Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За Любовта и нейните прояви


Иво

Recommended Posts

Любовта се изразява с очите и ръцете- ръцете са синтез от проявата на умът и сърцето, под ръководството на волята, а очите са единствената физическа връзка с Душата, като по очите разчитаме желанието и намерението на човека, дали е адекватно на това, което изразява чрез ръцете...

"Ти имаш две ръце, два крака, две очи,

Но ако сърцето ти и твоята Възлюбена - са също двама,

какъв е смисълът тогава?

Ти се провикваш: "Влюбен съм",

Но само думи са това.

Щом виждаш влюбения и Възлюбената като двама,

тогава погледът ти може би е раздвоен,

или пък в броенето си сбъркал. "

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Вярвам, че въображението е по-могъщо от знанието, че митът е по-могъщ от историята, че мечтите са по-силни от фактите.

Go to the top of the pageReport Post"-цитат-Силвия

И аз вярвам , че е така ,Силвия.

Защо ли ?

Защото всичко това и въображението и митовете и мечтите те правят свободен да създаваш собствената си реалност , а не да бъдеш част от тази общата , затворническата.Макар, че тъкмо кармичните ни взаимоотношения са реалността. Ние сме свободни да създаваме реалностите в живота си ,включително и това любовта да бъде част от живота ни , а не разменна монета или да обслужва комунизъм и демокрация в съзнанията.

Просто те прави свободен . Да бъдеш част от Любовта , да я проявяваш е свободен избор , а не задължение от Бог ,тежка тегоба , която трябва да наденем , това е да си свободен, да бъдеш и ти Любов. Трудно се постига свободата и Любовта , а всъщност толкова малко се иска , за да се постигне . Така лесно се изплъзва , така лесно добрите намерения , без нужната воля те отвеждат до ада. Адът на самолюбието , на егосвета. Там място за втори човек няма . И любов няма.

Защото моята половина е тази любов , която успявам да отдам на света. Без нея съм бедна , без нея съм несвободна .

+

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

самолюбието ... Там място за втори човек няма . И любов няма.

:sorcerer: точно така е!

...тази любов , която успявам да отдам на света. Без нея съм бедна , без нея съм несвободна .

+

...кто любит тот любим

кто светел тот и свят

пускай ведет звезда тебя

дорогой в дивный сад

http://www.geocities.com/a3apt/march/akvgorod.html

Аквариум - А. Хвостенко

Линк към коментар
Share on other sites

Защото всичко това и въображението и митовете и мечтите те правят свободен да създаваш собствената си реалност , а не да бъдеш част от тази общата , затворническата.

Тази условна свобода ти прерязва пътя към някоя по-малко условна. Именно това моделиране на близката реалност създава най-големите кармични обвързаности и затваря твореца в творението му.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото всичко това и въображението и митовете и мечтите те правят свободен да създаваш собствената си реалност , а не да бъдеш част от тази общата , затворническата.

Благодаря! Това разбиране за свободата ми хареса.Въпреки, че тя е относителна.Усещането за свобода е често пъти измамно, а би могло да се тълкува и като опит за бягство от тази реалност, която възприемаш със сетивта си.Но тук може би се отклонявам от темата.

Друго изплува в съзнанието ми в момента.Че е трудно,много трудно да съхраниш връзката си с Висшия АЗ и да отдаваш Любов защото именно тогава ти си напълно свободен. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Защото всичко това и въображението и митовете и мечтите те правят свободен да създаваш собствената си реалност , а не да бъдеш част от тази общата , затворническата.

Тази условна свобода ти прерязва пътя към някоя по-малко условна. Именно това моделиране на близката реалност създава най-големите кармични обвързаности и затваря твореца в творението му.

Напротив , затворническата реалност , това е реалността на кармичните взаимоотношения . Тогава , когато любовта е разменна монета . Когато обаче искаме да имаме друга реалност , реалност на постигане на отдаване на собствената си любов към света, когато възприемем ,че нашата любов,такава каквато я отдаваме и проявяваме е нашата половина ,а не някакво задължение към Бог или ограничение ,а точно обратното любовта е свобода .

Любовта освобождава от затворническата прегръдка на кармата. Опрощението е много силен показател за любовта. Ние не обичаме докато не простим , на себе си на другите .

