Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Влюбена в по-млад мъж


Recommended Posts

Мила Канел,

При него ме задържат единствено парите. Той ми осигурява отличен стандарт за живот...зная че е грешно да си с някой заради парите му, но той друго няма какво да предложи и съм убедена че никоя жена не би живяла с него заради самия него. Той е много особен човек. Живеем като съквартиранти.

П.П: Относно изневярата...да права си, може и да греша, може и да е изневерявал или в момента да го прави, но като го знам що за мъж е в леглото...отново се съмнявам. Неговия секс трае не повече от 5 минути...незнам каква трябва да е тази жена на която да и хареса?...

Редактирано от vinagi_bolna
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мила Канел,

Господин съм, господин. ;)

Добре, той ти дава пари, ти какво му даваш? Не е любов, не е секс, не са деца. Поне имате ли обща приказка?

Любов не мога да му дам - той не прави нищо за да ме накара да го обичам.

Секс - това мога да му дам, но той не го иска.

Деца - деца мога да му родя, но той и деца не иска.

Обща приказка нямаме. Когато го питам защо е с мен, казва ми: за да не съм сам.

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Канел,

Господин съм, господин. ;)

Добре, той ти дава пари, ти какво му даваш? Не е любов, не е секс, не са деца. Поне имате ли обща приказка?

Любов не мога да му дам - той не прави нищо за да ме накара да го обичам.

Секс - това мога да му дам, но той не го иска.

Деца - деца мога да му родя, но той и деца не иска.

Обща приказка нямаме. Когато го питам защо е с мен, казва ми: за да не съм сам.

А мога ли да попитам как въобще се е стигнало до този абсурден брак? Поне предбрачно споразумение имате ли? Между вас няма любов, няма секс, няма приятелство, няма деца, няма диалог, има само пари и ти си с него само заради тях и той е наясно с това!!! А бе, тая история реална ли е или е някакъв майтап, или може би ти изпълняваш някакви представителни функции спрямо него пред обществото. Нещо не ми е ясно, но със сигурност проблема ти няма кой друг да го реши освен теб.

Линк към коментар
Share on other sites

До този абсурден брак се е стигнало много просто. Аз съм млада и красива а той е с 20 години по-стар от мен, но е богат и ми угажда във всичко което е свързано с материалното. Той иска красива жена до себе си, а аз пари.

П.П: Какво се учудвате на моят случай, нима не сте чували за брак по сметка? Ако трябва да пиша измислени истории в сайта, повярвайте ми щях да напиша нещо не толкова банално като това.

Редактирано от vinagi_bolna
Линк към коментар
Share on other sites

До този абсурден брак се е стигнало много просто. Аз съм млада и красива а той е с 20 години по-стар от мен, но е богат и ми угажда във всичко което е свързано с материалното. Той иска красива жена до себе си, а аз пари.

П.П: Какво се учудвате на моят случай, нима не сте чували за брак по сметка? Ако трябва да пиша измислени истории в сайта, повярвайте ми щях да напиша нещо не толкова банално като това.

Защо да се учудваме, не се учудваме :) Банална история. Някакъв дъртак, разбираш ли, ти пречи да стигнеш това, което най-много обичаш - парите. Е, и малко секс покрай парите е бонус. Особено с някой младеж.

Ами аз, ако бях на твое място, не бих се двоумил. Или отрова в кафето, или наемен убиец са добър вариант за завършване на започнатото от теб.

А ние ще се облегнем назад и ще гледам поредния американски, пардон, български от село, бълвоч.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги_болна, не мога да разбера....

:)

Случаят е измислица ,усещам голема скука..............:3d_024::3d_165::3d_113: и сеир.....

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги_болна, не мога да разбера....

:)

Случаят е измислица ,усещам голема скука..............:3d_024::3d_165::3d_113: и сеир.....

Напротив, напротив! Твърде реалистиен е. То така казваха една време за филма "Дунав мост" - че такава реалност на може да има. Но има, дори вече я приемаме за норма, дори вече престанахме да се възмущаваме.

