Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Ето още едни интересни карти за анализ. Въпросът е ще получи ли мъж помощта и съдействието на конкретни хора за придобиване на собствено жилище? 

 

Кулата, 7 меча, Императрицата

 

Човекът иска да приключи с определен период от живота си и да започне наново. Или да продължи нататък по нов начин. Собственото жилище е добър избор и старт. Кулата в комбинация със 7 меча показва целенасоченото действие в тази посока - търси и разчита на подкрепа от други хора, но е и деен и движи нещата, които и колкото зависят от него, а също се възползва и от създали се ситуации. Потенциалът за осъществяване на идеята е изразен чрез Императрицата, която показва и периодът на промяна, но му е нужно време да се прояви.  Бих казала, че за да бъде получена помощта е нужно търпение и адекватност. Нужно е време.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още едни интересни карти за анализ. Въпросът е ще получи ли мъж помощта и съдействието на конкретни хора за придобиване на собствено жилище? 

 

Кулата, 7 меча, Императрицата

 

 

 Здравей, според мен Кулата отразява промяната, която настъпва в живота на човека. Комбинацията 7 меча Императрицата е отражение на плановете му за бъдещето и желанието за тяхната реализация. Човекът разчита много на подкрепа, но дали ще я получи не съм сигурна. Струва ми се, че 7 меча не е достатъчна за да доведе Императрицата до реализация. Може би ако имаше петакъл щеше да е друго. Може и да греша, обаче.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен... по тази комбинация. Маги доста добре е интерпретирала. Моята идея по тези карти е, че промяната в живота на този човек не е била изцяло негово решение, а по-скоро следствие, разчитането на другите е някак единствената му алтернатива досега. А по Императрицата, може би освен благоприятна ситуация за помощ отвън, е възможно и да попадне на нова възможност и начин да материализира желанията си, разбира се не без да положи нужните усилия или да даде своя принос и все пак ще е решение, което на този етап не вижда. Възможна би била и изцяло нова концепция за това какво изобщо мисли, че му е нужно и поставяне на нови цели.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, разрових се назад в мои записки по комбинации на различни въпроси, където се е явявала Императрицата. Направи ми впечатление, че в нито една от тях няма положителен отговор на въпроса или успешна реализация на намеренията.

Колкото и да смятаме, че обещава, тя разтегля времето до безкрайност. Има свои планове Императрицата и не се интересува от нашите. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, нещо подобно имах и аз предвид. Запомнила съм я като карта, която не дава толкова надежда за някаква конкретна ситуация и развой според желанията на питащия, но пък след време винаги се е пораждало нещо, за което буквално "не си мечтаел".

Линк към коментар
Share on other sites

В разгара на състезанието по сноуборд попитах дали нашата Александра Жекова ще вземе медал:

 

– 5 пентакли, Жрицата, 10 меча

 

В крайна сметка имаше инцидент, който я изкара извън пистата и завърши на пето място. Така че 10 меча показа неуспешния завършек. Имам спомени, че и друг път ми е излизала тази карта за загуби от състезания.

Линк към коментар
Share on other sites

В разгара на състезанието по сноуборд попитах дали нашата Александра Жекова ще вземе медал:

 

– 5 пентакли, Жрицата, 10 меча

 

В крайна сметка имаше инцидент, който я изкара извън пистата и завърши на пето място. Така че 10 меча показа неуспешния завършек. Имам спомени, че и друг път ми е излизала тази карта за загуби от състезания.

 

Както се случва понякога, картите ни казват нещо различно от това, за което сме питали. В случая 10 меч показва ситуация, в която трябва да бъдеш силен и да продължиш, да намериш сили и начин, което се и случи. Въпреки ситуацията, сега инцидента. При база 5 пентакли няма как да има пълно удовлетворение, но за нея това класиране е най-доброто до момента. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Една много яка конструкция.

 

Справедливостта, Крал меча, 7 пентакли

 

Въпросът е какво означава нещо за друго нещо?

 

Уточнявам, че не става дума за субекти, поне единият не е субект. Не става дума за конкретни хора (става дума за идея), не става дума за любов, омраза, сватба, имоти или погребение. Не обичам подобни въпроси.

 

Да повторя.

Какво е значението на нещо и как то се развива във времето, защо се развива? За да има такива карти, е похвално, че някой или някои са се потрудили и сами са произвели продукт, сам по себе си битие, вече.

