Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Чужбина и любовта като стимул.


mnruzhinov1992

Recommended Posts

Максим, не говоря за проблеми. То, ако е ясен проблема, няма какво да му се чуди човек. Има безброй уж дребни неща, които остават за цял живот. Но да оставим тези идеи някъде дълбоко!

 

За друго искам да питам. Представи си, че по някакъв начин се получи, че се върнеш в България. Може да мислиш, че има минимална вероятност, но просто си го представи. Как ше се чувстваш след като си говорил всички тези неща за нея? :) 

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В този форум си мислех че е важно да разглеждаме обикновените житейски ситуации, през призмата на езотеричните ценности ..В примера се казва Скрити богатства има в човека!  един от изводите е да търсим силата и богатствата в себе си .... Който ги открие ,става Човек . Дънов ни е говорил че  от обикновени роби на обстоятелствата , можем да станем свободни хора .Но трябва да търсим и изучаваме причините .

 

 

Много точно формулирано! Именно това е смисълът на този форум. И затова няма смисъл да разговаряме, ако едната страна ще смята разсъжденията на другата за "бръщолевения". 

Линк към коментар
Share on other sites

За друго искам да питам. Представи си, че по някакъв начин се получи, че се върнеш в България. Може да мислиш, че има минимална вероятност, но просто си го представи. Как ше се чувстваш след като си говорил всички тези неща за нея? :)

Е и? Трябва ли да спра да критикувам само защото някой ден може да се случи да се върна в България? Трябва ли да ме вълнува заради нещо, което съм казал днес? Нима съм казал някаква лъжа? Когато говорим истината, дори да е негативна критика е на мястото си. Бях в България и то за повече от месец и не бях особено очарован, с всяко връщане положението е все по-трагично и зле, така че мнението ми е актуално и остава.

Инатари много слабо ме вълнува в кой точно университет преподаваш, нито желая да изтъкваш в кой университет съм преподавал аз. Някои докторанти преподават докато правят докторантура, но после мнозина не успяват да защитят и съответно се приключва и с преподаването. А аз продължих и след това да преподавам понеже успях да защитя. Това е разликата между успелите и неуспелите. Не си запозната-по-добре не се меси там, където не те викат, гледай в своята си паничка. Каниха ме за доцентура от Шуменския университет някъде преди 2 години, но аз вече бях в Германия и естествено отказах, как да сменя кон за кокошка :3d_145:

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Максим, няма да обърна внимание на грубия ти тон, въпрос на възпитание. Осведомена съм прекрасно с цялата система в един университет. Вече не "остават" да преподават докторантите, а се явяват на конкурс за дадената позиция. Не разбирам защо се притесняваш от Шуменски университет, но всъщност като се замисля е разбираемо, на фона на истински престижните университети. Там може и за професор да те поканят, няма да се учудя, но само там, в Шумен. Това, че си се "реализирал" в Германия е голяма крачка за теб, така че дерзай! Успех ти пожелавам!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Не Максим, не става въпрос да няма критика. 

 

Вчера се видях с приятел и той каза едно прозрение за медиите: "Озлобяват хората, без да дават решение."

 

Не е въпрос да няма критика, въпросът е, че твоята критика е нещо подобно на историята с медиите. 

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари пожелавам ти да защитиш дисетрацията си и да се реализираш по кариерната стълбица в България, видимо това е твоят приоритет. Понеже във всяко мнение подчертаваш колко си заета, колко си конструктивна в твоя живот и колко голяма научна работа правиш...

Не забравяй, че извън това има още много други аспекти в живота, които могат да дадат усещане за щастие и успешност и за тях по-добра почва има в чужбина, а не в България. Пък ти си пиши дисертацията, нека целият форум да знае колко голяма кариера градиш. Успех. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Боя се, че не само форумът следи моята кариера, хах това е в кръга на шегата разбира се. Благодаря, Максим намирам пожеланията ти за добри в края на краищата, така, че от твоите уста в Божиите уши. Всичко добро ти желая и аз, но най- вече вътрешен покой и много верни и добри приятели, които да те вълнуват и с които да общуваш пълноценно!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ето защо България загива!

http://scena.bg/post/991
 

Нощният живот в Студентски град е алтернативна реалност. Той е всичко, което познавате. Той е и всичко, което не искате да разбирате за вашите деца. Словосъчетанието „Студентски град“ се състои от два оксиморона. Студентски град би бил началото и краят най-просташката, сексуалната и драматична книга на Буковски. Мястото, където преживяването на катарзис е ежедневие.Здравей, здравей, Софийска асамблея!