Днес в една национална телевизия вървя поредното интервю с известен бизнесмен. Говореше се и за многобройните му бракове с известни красавици. Тези жени не са ли със сходна на обсъжданата история ?

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че някои от форумците смятат историята ми за измислена и скучна. Просто споделих - не карам хората да ми вярват. Всеки сам преценява. Още веднъж благодаря на всички...включително и на тези изказали отрицателно мнение. Все пак кучето си лае а керванът си върви и така животът продължава. А какво ще се случи по-нататък и дали ще е като в поредния "български бълвоч", това само времето може да покаже. Изглежда няма две добри, тоест и душата в Рая и онова до края (извинете ме за израза).

Линк към коментар
Share on other sites

vinagi_bolna, не е ли по-добре да се обърнеш към професионален брачен консултант или нещо такова? Действително, историята звучи странно и леко невероятно.

Пък и да е вярна, какво толкова искаш от 53 годишен мъж, той вече се е наситил на много от тривиалните земни удоволствия. Ако бях на негово място едва ли щях да имам против да си намериш любовник. :) Както и да е, от мен толкова. Пожелавам успех.

А, още нещо - внимавай какво име си избираш, за да не си патиш. Името е нещо като план, който да се реализира. :)

Линк към коментар
Share on other sites

A от мен това - следващият път малко по-завоалирано, ако може, така бързо прозира; аз примерно при такава постановка щях да пиша с правописни грешки и така леко объркано или направо разбъркано :)

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes:

Вярно е, че се случва хора да провокират развитие по даден въпрос в някои форуми, за да съберат информация за нещо, което да публикуват или за свои си изследвания, или пък да получат специално внимание и енергия. Не е за първи път. Аз видях противоречия в изнесеното от създателката на темата и се въздържах да участвам повече.

От друга страна, темите остават и части от тях може да са полезни дори след години. В тази тема има много какво да се научи. Жалкото е, че обикновено в такива случаи този, който пита, най-малко е способен да научи. Пък дано не съм права в случая.

Много от нас показаха и себе си пред останалите. Аз съм за верността, не харесвам лицемерието. Знам какво е да ти липсва любов в брака и избрах да имам много труден път сама. За пари никога не съм продала себе си, живота си, достойнството си. Не съдя хората за техния избор, нито им казвам какво да правят. Може да са по-умни от мене, но аз не съм в състояние да бъда друга.

В този живот не получаваме всичко. В подобна ситуация при липса на любов в брака аз бих се чувствала като в затвор. Това всъщност не е брак (от моя гледна точка), щом в него няма любов.

Пак се разписах твърде много...

Случва се човек да тръгне по грешен път и да пристигне на правилното място, до живата вода.

Тук има жива вода, пийте от нея и добре дошли!

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

vinagi_bolna, не е ли по-добре да се обърнеш към професионален брачен консултант или нещо такова? Действително, историята звучи странно и леко невероятно.

Пък и да е вярна, какво толкова искаш от 53 годишен мъж, той вече се е наситил на много от тривиалните земни удоволствия. Ако бях на негово място едва ли щях да имам против да си намериш любовник. :) Както и да е, от мен толкова. Пожелавам успех.

А, още нещо - внимавай какво име си избираш, за да не си патиш. Името е нещо като план, който да се реализира. :)

Историята може и да звучи невероятно, но е факт. Няма странни неща в днешно време - в живота се случва какво ли не. Всеки решава дали да вярва и на какво. А колкото до избраното от мен име, да, имаш право. Както и да е, благодаря ти за коментара :)

Линк към коментар
Share on other sites

59.gif

Вярно е, че се случва хора да провокират развитие по даден въпрос в някои форуми, за да съберат информация за нещо, което да публикуват или за свои си изследвания, или пък да получат специално внимание и енергия. Не е за първи път. Аз видях противоречия в изнесеното от създателката на темата и се въздържах да участвам повече.

От друга страна, темите остават и части от тях може да са полезни дори след години. В тази тема има много какво да се научи. Жалкото е, че обикновено в такива случаи този, който пита, най-малко е способен да научи. Пък дано не съм права в случая.

