Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За реалната самоличност и използването на псевдоним


Recommended Posts

Добротата не уморява - обратното - тя възстановява човека като му дава спокойна сила, мирна радост, възражда любовта в душата ... поне при мен е така.. :feel happy:

От личен опит с умората знам, че тя много често е резултат от напъните да сме такива каквито искаме да изглеждаме в очите на определени хора... т.е. когато се повдигаме на пръсти и дори ходим на палци, за да ни ръкопляскат и обичат повече... Тази умора може да ни убеди да смирим суетата, гордостта и ревността си, а може и да не успее....

Ако реалната самоличност уморява човека с подсъзнателно или съзнателно напрежение, че ще бъде наранен по някакъв начин, по-добре е за него да стои зад псевдоним, според мен...

Ако псевдонимът уморява човека с подсъзнателно или съзнателно напрежение, свързано с поддържането на създадения образ и запазването на анонимността, или с раздвояването между реалната самоличност и псевдонима, то по-добре може би е да общува с реалната си самоличност.... :feel happy:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Първо има закон за защита на личната информация.

Второ, абсолютно от мен зависи какво ще представям пред света за себе си.

Трето, никой няма право да се рови в моята идентичност и да ми казва кое е редно или не е. Това решавам единствено аз и затова имам граждански права.

Спекулирането със самоличността в интернет-пространството е нездравословно.

zna4i ne badi  na wsqko garne kapa4e i ti.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Първо има закон за защита на личната информация.

Второ, абсолютно от мен зависи какво ще представям пред света за себе си.

Трето, никой няма право да се рови в моята идентичност и да ми казва кое е редно или не е. Това решавам единствено аз и затова имам граждански права.

Спекулирането със самоличността в интернет-пространството е нездравословно.

zna4i ne badi na wsqko garne kapa4e i ti.

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че щом сме на земята тук и сега, всички имаме да изправяме по нещо, или по много неща, у себе си. А участието ни във форум като този показва усилията ни да живеем осъзнато и желанието ни да се усъвършенстваме. Ако не забравяме, че всеки е стъпил на определено лично стъпало в развитието си, няма и да се дразним кой се лигитимира с гражданското си име и кой - с прякор, прозвище (някак си тези думи ми допадат повече от английската "ник", въпреки че добре владея английски). Всеки от нас узрява по различно време и по различен начин.

А хората, които все още мислят и чувстват повече с долния си етаж, май не се регистрират във форуми като този. А ако все пак някой влезе от просто любопитство, може и да е за добро. :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си че в интернет пространството (и не само) някакси

повече общуваме с душите си .

Така е. А когато общуваш с душата си не може да си анонимен.

МНого хора който знаят името ми, не ме познават, това е много особена анонимност.

Има такива които ми казват че съм "странна", "различна", и дори и да искам да им покажа нещо от себе си е невъзможно да ме "видят".

Линк към коментар
Share on other sites

Има такива които ми казват че съм "странна", "различна", и дори и да искам да им покажа нещо от себе си е невъзможно да ме "видят".

Но могат да те усетят. :feel happy: Аз също смятам, че интернет общуването засилва интуицията, но само тогава, когато човек не е загубил връзка с душата си. И в този ред на мисли, само тогава би могъл да усети реалната самоличност на съответния участник, независимо дали използва псевдоним или рожденото си име. Разбира се, когато чете задълбочено и усеща със сърцето си. :3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Истинност във всичко! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Не, анонимността винаги трябва да е гарантирана и винаги неузнаваеми да са пътищата на истината - иначе истината не ми е нужна и не ме изкушава.

За подарена истина не плащам. Плащам само за преоткрита и изнамерена от пясъци.

Линк към коментар
Share on other sites

Като болен продукт на болно общество, съвременният човек има основание за параноичните си нагласи. Често те са не психотични, а реалистични! Истинността изисква смелост и отговорност!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене смелост е нужна за разобличаването на лъжата, а не за утвърждаването на истината. За последното наистина е необходима отговорност, но и разумност.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Особено истинността във важните неща! Защото, да не забравяме, че има както хора, които вземат и най-трудните решения, за да са истинни в наистина стойностното, а по различни причини си играят на криеница в повърхностното; както и обратното - някои парадират с истинност в маловажното, а играят непристойни игрици по отношение на същностното... Затова е трудно и в живота въобще, а особено при виртуалните контакти, да се стигне до истинската същност на човека! :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Човек сам не се познава а ние говорим за виртуалности.