Тук няма да видите героите от соцфилмите за „Асамблея на мира“. Нито ще видите прилежните студенти от някой западен кампус. В Студентски град се сблъсквате с върха на пошлостта, гротеската и самочувствието. Защото живееш „На София“. По критериите на съучениците ти от СПТУ-то по лека промишленост или механотехника в Павликени ти си успял човек. И това не остава без отпразнуване всеки ден. В понеделник срещу вторник влизаме в Клуб 33 с очакване, че освен нас другите в чалготеката ще бъдат охраната, барманките и диджея. Няма такъв филм. Чуваш стотици бъдещи висшисти да пеят „Камъните падат“ и „Пирамиди, фараони“. Попаднали сме на ретро парти. Тук всяко второ момиче желае да е новото откритие на Милко Калайджиев, а всяко второ момче иска да е новият Коко Динев. Цветът на нацията, който ще си вземе висшето и ще гради нова и модерна България под ритмите на новия кючек на Азис.

Няма поука. Истината е проста – вашите синове харчат парите ви, за да се напиват, друсат и повръщат. Дъщерите ви пък се напиват, друсат и приключват в тоалетната на дискотеката с мъж на вашата възраст. Да, те ще вземат диплома и някой ден ще управляват останките от тази държава, докато малкото останали нормални се чудят как да емигрират. И вие, техните родители, сте виновни за това. Не държавата, обществото или ХААРП. Вие.

 

и още http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/poredna-zhertva-na-gardove-vyv-varnenskiia-mol-6033545
 

Още един варненец сигнализира Нова ТВ, че е станал жертва на охранителите във варненския мол, където 52-годишният Нягол Петров беше пребит до смърт.

"Вързаха ме с белезници. Биха ме около 20 минути и после си излезнаха. Бях там около половин час. Върнаха се. Продължиха да ме бият зверски още. Поляха ме с една кофа вода, после ме изкараха навън на паркинга и там продължиха да ме бият“, разказва потърпевшият.

Той е сигурен, че в побоя са се изредили поне седем души - заедно и по отделно. Убеден е, че единият от биячите е обвиняемият за смъртта на Нягол - Ангел Николов. Разпознава го, защото са родом от един град.

Така - бос, мокър и с разкъсана тениска го заварили полицаите, а тях ги извикали самите побойници. "Поздравиха се. Полицаят, като ме погледна, каза, че малко са ме били. Прибраха ме в патрулката. Докато се разбере, че аз всъщност съм невинен, вече всичко беше свършило. И самите полицаи ми казаха да не подавам жалба. Щяло да стане по-лошо и да не се занимавам”, разказва още младият мъж.

 

Същият метод е приложен и от "милите" ръководители на общество Бяло Братство с изпратените мутри с джипки на магистралата на връщане от общото събрание в Пловдив.

Моля ви се за каква любов и бъдеще на България ми говорите. :mellow:

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, това се случва във всяка държава ежедневно. Нека не се заблуждаваме. Ние в България също слушаме новини и филми гледаме и научнопопулярни, не само глупави пародии. 

 

Точно в момента в България има бъдеще за всеки креативен човек.

Току що, приключих консултация с млада българка в Германия, която се чувства зле. Тя има пари и хубав дом и приятел и работа ..... и пари , и хубав дом, и приятел, и работа ........ и пари....... и толкова. 

Нейното мнение е, че българите отиват в чужбина за бързи и готови пари - работа, за определени часове, за определени пари, точка. Без много мислене.

Сподели и за сайт на българите в чужбина, в който всички тези българи, говорят много хубави неща за България и планират варианти за развитие тук. Тя самата планира да се върни и  ДА НЕ ТЪРСИ РАБОТА ЗА ЗАПЛАТА, а да развива чрез уменията си собствения си ресурс. 

 

Точно тези хора много ме радват и аз залагам на тях, защото техния избор е съзнателен, те са живели тук, живели са и някъде другаде и избират от две познати за тях възможности. Те ЗНАЯТ, защо се връщат. Другите, които остават ЗНАЯТ, защо остават. Но тези две знания не са съвместими. Т.е. те не подлежат на сравнение, те са две съвсем различни плоскости. 

 

Може да се прави сравнение между човек, който е бил и тук и в чужбина и се връща по гореизброените причини и човек, който се връща, защото не е успял да се реализира и в чужбина. Вторият, много трудно ще се реализира и тук без чужда помощ, той ще продължава да преживява себе си като нещастен и понеже не може да обвини себе си / твърде болезнено е/ ще прехвърли обвинението върху държавата. А няколко други, преживяващи същото ще му повярват и пригласят. 

 

Първия тип хора, обаче, със съзнателно връщане, въпреки реализацията си в чужбина, ще се реализират и тук. 

 

А тези които остават да живеят извън страната си, без значение реализирани или не, те не са база за сравнение с всички останали. 

 

С хора, които са направили СЪЗНАТЕЛЕН избор, да не живеят в определена страна, е загуба на време, да се говори за въпросната страна. Ясно е, че те не я харесват. Все едно да споря с някой, който мрази боб, колко е хубав боба. Но той да ме убеди, че любимият ми боб е отвратителен е също толкова смешно, колкото и обратното.