Много от нас показаха и себе си пред останалите. Аз съм за верността, не харесвам лицемерието. Знам какво е да ти липсва любов в брака и избрах да имам много труден път сама. За пари никога не съм продала себе си, живота си, достойнството си. Не съдя хората за техния избор, нито им казвам какво да правят. Може да са по-умни от мене, но аз не съм в състояние да бъда друга.

В този живот не получаваме всичко. В подобна ситуация при липса на любов в брака аз бих се чувствала като в затвор. Това всъщност не е брак (от моя гледна точка), щом в него няма любов.

Пак се разписах твърде много...

Случва се човек да тръгне по грешен път и да пристигне на правилното място, до живата вода.

Тук има жива вода, пийте от нея и добре дошли!

:hypocrite:

Интересно ми е кое ти се струва противоречиво в моята тема? Между другото не съм тук за да правя проучвания и да си губя времето с измизлици, както повечето хора си мислят. Не насилвам никого да пише по моята тема. Нека модераторите да я изтрият ако смятат за необходимо. Просто споделих. Това е всичко.

Редактирано от vinagi_bolna
Линк към коментар
Share on other sites

Стана късничко за мене. Лека нощ, мило другарче. Отговорът е: нещо във връзка с времената, кое кога се е случило и не се е случило. Бавно ми зареждат страниците, иначе бих цитирала. Нямам навик да отделям специално време за нечии истории, включих се в темата, за да изкажа принципно мнение, не го приемай лично.

Лека нощ на всички!

:sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че някои от форумците смятат историята ми за измислена и скучна......Изглежда няма две добри, тоест и душата в Рая и онова до края (извинете ме за израза).

Не, лично аз ти вярвам. Филмът е документален, но просто банален и нелицеприятен. Ако не се е случило наистина, вече се е случило в душата ти. Исках да ти кажа същото като за онова до края, но се опитах да съм по-любезен :)

Вярваш ли В Бог. Има там в една книга е казано "не пожелавай парите на ближния си". Ако човек не спазва Вселенските закони, то те го въдворяват в ред, което от човека се изживява като страдание. Може да ти се струва религиозен фанатизъм, но е факт. Продала си се за пари и сега ще трябва да се изплатиш с душата си.

Абе, знаеш ли, има тук един форум Таро. Иди там и напиши да ти гадаят как ще се развие съдбата и какво да направиш :) После ще говорим.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

А за мен истинска е всяка история, в която разказващият я вярва искрено. А дали реално това се е случило, вече няма значение.

Мило момиче, винаги можеш да си смениш ника и да запазиш профила си - това само като информация. Ти ще си решиш кога е настанало времето и с какво да го смениш - много от хората дори в модераторския и в екипа на сътрудниците направиха това. Но не те съветвам да го правиш, ако все още смяташ, че си болна за любов. Никът ти разказва за това, което сега е вътре в теб, а осъзнаването му само вече е огромен прогрес.

Доколкото разбирам, твоят проблем не е липсата на любов, а недостатъчна вяра в своите собствени сили и способности. Също твърде високи изисквания към стандарта на живот, който смяташ за нормален и желан. Ако няма деца, за които да са необходими допълнителни средства, то всеки един от нас има способностите и силите да живее самостоятелно и свободно. И когато се научи да живее така, го спохожда истинската любов. Докато не се научи да лети сам, седи в клетката, за да бъде хранен. Въпрос на избор - дали на човек му е по-добре да бъде в клетка, но с осигурен от друг живот. Или свободен, но сам да си осигури нуждите. И ти си свободна да избираш.

Ето това се случва с теб - ти си на кръстопът, ти имаш свободната воля да избереш своя живот и... да поемеш последствията от избора си.