Не простим ли все сме в кармата . Все чакаме отплата .

Едва тази година разбрах колко трудно е да простя. Много по- трудно отколкото съм очаквала. На себе си човек да прости е още по - трудно. Трябваха ми цели 4 години,да възстановя ново дърво на отношенията си ,да стабилизирам различна конфигурация на съзнание и възприемане на света.

Винаги съм си мислила ,че е лесно да простиш, стига да си човек с чисти намерения. Но сега се убеждавам ,че това не е така .Докато човек не прости поне веднъж в живота си е просто един незрял дух в любовта. Любовта е опрощение.

Иска се зрялост на духа и свобода и любов и желание за живот в любов , за да простиш.

Тогава , когато човек отдава повърхностната си любов , много лесно прощава. Обаче , когато има вложени много зрели , много истински чувства на любов , тогава трудно се прощава.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, явно си се освободил вече от всяка привързаност и си най-волната птичка, няма нищо общо със закона на мъртвата буква, избегнала окончателно всяка кармична връзка.

Щом е за 4 години - добро постижение ще да е.

И това, за да си направиш собствена реалност? Ами че навремето точно заради това желание Човекът стана човеченце, ама...

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_029: , Венци ,каквото искаш това разбирай от постинга ми. Човек разбира , дотам докъдето му се простират познавателните способности и широчината на съзнанието му. Мога да видя границите на твоите разбирания. Не искаш да мръднеш и на йота от тях. Твоя работа .

Аз споделям собствения си сблъсък с кармичните взаимоотношения и липсата на любов , което не означава ,че съм се освободила.

Създаването на нова различна реалност от тази на кармичността , на цикличността на издължаването е свободния избор. Ти като искаш си повтаряй как си малко човече и колко сме паднали. Аз това няма да го направя. Виждам какво трябва да правя със собствения си живот ,без да го натрапвам на теб.

Много трудно ми е да успявам да търся и да правя правилните избори . Но това беше един кармичен урок,от чийто кръг успях да изляза,и то не лесно. А с много големи терзания душевни и усилия . С желание да създам по различен начин живота си . Аз вярвам ,че хората имат тези способности.

Бях уверена ,че съм много непредубедена и винаги съм се стремяла да бъда , но когато се изправих пред сложната задача да простя в душата си на няколко човека ,се оказа ,че за това ми трябваха цели 4 години. Ако не бях го направила искрено и чистосърдечно в душата си , все- още щях да бъда в един ограничен затвор на кармичните отношения и така е успях да се освободя от този обръч.

Но никак не ми беше лесно. Обръчите, кармичните са затегнати от главата до петите ,успях да разбия един от тях на съставните му части. Имам още доста да вървя.

Ето това е акцента , а ти никак не си го схванал :

Любовта е опрощение.

Иска се зрялост на духа и свобода и любов и желание за живот в любов , за да простиш.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, - моето най-искрено възхищение за постинга ти от днес с час 17:02. Това не е просто мъдро и зряло отношение и разбиране за нещата, но и естествено, спонтанно и поетично докосване до същността, постигнато със сърце. Такива думи не лъжат, ако и да премълчават много. Евала Ина, браво Тари - само така!

Линк към коментар
Share on other sites

Човек разбира , дотам докъдето му се простират познавателните способности и широчината на съзнанието му.

:sorcerer: :sorcerer: :)

нова различна реалност от тази на кармичността , на цикличността на издължаването е свободния избор.

...да успявам да търся и да правя правилните избори . ... вярвам ,че хората имат тези способности.

... щях да бъда в един ограничен затвор на кармичните отношения и така е успях да се освободя от този обръч.

:thumbsup::feel happy:

Любовта е опрощение.

Иска се зрялост на духа и свобода и любов и желание за живот в любов, за да простиш.

:):angel:icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се да видя, че не познаваш предубедеността вече.

Радвам се да видя, че си успяла да съвместиш свободата с желанието за живот. Това е повече дори от алхимията.

Радвам се да видя, че с очи можеш да обхванеш кръвните вериги на кармичните обвързаности.

Както си успяла да простиш вече, сигурно съм перманентно извинен пред теб, поради познавателните ми неспособности и теснотата на съзнанието ми, както и пълната неспособност да схвана показваните от теб аспекти на мъдростта. Благодаря за снизходителността!

