Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повдигнете жената и тя ще спаси света


Recommended Posts

Предпочитам да контактувам с другия равнопоставено, като две души, без гарнитура/пол, раса, соц. положение/

Това е лицемерие. Невъзможно е да не забележиш пола. Можеш само да се научиш на толерантност и уважение към различното. По-честият сблъсък с него допринася за по-голяма толерантност, може и без конфликт, въпрос на избор. Това се доказва например от абсолютно расисткото от гледна точка на много хора на запад отношение на българите към чернокожи или към разни други раси, към хора и неща, с които в България не се сблъскваме всеки ден и поради това не сме изминали един определен път на учене по отношение на тях.

Това, че нямаш проблем, може да е липса на сблъсък с проблема (или затваряне на очите пред него). Това, че ти нямаш проблем с расизма, не го виждаш, не означава, че братята ти чернокожи не се сблъскват с него. Това, че не си се сблъсквал със сексизма (или не си го забелязал), не означава, че той не съществува за много жени. Ако отказваш да приемеш с уважение тяхното мнение за това, липсва ти толерантност към техните проблеми и "липсата" ти на проблеми с тези неща е един балон, който просто не се е пукнал още.

Лесно е да седиш в кабинета на началника и да говориш, че на хората им било добре. Ти попитай тях, които имат тази опитност. Проблемите, за които говоря, са обективни. Това, че нямаш поглед върху тях, не ти дава право да реагираш по този начин. Най-малкото се излагаш.

Явно имате проблем с общуването, госпожо. Толкова обвинения върху мен...лицемерие, отказване приемане на друго мнение с уважение, липса на поглед над проблемите...май си говорите със себе си и просто ви е нужен някой, на когото да се фиксирате. Е, аз не желая да бъда този някой. Пийнете валериан, чувал съм, че помага.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Явно имате проблем с общуването, госпожо.

Разбира се, че проблемът е у другите.

Толкова обвинения върху мен...лицемерие, отказване приемане на друго мнение с уважение, липса на поглед над проблемите...
Не обвинения, констатация на определено поведение, в което може би сам не искаш да се вгледаш. Отнеси се с уважение, спести си епитетите и може и по-добре да се получи.

май си говорите със себе си и просто ви е нужен някой, на когото да се фиксирате.

Хич даже, от известно време ти подсказвам, че проявите на ексхибиционизъм имат съвсем друго място.

Признавам си, че се паля, особено когато видя неуважение от страна на мъже към проблеми, които за жените са реално ежедневие. Най-лесно е да си затвориш очите за проблема и да пратиш жената да пие валериан. Това не е нищо ново, а е разпространен модел на поведение ТОЧНО на мъжете, които са нетолерантни, дори и да се мислят за друго. Мъжът, който действително се вълнува от проблемитена жените и има способност за съчувствие към тях, както и има желание да помогне за тяхното разрешаване, той слуша като за начало. И не тръгва веднага да се заяжда с източника на определени идеи. Напротив, взема ги предвид. Това е толерантност.

А това, което ти наричаш толерантност е затварянето на очите за неудобните неща. Както пише във Ведите: "За полезното и неприятното слушатели трудно се намират." Това важи в днешно време за много мъже. Ако на някой мъж му е неприятно това да го чуе, вероятно е един от тези, които си имат този проблем с липсата на разбиране към жените.

Съгласна съм с Мона, че светът има нужда от проумяване, съответно има нужда и от вникване в определени проблеми - дали са на високо или на ниско, не е важно. Понякога за да вникнеш, Господ ти праща някой, който ти казва нещо, което досега може би не си чул или не си искал да чуеш. Може то да те подразни. Но в него има зрънце истина, в което си струва да се вслушаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно имате проблем с общуването, госпожо.

Разбира се, че проблемът е у другите.

Толкова обвинения върху мен...лицемерие, отказване приемане на друго мнение с уважение, липса на поглед над проблемите...
Не обвинения, констатация на определено поведение, в което може би сам не искаш да се вгледаш. Отнеси се с уважение, спести си епитетите и може и по-добре да се получи.