Линк към коментар
Share on other sites

Житието на Мария Египетска е притча за пътя към Бога

Блудницата надмогнала греха с пустинничество, молитва и покаяние, и станала светица

През шестия век в един от палестинските манастири живял благочестив старец на име Зосима. Явил му се Ангел Небесен и му казал да отиде в манастир, близо до р. Йордан". Зосима послушал съвета му и през първия Велик пост след пристигането си, по примера на всички братя, отишъл в пустинята. Вървял 20 дни, когато забелязал в далечината човек и го повикал. В отговор чул: "Отче Зосиме, аз не мога да дойда при тебе. Ако искаш да ме благословиш, хвърли ми горната си дреха. Аз съм гола жена, защото облеклото ми отдавна е изгнило в тая пустиня". Зосима бил удивен от това, че отшелницата знае неговото име. Той веднага изпълнил нейната молба.

Като се облякла расото му, тя се приближила, поискала благословия, вдигнала очите си към небето и дълго се молила безмълвно. Зосима с почуда и смущение видял, че отшелницата се е отделила от земята. Страх обзел благочестивия старец. Той паднал на земята и просълзен поискал да му разкаже живота си

Ще ти разкажа всичко, казала тя, но те моля да не преставаш да се молиш за мене, та и аз да намеря милостта в съдния ден. Аз съм родена в Египет. Когато бях на дванадесет години, избягах от бащиния дом и отидох да живея в Александрия. Сред съблазните на големия и разкошен град изгубих своето девство и се отдадох на лекомислен и порочен живот. Така минаваха годините на моята младост.

Веднъж - това беше по време на жътва - видях, че много хора отиват към морския бряг. Узнах, че всички заминават за Йерусалим, където ще пристигнат за празника Въздвижение на Кръста Господен. Затичах се подир народа и помолих да вземат и мене в кораба. О, човече Божий! Кой език би могъл да изкаже, и кое ухо би могло да слуша порочните дела, които извърших на кораба.

Когато пристигнахме в Йерусалим, аз заедно с народа се запътих към църквата. Когато стъпих на прага, някаква невидима сила ме задържаше и аз не можех да я преодолея. Уморена и смутена, се дръпнах настрана, за да събера сили. След малко тръгнах с друга група богомолци, но и този път същата сила ме задържа. Тогава се върнах, застанах в един ъгъл на църковния притвор и, опряна до стената, разсъждавах защо не мога да вляза в храма като другите и да видя животворящия Кръст Господен.

Внезапно божествена светлина озари сърцето ми, духовните ми очи се отвориха, и аз разбрах, че моите грехове са оная невидима сила,

която не ме пуска да вляза в храма. Сломена духом, аз припомних миналия си живот и се ужасих от дълбочината на моето падение. Дълго плаках, а когато дигнах очи, видях на стената образа на Божията Майка и започнах да се моля.

"Пречиста Дево - шепнех - съзнавам, че съм голяма грешница и не съм достойна дори да погледна пречистия ти образ. Но аз съм слушала, че Твоят Син е дошъл на земята, за да повика грешниците към покаяние. Помогни ми да вляза и аз в храма и да видя онова дърво, на което разпнат роденият от Тебе Бог. Ако се удостоя с тази радост, аз ще се откажа от досегашния си грешен живот и ще отида там, където Ти ми заповядаш".

С вълнение и страх отново се отправих към входа на храма и този път без усилие влязох вътре. Обхваната от неземна радост, аз смирено се поклоних и целунах Кръста Господен. След това излязох и се върнах пак пред иконата на Божията Майка, паднах на колена и продължих да се моля: "О, преблажена Богородице Дево, Ти прояви към мене велика милост. Ти не се погнуси от недостойната молитва на една блудница и ми даде възможност да видя светинята, към която не бях достойна дори да погледна. Аз съм готова да изпълня обещанието си. Бъди ми ръководителка и ми показвай пътя, който води към покаяние."

Тогава дочух някакъв далечен глас, който ми каза: "Ако минеш отвъд Йордан, там ще намериш покой за душата си". Покорих се на този глас и тръгнах на път. Непознат човек ми даде малко пари, с които купих три хляба... На другия ден преминах реката и дойдох в тази пустиня, където се усамотих и тук се заселих. Минаха вече четиридесет и седем години...

