Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лютеница с небелени печени чушки


Recommended Posts

Бъркам ли бъркам сега една тава огромна :)

Гледах едни купешки лютеници, уж с небелени печени чушки и си викам дай и аз така.

Смлях чушките с обелките и сега опитвам и е горе-долу добре, но се чудя какъв ще е крайния ефект като се стерилизира в буркани.

Някой дали има такава опитност? Дали не е автогол?

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре,ти си гениален лютеничар!:)

Според обработката на чушките,лютениците се делят на два вида:

- лютеница с печени и белени чушки;

- лютеница със сурови чушки;

Това съм го чела в книгите!:smarty:

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Бъркам ли бъркам сега една тава огромна :)

Гледах едни купешки лютеници, уж с небелени печени чушки и си викам дай и аз така.

Смлях чушките с обелките и сега опитвам и е горе-долу добре, но се чудя какъв ще е крайния ефект като се стерилизира в буркани.

Някой дали има такава опитност? Дали не е автогол?

Божидаре,хайде да не ти секвам ентусиазма,приятелю,но според мене си е малко автогол,това с небелените чушки.....Но пък добрата новина е,че кучето от гледане не станало касапин,обаче ти имаш шанс да ни споделиш ценен опит.А ето,че и гранат,те поддържа,а аз и вярвам .Така,че да погледнем на нещата от захаросано-розово,креативната им страна,на пук на вразите и да видим резултата.Обаче надявам се честно да го споделиш....

Поздрави и успех в начинанието.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Ъъъъъ ти малко си постъпил като мен, аз така като реша да съкратя някоя процедура и става голяма обърквация, сложноооо много по- сложно и трудно. Допитах се до пазителя но дом. огнище :3d_073: който отсече, че не могло хем печени хем небелени и ми отвя плявата (:hmmmmm:пътьом май ми се сЧу, че ако са небелени трябвало да бъдат сурови), но ми се губи щото нали ти казах, че ми отвя плявата и отиде да си чисти магданоза който аз така упорито цял ден отказвам да изчистя. Такава съм си аЗ, като се запъна за нещо и си го навия на единия рог на асцендентта (нали е в овен, и зАтуЙ сИгУр така мощно мА дРъПа езотериката :))) ). Та като запъна петички за нещо еЛиМеНтАрИшЕн и няма отпецване. Иначе през това време мога да свРЪша много повече неща ама баш за това за което съм се запънала не та не. Карай да е весело, пени се не пени Ше го ручаш, че бая пари и време ти е отнело пък и ценен опит ще придобиеш, нали човек цял живот се учи...И аз се надявам да споделиш резултата, пък и к'во от това, то си е чушка. Нали знаеш какво казва народната мъдрост, за онази част от нас която покриваме с най- голямо благоприличие ( по рИлИгИоЗнОмУ казано).... :) Успех :smarty:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Ами това не ми е първата лютеница.

Сега като вече изстина е още по-вкусна. Май разбихме догмата на "печени белени и сурови небелени" :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ами това не ми е първата лютеница.

Сега като вече изстина е още по-вкусна. Май разбихме догмата на "печени белени и сурови небелени" :)

Знаех си аз,че си гениален!:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами това не ми е първата лютеница.

Сега като вече изстина е още по-вкусна. Май разбихме догмата на "печени белени и сурови небелени" :)

Знаех си аз,че си гениален!:sorcerer:

За съжаление не съм, но имаш още едно черпене от мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

И да не забравиш да вземеш патент!:)

Ами патент. Всеми може да се сети.

Както и всеки трябва да си прецени дали му харесва:) За външен вид са достатъчни и само няколко небелени чушки. За вкус и полза за корема всичките.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
БожидарЗим , ей това е идея. Хем лесно, хем бързо:3d_097: хем мързеливо, то като се смели няма да се забележи. Ще опитам тазгодишната лютеница така и ще докладвам
Линк към коментар
Share on other sites

Миналата година правихме лютеница със сварени чушки, които смелихме после в машинката за доматен сок и така отстранихме люспите. Стана лесно и вкусно.

Ако иска някой да опита. :thumbsup1:Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...