май си говорите със себе си и просто ви е нужен някой, на когото да се фиксирате.

Хич даже, от известно време ти подсказвам, че проявите на ексхибиционизъм имат съвсем друго място.

Признавам си, че се паля, особено когато видя неуважение от страна на мъже към проблеми, които за жените са реално ежедневие. Най-лесно е да си затвориш очите за проблема и да пратиш жената да пие валериан. Това не е нищо ново, а е разпространен модел на поведение ТОЧНО на мъжете, които са нетолерантни, дори и да се мислят за друго. Мъжът, който действително се вълнува от проблемитена жените и има способност за съчувствие към тях, както и има желание да помогне за тяхното разрешаване, той слуша като за начало. И не тръгва веднага да се заяжда с източника на определени идеи. Напротив, взема ги предвид. Това е толерантност.

А това, което ти наричаш толерантност е затварянето на очите за неудобните неща. Както пише във Ведите: "За полезното и неприятното слушатели трудно се намират." Това важи в днешно време за много мъже. Ако на някой мъж му е неприятно това да го чуе, вероятно е един от тези, които си имат този проблем с липсата на разбиране към жените.

Съгласна съм с Мона, че светът има нужда от проумяване, съответно има нужда и от вникване в определени проблеми - дали са на високо или на ниско, не е важно. Понякога за да вникнеш, Господ ти праща някой, който ти казва нещо, което досега може би не си чул или не си искал да чуеш. Може то да те подразни. Но в него има зрънце истина, в което си струва да се вслушаш.

Вижте, този път не улучихте. Имам много толерантни и дружески отношения с жените, които ме заобикалят, с майка ми, със съпругата ми. Никога пред мен не е стоял въпросът за полова дискриминация или сексизъм. Аз съм нормален мъж, твърдя, без комплескси и този разговор наистина ми е чужд. Още веднъж - прияни празници!

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, този път не улучихте. Имам много толерантни и дружески отношения с жените, които ме заобикалят, с майка ми, със съпругата ми. Никога пред мен не е стоял въпросът за полова дискриминация или сексизъм. Аз съм нормален мъж, твърдя, без комплескси и този разговор наистина ми е чужд. Още веднъж - прияни празници!

Ето, че ти реагираш лично. Не става дума за отношенията ти с близките, а за жените като цяло. Ако ти с жените в семейството си се разбираш, а нямаш уважение към всички останали и към техните проблеми, това пак говори за теб. А тази дискусия се породи от твоята липса на уважение именно към жени, които не са майка ти и съпругата ти. И ти сам превърна тази дискусия в лични нападки. Аз говорех за социални явления, а ти го прехвърли в областта на личните изживявания.

Или не си схванал контекста на изказването ми и си реагирал прибързано, или действително има какво да се желае по отношения на толерантността.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, този път не улучихте. Имам много толерантни и дружески отношения с жените, които ме заобикалят, с майка ми, със съпругата ми. Никога пред мен не е стоял въпросът за полова дискриминация или сексизъм. Аз съм нормален мъж, твърдя, без комплескси и този разговор наистина ми е чужд. Още веднъж - прияни празници!

Ето, че ти реагираш лично. Не става дума за отношенията ти с близките, а за жените като цяло. Ако ти с жените в семейството си се разбираш, а нямаш уважение към всички останали и към техните проблеми, това пак говори за теб.

Ама моля ви се, как да нямам отношение с другите жени, по щял ден ме мляскат коя където ме срещне, не мога да надвия да си купувам кърпички да трия тия пусти червила...Питайте всички мои познати жени, до една ще ви разкажат колко съм мил и очарователен с тях...

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, този път не улучихте. Имам много толерантни и дружески отношения с жените, които ме заобикалят, с майка ми, със съпругата ми. Никога пред мен не е стоял въпросът за полова дискриминация или сексизъм. Аз съм нормален мъж, твърдя, без комплескси и този разговор наистина ми е чужд. Още веднъж - прияни празници!