Трудно е да ти разкажа какво съм преживяла в тази пустиня. Страх ме е да споменавам за грешните помисли, които ме измъчваха

като люти зверове 17 години. Тук аз донесох два хляба и половина, но скоро те се свършиха. Тогава аз трябваше да се храня с корени и да търпя глад...

Но най-много ме измъчваха лошите мисли и порочните желания. Простряна на земята, аз виках към Бога за помощ и не ставах, докато не се успокои сърцето ми. Тогава ме озаряваше някаква чудна светлина, обхващаше ме приятен покой, и аз благодарях на моята небесна покровителка Богородица. Така се мъчих седемнадесет години, но после настъпи успокоение. Както виждаш, Господ запази и тялото ми, и душата ми. Словото Божие е моят хляб и моята защита. Аз се храня с надеждата за спасение, защото е писано: "Не само с хляб ще живее човек" (Мат. 4:4).

Зосима се учудил, че отшелницата употребява изрази от Св. Писание и я запитал, дали е учила някога псалмите и Библията. Тя се усмихнала и рекла: "Откакто преминах река Йордан, не съм видяла никакъв друг човек освен твоето лице днес. А Библия не съм учила, нито съм слушала да я четат и пеят, обаче самото слово Божие е живо и действено и вразумява човека" (Евр. 4:12).

Като заклела Зосима до момента на нейната смърт да не споделя с никого това, което му разказала за своя живот, отшелницата отправила към него молба на другата година и да я причести.

На Великия четвъртък той взел свето Причастие и късно вечерта отишъл при река Йордан на мястото, което определила светата отшелница. Видял я да идва, тя спряла за миг пред буйната река, направила над нея кръстен знак и спокойно тръгнала по водата. "Слава на Бога, Който ми показа, колко далече съм от съвършенството" - възкликнал Зосима.

По молба на светата отшелница старецът прочел Символа на вярата и Господнята молитва. Тогава тя с благоговеен трепет приела Светото Причастие

След това се обърнала към Зосима и казала: "Прости ми, отче Зосиме, но изпълни още една моя молба. След една година дойди на онова място, където ме видя за първи път. Богу е угодно отново да ме видиш там".

След една година старецът Зосима отишъл в пустинята на онова място, където я видял и разговарял с нея за първи път. Дълго я търсил той, и най-после я намерил мъртва. Тя лежала на земята, а ръцете й били сложени като за молитва. На пясъка били написани следните думи: "Отче Зосиме, погреби тук тялото на смирената Мария, която умря на първи април. Отдай пръстта на пръстта".

От тези думи Зосима узнал, че се е поминала същия ден, когато се причастила със Светите Тайни. Това било на 1 април 530 година. Само за няколко часа тя преминала разстояние, което той изминал за 20 дни. Със сълзи и молитви погребал старецът преподобната и след това се върнал в манастира, където разказал подробно на братята за подвизите на св. Мария Египетска.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, недей така с тия легенди, че току-виж жената ги възприела буквално и почне да се счита за голяма грешница, каквато не е (освен ако не ни баламосва с тая история, тогава наистина нямам нищо против да прекара малко време в ада :) ).

Линк към коментар
Share on other sites

skype-37.gif Честно да си призная по едно време и аз се замислих за възможността да ни препитват, ама какво от това :). Добра дискусия се получи, полезна и поучителна :feel happy: все някой ще си извади добри поуки от всичко това :) Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, недей така с тия легенди, че току-виж жената ги възприела буквално и почне да се счита за голяма грешница, каквато не е (освен ако не ни баламосва с тая история, тогава наистина нямам нищо против да прекара малко време в ада :) ).

skype-37.gif Честно да си призная по едно време и аз се замислих за възможността да ни препитват, ама какво от това :). Добра дискусия се получи, полезна и поучителна :feel happy: все някой ще си извади добри поуки от всичко това :)

Това не са легенди,Мария Египетска е светица,това е нейното житие.hypocrite.gif

Грешници сме всички,най-голямата съм аз.Ако да имах повече смелост,бих отишла в пустинята като Мария Египетска да се моля.sleeping.gif

Хубава стана темата,ще послужи на някой наистина търсещ.sorcerer.gif

Имам доста силна интуиция,която ми каза,че това е блъф,на човека му доскучало и си спретнал тема.Мисля,че е мъж...3d_146.gif

Силиконките/термина е техен,не мой/,към които се прави, че принадлежи ,просто не влизат по такива места в интернет като нашия форум3d_115.gif

Във всичко,което е написала/написал няма никакво търсене,никакво разкаяние,никаква емоция,няма коментари,за сравнение вижте другите теми в лични истории.

