Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карма. Що е карма?


Иво

Recommended Posts

според мен изчистването на кармата се състои в това да осъзнаем, че болките и травмите ни не са причинени от постъпките и отношението на другите, а от собствения ни неправилен начин на мислене. След това да разберем къде и как точно се самонараняваме и да се променим.

Начинът ни на мислене е силно повлиян от "другите". :)

Но съм съгласен че миналото не съществува. :thumbsup::feel happy:

Да осъзнаем уроците, да простим ако мислим нещо трябва да се прощава - и да ги забравим - ще имаме свобода.

Че мъдростта премахва страданието, е факт.

Криси,

Страданията са важни за да започнем да търсим истината. Когато намерим своя път, всички страдания се изгубват като лош сън.

Не би се сърдила на Офелия ако ти играеш Хамлет в театрална постановка, нали? :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Начинът ни на мислене е силно повлиян от "другите".

Това също е карма и то много трудна за изчистване :( - но не е невъзможна. :thumbsup:

А по принцип начинът ни на мислене е подчинен на Любовта в самите нас, не на "другите".

Линк към коментар
Share on other sites

според мен изчистването на кармата се състои в това да осъзнаем, че болките и травмите ни не са причинени от постъпките и отношението на другите, а от собствения ни неправилен начин на мислене.

Страданията са важни за да започнем да търсим истината.

Даа, прави сте! :feel happy:

Наистина нашия начин на мислене определя как възприемаме действията на другите. Ние самите решаваме да страдаме или не, защото страданието е продукт на ума.

Линк към коментар
Share on other sites

:) допада ми следната класификация на видовете карма : бяла + черна + смесена + неутрална. :)

:) Някой да сподели нещо повече.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) допада ми следната класификация на видовете карма : бяла + черна + смесена + неутрална. :)

:) Някой да сподели нещо повече.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Най-елементарно обяснение за тях:

-бялата е добра или положителна-от добри дела, ще привлече добри събития

-черната е лоша или негативна-от лоши дела, ще привлече проблеми и страдания

-смесената е съчетание от нещо добро и нещо лошо, например казваш някаква истина на някого, но по некоректен начин, така че го нараняваш, не си намерил правилния подход

-неутрална-онова, което правиш не създава никаква карма, няма да има бъдещи последствия

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Благост!

Избрали сме един и същ подпис, бяхме в една и съща стая на старата хижа по време на събора на Рила, ще си имаме работа в един и същ университет, в един и същ град. Е, това ако не е карма, здраве му кажи. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Благост!

Избрали сме един и същ подпис, бяхме в една и съща стая на старата хижа по време на събора на Рила, ще си имаме работа в един и същ университет, в един и същ град. Е, това ако не е карма, здраве му кажи. :D

Стая #7 !

И аз спах в нея.

:D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Стая #7 !

И аз спах в нея.

:D  :D  :D

Точно стая номер 7 беше! (след 2 дни обаче ме преместиха в друга и не можахме много да си говорим). Значи ти си се засякъл с нея. Аз миналата година бях по-отрано, но тази не можах да се измъкна от града поради ангажименти. Иначе и тримата щяхме да се запознаем там едновременно. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да! Ти си спал на същото легло, на което спах и аз и то веднага след мен!

Инфо - Благост.

Това според мен е повече от съвпадение! Това е Път! Карма!

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:) действително горе на Езетрата на високото + чистото + светлото + силното + святото ...се развързват + хармонизират доста много неща...когато сме с отворени сетива :1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Чудех се кой цитат да напиша, но реших, че ще споделя нещо от опит. Любовта, истинската, която приема хората , такива, каквито са, очиства всяка карма.

Да обичам по този начин ме научи живота и дъщеря ми.

Болката, чувството за вина, ужаса и безсилието ме направиха по-силна.

Кармата. Кармата е съдба, от която учим уроци. Това, което правим в минали животи, това, което правим в този живот... това ще получим.

Нашата съдебна система е смешка в сравнение с кармата, но трябваше да го изпитам върху себе си, за да прогледна.

Както казва Учителя много хора страдат, но знаят ли защо?...