Ето, че ти реагираш лично. Не става дума за отношенията ти с близките, а за жените като цяло. Ако ти с жените в семейството си се разбираш, а нямаш уважение към всички останали и към техните проблеми, това пак говори за теб.

Ама моля ви се, как да нямам отношение с другите жени, по щял ден ме мляскат коя където ме срещне, не мога да надвия да си купувам кърпички да трия тия пусти червила...Питайте всички мои познати жени, до една ще ви разкажат колко съм мил и очарователен с тях...

Добре, явно не разбираш. Никой не говори за теб, а става дума за социални явления. Приеми, че може твоите опитности да са ограничени и просто да не включват негативната страна на нещата. Такава винаги има.

Не ме интересува с кого се целуваш и настина... пренеси си тези коментари някъде другаде.

П.П. Мъчно ми основно, защото познавам жени с проблеми като насилие, непризнаване, потъпкване. Тези проблеми са реални в нашето мускулно общество. Ако ти една такава жена ще я срещнеш и ще й кажеш, виж кво, ти си имаш проблем, аз такива проблеми нямам и следователно не съществуват или няма нужда да се говори за тях, моля те, не ми говори за това, че си толерантен и загрижен. Просто е жалко и смешно. Но има и една друга страна на нещата, заради която може да се помъчиш да проявиш малко разбиране към проблемите на другите. А именно, че Господ си знае работата и че това, на което човек днес се надсмива, утре може да стане и негов проблем. Не предизвиквай съдбата с ехидното си отношение към сериозни неща.

Дано да ти е бил полезен днешния разговор по случай празниците.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, този път не улучихте. Имам много толерантни и дружески отношения с жените, които ме заобикалят, с майка ми, със съпругата ми. Никога пред мен не е стоял въпросът за полова дискриминация или сексизъм. Аз съм нормален мъж, твърдя, без комплескси и този разговор наистина ми е чужд. Още веднъж - прияни празници!

Ето, че ти реагираш лично. Не става дума за отношенията ти с близките, а за жените като цяло. Ако ти с жените в семейството си се разбираш, а нямаш уважение към всички останали и към техните проблеми, това пак говори за теб.

Ама моля ви се, как да нямам отношение с другите жени, по щял ден ме мляскат коя където ме срещне, не мога да надвия да си купувам кърпички да трия тия пусти червила...Питайте всички мои познати жени, до една ще ви разкажат колко съм мил и очарователен с тях...

Добре, явно не разбираш. Никой не говори за теб, а става дума за социални явления. Приеми, че може твоите опитности да са ограничени и просто да не включват негативната страна на нещата. Такава винаги има.

Не ме интересува с кого се целуваш и настина... пренеси си тези коментари някъде другаде.

Но, госпожо, вие пак не ме разбрахте...аз не съм антисоциален, хич даже! Аз съм си социално ангажиран, добър баща, съпруг и син, уважаван търговец, с висше образование, и никой нищо лошо не може да каже за моите отношения с дамите...не АЗ, госпожо, не аз ги целувам дамите, а ТЕ, те непрекъснато ме мляскат където ме срещнат. Но аз, аз не се оплаквам! Приемам го като част от моя социален дълг. Защо за това приемам упреци от Вас? Може би ще е по-умесно да ми изразите Вашето съчувствие, Вашето разбиране за моето положение - вечно намляскван и омацан с челвила...поне червило да не си слагаха... :3d_060:

Редактирано от valentinus
Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се колко ли високо трябва да бъде повдигната една жена?

Струва ми, че Светът няма нужда от спасение, а от проумяване.

А аз се чудя, ако azbuki се беше родила мъж, какво ли щеше да напише по тази тема? :hmmmmm:

И въобще пост№162 на valentinus се отнасяше до нещо много по-различно, по какъв начин успя да отпуши такъв буен поток от страна на azbuki? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

А аз се чудя, ако azbuki се беше родила мъж, какво ли щеше да напише по тази тема? :hmmmmm:

Хора, не живейте с "ако", а с това, което е.

