Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Влияние на планетите


Recommended Posts

Какво е значението на ретроградните планети в хороскопа?

Нека да разгледаме различни случаи на ретроградни планети. Ако някой има такива в хороскопа си да каже :).

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нека да разгледаме различни случаи на ретроградни планети. Ако някой има такива в хороскопа си да каже :).

Мисля, че мога да послужа за учебен материал ;)

Имам 5 ретроградни планети.

Юпитер във Везни, Сатурн във Везни, Уран в Скорпион, Нептун в Стрелец и Плутон във Везни.

Когато една планета е ретроградна се счита, че действа по по-различен от общоприетия начин. Например Сатурн е добре, когато е ретрограден. Изменя обичайната "тежест" на планетата и е чудесно средство за научаване на уроци.

Когато Юпитер е ретрограден, дава неортодоксална вяра, индивидът развива собствени представи за ценност, философия и религия.

Уран и Нептун не мога да кажа, не са ми "проговорили" ретроградно :( дайте идеи.

Ретроградното движение на Плутон предизвиква процеси на трансформация в личността на едно изключително лично, вътрешно ниво. Индивидите са способни буквално да се преобразят като начин на вътрешна организация и структура без почти никаква външна проява.

Когато бързите планети са ретроградни дават силен отпечатък върху изявата на личността. Можем да изследваме картата на Флори (тя има цели шест!!!) с ретрограден Меркурий, управляващ Слънцето й.

Линк към коментар
Share on other sites

Ретроградните планети, доста често се изявяват като такива когато са в опозиция на слънцето. Не може да се каже, че във всяка карта Ретроградния Юпитер, ще действа по един и същи начин в едно и също време. Действието не е толкова открито, можем да си представим, че всеки от нас е като батерия с положителен и отрицателен заряд. Във всеки един момент полето привлича, поле от обратен знак, с действие обратно на действието на собственото поле. Планетите действат като излъчватели или приемници на енергия.

Когато индивида има повече енергия от необходимото той, излъчва. Когато е обратно той приема. Когато човек се научи сам да контролира действието, на енергията си, тогава човекът е във видимо равновесие със себе си. Когато това е нарушено, можем да приемем, че човек има лични проблеми, превръща се или само в донор или само в абсорбатор.

Това може да се поправи. Знаейки как действа в определен момент всяка планета, успявайки да обедини енергиите им, в една обща с подходящ заряд, тогава индивида е в положение на контрол над себе си.

Ретроградните планети образуват различно поле. Точно в това е основната разлика и тя е почти неуловима. В един момент човек страшно желае да му се случи нещо. Като шахматист разучава и предвижда поне 20 хода напред. Така когато той е в настоящето, всъщност живее своето бъдеще- първа фаза.

Преминавайки в следващата втора фаза, остава с впечатлението, че е виждал и усещал всичко, познати хора, гласове, ухания- дежа ву. Усещане за нещо познато.

Третата фаза е затваряне на цикъла. Повторение на първата фаза и действителна преживяване на бъдещето.

През първата фаза- излъчва навън, човекът има способността да привлича хора и обстоятелства.

Втора фаза- преживява нещо, което знае, че е преживял, но не знае кога и къде.

Трета фаза- поглъща енергия. Това е най-ясният момент в разглеждането и тълкуването на ретроградният процес, но е най-тежък за околните, понеже е в момент на приемане на енергия.

Този трифазен процес е валиден за всяка ретроградна планета в знак. Приемайки колорита на дом, знак , планетата насочва своята енергия назад във времето. Опит за връщане на този живот към минали недовършени моменти от миналото. Тоест този индивид не живее в тази времева зона.

От една страна е възможно ретроградните планети де не действат с благоприятно влияние. Това е така, защото индивида не ги прилага в *сега*, *тук*, в настоящето. Вместо това, той се опитва да надделее над силата на времето и да пригоди *днес* в минали превъплъщения, където ще довърши нещо недовършено.

Линк към коментар
Share on other sites

Може от това да се направи извод, че ретроградните планети често символизират нещо недовършено от минали животи, понеже те сблъскват с едно сега, белязано от преди. Кармична символика. Дали влияят благотворно или не зависи само от личността, както със всичко останало. Според мен влияят най-силно, когато са в съвпад със светилата - Слънце и Луна, също и на Асцендента.