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се да видя, че не познаваш предубедеността вече.

Радвам се да видя, че си успяла да съвместиш свободата с желанието за живот. Това е повече дори от алхимията.

Радвам се да видя, че с очи можеш да обхванеш кръвните вериги на кармичните обвързаности.

Както си успяла да простиш вече, сигурно съм перманентно извинен пред теб

дотук отлично Венцислав!icon12.gif

, поради познавателните ми неспособности и теснотата на съзнанието ми, както и пълната неспособност да схвана показваните от теб аспекти на мъдростта. Благодаря за низходителността!

Включи сарказма и иронията, това защо? :huh::o

кармата и страданията обикновено са с добре очертани граници обозначаващи техните причини. Те си имат жизнен цикъл и наистина могат да се ликвидират "на пакети".

Нещо като SQL stored procedures :D

Любовта е необходима за прошката, също :thumbsup1::thumbsup::feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Включи сарказма и иронията, това защо? :huh::o

Сарказма е масово явление, особемо тук, а да не говорим за цинизнам.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря aorhama, благодаря Валентин!

Венци незнам с какво толкова те привличам да се заяждаш с мен , но твоя работа . Уви,няма да мога да се включа пълноценно .

Линк към коментар
Share on other sites

Човек разбира , дотам докъдето му се простират познавателните способности и широчината на съзнанието му.

Относно заяждането - все за храна става въпрос, ама който както.

За всеки слуай и да го мисля, не бих го казал така:

Мога да видя границите на твоите разбирания. Не искаш да мръднеш и на йота от тях.
Нито така:

кармата и страданията обикновено са с добре очертани граници обозначаващи техните причини.

Някак високомерно звучи, а и корените му пледират огледален прозиход.

И между другото, често използвам сарказма и то, най вече към себе си. Тоно сега, той беше само привиден, само параван - относно виждащите го. За мен го нямаше, но явно просто съм невиждащ, а си въобразявам и някакви съдържателности.

Баш - за ликвидация на пакети, но не и щом е с етикети. Тогаз си само горд юмрук, без лакът, рамо и дотук.

И другото между другото - всеки е свободен да си преценява и осъжда. Това е от проявите, за любовта - не знам...

Линк към коментар
Share on other sites

кармата и страданията обикновено са с добре очертани граници обозначаващи техните причини.

Някак високомерно звучи, а и корените му пледират огледален прозиход.

:)

- Послушайте, земляк. Радиант Пильмана - это совсем простая штука.

Представьте себе, что вы раскрутили большой глобус и принялись палить в

него из револьвера. Дырки на глобусе лягут на некую плавную кривую. Вся

суть того, что вы называете моим первым серьезным открытием, заключается в

простом факте: все шесть Зон Посещения располагаются на поверхности нашей

планеты так, словно кто-то дал по Земле шесть выстрелов из пистолета,

расположенного где-то на линии Земля-Денеб. Денеб - это альфа созвездия

Лебедя, а точка на небесном своде, из которой, так сказать, стреляли, и

называется радиантом Пильмана.

Пикник край пътя

И между другото, често използвам сарказма и то, най вече към себе си.
знам ... видя ли такъв, обикновено там е течът текущ :whistling::v::hypocrite:

Сарк. ни прави по-малко бдителни, защото, виждате ли, виждаме проблема :rolleyes:

Баш - за ликвидация на пакети, но не и щом е с етикети. Тогаз си само горд юмрук, без лакът, рамо и дотук.

:whistling:

И другото между другото - всеки е свободен да си преценява и осъжда. Това е от проявите, за любовта - не знам...

:thumbsup2:

сарказма е масово явление, особено тук

larsonwhatdogshearsz0.jpg

да не говорим за цинизнам

IS093-050.jpg

цинисрам?

...

ааа ... цинизъма в форума!! :thumb down::3d_146:

виждал съм го тук май :3d_125: сегиз-тогиз казан от едни хора и от една тяхна приятелка :D

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Любовта е сила,която имаме и както всяка сила има положителна и отрицателна страна.Ние я поставяме на скалата,а къде ще я поставим ,зависи от това какви сме самите ние.Банално, но това е моето мнение.Все пак имаме шанса да се променяме.

