Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте!

Имам син на 9 години и половина. Той има трудности при четене, по-точно в осъзнаването/разбирането на прочетеното, и при писане. Също има трудности при ориентирането във времето (познаване на часовника, кой ден сме, кой месец и т.н.) и пространството (разграничаване на дясно и ляво). Насочих се към метода Дейвис. Моля, ако някой има информация за ефикасността на този метод, да сподели.

Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_122:Много стари души се въплащават на земята за да подпомогнат преминаването в ерата на Водолея.Те изпитват огромни трудности в гъстата материя тук.Сина ти е една от тях.За съжаление не знам нищо за метода Дейвис,но моя съвет е да опиташ да му помогнеш с хомеопатия.Тук във форума имаме мнного добър хомеопат - Alexander,можеш да се обърнеш към него,ако решиш.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам син на 9 години и половина. Той има трудности при четене, по-точно в осъзнаването/разбирането на прочетеното, и при писане. Също има трудности при ориентирането във времето (познаване на часовника, кой ден сме, кой месец и т.н.) и пространството (разграничаване на дясно и ляво). Насочих се към метода Дейвис. Моля, ако някой има информация за ефикасността на този метод, да сподели.

Предварително благодаря.

Предполагам знаеш, че има Българска Асоциация по дислексия , която е отворена към помощ и работи с такива деца... Дислексията не е болест, независимо че все още фигурира в справочника на болестите, а е дарба... Така че - тя се коригира и такива деца са особено креативни личности... Напр. Айнщайн е бил дислексик... Тук ще намериш нещо и за метода Дейвис...

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_122:Много стари души се въплащават на земята за да подпомогнат преминаването в ерата на Водолея.Те изпитват огромни трудности в гъстата материя тук.Сина ти е една от тях.За съжаление не знам нищо за метода Дейвис,но моя съвет е да опиташ да му помогнеш с хомеопатия.Тук във форума имаме мнного добър хомеопат - Alexander,можеш да се обърнеш към него,ако решиш.

Извинявам се за забавянето, но ми отне доста време да си намеря темата и да видя дали има отзовали се. Не ми се смейте, уча се. :rolleyes:

Мария-София, благодаря за мнението и съвета.

Честно казано, идеята за старите души направо ме шокира. Има ли къде да прочета повече за връзката между превъплащаването на старите души и хората с дислексия? Още когато се роди синът ми, знаех, че в него има по-специален духовен заряд. Не знам откъде знаех. Предполагах, че е по-стара от мен душа, но тогава не бях и чувала за дислексия.

Колкото до хомеопатия при дислексия, това е още една революционна за мен идея. Не че съм много запозната с хомеопатията в детайли, но имам представа от принципите и по-малко от приложението й. Мисля, че ще се възползвам от съвета да потърся мнение от хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам знаеш, че има Българска Асоциация по дислексия , която е отворена към помощ и работи с такива деца... Дислексията не е болест, независимо че все още фигурира в справочника на болестите, а е дарба... Така че - тя се коригира и такива деца са особено креативни личности... Напр. Айнщайн е бил дислексик... Тук ще намериш нещо и за метода Дейвис...

velinavasileva, благодаря за информацията. Доколкото разбирам, това не е Българска Асоцоация по дислексия, а фирмата на единствения в България терапевт по метода Дейвис. Всъщност, аз вече съм попрочела някои неща за този метод, включително и първата книга на Рон Дейвис "The Gift of Dyslexia", в която доста подробно се описва самия метод. Много ми се иска да чуя мнение от някой, който вече е пробвал метода. Това ме притеснява: Ако е толкова чудотворен този метод, защо не е гръмнал света досега?!

Линк към коментар
Share on other sites

[

Мария-София, благодаря за мнението и съвета.

Честно казано, идеята за старите души направо ме шокира. Има ли къде да прочета повече за връзката между превъплащаването на старите души и хората с дислексия? Още когато се роди синът ми, знаех, че в него има по-специален духовен заряд. Не знам откъде знаех. Предполагах, че е по-стара от мен душа, но тогава не бях и чувала за дислексия.

Колкото до хомеопатия при дислексия, това е още една революционна за мен идея. Не че съм много запозната с хомеопатията в детайли, но имам представа от принципите и по-малко от приложението й. Мисля, че ще се възползвам от съвета да потърся мнение от хомеопат.

Няма нищо за шокиране,ти си го знаеш на ниво душа.

В миналите години се раждаха индиговите деца,сега се раждат кристалните,или слънчевите/и този термин мисля че се използва/.Те са стари души,идват си във въплъщение

със знанията и мъдростта в тях, за да подпомогнат прехода.Раждат се в подходящи семейства ,където родителите са души,които от минали животи са в духовния път.Индикация за това са развита съвест и морал.Въобще в семейства с подходящи условия,защото те не се справят добре в материалния свят.Такива са и децата аутисти.

Това,което знам,е че децата с дислексия са извънредно умни и надарени и остарялата образователна система не им е по мярка.А новата едва сега започва да си пробива път-това е Валдорфската педагогика.При нея има индивидуално стимулиране на всяко дете,без да се вкарва в калъпи,измислени от старозаветни хора.Вече Има такива детски градини и училища по света .

Хомеопатията работи и на ниво душа и спомага въплащението/заземяването по Лазарев/,когато е необходимо.

Малкият син на моя приятелка е с дислексия и се повлия много добре от хомеопатия.

Предстои ти много работа,за да изпълниш мисията по отглежданто.Добре е да го приемеш за задача в този живот и с колкото повече любов я изпълниш,толкова по-добре.

Всякакви "официални" методи ще се опитат да вкарат детето в остарели калъпи.

Темата е много обширна,въпросите ти са много.Обаче дългия път винаги започва с първата крачка.

Децата не са ни дадени случайно.Моят син е от индиговите деца,роди се с астма,справихме се с хомеопатия.Това ме провокира и мен да тъся,за да си обяснявам нещата.....

:sorcerer:

http://www.beinsadou...=0

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

тренировка за развитие на мозъка

Жива, има някои уточнения при изпълняване на упражнението, които трябва да се направят лично. Има и други техники за засилване ефективността на мозъчната дейност и особено за връзката между двете полукълба. Тази, макар че изглежда елементарна, е действаща, особено ако се прави редовно. Лично изпитана.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

тренировка за развитие на мозъка

Жива, има някои уточнения при изпълняване на упражнението, които трябва да се направят лично. Има и други техники за засилване ефективността на мозъчната дейност и особено за връзката между двете полукълба. Тази, макар че изглежда елементарна, е действаща, особено ако се прави редовно. Лично изпитана.

Здравей, късметче!

Първо, извинявай за забавянето. Благодаря за интересното упражнение. Напълно съм склонна да повярвам, че би могло да помогне при дислексия, защото класическата теория за дислексия разглежда връзката между полукълбата. Какви уточнения имаш предвид? Лично, за съжаление, няма да можем да се видим, защото не живея в България, но може да се чуем :)

Слънчеви поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...