Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пътя към Себе си


Донка

Recommended Posts

chakras.gif

chakra_girl2.jpg

jesus.jpg

cr-reza.jpg

jesus-ascension21.jpg

БИБЛИЯ

НОВИЙ ЗАВЕТ на ГОСПОДА НАШЕГО  ИИСУСА ХРИСТА

ОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

ГЛАВА 3.

13. Тогава Иисус дохожда от Галилея на Иордан при Иоана, за да се кръсти от него.

14. А Иоан Го възпираше и думаше: аз имам нужда да се кръстя от Тебе, а Ти ли идеш при мене?

15. Но Иисус му отговори и рече: остави сега; защото тъй нам подобава да изпълним всяка правда. Тогава Иоан Го допуска.

16. И като се кръсти, Иисус веднага излезе из водата, и ето, отвориха Му се небесата, и видя Духа Божий да слиза като гълъб и да се спуща върху Него.

17. И ето, глас от небесата, който казваше: Този е Моят възлюбен Син, в Когото е Моето благоволение.

Линк към коментар
Share on other sites

:angel: "Новите хора навсякъде очакват да дойде Христос, да тури ред и порядък. Те имат механическо разбиране. Христос по този начин никога няма да дойде. Идването на Христа трябва да се разбира като любов, която влиза в сърцата на хората. Всички да започнат да живеят по закона на любовта. Да са свободни, без закон да служат. И всеки, който служи да му е приятно... Каквато работа в света да върши, да я върши с любов и да има радост в душата си, че я прави."

Б. Дуно, "Добро и зло"

Когато преминеш през овладяване на подсъзнание, самосъзнание и стигнеш до отвореното съзнание идват възвишени души и започват да ти казват какво да поправиш, водят те. Или самият живот те води, защото няма нищо случайно и който търси намира. :thumbsup1:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2::feel happy:

Да са свободни, без закон да служат. И всеки, който служи да му е приятно... Каквато работа в света да върши, да я върши с любов и да има радост в душата си, че я прави."

Това ще означава, че е извървял Пътя към Себе си и е приел Христос в сърцето си.

Линк към коментар
Share on other sites

Но и тогава се намира някой да ме върне в реалността. "Кога ще порастнеш?" е много често задаван ми въпрос.

Kогато премахнем страха, напрежението, или неудобството при получаване на този въпрос, вече сме стъпили на "пътеката към себе си"!

Вече можем да си позволим да бъдем СЕБЕ СИ и да сме щастливи от всичко, което съдбата ни предлага! А щом сме щастливи, значе сме "себе си"!

Не съм виждал нещастно дете в игра! Там то е "себе си" , и е щастливо! Детето се чувства нещастно, когато възрастните, които се срамуват да бъдат "деца", се опитват да го моделират по стандартите, на които те се подчиняват.

Линк към коментар
Share on other sites

Духовният учител Шри Шри Рави Шанкар, под чието напътствие съм прекарал последните 5 години от живота си казва, че се чувства дете, което не иска да порастне. Той е на 50 г., но за него животът е игра. Духовността за него не е нещо прекалено сериозно или скучно. В него има такава дълбочина и знания, и същевременно е като дете. И това е неговото послание към света:"Чисти и невинни като децата, в съчетание с дълбоки духовни знания и мъдрост." Затова ако на мен ми кажат "Кога ще порастнеш?", няма да се обидя :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 years later...

"Истинският път няма пътеки. Път, който няма никакви пътеки, той е път на Духа." (П. Дънов).

Пътя към себе си ли е имал предвид под "път, който няма никакви пътеки"? 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 8 часа, Сингам каза:

"Истинският път няма пътеки. Път, който няма никакви пътеки, той е път на Духа." (П. Дънов).

Пътя към себе си ли е имал предвид под "път, който няма никакви пътеки"? 

Духовния път няма карта .Постоянно си на ново място .Имаш само някаква идея за целта си и вярваш че вървиш към нея .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...