Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Влияние на планетите


Recommended Posts

Южния възел показва с каква опитност идваме на този свят. От написаното от ИНТИ излиза, че Меркурий, който е в съвпад с Южния възел е в съвпад с Венера, Слънце и Нептун и то в 7 дом. Това говори за способност която е символозирана от този стелиум. Трябва да се вземе под внимание положението по знак и дом на Сатурн и Юпитер, Марс, Луна(изобщо на цялата карта) за да може да се направи извод.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Бих искала да ви попитам как тълкувате аспекта Сатурн в съвпад с Плутон в 6-ти Дом (Везни), в квадрат с Марс в 4-ти Дом (Рак) и секстил с Нептун в 8-ми (Стрелец).

И когато имаме подобно (недобро) разположение (каквото и точно да значи) това през целия живот ли влияе или в конкретни моменти, примерно според транзити и пр.? И може ли да се обработи... така да се живее, с такова съзнание да се развива човек, че да предотврати нещо "лощо"?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Светле,

съвпада Сатурн/Плутон в 6 дом го имат огромен брой хора по цялата Земя, защото тези планети се движат твърде бавно. Затова няма как да носи личен характер, т.е. да се отнася толкова конкретно до теб, че да можеш да го усетиш и да влияе на живота ти. Затова този съвпад сам по себе си няма отношение към твоята личност. Има значение квадрата с Марс, защото Марс вече пряко формира личностните ти особености. Предлагам ти да се откажем от гледната точка за "добрите" и "лошите" - и да възприемем, че квадрата поставя задачи пред теб, които носят определен характер. Те са напълно по твоите сили и ще ти носят голяма радост, когато се справяш с тях. Никога не са били "лоши". Да се бориш за нещо придава смисъл на живота, а да лежиш и нищо да не правиш е тежко за човек. Така излиза, че дори можем да сме благодарни за един квадрат /може и повече - това се определя в отвъдното/. "Добрите" аспекти са средстава, с които можем да решаваме нашите задачи.

Ако искаш конкретен съвет астрологически винаги е нужно цялостен подход, т.е. дата, място и час на раждане - защото анализ на парче води до тежки последици и е безотговорно поведение. Думата е силна, но според мен абсолютно вярна и истинна.

д-р Калоян Петров :)

Линк към коментар
Share on other sites

:)

С всичко това съм наясно, но благодаря ти.

За съвпада си прав. 6-ти дом обаче, си идва от асцендента.

Интересува ме насоката, в която биха се проявили.

Защото са важни. Кармични. И трябва да се усетят и преработят правилно.

Вероятно си прав обаче, че информацията не е достатъчна. Трябва да се гледа цялата натална карта. Просто си мисля, че би могло да се каже нещо и по така зададените аспекти.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е чиста теория Светле. Не бива да се отнася конкретно до теб. Принципно квадрата Сатурн/Плутон с Марс означава нещо /всъщност доста неща може да означава/, но кое от тях е за теб изцяло зависи от цялата ти карта. Анализа на парче може да е абсолютно погрешен, колкото и да "верен" теоретично. Не ми се обиждай. С най-добро чувсто е. :angel:

Калоян

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Плутон е много интересен. Той въздейства главно на подсъзнателно ниво.

Изживява се вътрешно, без човек да изразява или показва на другите какви

са му преживяванията. А несъмнено ще има и ефект и върху асцендента ви.

И то доста мощен.О собено ако е в главен аспект с него., квадрат, тригон.

А ако това е така хич не бива да се подценява неговото въздействие върху вас.

Красимир Хубанов - професионален астролог

kdx123@abv.bv

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Здравейте, искам да попитам какво означава

Лилит 8ми дом, Близнаци (7.05 в 8ми дом; 26.24 в близнаци)

И

Ретрограден Юпитер в 8ми дом, Рак (12.82 в 8ми дом; 2.00 ретрограден в рак)

Може ли да се интерпретира, че човека може да получи проблеми с блите дробове (бронхит), ако използва фалшива информация, за да получи нещо от другите (да ги накара да свършат нещо за негово облагодетелстване)?

Междудругото - юпитер е в опозиция с меркурии (2ри дом, козирог) -

Благодаря ви!