П.П. Виждала съм се като мъж в поне два свои минали животи. Имам в този си живот доста Ян, макар че по пол съм жена. Но хора, които виждат, а и аз самата си го знам, имам много повече животи като жена, отколкото като мъж. Ако това помага за статистиката...

П.П.П. Мисля сега като чета и последните "отзиви", че при всичката си духовност, вие сте в състояние да срещнете човек пострадал от нещо, да му се надсмеете за него, защото вие не го виждате, и, колкото и той да ви повтаря, че наистина случилото се е факт, да се отнасяте насмешливо или по-скоро изхождайки от подсъзнателното си успокоение, че на вас това не ви се случва. Това, мили хора, е егоизъм. Съжалявам, ако е неприятно за някои да го кажа, но б их го казала и на себе си, ако така се отнеса към някой човек.

За силната ми реакция: аз съм се занимава с неприятни теми като изнасилвания и други издевателства, които прераждалите се като жени в много животи си носят в енергийните тела. Записани. Темата за изнасилването е митологична и отразява общочовешки модели на взаимодействие между мъжкото и женското начало, които трябва да бъдат преодоляни. Някои от тези жени и в този живот са минали през такова нещо и им се налага да се справят с него психологически. Те имат нужда всъщност от помощ. Проблемът не е изчезнал, но обществото обикновено се прави, че не го вижда, а в най-лошия случай изкарва жените виновни. Проблемите обаче дори и да не ги виждате са там. И докато не ги видите, няма да се свърши Старата Война, ако това нещо ви говори - нито за вас, нито за тези, на които се смеете и с чиито проблеми се забавлявате. Тези жени вероятно няма да ги срещнете сред прекалено "духовните" хора. Те вероятно ще са от по-"падналия" тип. То за тях е писано "последните ще бъдат първи". Най-голямото изпитание от Бога към нас е как се отнасяме към хората, които страдат. И никой, който не е страдал и не е изпитал великите истини на гърба си не може да се нарече истински "духовен". А мисля също така, че за изстрадалия човек, това дали го водят духовен е все едно. Той просто иска да се опита ако може да помогне на своите братя да намалят страданието по света. Това и в писанията на Дънов ще го намерите, ама дали сте го "видели" е друг въпрос.

Толкова от мен по случай празника.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

А аз се чудя, ако azbuki се беше родила мъж, какво ли щеше да напише по тази тема? :hmmmmm:

Хора, не живейте с "ако", а с това, което е.

П.П. Виждала съм се като мъж в поне два свои минали животи. Имам в този си живот доста Ян, макар че по пол съм жена. Но хора, които виждат, а и аз самата си го знам, имам много повече животи като жена, отколкото като мъж. Ако това помага за статистиката...

А, когато работата опре до хормони и нетрадиционна сексуална ориентация аз деликатно се оттеглям. тук има напредничави психолози и други участници, които могат да ви бъдат полезни със съвети и личен опит. Сбогом!

Линк към коментар
Share on other sites

А, когато работата опре до хормони и нетрадиционна сексуална ориентация аз деликатно се оттеглям. тук има напредничави психолози и други участници, които могат да ви бъдат полезни със съвети и личен опит. Сбогом!

Въпрос към модераторите: на този форум вие вярвате ли, че има прераждане? Мисля, че Дънов е говорил за него. Необходимо ли е на някой тук да се обяснява що е то прераждането, за да бъдем предпазени от профанските му интерпретации?

Валентинус, доста неща излязоха наяве за теб. Освен всичко останало не си много толерантен към хората с нетрадиционна сексуална ориентация. Работя с двама такива и не ми е лесно, но ги приемам. Много научихме за теб днес.

Да видим сега какво още твоето съзнание НЕ е в състояние да възприеме.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Има и още нещо за мъжкото и женското като полюси. Ще си позволя да цитирам Учителя, защото съм проверила тези негови думи и зная, че е така.