Вярно е, че не може да се изведе обща формула за значението им. Но бихме могли да се опитаме да дадем някои ключови думи за насокота на тяхното тълкуване, например :) .

Интересно е да се изследва ретроградното действие на планетите на хора, с много(четири, пет или повече) такива. Всяка от планетите преминава в различни фази от посочените по-горе по различно време. С други думи, ако имате ретроградна Венера и ретрограден Юпитер, то може да се случи Венера да е в първа фаза на ретроградния процес, Юпитер във втора и т.н. Колкото са повече планетите, толкова по-сложно става наблюдението. Индивидът преживява поредица от дежа-ву -та, кармични срещи и събития.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте,

днес (08.06.2004) може да се наблюдава съвпад на Слънцето и Венера (към 11 часа).

Какво влияние според вас ще има тази позиция?

Линк към коментар
Share on other sites

На астрономическо език събитието се нарича пасаж на Венера през Слънцето и предстявлява преминаване на Венера през диска на Слънцето (при наблюдаване от Земята). Може да се наблюдава с телескоп и специални защитни средства.

По данни от Варненската Обсерватория събитието е относително рядко:

09.12.1874

6.12.1882 - Предния пасаж

8.06.2004 - ДНЕС

5.06.2012 - няма да може да се наблюдава от Европа

10.12.2117

08.12.2125

Повече информация:

- на този БГ сайт

- на сайта на НАСА

Какво мислите, че е астрологичното значение на този съвпад?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите, че е астрологичното значение на този съвпад?

Здравей :)

В следващите години, често ще се питаме дали дадено събитие на е свързано с Венера. Ще има едно завръщане на стари идеи, на стари любови, на отминали интереси. Освен това и здравословен план, може да се появят проблеми с бъбреците. :( Друг може да намери нов начин за печелене на пари.

Пасажът на Венера мина и отмина, но събитията тепърва предстоят.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още няколко астрологични (и астросоциологични) погледа към този аспект:

- облагородяване (Слънце) на чувствата (Венера)

- отваряне на сърцата на хората (Венера) към Божественото (Слънце)

- засилване (Слънце) и пречиестване на качества като любвеобилност, чувство за естетика, музикалност (Венера) ....

- подобряване (Слънце) на материалното положение (в смисъл конфорт - Венера) в страните, от където се е наблюдавал съвпада (в това число и България :) )

- хората ще станат (Слънце) по-нежни и внимателни (Венера) един към друг

- засилване на чувствата (Венера) в мъжа/бащата (Слънце). По-лесна изява и канализиране.

- благоприятно време за интимно прекарване (Слънце + Венера)

- събуждане и засилване на Любовта (Венера) като принцип (Слънце), като подход в живота.

Още?

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Добър период за занимания с изкуство. Предразполага всяка дейност да бъде извършвана с усет за красота и изящество, с любов.

Добро влияние за по-благоприятни външни условия.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Guest_Алекс

:) Привет,

Първо поздравления за интересния Форум!

Ако мога да задам един въпрос - в какъв период след пазажа на Венера ще е най-силно влиянието й?

Алекс

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, имам много въпроси и всичките ще ги задам :) , сега искам да питам конкретно за ретроградните планети. Имат ли различна проява и тълкувание в личния хороскоп, и трябва ли по специално внимание към тях

Аз лично нямам нито една такава , някой беше ми подхвурлил че съм млада душа, това има ли връзка?

Тъй като според в мнение от тук се казваше че нептун може да покаже пътя на душата, при мен е в 12 дом на 5 градуса от асцендента ....

Това е засега , имам още много въпроси.. но следващия път :)

:ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей!

За това, че нямаш ретроградни планети значи, не е беда, но за младост на душата не знам??? :blink:

За Нептун до Ацс значи, че силно ти влияе, но как ше го използваш зависи от теб, а според мен Нептун в 12 дом не е зле, та нали е в собствен дом...Може да си мистична, да имаш пророчни сънища....Знае ли човек...Моя син също ума това положение на Нептун и то ми най-малката грижа... :thumbsup:

Какво ли ти помогнах, едва ли... :hmmmmm::v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Какво е значението на стационарните планети в хороскопа?