:)

Редактирано от the_keeper
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Меркурий и Близнаци може и да дадат проблем с белите дробове, ако имат подчертани връзки към 6 дом и напрегнати аспекти с управителя му. Само Лилит в Близнаци едва ли. Желателно е хороскопа да се разглежда в неговата комплексност. Все пак изолирано Лилит 8д./Близнаци може би е указание за силна чувствност и сексуалност и понякога трудно контролиране на инстинктите(от 8д),съчетано с остроумие и стремеж към одухотворяване и пречистване на чувствата. В Близнаци Лилит не се чувства много добре, това е слаба позиция за нея, защото е подчинена на разсъждения и умуване. Ако има и други указания, вероятност за писане на любовно-еротична литература, любовна кореспонденция и т.н. с голяма продуктивност. При тая комбинация е възможно силната сексуалност да се сублимира и в множество ценни идеи и развиване на умствените способности.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ЗДравейте,

бихте ли ми казали как ще ми се отрази влизането на Уран в 9тият ми дом?

Е това ще се случи догодина,но в най-общи линии какво може да се очаква от тази позиция.

Мерси :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здраейте приятели. Напоследък много много често се замислям за това как ми влияе марс - в съвпад със сатурн в скорпион, 4-ти дом. Имам усещането, че за мен той е много важен, но като че ли все не успявам да се свържа достатъчно добре с него, нещо ми убягва някъде по трасето...

Усещам гнева и напрежението, силата на комбинацията, но все още но не мога да достигна до свободен израз навън за тази енергия. Започвам да се ровя из разни неясни и задълбаващи в не-хубавия смисъл на думата теми, а не мисля, че това е начинът... и това се случва винаги, когато имам нужда да вложа усилия в нещо задълбочаващо и обемащо.

Ще се радвам, ако споделите впечатленията си от тази комбинация. Може би някой от вас с идеите си ще успее да ме насочи и улесни търсенето ми.

Поздрави, Таня.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Смятам,че е важно картата да се разглежда в нейната комплексност ,а не така на парче,но ще кажа някои по-общовалидни според мен неща. Все пак ако математически се анализират циклите на планетите сатурн и марс, най-вероятно според мен е и плутон(техен господар в случая) да се намира в първите градуси на скорпион, нали така?

При това положение мисля, че той изисква от теб една дълбока вътрешна трансформация. Това ангажира постоянно твоята енергия и изисква доста постоянство и упоритост. Когато постигнеш тази метаморфоза пред теб ще се отворят много възможности. Имаш силна воля и безстрашие. Може би си добър психолог,което много ще помогне при отработването на този не лек аспект. Също и интереса ти към астрологията ти е полезен в случая,може и това да те е подтикнало към нея.Особено сега, когато уран е в риби и ще удари едно рамо.,т.е. можеш да очакващ подкрепа от него. Но каква точно зависи от цялата карта. Възможно е да заемеш висок и отговорен пост,където се изисква умение и кураж, но не бива да си прекалено амбициозна.

Не си написала къде точно попада купсидата на 4-ти дом, но допускам проблемно детство и не много добри отношения с родителите(основно бащата).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравеи Атлантида. Плутон всъщност е на последния граус на везни в трети дом, ретрограден (както и сатурн), но в съвпад с 4-ти, а куспидата на 4-ти - в скорпион. Права си за детските проблеми, макар че интересното е че сега започвам да разбирам баща си... е, не мога да кажа че го оправдавам, но така или иначе резултата е един и същ за добро или лошо. Не дадох други данни за себе си понеже именно това ме вълнува напоследък, но си права, че картата трябва да се разглежда цялостно. 29.06.1984, 8:45 a.m.р - ето това съм аз..

Но все пак, как според вас трябва да се използва положително тази трудна комбинация?

Поздарви на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също имам съвпад на Марс и Сатурн и ще се опитам да дам моето аматьорско мнение. От хубавите страни на аспекта са концентрираната и дисциплинирана (Сатурн) сурова енергия (Марс). Може да се мисли като противоположност на свободното пилеене (Юпитер) на енергия (Марс). Предразполага към прекалено голямо задържане и ограничаване (Сатурн) на енергията (Марс), а другата крайност е изблици на вманиачаване. Понеже е Скорпион, под "енергия" по-горе може да се разбира емоционално ангажиране с по-дълбоките (окултни) науки.

Малко посредствени са по-горните описания, но все пак ми е интересно доколко отговарят на действителността в конкретния случай :)

Линк към коментар
Share on other sites

Предизвикателен аспект :), Марс ни тласка към незабавно и импулсивно действие, а Сатурн към задържане, забавяне, въздържане и обмисляне.

Двата, от тази гледна точка, противоположни принципа се обединяват в един (съвпад) и човек трябва да ги интегрира и хармонизира.