Та неговият съвет е да пуснем в сърцето си, онази жена, дето е вън и обратно онзи мъж, дето е вън. Така получаваме единство, опознаваме мъжът, чрез жената и обратно....

Тогава всичко започва да ти помага, да ти говори, защото си го пуснал в сърцето си.... И магията на Любовта започва да завладява всички......

:feel happy::thumbsup2:

И за още нещо се сещам сега, завещано ни от Учителя:

Жената не е нищо друго, освен човекът, изразен в своите чувства. Целият човек не е нито в жената, нито в мъжа. Половината човек е в жената и половината – в мъжа. Като съберете тези две половини, ще имате целия човек. Така ще разрешите въпроса. Във физическия свят има едно събиране, в духовния свят – друго събиране, в умствения свят – трето събиране и в причинния свят има четвърто събиране. Тези събирания се различават едно от друго. Когато двама души се съединяват в мисловния свят чрез правата мисъл, когато единият мисли и другият мисли, тогава те са като мъж и жена. Когато в духовния свят двама души чувствуват еднакво, те се съединяват в едно, като мъж и жена. Когато двама души работят заедно на физическото поле, те се съединяват пак в едно. И най-после, когато двама души мислят, чувствуват и действуват еднакво, те са в най-високото поле, в причинния свят. Те едновременно желаят да помогнат на човечеството и да се жертвуват за него. Това е вътрешно.
Свърши се виното

Може би спасението на света подразбира чувствата ни - жената в нас - да са хармонични с мислите и действията ни, т.е. с мъжкия принцип.

Да повдигнем жената, женския принцип може би включва опознаването на собствения ни емоционален свят и неговата роля за мислите и поведението ни. И може би да се научим да разчитаме езика, на който емоциите комуникират с ума и волята ни. И може би да се научим да ги облагородяваме, трансформираме, не да ги крием, подтискаме или обратно - да поставяме ума и волята си в зависимост от тях...?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

А аз се чудя, ако azbuki се беше родила мъж, какво ли щеше да напише по тази тема? :hmmmmm:

Хора, не живейте с "ако", а с това, което е.

П.П. Виждала съм се като мъж в поне два свои минали животи. Имам в този си живот доста Ян, макар че по пол съм жена. Но хора, които виждат, а и аз самата си го знам, имам много повече животи като жена, отколкото като мъж. Ако това помага за статистиката...

А, когато работата опре до хормони и нетрадиционна сексуална ориентация аз деликатно се оттеглям. тук има напредничави психолози и други участници, които могат да ви бъдат полезни със съвети и личен опит. Сбогом!

:3d_043::3d_066::3d_043: :3d_043:

http://www.youtube.com/watch?v=HZBUb0ElnNY...feature=related

Редактирано от valentinus
Линк към коментар
Share on other sites

Вечер в края на молитвата си протягам ръце все едно съм прегърнала в тях всичко, направено от мен, както и всичко, за което се чувствам отговорна и го "подавам" на Богородица (не знам защо, но точно на Нея) с мисълта - "Благодаря Ти, че ми даде това да се уча да бъда майка като Теб, прости ми ако не можах днес да направя каквото имаше да направя за тях. Те са твои "деца" - Ти правиш това, което е най-доброто за тях. Да бъде Твоята воля, не моята."
:feel happy:

Най-голямото изпитание от Бога към нас е как се отнасяме към хората, които страдат.

icon12.gif

когато двама души мислят, чувствуват и действуват еднакво, те са в най-високото поле, в причинния свят. Те едновременно желаят да помогнат на човечеството и да се жертвуват за него. Това е вътрешно.

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

И сълзите на радостта се стичат по лицето ми...

Възхвала са за любовта и силата божествено-човешка...

Видях жена докосната от Бога...

Поклон да сторя само мога...

Линк към коментар
Share on other sites

....