Какво мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

По Справедливостта на първа позиция мисля, че е имало пречки или пропуснато време тази идея да се осъществи преди.

Краля меча последван от 7 пентакли дава нов шанс тя да се реализира и то напълно заслужено-пак по Справедливостта,

тъй като е резултат от решителността и упоритостта на човека. Струва ми се, че Справедливостта в случая отстъпва на Краля, защото решението му е конструктивно и има волята и ресурса да го осъществи.

Линк към коментар
Share on other sites

Една много яка конструкция.

 

Справедливостта, Крал меча, 7 пентакли

 

Въпросът е какво означава нещо за друго нещо?

 

Уточнявам, че не става дума за субекти, поне единият не е субект. Не става дума за конкретни хора (става дума за идея), не става дума за любов, омраза, сватба, имоти или погребение. Не обичам подобни въпроси.

 

Да повторя.

Какво е значението на нещо и как то се развива във времето, защо се развива? За да има такива карти, е похвално, че някой или някои са се потрудили и сами са произвели продукт, сам по себе си битие, вече.

Какво мислите вие?

 

      Според мен процесът е започнал отпреди, има корени в миналото и са вложени усилия, за да протече и да се развие (Справедливостта и Крал Меча). Отново по същите карти, мисля че отношението към идеята е сериозно, точно и има решителност и според мен комбинацията от Справедливостта и Краля дава сила на нещата и спомага за развитието им. Развитието във времето е устойчиво, но може би е нужно още малко време, за да се реализира 7 пентакли докрай, като завършен резултат от първите 2 карти. 

Линк към коментар
Share on other sites

Една много яка конструкция.

 

Справедливостта, Крал меча, 7 пентакли

 

Въпросът е какво означава нещо за друго нещо?

 

Уточнявам, че не става дума за субекти, поне единият не е субект. Не става дума за конкретни хора (става дума за идея), не става дума за любов, омраза, сватба, имоти или погребение. Не обичам подобни въпроси.

 

Да повторя.

Какво е значението на нещо и как то се развива във времето, защо се развива? За да има такива карти, е похвално, че някой или някои са се потрудили и сами са произвели продукт, сам по себе си битие, вече.

Какво мислите вие?

Мисля си, че Справедливостта на 1-ва позиция указва наличието на предистория - тази идея има своите корени в миналото, за нейната реализация са положени усилия. Тук Крал Меча смятам, че символизира човешкия фактор, който задвижва процеса и ще доведе до положителен развой на събитията. Освен това предполагам, че в миналото е имало някакви пречки, които вече са преодолени ( пак по Справедливостта ). Някак си, човекът е компенсиран от Съдбата, така ми се струва.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Справедливостта, Крал меча, 7 пентакли

 

Какво е значението на нещо и как то се развива във времето, защо се развива?

 

Бях писала, но поста изчезна, все едно.

Това беше важният въпрос: идеята отдавна не е идея, а реализирана ситуация. Справедливостта не указва никакви трудности, поне не и от моя страна - указва неизбежността на събитието. Кралят го заковава и институционализира, а 7 пентакли е натрупването.

Става дума за форум Таро. Беше ми интересно да попитам каква е оценката на самото Таро. Очевидно е много добра.

Бера плодовете, узрели  - все едно от годините, дали ще са богати или напротив, бедни на урожай.

Contenta.

 

Не търсете винаги някакви апокалиптики в Таро конструкциите, излишно е. Нещата обикновено са безкрайно елементарни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета,

 

много ми харесва този форум и го чета с удовлствие. Тъй като аз също съм много начинаеща в тарото постоянно търся информация за тълкуване и значение на картите. По този повод открих един много интересен сайт, който искам да споделя с Вас, ако случайно не го знаете, а искате да се обогатявате на тази тема :)
 

http://78stories.wordpress.com/

 

Поздрави! :)
 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета,

 

много ми харесва този форум и го чета с удовлствие. Тъй като аз също съм много начинаеща в тарото постоянно търся информация за тълкуване и значение на картите. По този повод открих един много интересен сайт, който искам да споделя с Вас, ако случайно не го знаете, а искате да се обогатявате на тази тема :)

 

http://78stories.wordpress.com/

 

Поздрави! :)

 

 

Здравей и добре дошла :)

Прегледах блога ти, разбира се не съм се задълбочавала затова кратко време, но съвсем начинаеща, не мисля да си :)

Много е свеж! Радвам се много, когато видя нещо различно за Таро, човек, който сам е направил крачките си в науката за картите и търси отговорите. А такива хора, уверявам те, са голямо изключение.