Линк към коментар
Share on other sites

Огняне, понеже питаш :), ще ти кжа как е при мен - има ги и вманиачаванията и въздържанията...ту така- ту иначе. Ако дълго време се въздържам от действие, после наваксвам с пълна сила! Неприятен ефект се получава, ако се увлека в нещо, което не е полезно за мен самата, откъсването е мнооого трудно (това май е скорпионското)! Имах един около дву-годишен период, през който с пълна пара се стараех да получа определан информация, не се съмнявай че успях :)! След като обаче двете години и нещо отминаха започнах да си давам сметка, че това, в което се бях забъркала съвсем не ми беше помогнало, а точно обратното, бях стигнала до едни състояния, в които съзнателно никога не бих се вкарала...

Иначе, когато успея да събера достатъчно мотивация, нищо не може да ме спре да направя това, което съм си наумила.. :) Сега целта е да съсредоточавам силите си върху смислени неща...Такива ми ти работи :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня. Макар и в последния градус на везни,плутон се счита там,особено когато е ретрограден. Това го прави малко по-неприятен шеф на въпросния съвпад (в скорпион все пак е на трон), което означава че наистина от теб се иска доста трудна вътрешна трансформация.Хората не се променят лесно,но на теб ще ти се наложи. Добро е отношението ,обаче на луна и венера към въпроса така че ще имаш евентуално подкрепа от майка си или ако имаш сестра както и късмет с финанси или жилище. Изобщо имаш цял стелиум в рак, който е в секстил с марс/сатурн, така че очаквай сериозна подкрепа от най- различни места.(не си написала къде е раждането, но географската ширина влияе на домификацията, а при раждане в София,купсидата на 4 дом не е в скорпион). Струва ми се,че точно от бащиния дом можеш да очакваш подкрепа.Изглежда трябва вътрешно не само да разбереш но и да простиш на баща си и веднъж за винаги да приключиш и преодолееш проблемите свързани с него.Тогава и ще бъдеш възнаградена с всички положителни проявления на аспекта,които споменах в първия си пост: воля,смелост,по-висока и отговорна длъжност(авторитет).И най вече едно вътрешно освобождение и подем. До като плутон не е доволен от начина по който се трансформираш,очаквам да действа малко парализиращо. Погледни транзитите на сатурн, тия дни навлезе в дева,ще остане там около 2 години и половина и когато направи секстили с наталните марс и сатурн ще ти помогне да намериш път, надявам се, щото мисля че доста си мислила и изстрадала този аспект. Важно е да използваш подкрепата му сега и да се справиш, ако не ще ти се наложи да го направиш по "по -труден" начин след години, когато сатурн транзитира през този съвпад. Психологията няма да ти е чак толкова силна страна, но астрология, йога могат да ти дадат подкрепа. Възможно е и някакви публични изяви.

Никак няма да ти е лесно, но дано да успееш да простиш на баща си.

Линк към коментар
Share on other sites

Права си. Последните 3 години трябваше да преосмисля доста неща (от известно време пригресивното ми слънце е в квадрат с плутон, сатурн мина през 12-ти в първи) и не мога да кажа, че ми беше лесно - имах доста противоречиви и силни емоции, но сега малко по малко нещата си идват на мястото. Вече мога да кажа, че успявам да се поставя в чуждата позиция (на баща ми), но най-важното е че съм ентусиазирана да се справя с тези противоречия. Не се бях замисляла над това, че имам нужда да простя на някого (а може би и на себе си), но времето се оказа наистина лечебно и всичко си идва по местата:)

Линк към коментар
Share on other sites

марс - в съвпад със сатурн в скорпион...

Ще се радвам, ако споделите впечатленията си от тази комбинация.

Споделям :) - марс съвпад сатурн в 9-ти дом, като самият съвпад сключва 2 квадратури към Уран и Хирон - красива и леко "електрична гледка" :sorcerer:

Като про~явление - подтискане на първичните импулси, възможност за целенасочена и упорита работа, издръжливост. Важно е да си дадеш отговор на~къде точно "синтезираш" намеренията си...

Линк към коментар
Share on other sites

"на~къде точно "синтезираш" намеренията си...".... - това е наистина интересна и полезна насока за насочване на усилията! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Разсъждавам върху един аспект сега - Плутон в тригон със Северен Лунен възел, имате ли някакви идеи... Като Плутон е в 5-ти дом в Скорпион.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...