П.П.П. Мисля сега като чета и последните "отзиви", че при всичката си духовност, вие сте в състояние да срещнете човек пострадал от нещо, да му се надсмеете за него, защото вие не го виждате, и, колкото и той да ви повтаря, че наистина случилото се е факт, да се отнасяте насмешливо или по-скоро изхождайки от подсъзнателното си успокоение, че на вас това не ви се случва. Това, мили хора, е егоизъм. Съжалявам, ако е неприятно за някои да го кажа, но б их го казала и на себе си, ако така се отнеса към някой човек.

За силната ми реакция: аз съм се занимава с неприятни теми като изнасилвания и други издевателства, които прераждалите се като жени в много животи си носят в енергийните тела. Записани. Темата за изнасилването е митологична и отразява общочовешки модели на взаимодействие между мъжкото и женското начало, които трябва да бъдат преодоляни. Някои от тези жени и в този живот са минали през такова нещо и им се налага да се справят с него психологически. Те имат нужда всъщност от помощ. Проблемът не е изчезнал, но обществото обикновено се прави, че не го вижда, а в най-лошия случай изкарва жените виновни. Проблемите обаче дори и да не ги виждате са там. И докато не ги видите, няма да се свърши Старата Война, ако това нещо ви говори - нито за вас, нито за тези, на които се смеете и с чиито проблеми се забавлявате. Тези жени вероятно няма да ги срещнете сред прекалено "духовните" хора. Те вероятно ще са от по-"падналия" тип. То за тях е писано "последните ще бъдат първи". Най-голямото изпитание от Бога към нас е как се отнасяме към хората, които страдат. И никой, който не е страдал и не е изпитал великите истини на гърба си не може да се нарече истински "духовен". А мисля също така, че за изстрадалия човек, това дали го водят духовен е все едно. Той просто иска да се опита ако може да помогне на своите братя да намалят страданието по света. Това и в писанията на Дънов ще го намерите, ама дали сте го "видели" е друг въпрос.

Толкова от мен по случай празника.

azbuki, тук в Портала има много хора, които не само са се занимавали с различни "неприятни" както казваш ти теми, ами са и преки участници в тях (нямам предвид само изнасилването, а че са пострадали от нещо при различни обстоятелства), но никой от тях не си е позволявал да овика и раздаде безброй негативни квалификации на друг съфорумец.

В случая за мен ти приписа на Valentinus всички смъртни грехове в изобилно количество, без дори да го познаваш или да чуваш какво той ти отговаря. Не забелязвам някой да се надсмива или забавлява от нечие нещастие - последните няколко шеговити поста на Valentinus не се отнасяха до темата, а бяха предпочетени от него за евентуално постигане на по-миролобюва развръзка от нелепата конфронтация, в която той попадна.

Аз обаче силно се съмнявам, че развръзка въобще ще има, след като забелязвам, че във всички теми предпочиташ ти последна да сложиш похлупака.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че важи! Аз за себе си го осъзнавам - имам да си дялам същите трески :)

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че важи! Аз за себе си го осъзнавам - имам да си дялам същите трески :)

Ами че има, има, дали са същите, не знам. Защото аз нямам навика тенденциозно да се заяждам с едни си същи хора. Винаги ме вълнуват идеите им, а не те самите на личностна основа. Опитвам се поне. Ама и ти с еопитай по отношение на мен, пък тогава пак ще говорим за огледалото.

Замисли се също така дали човек не отговаря, не защото иска да бъде похлупак, а защото е видял думите си изкривени и иска да поправи това. Това си е моя слабост може би, обаче колко ваши слабости станаха видни покрай това... Голямо учене има да пада.

А това за обвиненията, ти къде прочете обвинения в това, което съм написала? Просто чета какво е написал човекът и му обяснявам какво това означава за мен от моя гледна точка. Думите и делата говорят за хората. Инфантилната реакция на Валентин само подчерта, тоест потвърди впечатленията ми. Тя нямаше никакъв шанс да подобри ситуацията, защото никой човек не се радва, когато някой се надсмива над неща, които той изживява като сериозни.