 

Още веднъж добре дошла, пожелавам ти успешна работа и тук. Дано форумът за Таро ти е полезен. Ще се радвам да се включиш в анализа на карти и на комбинации.

Линк към коментар
Share on other sites

Предварително се извинявам за спама...

 

Лиула, това не е мой блог, аз само го споделям с Вас, защото ми се стори много интересен и полезен. :)

Много благодаря за топлото посрещане! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Предварително се извинявам за спама...

 

Лиула, това не е мой блог, аз само го споделям с Вас, защото ми се стори много интересен и полезен. :)

Много благодаря за топлото посрещане! :)

 

Нищо, авторката е свежа и благодаря за споделянето, ще е ценно и за другите във форума.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здравейте :)

на въпрос -"Заключен ли е късметът на Х?(в бизнес отношения и по принцип)

изтеглих картите - Дяволът-8 жезли-4 пентакли

Аз тълкувам така:

Предполагам е имало външна намеса във вреда на Х,което е довело до застой в бизнеса,имам чувството че е забуксувал и неможе да потръгнат нещата му.

Сякаш нещо е прогонило късмета му.

Но също така си мисля,че няма външна намеса,а всичко е в главата на самият човек,мания да трупа и страх от загуба,и така по този начин сам да 

си спира напредъка.Незнам кое е по-вярното или дали изобщо съм разтулкувала правилно картите.

и на въпрос- Как ще се развие бизнесът на Х през следващите 3 месеца?

изтеглих картите- Кралица Пентакли-Дяволът-Влюбените

предполагам че ще трябва да направи някакъв избор,но на мене ми се струва че това не са карти за отговор на този въпрос,нещо любовни интриги ми прилича,а може и да греша.

Незнам защо в последно време съм толкова несигурна и сякаш немога да схвана какво ми говорят картите :(

Моля ви за помощ :(

Ще се радвам да чуя мнението както на Луила,така и на други.

Редактирано от Nikolaeva
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей от мен :) Не знам точно как се заключва късмет, освен ако това не означава несериозно отношение към делата ни, особено като става въпрос за бизнес. Така виждам горе-долу и първите карти. Липсват дворцови, което ми говори, че несполуките на питащия са следствие от собственото му невежо отношение към дейността. Решенията се взимат хаотично, под влияние на емоции и необмсилени стратегии. В крайна сметка е налице един и същ резултат, а именно неуспех. И още - някой май иска да мине "тънко", да получи без да даде (било то усилия, време, средства и т.н.). Като цяло картите ги виждам като индикатор за абсолютно неправилна концепция за бизнес. По следващите карти (Кралица Пентакли, Дяволът, Влюбените) отново не мисля, че се очаква подобряване на ситуацията или заради собствени заблуждения, или заради намеса на трето лице, което "мъти водите" в името на собствени облаги.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте :)

на въпрос -"Заключен ли е късметът на Х?(в бизнес отношения и по принцип)

изтеглих картите - Дяволът-8 жезли-4 пентакли

Аз тълкувам така:

Предполагам е имало външна намеса във вреда на Х,което е довело до застой в бизнеса,имам чувството че е забуксувал и неможе да потръгнат нещата му.

Сякаш нещо е прогонило късмета му.

Но също така си мисля,че няма външна намеса,а всичко е в главата на самият човек,мания да трупа и страх от загуба,и така по този начин сам да 

си спира напредъка.Незнам кое е по-вярното или дали изобщо съм разтулкувала правилно картите.

 

Здравей!

Заключен късмет много ми напомня една друга терминология, но както и да е  :)

За мен основният проблем е, че "Х" не е много наясно как да управлява както бизнеса, така и живота си. Доста прибързан и експанзивен, с проява на изблици и провокации, което негово поведение е вече стереотип, по Дявол и 8 жезли. 

Има патологично желание за трупане на още и още и страх от загуба на натрупаното по Дявол и 4 пентакли, както и готовност да го брани всякак по 8 жезли и 4 пентакли. 

По Дявола има едно забиване на мисълта, въртене около една точка.