Тук във виртуалноста се вижда само част от истинската ни същност , можеби тази част за някои хора е по-лесно да се види виртуално отколкото в реалноста .

Мисля че Еси много добре го е казала

Така е. А когато общуваш с душата си не може да си анонимен.

МНого хора който знаят името ми, не ме познават, това е много особена анонимност.

Има такива които ми казват че съм "странна", "различна", и дори и да искам да им покажа нещо от себе си е невъзможно да ме "видят".

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Тук във виртуалноста се вижда само част от истинската ни същност , можеби тази част за някои хора е по-лесно да се види виртуално отколкото в реалноста .

Така е, но затова пък много други части тук едва ли изобщо могат да "изплуват", те единствено се показват в отношенията - и то най-вече в дълготрайните отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

Особено истинността във важните неща! Защото, да не забравяме, че има както хора, които вземат и най-трудните решения, за да са истинни в наистина стойностното, а по различни причини си играят на криеница в повърхностното; както и обратното - някои парадират с истинност в маловажното, а играят непристойни игрици по отношение на същностното... Затова е трудно и в живота въобще, а особено при виртуалните контакти, да се стигне до истинската същност на човека! :hmmmmm:

Така е! Често играем на криеница - и аз не съм изключение...

Линк към коментар
Share on other sites

Интернет пространството е преди всичко една огромна база данни, която може да послужи за различни цели.

Моето мнение е, че изобщо не трябва да се описват лични данни - като дата на раждане и други важни подробности за всеки от нас. За онези, за които компютърът не е просто пишеща машина, знаят какво може да се прави с афишираната в нета информация.

Например, достатъчно е да се знаят рождената дата, месеца и годината на раждане - има програми за генериране на ЕГН, програми за какво ли не: информация за собственици на недивижимо имущество, информация за парични потоци, проследяване на всички видове социални осигуровки.....

Аз лично препоръчвам на всички да не обявяват поне това - кога са родени.

Линк към коментар
Share on other sites

Интернет пространството е преди всичко една огромна база данни, която може да послужи за различни цели.

Моето мнение е, че изобщо не трябва да се описват лични данни - като дата на раждане и други важни подробности за всеки от нас. За онези, за които компютърът не е просто пишеща машина, знаят какво може да се прави с афишираната в нета информация.

:thumbsup:

В скайпа много често се допуска същата грешка . :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Да - грешка, защото светът в който живеем е далеч от съвършенството! Затова се крием от какво ли не, вкл/чителнп себе си от Себе си ... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно. Кому е нужно съвършенството, на мен не ми е. Живея в този свят, който иска да живе в онзи розовият - моля...

Предпочитам разумността и предпазливостта - прекаленото афиширане на личността с нейните характеристики и идентификации, всъщност е отблъскващо.

От доста време разсъждавам върху израза "реална самоличност", не го схващам и не го разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Регистрация във Форума - истинска или измислена?

Ето и моята първа тема!Напредвам,а...? :)

Дано с нея не разлюлея доста "кошера",че да се изпокараме.

Значи първо да уточня: нямам нищо лично към никого и никого не искам да обидя или засегна... :)

Все пак от няколко дни си разглеждам профилите тук и установявам голяма анонимност.

Е разбира се,не е нужно човек да си пише автобиография,но все пак едно от имената си,град,пол,години...

все елементарни работи,които не мога да проумея,защо хората си ги крият...

По аналогия ми идва едно сравнение,което съм гледал от филмите за "сбирки на анонимните алкохолици"! :P

То там същото ...никой не споделя нищо за себе си,че го е срам...едвам чакат да решат проблемите си или да се излекуват и да офейкат след това веднага!

Е няма лошо...

Не ми е ясно обаче,защо ако човек иска да беседва и да се изказва по сериозни теми,той трябва да е анонимен?Не е добре за самият човек! :)

Може би страх от грешка? - Човешко е да се греши,а и осъзнатата грешка "повдига" човека със сигурност...

Ще ми е интересно да прочета мотивите на анонимните съфорумци относно тяхната анонимност.

Поздрави и с най-топли чувства!

Линк към коментар
Share on other sites

Свободата братко, свободата ... :v:

Поздрави и на теб :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: Аз си задавам въпроса по малко по-различен начин - защо на някои хора им прави толкова силно впечатление как са се регистрирали другите? :rolleyes:

И още - могат ли да бъдат сравнявани хората и техните предпочитания? Може ли да се съди за човека по това как се регистрира някъде?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...