Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Ради

Историята на България

Recommended Posts

Току-що, Ahmet каза:

Предвид на липсата на посочване на някакви конкретни доказателства, не намерих по - разумно обяснение от това, че държиш на болярския му произход, просто защото така ти харесва повече

Няма такива, защото както споменах вече - не ме интересува толкова, тъй като съм преценил, че не ставам за историк. Т.е. разумното обяснение за поста ми, като включиш в оценката и моето мнение, е че просто не съм заинтересован какъв е бил Йвайло, а не че ми се иска да е еди какъв си.

По отношение на "езотеричния аспект" в историческите изследвания, бих ти препоръчал книгата на Мирча Илиаде -"Митът за вечното завръщане". Просто като различен подход за идентифициране на отминали събития и живяли личности. В книгата много добре се описва механиката на интегрирането на запечатаните спомени в колективната памет и как тези "записи" се възпроизвеждат под формата на митове и легенди.

А в дискусията за произхода на Ивайло дейно участие вземат и предразсъдъците на историците. В случая на "българската линия", според мен е добре да се "изолира" и дълбоката комплексираност, която би могла да е основен фактор под несъзнаваната форма на "патриотарщина". Нестабилните чувства винаги са възпрепятствали разума!

П.п. Благодаря за оценката! Не го възприемай като неуважение, но ми е малко "лигаво"- предпочитам искрената и яростна борба, в нея "виждам истината", поне към сегашното ми ниво на развитие. Когато сме обзети от ярост нямаме съзнателната възможност да проявяваме лицемерните модели за прикриване на непълноценностите ни. Така лесно се ориентираме какво в по-дълбокото ни не можем да видим.

Сподели това мнение

Не виждам смисъл и не чувствам за нужно да съм яростен. Още повече, когато става дума за наука. Изложих моето виждане по въпроса, както и съответните аргументи обясняващи виждането ми. Кой каквото иска, това да възприема за вярно. Не виждам с какво би помогнало на мен, на защитаваната от мен позиция и на развитието на сайта това да вкарам ярост. Особено, когато не съм разярен. Бях искрен в написаното за теб. След като не желаеш да получаваш "лигави" откровения, би могъл да не правиш подобни и така рязко ще намалиш вероятността за получаването им.

Сподели това мнение

Споделих ти като послепис, че съм си намерил практично приложение на яростта и сублимирането й, а не че трябва да видиш нещо смислено в това мое "упражнение" ;).

Все пак темата е друга... 

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега