Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Месна кухня - за и против


Recommended Posts

......

 

Там изглеждам много глупав. Тук изглеждам сред наивници разменящи си митове. Не говоря за възгордяване или нещо такова. Просто, защо е нужно да се пускат такива бомби обясняващи всичко и всеки, които не се подчиняват на здравия разум?

 

Ако смяташ хората за наивни, никога няма да ги разбереш. Най-малкото, защото още не ти достига капацитет :) Психологически, не интелектуален.

 

Ако видиш последните ми два поста, има разлика между хормон на растежа в млякото и в месото. Кравешкият организъм "нарочно" вкарва своя хормон на растежа в млякото, за да може "малкото теле да достигне 80-90 килограма за 3-4 месеца".Това е естествено за кравата и затова го прави. Кравешкият хормон на растежа съвпада с човешкия. Последствията за човека приемащ краве мляко са ясни.

 

Ако даваш на крава допълнителен хормон на растежа, то този хормон може да се измери като количество в кръвта й. Даваш си нейния хормон на растежа и в своя организъм тя си го ползва като хормон на растежа. Няма какво да го променя. Щом го има повишен в кръвта й, ще го има повишен и в месото й.

 

Наистина доста вещества приети през устата се смилат, но някои си отиват в кръвта на кравата, както са, а други дори преобразувани за нетипични за кравешкия организъм и съдържайки се в месото й се отразяват на хранещия се с него човек.

 

Хормонът на растежа и един куп подобни глупости се използват като допинг от спортистите и допинг проверката може да доста време след спиране на проиемането да докаже повишеното съдържание в кръвта, съответно в тъканите.

 

Един куп химии, които се дават на кравата остават в същия или друг (но пак вреден) вид в местото и дори се предават на млякото.

 

А и си приел, че тези неща се дават на кравата само през устата?!?! А безбройните инжекции защо забравяш?!

 

A как мислиш, че кравите дават толкова месо и мляко?! С анаболни стероиди. Как мислиш, че едно пиле расте във птицеферма три пъти по-бързо от това при баба ти на село (ако имаш баба на село де)?! С анаболни стероиди. .....

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ето една статия. Значи е доказано, че хормоните, приемани от майката, преминават от майчиното мляко в бебето, а в кравешкото мляко нямало начин да има хормони.

 

Само това открих в статията, но е твърде скромно:

 

Някои изследвания провеждани върху животни показват наличието на влияние на външните хормони, приемани чрез кърмата, върху развитието на мозъка като „мъжки” и „женски”, повишена агресивност в по-късна възраст, както и увеличаване на риска за развитие на някои хормонозависими заболявания.

 

И тук се говори за хормоните:

 

Смяна на настроенията, депресия и раздразнителност – вие приемате естроген всеки ден, с прогестереон (бел. пр. – женски хормон, участващ в цикъла на жените, бременността) мелатонин (бел. пр. – хормон, съдържащ се в епифизната жлеза, който подобрява съня и е мощен антиоксидант) и всички тези женски хормони, които идват от бременни крави и цялото това нещо здраво ще ви оплеска.

...

Ние не пием естроген от бременни кобили, а пием естроген от бременни крави, под формата на тяхното мляко. Отново, те имат мляко още преди да родят и това мляко съдържа женски хормони, които стимулират техните собствени гръдни тъкани да растат още повече. Това е причината нашите момичета да изглеждат по различен начин днес.

...

Тъй като волският хормон на растежа, който е бил генетично създаден, се инжектира в бута на кравата. Когато започне да работи в мозъка на кравата, той я стимулира да прави мляко, съдържащо повече от тези естествено-срещащи се хормони. Така че дали пиете органично мляко или мляко от крави, третирани с този хормон, млякото, което се получава ще бъде абсолютно същото. Абсолютно същите хормони – кравите, при които е имало генетична намеса ще ви дадат мляко с повече хормони, но вие няма да пиете генетично направени хормони. Просто ще приемате повече от тези естествено-срещащи се хормони.

 

 

http://www.xnetbg.com/new/40/-mainmenu-153/585-----wwnaturalnewscom?start=1

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре, задавам ти следния въпрос: Ако аз пия само кръв на крава, това ще ме направи жена с голям бюст ли? Мисля, че в това се опитваш да убедиш.

 

 

И да станеш жена с голям бюст и това няма да забележиш, както си се затворил за рационалното, което ти споделят хората :) Пък де да знам.....абе ти да не си жена с голям бюст?! :) :) :)

 

 

Лека вечер :)

Линк към коментар
Share on other sites

Там изглеждам много глупав. Тук изглеждам сред наивници разменящи си митове. Не говоря за възгордяване или нещо такова. Просто, защо е нужно да се пускат такива бомби обясняващи всичко и всеки, които не се подчиняват на здравия разум?

Това е вечният проблем при съвместяването на информация от учените и духовните, той често води до размяна на крайни твърдения и в крайна сметка до загуба на време. И в Интернет има всякакви материали, а и в книгоиздаването има автори които десетилетия подред издават книги с т.нар. "братски фолклор" пълен с претенции, недомислици и направо безсмислици. Затова всеки да вярва, яде и пие каквото смята за подходящо и да не гледа на другите в канчето, освен ако не намира нещо по-интересно за да запълни с него времето си. Който търси нещо ново в което да вярва, яде или пие, той трябва да може да премине тези препятствия просто като наблюдава себе как живее приемайки дадена информация, храна или питие.

Редактирано от Диан Георгиев
Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре, задавам ти следния въпрос: Ако аз пия само кръв на крава, това ще ме направи жена с голям бюст ли? Мисля, че в това се опитваш да убедиш.

