, но в кошара не вкарва“. Тази поговорка е създадена след съгрешаването на Ева. Частната собственост, това е кошарата. Ева е скрила тази поговорка. Тази поговорка се подразбира така, че ако искате да имате частна собственост, трябва сами да си вкарате овците в кошарата. Господ всякога дава богатство, но в частна собственост не вярва. Днес хората се възхищават от тази поговорка. Аз намирам, че тя е човешко изобретение.

Гредата - Беседа, държана на 18 май 1919 г.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...