Ето защо, мисля, че тази тема започва да добива доста смехотворен вид, освен, ако не се промени акцента. 

Редактирано от didi_ts - Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Темата отдавна е гротеска на омразата, затова по-добре да гледаме от комичната страна, аз това предлагам.

Линк към коментар
Share on other sites

В България не се случва и малка част от това, което се е случвало по времето на Ал Капоне например. Е, американчците са оцелели някак си. Вярно е, че много охранители са бивши полицаи и още поддържат връзка с бившите си колеги.  А на варненци бих препоръчал да не пазаруват във въпросния МОЛ, за нищо на света. Това е което реално могат да направят и то не е малко.

Линк към коментар
Share on other sites

В България не се случва и малка част от това, което се е случвало по времето на Ал Капоне например. Е, американчците са оцелели някак си. Вярно е, че много охранители са бивши полицаи и още поддържат връзка с бившите си колеги.  А на варненци бих препоръчал да не пазаруват във въпросния МОЛ, за нищо на света. Това е което реално могат да направят и то не е малко.

 

Не знам, вероятно много филми гледаш или си застинал в някакво време, което на мен поне, не ми е познато.

 

От поне 20 години  в България убиват възрастни хора по селата, и не само там, за по 20 лв,, нещо което няма връзка с времената на Ал Капон. Нито по мащаб, нито по загуби.

 

После, какво общо има който и да мол, фирмите, наели помещенията, които плащат по стотици, че и хиляди левове наем, затова, че има отново българи, които недобросъвестно са наели непроверени служители?

Нима като престанат да пазаруват хората оттам, нещо ще се промени? Фирмата охранител ще бъде сменена. 

И какво общо имат брандовете, които плащат милиони левове и евро на служителите си, че да им се забрани да продават? И кой ще забрани да се пазарува. Веднага влизаш в противоречие с КЗК и с КЗП. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Максим, това се случва във всяка държава ежедневно. Нека не се заблуждаваме.

Сподели и за сайт на българите в чужбина, в който всички тези българи, говорят много хубави неща за България и планират варианти за развитие тук. Тя самата планира да се върни и  ДА НЕ ТЪРСИ РАБОТА ЗА ЗАПЛАТА, а да развива чрез уменията си собствения си ресурс. 

Не и в общежитията на ПЪРВИЯ и държавен университет в страната. В елитните университети по света има СТРОГ режим!

Не и да бъдеш унизен и без вина бит в собствената си родина, влизайки в търговски център...!

Знам един сайт на българите в чужбина, преобладаващите мнения са като моето "Няма дъно", "Абсурдистан", "Никога няма да се върнем", напротив все повече хора напускат като удавници търсейки спасение в чужбина.

Алекс Сърчаджиева: Детето ми няма да живее в България, ще направя всичко възможно да не живее тук!

– Детето ми със сигурност няма да живее в България! Това е 100% сигурно! Аз ще направя всичко възможно да не живее тук!

– Не ми харесва начинът на живот в тая държава и не мисля, че някой нормален човек може да му харесва.

– Мисля, че вече у всички млади хора в тази държава има тъга и който може, се спасява. И така трябва!

– Тук нищо смислено не може да се случи. Ако нещо някой тръгне да прави хубаво, да променя ситуацията, веднага се появяват едни хора, започват да го дърпат и не му позволяват.

– Все слушам, че „за нашето поколение нещата ще се оправят”, а съм вече на 31 години и нещата стават все по-зле.

– Една държава, в която не се влагат пари в образование, в култура и медицина, не е държава!

– На тях им трябва едно стадо – то лесно се управлява и манипулира!

– Хората са доведени до просешка тояга. Значи те работят за 400 лв., а токът или парното е 500 лева?!

 

 

http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/News/15365-aleks-sarchadzhieva-deteto-mi-nyama-da-zhivee-v-balgariya-shte-napravya-vsichko-vazmozhno-da-ne-zhivee-tuk

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

„Българският дух никога не е бил по-силен от сега. Накъдето и да се обърне човек, има невероятни, мислещи хора. Не бива да се самосъжаляваме, а да ползваме трудностите като трамплин..“

„Няма как да има Феникс, ако няма пепел. Ние в момента гледаме една пепел…“ – думи на един наистина реализирал се българин в Германия - диригента Йордан Камджалов.

 

Не може да се каже, че Йордан Камджалов гледа през розови очила. В думите му има и критика, но и надежда... Най-добре е да го чуете в интервюто:


 

Линк към коментар
Share on other sites

Да , но той е бил отхвърлен от Националната опера и 

заминава за Германия , където получава признание.

И когато там става известен , чак тогава нашите го забелязват .