 

 

И да станеш жена с голям бюст и това няма да забележиш, както си се затворил за рационалното, което ти споделят хората :) Пък де да знам.....абе ти да не си жена с голям бюст?! :) :) :)

 

 

Лека вечер :)

 

Е, то такъв отговор предполага само, че не желаеш да отговориш на него, което и предполага, че те оборва, но не желаеш да го признаеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е вечният проблем при съвместяването на информация от учените и духовните, той често води до размяна на крайни твърдения и в крайна сметка до загуба на време. И в Интернет има всякакви материали, а и в книгоиздаването има автори които десетилетия подред издават книги с т.нар. "братски фолклор" пълен с претенции, недомислици и направо безсмислици. Затова всеки да вярва, яде и пие каквото смята за подходящо и да не гледа на другите в канчето, освен ако не намира нещо по-интересно за да запълни с него времето си. Който търси нещо ново в което да вярва, яде или пие, той трябва да може да премине тези препятствия просто като наблюдава себе как живее приемайки дадена информация, храна или питие.

 

Твърде примитивно е това съществуване, което предполага личният опит като извор на познание. Човекът е еволюирал единствено защото е споделял опита си. Процента знания, които човек натрупва, ако е над 0,0001 % от всичките му познания, това го прави един глупак. През целият си живот не съм открил нито едно нещо, което друг да не е открил вече. Ако някой от пишещите тук е успял, значи той е уникален. Даже за такива неща се дават Нобелови награди - това са просто идеи, за които никой още не се е сетил, а има полза от тях. 1 милион ли беше наградата? 1 милион за идея, ето това е едно скромно отражение на човешкият потенциал.

Ясно е, че човек трупа емпирично познание наблюдавайки се. Като ядеш развалено и после те хваща разстройство. Обаче и това не е нищо ново под слънцето. Това е пак откриване на топлата вода и няма нищо велико в откриването му. Има една мисъл, че всеки греши, но само глупаците повтарят грешките си. Ами след като разполагаме с чуждия опит посредством реч и писменост, глупост е да повтаряме чуждите грешки. И търсенето на общовалидни закономерности за целия вид не е изгубено време, а спечелено. Защото ако искаме да си издействаме лично опита на 100 човека, то ще ни трябват няколко живота.

Всичко това изписах, защото трябва да се търсят пътища за освобождаването ни от болести и пропиляно време, което са изгубили други преди нас. Всеки може да си пише глупости, но колкото повече теории сме събрали в ума си, толкова по-очевидно ни изглежда правилното решение. Човек, чийто кръгозор е като този на кон с капаци няма никакви колебания и в същото време почти сигурно е обречен да попадне в дупките, които съзнанието му не може да заобиколи.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Божидаре, задавам ти следния въпрос: Ако аз пия само кръв на крава, това ще ме направи жена с голям бюст ли? Мисля, че в това се опитваш да убедиш.

 

 

И да станеш жена с голям бюст и това няма да забележиш, както си се затворил за рационалното, което ти споделят хората :) Пък де да знам.....абе ти да не си жена с голям бюст?! :) :) :)

 

 

Лека вечер :)

 

Е, то такъв отговор предполага само, че не желаеш да отговориш на него, което и предполага, че те оборва, но не желаеш да го признаеш.

Хм, интересна идея - да пиеш кръв от крава ;)

Ами ако ти прелеят кръв от крава или направо ти сменят кръвта с кравешка? :) (тю, увлякох се, забравих, че няма да е съвместимо)

Та ... от консумацията на кравешка кръв едва ли ще станеш жена с голям бюст, ноооо ... определено ще те побутне в такава някаква насока :) Така или иначе в твоето тяло ще попаднат тези хормони и антибиотици и какво ли още не, с което тъпчат горката кравичка и едва ли ще е полезно за теб, както и за когото и да било. Доколкото разбирам, твоята теза е, не е ли това пренебрежимо малко, за да се тръшкаме по въпроса? Според мен не е, но за съжаление достоверни данни какво е реалното положение на нещата няма откъде да се вземат, просто никой не е заинтересован от такова проучване.

От друга страна градските хора много трудно успяват да избегнат това положение на нещата - в смисъл и без друго разчитаме на хранителните стоки от магазина - мляко, сирене, кашкавал ...

Макар че ... Съпругът ми беше за известно време в Милано миналото лято и разказваше интересни неща после - бяха ги настанили в някакво предградие ли, как да го нарека, защото Милано е "погълнало" близките малки селца и градчета наоколо и в определен ден от седмицата на едно площадче близо до техния хотел се организирал импровизиран селскостопански пазар - идвали с бусчета и каравани, оборудвани с шкафове, хладилници, производители (може би) на екопродукти, но не само зеленчуци и плодове, но също домашно направен хляб, мляко, сирене ... А местните хора се стичат да си накупят храна. Нещата били в пъти по-скъпи от подобните в супермаркетите, но явно си имали достатъчно почитатели.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Благодаря за изказаните мнения в тази тема!

 

Искам само да напомня, че тук уважаваме избора на всеки с каква храна да се храни. 

В същото време, една от ценностите, която поддържаме в този сайт е вегетарианството като форма на здравословен и съзнателен живот.

 

Моля насочете всякакви спорове и коментари, за и против месоядството/вегетарианството в други сайтове и форуми. Добавено е правило към форум за вегатарианството, че там няма да се допускат теми за и против.

 

Тази тема ще бъде запазена още известно време, след което най-вероятно ще бъде изтрита и няма да допускаме други теми с подобен характер и риторика както тази в никой форум.

 

Хубав ден на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...