Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитвата. За какво да се молим?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имаме ли право да се молим на Бог за физическо здраве, понеже съм чел че не е много правилно ? :hmmmmm:

Защо да нямаш право? Какво значи „не е много правилно“? Правилно е, но не бива да разчиташ само на молитвата, а наред с нея да водиш чист и хармоничен мисловен, емоционален и физически живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако искаш да се справиш с някакъв физически недостатък, сигурно ще е достатъчно да правиш нужните физически упражнения + молитви. :hmmmmm:

Причините за повечето болести са емоционални. А справянето с даден физически недостатък може да се окаже непосилно в рамките на настоящата физическа инкарнация. Но животът не се заключава в рамките на едно въплъщение.

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи какво разбираш под физически недостатък. Не винаги физическият недостатък означава влошено здраве. За мен идеално здраве няма, има една оптимална степен и когато нещичко ни позаболи, то е за да ни напомни да се поочистим от подпушванията.

Ако искаш да си здрав, първо оправи помислите си.

Тук има няколко молитви за здраве.

Линк към коментар
Share on other sites

Има смисъл да се молим само ако сме свързани с адресанта. Иначе само може да си повредим апарата и да ядосаме другата страна.

old-phone1.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

"За да обичаме Бога, трябва да сме готови да се жертваме, както Бог се жертва за

нас. За да Го познаете, вие казвате: „Господи! Дай това, което ни трябва“. „Дай,

дай, дай!“ – ето какъв зов се носи от единия до другия край на света."

"Вие казвате: „Какво ще стане с България?“ Аз ви питам: „Какво ще стане с вас?“ Не

знаете, че дяволът е взел всичката ви собственост, продал ви е дори кожата, а

питате: „Какво ще стане с България?“ България – това сте вие. Трябва да се

молите, да ви помогне Господ да изпъдите този неканен гост из вас, да запазите

своята собственост, своя ум и своето сърце. "

Неделна беседа "Житното зърно", държана на 23 март 1914 г. в София

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest Христо6

Ако ръцете по време на молитва са сключени, това вредно ли е за молитвата, пречи ли на постигането на резултата от молитвата, възпрепятства ли връзката с възвишения свят ?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Зависи най-вече от това как самият ти възприемаш дадената поза на ръцете.

По принцип не съм възприемал този начин на молитва като неправилен ( със заключени ръце). Но Учителят казва в "Трите живота", че така се възпрепятства връзката с разумния свят и аз сега ако взема да се моля така ...сигурно вярата ми ще е по - малка, постоянно ще се сещам за думите на Учителя и ...По принцип се моля с разтворени ръце, явно интуитивно съм схванал по - добрия начин.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имат ли значение тези неща...в смисъл как си държиш в ръцете, дали се кръстиш и как го правиш и т.н. Не е ли важна самата молитва...чувството, намерението, вярата и отдадеността, с която я казваш. Преди време бях решил да ходя редово на църква и го правех, „докато любезното отче“ не дойде един ден и започна да поправя начина, по който държа свещта и, че съм трябвало да я държа с другата ръка, пък да се кръстя еди си как си. Това ме отблъсна и преустанових редовното ходене на църква.

Линк към коментар
Share on other sites

Имат ли значение тези неща...в смисъл как си държиш в ръцете, дали се кръстиш и как го правиш и т.н. Не е ли важна самата молитва...чувството, намерението, вярата и отдадеността, с която я казваш. Преди време бях решил да ходя редово на църква и го правех, „докато любезното отче“ не дойде един ден и започна да поправя начина, по който държа свещта и, че съм трябвало да я държа с другата ръка, пък да се кръстя еди си как си. Това ме отблъсна и преустанових редовното ходене на църква.

Според мен няма никакво значение нито къде се молиш,нито как си държиш ръцете,как се кръстиш и т.н.Важно е за какво се молиш и молитвата да идва от сърцето.:feel happy:

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Аз като Цяло съм се молил с разтворени ръце, както казах, или пък съм образувал нещо като колибка с ръцете, но без да ги сключвам. Може би инстинктивно съм чувствал, че така е по - правилно. Особено разтворените ръце, които са свързани с приемане.