Има хора, които предизвикват шум с присъствието си. Казват нещата по неприемлив начин, някак си дразнят, предизвикват. И тези хора имат нещо да ви покажат. Разравят боклука и кавото има, се надига. И се вижда.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

 Не мисля че не ни достига поумняване а ЛЮБОВ .Доста интелигентно защитаваме егото си като за итепритациите могат да ни завидят и адвокатите.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля че не ни достига поумняване а ЛЮБОВ .Доста интелигентно защитаваме егото си като за итепритациите могат да ни завидят и адвокатите.

Ами хем любов не достига, хем ум. На някои им трябва любов, на други уроци по български език. Не обвинявам в липса на любов хората, които са поправяли моя правопис и са ме научили да мисля. Свършили са си работата.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Хората последователно редуват няколко мъжки с няколко женски прераждания. Причината за това е, че някои качества могат да се придобият по-лесно от мъжа, а други от жената. Като цяло качествата, които са присъщи на женската природа са в изключителен упадък. Те биват подтискани не само от мъжете, но и от самите жени. Наистина наблюдава се една положителна тенденция в последните години, но тя все още е твърде недостатъчна. Кои са женските положителни качества (добродетели) и в какво се изразява тяхната същност? Правилно беше споменато, че жените по принцип са по-чувствителни. Чувствителността може да бъде и сила и слабост - сила ако е изпълнена с разумост и любов. Ще изброя някои от качествата, които считам за произтичащи от женското начало, а вие можете да подложите на съмнение моята преценка и/или да я допълните. Но все пак когато говорим за повдигане на жената, трябва да сме наясно какво точно се крие зад това. Според мене това е проявяването на именно тези качества (в произволен ред): смирение, грижовност, всеотдайност, жертвоготовност, състрадателност, милосърдие, разбиране, съчувствие, търпение, тактичност... Женският принцип е основата. Той служи за опора на мъжкия принцип. Придава му вътрешен смисъл и една по-възвишена, неегоистична насоченост. Мъжките качества могат да се проявят и без женските, или пък с техния отрицателен аспект, но помислете какво би означавало това. Значи като говорим за издигане на жената, трябва да имаме предвид издигането именно на определени добродетели. Тогава и позицията на женския пол в социален план ще бъде разрешен окончателно, защото ще бъде засегната причината.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че важи! Аз за себе си го осъзнавам - имам да си дялам същите трески :)

Ами че има, има, дали са същите, не знам. Защото аз нямам навика тенденциозно да се заяждам с едни си същи хора. Винаги ме вълнуват идеите им, а не те самите на личностна основа. Опитвам се поне. Ама и ти с еопитай по отношение на мен, пък тогава пак ще говорим за огледалото.

Замисли се също така дали човек не отговаря, не защото иска да бъде похлупак, а защото е видял думите си изкривени и иска да поправи това. Това си е моя слабост може би, обаче колко ваши слабости станаха видни покрай това... �“олямо учене има да пада.

А това за обвиненията, ти къде прочете обвинения в това, което съм написала? Просто чета какво е написал човекът и му обяснявам какво това означава за мен от моя гледна точка. �”умите и делата говорят за хората. Инфантилната реакция на Валентин само подчерта, тоест потвърди впечатленията ми. Тя нямаше никакъв шанс да подобри ситуацията, защото никой човек не се радва, когато някой се надсмива над неща, които той изживява като сериозни.

Има хора, които предизвикват шум с присъствието си. Казват нещата по неприемлив начин, някак си дразнят, предизвикват. И тези хора имат нещо да ви покажат. Разравят боклука и кавото има, се надига. И се вижда.

Ами единствения който вдига шум тук си ти.

Не знам защо изобщо ти отговарят, точно това не бива да правят, иначе няма да има скоро тишина тук, нито мир, нито любов :D :D

---

Весела Коледа приятели :wub:

Станимир, прав си...

Да изскубнем еманципацията и всичко ще бъде наред. Не за друго, само е криворазбрана...

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...