Нека разгледаме различни случаи на стационарни (неподвижни) планети. Ако някой има такива в хороскопа си да каже :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Румен :)

Потавил си много интересна тема, за съжаление с малко информация по нея!

Относно стационарните планети - чувала съм, макар да не съм съвсем сигурна в достоверността на това, че в зависимост от движението им са стационарно директни и стационарно ретроградни. Ето защо в зависимост от това в каква посака е насочена планетата - то и тълкуването и се изменя.

Понеже е малко теорията по въпроса, искаш ли да се опитаме да разглезаме някой конкретен пример?

При мен има една такава планета - Нептун - стационарно ретрограден, а при теб?

Поздрав,

Надежда :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да и при мен също е една - стационарно ретроградна Сатурн в съвпад с асцендента  :)

Твоят пример е по-интересен :) , ако искаш да разгледаме него. Какви аспекти сключва планетата и кои домове управлява? :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам много въпроси и всичките ще ги задам :) , сега искам да питам конкретно за ретроградните планети. Имат ли различна проява и тълкувание в личния хороскоп, и трябва ли по специално внимание към тях

Аз лично нямам нито една такава , някой беше ми подхвурлил че съм млада душа, това има ли връзка?

Тъй като според в мнение от тук се казваше че нептун може да покаже пътя на душата, при мен е в 12 дом на 5 градуса от асцендента ....

Това е засега , имам още много въпроси.. но следващия път :)

:ph34r:

Здрасти :)

Колкото до броя на планетите и старостта на душата съм склонна да не се съглася :hmmmmm: . Примерно имам 5 такива и би следвало да съм мнооого стара душа, а някои хора все ми повтарят да порасна :D. Ето ти доказателство! :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм. Планетата Сатурн ми е в съвпад с асцендента в Телец, и сключва три аспекта:

- точен секстил с Луната в Риби, Луната в 11 дом - с връх във Водолей;

- тригон със Слънцето в Дева, Слънцето в 7 дом - с връх в Лъв;

- куинконс с Юпитер във Везни интерсептиран, Юпитер в 6 дом - с връх в Дева. :)

Планетата Сатурн управлява 9-ти и 10-ти дом :)

Линк към коментар
Share on other sites

    -  тригон със Слънцето в Дева, Слънцето в 7 дом - с връх в Лъв;

    -  куинконс с Юпитер във Везни интерсептиран, Юпитер в 6 дом - с връх в Дева.  :)

Само не разбрах как върха на 7ми дом е в Лъв, Асценеднта е Телец, а 6ти дом заочва в Дева :unsure: ?

Малко разяснение на тази астрологична акробатика ще ми е от полза, преди да се захванем със сериозния Сатурн на Асцендента, нетърпящ нередности :D;)

Линк към коментар
Share on other sites

Ох извинявай. В последно време съм много натоварен и съм доста разсеян :) личи си. Поправям се. Слънцето е в пети (5) дом с връх в Лъв, извинявай още веднъж но и ти благодаря за вниманието. :)

И така:

Планетата Сатурн ми е в съвпад с асцендента в Телец, и сключва три аспекта:

- точен секстил с Луната в Риби, Луната в 11 дом - с връх във Водолей;

- тригон със Слънцето в Дева, Слънцето в 5 дом - с връх в Лъв;

- куинконс с Юпитер във Везни интерсептиран, Юпитер в 6 дом - с връх в Дева.

Планетата Сатурн управлява 9-ти и 10-ти дом

С приятелски чувства от мен Румен :)

Линк към коментар
Share on other sites

При много от хората съм забелязала една интересна тенденция:

Когато в звездната карта една планета не е проработена, дори и да е директна, то тя започва да действа като ретроградна. Така че да не се успокояват тези,които нямат ретроградни планети-на тях ще им е доста по-трудно ако не проработят дадено положение, тъй като ретроградното движение не е заложено в картата им и не е нещо естествено за тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...