Според мен няма никакво значение нито къде се молиш,нито как си държиш ръцете,как се кръстиш и т.н.Важно е за какво се молиш и молитвата да идва от сърцето.:feel happy:

Това с мястото и аз не го спазвам, защото е по - удобно да се помолиш у дома вместо да ходиш по балкани и църкви. Но нищо не ти пречи ако си отишъл на тези места да се помолиш. Мисля че Учителят е казвал, че не е без значение къде се молиш. Едно е в тоалетната да се молиш, друго в църква. :lol: Гранат, ти ще изкараш сега, че Учителят не разбира как трябва да се държат ръцете при молитва ? Та той е ветеран в тази област. Наистина като че ли се създава усещане за заключване/затваряне, когато си държиш ръцете заключени.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато Небето пожелае да ви даде нещо,

никога не пожелавай временни неща.

Материялните неща са временни неща.

Поискай да ти се даде сърце,чисто като кристал,

ум светъл като Слънцето,

душа ,обширна като Вселената,

дух мощен като Бога и едно с Бога.

Поискай онова,което никой друг не може да ти даде

и никой друг не може да ти отнеме.

Богатство е да бъдеш здрав,да имаш чиста кръв,

чисти мисли,чисто сърце

Учителя

971514079.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

И аз все повече осъзнавам и чувствам, че трябва да се моля за по - висши неща. Пък другите неща може да дойдат/да се постигнат и без специално да се посочват в молитвите. Така или иначе те са временни и производни, вторични.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз като Цяло съм се молил с разтворени ръце, както казах, или пък съм образувал нещо като колибка с ръцете, но без да ги сключвам. Може би инстинктивно съм чувствал, че така е по - правилно. Особено разтворените ръце, които са свързани с приемане.

Според мен няма никакво значение нито къде се молиш,нито как си държиш ръцете,как се кръстиш и т.н.Важно е за какво се молиш и молитвата да идва от сърцето.:feel happy:

Това с мястото и аз не го спазвам, защото е по - удобно да се помолиш у дома вместо да ходиш по балкани и църкви. Но нищо не ти пречи ако си отишъл на тези места да се помолиш. Мисля че Учителят е казвал, че не е без значение къде се молиш. Едно е в тоалетната да се молиш, друго в църква. :lol: Гранат, ти ще изкараш сега, че Учителят не разбира как трябва да се държат ръцете при молитва ? Та той е ветеран в тази област. Наистина като че ли се създава усещане за заключване/затваряне, когато си държиш ръцете заключени.

Такава мисъл и глупавата ми глава не може да роди - да се сравнявам по опитност с Учителя!!!:1eye:

Аз говоря от свое име,споделям свой опит - мога да се моля където и да е (все още не ми се е случвало да го правя в тоалетната!) и Бог ми помага.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

И аз съм си мислил за Бог на различни места, включително и в ... :lol: Но молитвите ми не навсякъде и не във всяко положение са били еднакво концентрирани, естествено. :hypocrite:

П.п. На мен още преди да прочета въпросната мисъл на Учителя ми е било по - приятно като че ли да не заключвам ръцете. Така съм го чувствал.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

В молитвата, трябва ли само за едно единствено нещо да се моли човек или може да включи и повече неща ?

Може да си направиш списък с тридесет-четиридесет желания :3d_146:

По принцип когато концентрацията е върху едно нещо, тя е по-силна. Когато включиш в молитвата повече неща, енергията се разпилява и ефективността намалява.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Да, бях чел, че трябва в един момент от време трябва да искаме едно нещо, да се концентрираме върху една идея. Но ако се молим за духовни неща ? Сигурно и тогава се разпилява енергията ? Но това, че се разпилява, значи ли че няма да се сбъднат, ако действаме и се молим за тях често ? Ако целта е увеличаване на любовта в душата, дали това ще се случи, ако се молиш през цялото време с чувство за любов, макар че в молитвата изреждаш и други неща с духовен характер ? Може би е най - добре да се концентрираме върху божествената любов,другите духовни неща произтичат от нея ?

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Нали Бог има безгранична енергия ?

:)Мисля,че да!

Тоест, може би има разлика между това да се стремиш да постигаш желания визуализирайки и между това да се обръщаш към Бог ?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има,и е най-добре човек да постига желанията си визуализирайки+молейки се.Ако се прилага само визуализация може да се сбъдне желание,което не е добро за нас.Последната дума трябва да е на Бог.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...