За жена,която изпитва голяма страст е прекалено сухичко....бих казала....Въобще историята е стил мутренски барок и ми напомня на онази с приятеля-вампир преди време...3d_039.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Това не са легенди,Мария Египетска е светица,това е нейното житие.:hypocrite:

:thumbsup: Да, чела съм го и друг път, невероятно е!:hypocrite:

Значи това което мен ме усъмни от момента в който се включих беше, че информацията се подаваше постепенно на малки добре обмислени порции и след последния си пост доста си помислих върху това, но се отплеснах в други неща и така до момента в който видях, че не само аз съм си го "въобразявала" защото така си мислех, че си въобразявам. Абе както и да е успешно се вкарах и аз във филма пък незнам :).

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Това не са легенди,Мария Египетска е светица,това е нейното житие.hypocrite.gif

Ами то същото. ;)

А бе я някой, моля, да хвърли едно Таро за по-сигурно, пък после ще видим какво ще правим. Тия дни не съм в настроение да ме пращат за зелен хайвер.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е блудството?

Блудството не е само в плътския грях, в оскверняването на собственото тяло, създадено да бъде храм на Светия Дух, но и личността на другия. Блудството е заблуда. Отдалечаване от дома на Отца ни, отклоняване от високото назначение, определено за човека от Твореца. Блудството е разпиляване на любовта, неспособност да обичаш един Бог и един човек с цялата си душа, сърце, ум и тяло - с цялото си същество.

Блудството в широкия му смисъл, който се разкрива в Свещеното Писание, е отдалечаване от Бога, идолопоклонническа привързаност към видимото, осезаемото. Блудството е вместо да отдадеш сърцето си на единственото достойно за любов – Бога и божественото начало в човека, да разпиляваш любовта си във всички посоки, към идолите на своите желания, пориви, прищевки, увлечения. Блудството е да разпиляваш дадените ти от Бога дни и сили в суетни занимания и грижи. Ние всички сме заразени от тази страст. Сърцето ни не е единно – то е разкъсвано от противоречиви чувства и желания; умът ни не е съсредоточен – в него се борят различни идеи, тревоги и грижи, а волята ни е неустойчива, колеблива. Животът ни е безпътен като живота на Александрийската блудница. Както нея понякога искаме да се поклоним на Живия Бог, да се докоснем до животворното Му присъствие, но някаква невидима сила все ни пречи да го направим. Искаме да се помолим, а не можем, искаме да обичаме, а не можем, искаме да съсредоточим мислите си върху едното потребно, а те се разбягват, искаме да започнем нов живот, но не ни достига воля.

Житието на св. Мария Египетска ни учи и на това, че Бог не отхвърля каещия се, колкото и грешен да е, колкото и безпътен да е животът му; показва ни, че човекът има силите да се изкачи от дълбините на греха до висотата на покаянието и светостта. Светата Четиридесетница е най-благоприятното време за покаяние, затова и Църквата премъдро ни припомня за великата Божия угодница св. Мария Египетска, освен в деня на нейната блажена кончина - 1 април, и в петата Неделя на Великия пост.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

:( Няма да цитирам умишлено думите, които ме провокираха да напиша това...

В нашия форум има място за всички - ние не делим хората на "духовни" и "пропаднали". Не им слагаме етикети... нито градим отношението си към тях по външния им вид,по интелектуалния им потенциал, по избора, който са направили в живота си или по ценностната им система...

Каква синхроничност наистина с Неделната ни беседа от вчера! Сякаш Учителя е знаел какво ще се изрече и изпише тук днес :(

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...