Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Протестът пред Народното събрание


Recommended Posts

Ела на протеста пред Народното Събрание

06 януари 2010 г.

НЕ НА ГМО В БЪЛГАРИЯ

Моля спешно да ни подкрепите с подписи в нашата петиция срещу промените в закона за ГМО http://grazhdani.eu/nachalo.php които тотално освобождават , 100% територията на България за генетично модифицирани култури, вкл и от Натура 2000. Очакваме да осъзнаете, че скоро няма да има вегетарианска храна, ако доматите и краставиците са с гени на арктическа риба, за да не замръзват.... и това е най-малкото... Елате на протеста, организиран от БНАП на 13-ти ян., 11.30 ч на северния вход на Парламента, в градинката към СУ.

* Ще настояваме да не се приемат предвидените промени в Закона за генетично модифицираните организми (ГМО).

* Ще връчим отворени писма и петиции.

* Ще осъществим разговор с депутати от Комисията по земеделие и гори и Комисията по околна среда и води.

Линк към коментар
Share on other sites

Този проблем има само едно решение

- пълна и абсолютна забрана на Генно Модифицираните Организми на нашата територия, както направиха ирландците.

Нека не забравяме, че ства дума за организми!!! А момента се произвежда и ориз с човешки гени...

Линк към коментар
Share on other sites

Сега гледах и предаването "Денят е прекрасен". Много добри съвети, но както каза М. Малеева-ние, малките хора, ще правим малки неща, които също са от значение. Но ако големите /бизнеса, политиците/ не се вразумят и не направят големи промени... Пандора ще дойде тук. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Този проблем има само едно решение

- пълна и абсолютна забрана на Генно Модифицираните Организми на нашата територия, както направиха ирландците.

Нека не забравяме, че ства дума за организми!!! А момента се произвежда и ориз с човешки гени...

Да, но те внасят и консумират генномодифицирани храни.

Както е и в голяма част от "развитите" страни.

Тайно или явно това ще става от тук нататък.

по- добрият вариянт според мен е правото на избор, както в момента е с биопродуктите има етикети, а клиента има право на избор.

който държи на формата и големината - генен продукт.

на който му е все едно колко са големи и красиви доматите естествен продукт.

Който държи на качеството на продукта- биопродукт.(или нещо подобно)

Имам близка роднина- агроном в министерството на земеделието - в отдела за проверки на качеството и т.н.

Истината е, че идея си нямаме колко отрова сме нагълтали до сега, колко тествани химикали сме преживели и т.н.

Само от нашето правителство зависят малко неща, ако ни натиснат от вън трудно можем да се противопоставим, затова по -добрия вариянт е да имаме информираност.Генен продукт -ок, но да знам кой е такъв и да имам правото на избор.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Ето една малка презентация, която съм изготвил :

http://www.4shared.com/dir/27944749/42e62218/NENAGMO.html

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

и още нещо:

Научно изследване доказва, че три вида царевица на Монсанто са вредни за организма

http://www.truthout.org/1215091

11 Декември 2009

Le Monde with AFP

-==-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=

Цитат от статията:

"За първи път в света доказахме, че ГМО са нито достатъчно безвредни за здравето, нито подходящи да бъдат комерсиализирани ...."

Линк към коментар
Share on other sites

Да, царевицата ... :(

Първите опити са били в името на благородна кауза (както става винаги, вкл. и за ядреното оръжие) - да се разработи хибрид царевица, устойчив на синя китка, защото фермерите са масово пострадали от това ново заболяване. Интересно е, че при поликултурното земеделие растенията не са толкова податливи на заболявания, но ... по-лесно и на пръв поглед по ефективно им се струва да си вървят в коловоза на напълно механизираното монокултурно земеделие и да се харчат пари за селекции, защото тези инвестиции със сигурност ще им се възвърнат сравнително бързо от същите тези фермери, които ще са принудени да купуват новите скъпи, но устойчиви и дащни хибриди. От там и крачката към генната модификация (защото обикновената хибридизация не е дала задоволителен резултат). В момента - моят агроном сподели лични наблюдения - ГМ царевица не може да се унищожи с широкоспектърните хербициди от типа на раундъп примерно (което е потресаващо и страшно за мен).

ГМО са вредни и противоестествени за мен. Аз съм ЗА протестите. А тъй като неизбежно ще има продукти от внос (както предупреди didi_ts), същевременно да има строги закони за обозначаването на ГМО в етикетите на стоките.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес се замислих -

какво е положението със съседните страни - Гърция, Турция и Румъния. Защото ако те са приели да отглеждат ГМО, ние бързо ще си "заразим" културите, независимо от законите.

Но ако те са за чисто земеделие, ние ще сме отрицателният фактор за тях. В такъв случай и те имат интерес тук да не е ГМО-остров.

Някой знае ли нещо по този въпрос?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...