Запозната съм ...

Линк към коментар
Share on other sites

„Българският дух никога не е бил по-силен от сега. Накъдето и да се обърне човек, има невероятни, мислещи хора. Не бива да се самосъжаляваме, а да ползваме трудностите като трамплин..“

„Няма как да има Феникс, ако няма пепел. Ние в момента гледаме една пепел…“ – думи на един наистина реализирал се българин в Германия - диригента Йордан Камджалов.

 

Не може да се каже, че Йордан Камджалов гледа през розови очила. В думите му има и критика, но и надежда... Най-добре е да го чуете в интервюто:

 

Ето за тези хора става въпрос, мислещи, продуктивни и ерудирани! И не са малко тези българи, които са реализирани независимо дали в България или в чужбина. Умните хора търсят решение, пълни са с идеи и желание за живот! Качествени хора има и в България, само трябва да си повярваме и да работим! Радвам се на колегите си, радвам се на приятелите си, които търсят алтернативи и са креативни във всичко, което правят, не само в работата си, но и в целия си начин на живот. А Йордан Камджалов е явление в своята сфера, предпочитам да слушам такива хора като него, от колкото тези изпълнени с ненавист и омраза.

Линк към коментар
Share on other sites

Докато има убити възрастни хора за 20 лева или са 10 буркана зимнина, няма какво да ме направи щастлива българка.

 

Верроятно твова е омразата, ала това е омраза към себе си, дебелоочие ли е, не знам какво е.

 

Изпитвам срам и ужас, че това се случва и аз съм негов свидетел и говоря иначе за чудесни неща.

Не, не са чудесни. 

Докато умират хора по този начин, моето място в този свят е нелепо, моят свят - тъп, моята борба - напразна, моят живот - извинение за страха, моето щастие - трън в очите на нещастните. 

И не виждам никакво щастие, докато други страдат. 

Линк към коментар
Share on other sites

Да обобщя: общо взето се наслушах и начетох на свежи мисли.

Докато убиват нашите отрудени родители, баби, дядовци, няма да има покой за никого.

 

Разликата: това на Запад няма да бъде позволено. Защото няма как да бъде. Всеки подобен ще бъде наказан зверски от закона. 

Затова, е добре да видим собствената си кочина преди да търсим проблеми у другите.

 

Хиляди изоставени хора, страх и ужас в селата, възрастни, оставени от децата си - на произвола, на нищото, това е трагично. 

Нали българинът е велик, нали е добър, защо изостави близките си?

 

Къде са синовете? Къде са дъщерите?

Защо старците са пребивани от пияните си синове, защо хората недоумяват как така са създали деца, които сега не ги искат? Но това явно е мой фантазъм, няма го, той е щото аз съм хейтър, а животът е чуден за чудни хора с чудни мисли. 

 

Кога ще станем хора?

 

Вие кога последно участвахте в акция благотворителна, но трайна или пак мислите, че някой ви е излъгал. И преметнал. И че всичко е лъжа ... А само вие сте номер едно, а? И само вие казвате великата истина?

Линк към коментар
Share on other sites

Но наистина е добре, част от мненията да бъдат преместени в друга тема или отделени в нова, защото отдавна написаното излезе извън прекия контекст. 

Линк към коментар
Share on other sites

После, какво общо има който и да мол, фирмите, наели помещенията, които плащат по стотици, че и хиляди левове наем, затова, че има отново българи, които недобросъвестно са наели непроверени служители?

Нима като престанат да пазаруват хората оттам, нещо ще се промени? Фирмата охранител ще бъде сменена. 

И какво общо имат брандовете, които плащат милиони левове и евро на служителите си, че да им се забрани да продават? И кой ще забрани да се пазарува. Веднага влизаш в противоречие с КЗК и с КЗП.

Аз къде съм използвал думата забрана? И разбира се, че всички нагоре по веригата трябва да понесат последствията от решенията и действията си. Тези охранители не са се назначили сами на работа, както и тези, които са ги назначили не са се назначили сами.

 

Ал Капоне беше само пример. Това, което се случва в България не е прецедент. Имало го е и в други държави и те са се справили с проблема. Не виждам основания в мисълта, че ние не можем да се справим.

Линк към коментар
Share on other sites

Да , но той е бил отхвърлен от Националната опера и 

заминава за Германия , където получава признание.

И когато там става известен , чак тогава нашите го забелязват .

Запозната съм ...

Точно в десятката! ;)

Същото като онзи млад българин, който бил три пъти поред скъсан и накрая българският професор му казал "ти нямаш потенциал за докторант", а сега бил приет за докторант в Кеймбридж. :lol:

Не стана много ясно как точно България ще се спаси по думите на Камджалов. Говори за образование, наука, култура. А точно тези неща в България са деградирали и в упадък. Наивно момче. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...