"Страданията носят в себе си тъй наречената "мъртва материя". Който страда съзнателно, той оживява тази материя, като извлича от нея соковете на доброто..."

Б. Дуно "Тайната на страданията"/стр.103/

Линк към коментар
Share on other sites

Нещастната любов изчиства ли кармата? Ако тази любов е дълбока и безусловна, но не е споделена и не е взаимна, създаваме ли по-тежка карма?

Линк към коментар
Share on other sites

Нещастната любов изчиства ли кармата? Ако тази любов е дълбока и безусловна, но не е споделена и не е взаимна, създаваме ли по-тежка карма?

Любовта която е обвързана с условности ни обременява (натоварва ни кармично), докато безусловната любов ни прави свободни. Безусловната любов не поражда кармичен товар, а напротив - намалява го.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Ако наричаме една любов несподелена, то не слагаме ли като най-важна характеристика на това отношение очакването, желанието обектът на чувствата ни да изпитва същото като нас? А това вече е агресивно.

Това е ситуация за изчистване на карма, според мен. Ако човекът, който изпитва "несподелена и невзаимна любов" успее да изчисти насочеността и - т.е. да престане да очаква и желае взаимност, да престане да страда от отсъствието им и от чувствата, които обектът изпитва към друг, ако престане съзнателно или подсъзнателно да се домогва до взаимност.... и продължи да изпитва същата чиста и безусловна любов, кармата може да се смята за изчистена. :angel:

Тази карма може да се нарече още зависимост от човешката любов и отношението на другите към нас и чувствата ни....

Линк към коментар
Share on other sites

Момичето каза безусловна... и аз му вярвам. Може и да е проява и в човешкия свят в някаква степен липсата на условности. Но, моето момиче, истински безусловна любов не търси да я откриваш в хората, защото в такъв случай любовта ти винаги ще е нещастна. А твоята чистота пък, всякога ще е споделена по подразбиране, може би не всякъде.

Линк към коментар
Share on other sites

:D Може ли да обичаме идеално и безусловно , естествено че не и 100 % . Аз самата говорих доста за безусловната любов в една друга тема /за изневярата / , но ми се струва че може да се постараем да обичаме безусловно поне 99 % .

Или 89 ,60 , 50 , но да се стремим към безусловна любов , не означава да обичаме хаотично и по подразбиране или пък без никакви граници на поносимост .

А просто да обичаме независимо от даденостите , да не проявяваме "избирателна пропускливост " поради някакви условия/граници на материята , нрава или душата на даден човек , означава да обичаме въпреки ....това или онова. Или винаги да бъдем знак плюс независимо от обстоятелствата , каквото и да ни коства това .

Една крачка за светлината напред , направена от точно нас!

Какво по- хубаво от това . :):angel::feel happy::harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

грешка за физическата красота .... :D:D:D , не че на някой му пука , но да се уточня все пак :D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, как интересно поставяме условия на безусловната любов.

Само Отец ни обича безусловно и Слънчо рпоявява тази любов видимокато дарява на всички светлината си. Безусловната Любов е вътрешно качество и е нищо друго освен Христос в нас, който обаче просто Люби човека, а не човек, както и цялото творение.

Ама ми втръсна да се повтарям и няма да ограничавам свободата на разбирането. Дано бъде неограничена и свободата на прилагането. Това е възможно само при пълната, истинска Свобода, която е независимост от всичко външно. Вътрешно се изявява само Бог, понеже е най-съкровената същност на всяко нещо. Така Любовта, както е от него, така и към него само би могла да бъде...

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

да се стремим към безусловна любов , не означава да обичаме хаотично и по подразбиране или пък без никакви граници на поносимост .

  А просто да обичаме независимо от даденостите , да не проявяваме "избирателна пропускливост " поради някакви условия/граници  на материята , нрава или душата на даден човек , означава да обичаме въпреки ....това или онова. Или винаги да бъдем знак плюс независимо от обстоятелствата , каквото и да ни коства това .

  Една крачка за светлината напред , направена от точно нас!

Какво по- хубаво от това . :)  :angel:  :feel happy:  :harhar:

:thumbsup:

Какво да разбираме под "да обичаме хаотично, по подразбиране, без никакви граници на поносимост"? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...