Линк към коментар
Share on other sites

Ина! :thumbsup2: И за двата постинга от вчера!

рис - Добре дошла при нас - и :thumbsup: за написаното от теб!

Благодаря ви приятели, за любовта, която споделяте тук!

Линк към коментар
Share on other sites

Ина, приятелко, продължавай със 'скучните' си постове, лишени от чувства и любов. За мен и много други остава само да се радваме, че има и други мислещи като нас и да пускаме по едно :thumbsup:

скучни хора

И понеже болшинството теми рано или късно се завъртат около понятия като карма, прераждане, любов - нека всеки сам да казва как ги разбира тия нещица, стоящи в основата на нашия живот. Да не определяме кой колко знае или ги разбира. Май няма нито един преродил се или изчистил си кармата, за когото да знаем. Нали затова сме във форум - и много знаещите и малко разбиращите да кажем какво мислим, пък ако някой си извади поука или намери нещо полезно - какво по-добро от това?

И един виц, за малко настроение. :3d_147:

Въпрос: Каква е разликата между докторите и Господ?

Отговор: Господ не се смята за доктор.

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Де да бяхме достатъчно сигурни, че Любовта наистина се проявява в живота ни, в нас самите, в живота около нас, нито щяхме да се засягаме, нито да сме саркастични, нито да виждаме сарказъм там, където го няма. Любовта щеше да си блика от всичко, до което се докоснем. И така, дано се прояви в достатъчна степен Любовта в нас, та съвсем естествено всеки, който се доближи до нас- да я види. Дано и всеки, който се доближи, да получи очи да я види. Дано се прояви достатъчно, та да не изпадаме в заблуди, като малките грахчета от приказцката на Андерсен да се радваме на уютния си малък зелен свят (и да се възмущаваме от всеки досадник, тръгнал да ни убеждава, че светът е малко по- голям...)Дано да се прояви достатъчно, че да бъдем търпеливи към себе си и към другите, докато прогледнем. Дано...

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да разбера защо на една малка джаджа, каквато е мобилният телефон, може да има 255 000 цвята, а ние в общуването помежду си да искаме всичко да е в черно и бяло?

Вицът бе за подсещане - че сме различни, че всеки има право на собствено мнение и е редно да зачита и чуждото. Нали общуването се състои в това не само да говориш, ами и да чуваш какво ти се говори, и да мислиш? Хубаво го казва Багира - нека да бъдем по-търпеливи към другите и себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

... Любовта щеше да си блика от всичко, до което се докоснем. И така, дано се прояви в достатъчна степен Любовта в нас... да се радваме ...да бъдем търпеливи към себе си и към другите...

:thumbsup: :thumbsup:

За да блика винаги естествено -

"[за издигане над ...покоя на Нирвана ...] е нужен обновен микрокосмос, изминал обратния път към дома, след като си е спомнил ... първоначалното си жизнено поле" - Венцислав :feel happy:

"в света но не от света" позволява истинско търпение

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Днес ми зададоха въпрос:

"Нима не е проява на любов да жертваш всичко от себе си за някого и да очакваш същото в замяна от него? Щом очаквам от него точно толкова, колкото жертвам аз, значи го смятам за равен на себе си, не го правя защото го съжалявам... А съжалението или уважението е проява на любов?

Нима е проява на любов към някого да му се отплащаш за жертвите, които той прави за теб по своя начин, който прави щастлив теб, а не по начина, който би направил него щастлив? А проява на любов ли е или на неблагодарност да не се чувстваш длъжен да се отплатиж на човека, който се е жертвал за теб...?"

Човекът беше много огорчен, разочарован...

Толкова много отговори имах, че не можах да започна дори... не знаех с какво и откъде...

А вашите?

Линк към коментар
Share on other sites

Даряващия любов е като планински извор, причистен от водите на любовта-живот протичащи през него. За него няма умора и никога не знае, кога и чия жажда ще утоли.

Проявата на любов не трябва да се ръководи от причинно-следствени връзки. Нужни са мъдрост и разбиране при избора на точната форма на проявление, но самата любов трябва да остане свободна от зависимости и ограничения. А ако заменим думата "любов" с "мъдрост и разбиране"...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...