В същото време за "Х" ситуацията е крайно неудовлетворителна и фрустрираща и желанието му да се освободи от нея е натрапливо.

 

и на въпрос- Как ще се развие бизнесът на Х през следващите 3 месеца?

изтеглих картите- Кралица Пентакли-Дяволът-Влюбените

предполагам че ще трябва да направи някакъв избор,но на мене ми се струва че това не са карти за отговор на този въпрос,нещо любовни интриги ми прилича,а може и да греша.

Незнам защо в последно време съм толкова несигурна и сякаш немога да схвана какво ми говорят картите :(

Моля ви за помощ :(

Ще се радвам да чуя мнението както на Луила,така и на други.

 

Тук предполагам влияние на друг човек, вероятно жена, съвместна дейност или зависимост от някого другиго, както и прояви на непочтеност. Обсебване от мисъл или идея и опитите на кралица пентакли да ги осъществи. Така че по Влюбените ще бъде необходимо и неотложно да се вземе сериозно решение за бъдещото развитие. 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви мили дами за бързото отзоваване  :3d_064:

 Мила Джи,понеже този бизнес е много важен за Х наистина неможе да сложи в ред мислите си и да вземе правилното решение.Уж обмисля много преди да предприеме нещо,но явно под влиянието на емоции или хаотични мисли зацикля,нов е в този бизнес и е обърканнезнае кое е правилно кое не...

А и както казваш,иска да мине "изтънко"но с пари,иначе време и всеотдайност не щади :)

 

Мила _Маги_   :) права си за "терминологията" за която напомня въпроса ми :),не съм се съобразила

Какво да ти кажа ,освен че като прочетох написаното от теб доста неща ми се избистриха в главата,когато прочетох на Х написаното,той си призна дори и пред себе си че се е вманиачил да трупа,като фикс идея и страх да не загуби парите си,понеже трудно е спестил пари за да започне негов си бизнес,и че би ги бранил по всякакъв начин,ако посегнат "на неговото" както си писала и ти .

-"По Дявола има едно забиване на мисълта, въртене около една точка."-да права си-това е само как да печели повече пари,това го интересува само и мисли,което го изморява на психично ниво.

По втората комбинация- Кралица Пентакли-Дяволът-Влюбените

и по тази комбинация си точна

В бизнеса има жена,която много напира да работят заедно,но той и няма доверие,много хора са му препоръчвали да внимава с нея.

Работата е там че той е объркан,много неща са му неясни понеже е нова сфера в бизнеса за него,не се е занимавал досега точно с тази дейност,и е несигурен 

и притеснен.

Благодаря ви мили дами още веднъж,за помощта ви  :3d_064:

Редактирано от Nikolaeva
Линк към коментар
Share on other sites

Не искам да засегна никого, но моля ви да избягвате в този форум за Таро, практики, които имат формулировки от типа на "заключен късмет".

Освен, че това е отвъд Таро, не води и до познание.

 

Късметът зависи от нас, също и бъдещето. Поне това можем да управляваме, така че да бъдем щастливи и успешни. Поздрави :)

И това далеч не изключва предвидимостта на бъдещи събития. Няма парадокс, има познание.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се Луила,приемам забележката,права сте.

Наистина не се съобразих,извиних се в предният ми пост,извинявам се и сега още веднъж.Наистина съжелявам!

На въпрос: Ще има ли Х добра финасова печалба с бизнеса който иска да прави в чужбина?

Крал Пентакли-Крал Мечове-10 Пентакли -незнам защо но изтеглих още една карта и тя е

Асо Пентакли

Моето тълкуване: той има вярата и силното желание да замине и е сигурен ,че ще се справи.Обмисля го много детайлно и старателно,даже мисля че е взел решението да замине.Според мен ще бъде много доволен от печалбите там,ще му помогне друг господин,може би дори ще са заедно в бизнеса.

Ще се радвам и на други мнения :) Сигурна съм ,че има още много,което може да се каже по тази комбинация. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Смъртта на една дете е вече факт. Защо е убита шестгодишната Александра от Поморие?

 

3 меча, 3 пентакли, 4 меча

 

Буквални карти. Убийство заради пари по 3 пентакли. Отмъщение, което да засегне бащата, роднина по 3 меч, извършено абсолютно хладнокръвно. И края, убийството, по 4 меч.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...