Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нумерология


Recommended Posts

Здравейте Диана!Нумерологията за мен е много важна-почти всеки ден я ползвам за различна информация.Никога не ме е лъгала!Искам да погледнете датата 09.09.1944.За мен тя е изключително интересна(от гледна точка на нумерологията).

Здравейте!

Радвам се, че имаме още един почитател на нумерологията!

Надявам се, че ще оживим някои хубави теми в този подфорум!

Не съм се задълбочавала за датата 09.09.1944. За мен тя е едно голямо приключване, край, но и зараждане на нещо ново. Но ще ми бъде интересно да чуя по-подробни интерпретации.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

напоследък на доста места срещам коментари за родените на 18,22 и 29 число.

Надникнах и тук ,за да прочета вашите коментари.

Виждам,че също сте единни по темата родени на 18-то число.

Замислих се и осъзнах,че важни за мене и свързани с мене хора са с тая рождена дата и през последните години сякаш засилено привличам или ме привличат в обкръжението си все хора родени на 18.

Аз самата не съм родена на 18,а на 17-то число.

Но като си направих един преглед назад и сега,установих с изненанда,че 8 човека,наистина много важни за мен са с тая дата,а двама на 29.

Имам и други поводи да си мисля,че по някакъв начин косвено,не като рождена дата съм свързана с вибрацията на това число.Например един важен период от живота ми беше с продължителност 18 години.

Някой има ли идея за подобна зависимост и как да гледам на това .Като на чиста случайност или като на нещо,което трябва да се опитам да разчета?

Линк към коментар
Share on other sites

Klaudia, нали сме свързани във вериги, прераждаме се групово, работим/разрешаваме определени неща, а всяко число "носи" определена информация, така че нормално е да забелязваш такива съвпадения.

Ти, като родена на 17, сигурно привличаш около себе си/свързана си с много хора, чиято рожденна дата е 4 или 8, или редуцирана дава тези числа. Взаимооотношенията между такива хора (родени на 4, 8, 13, 17, 22, 26, 31) са много интересни - хем се привличат, хем им е трудно заедно и дори предизвикват някак всевъзможни затруднения, хем в трудни моменти се хвърлят да си помагат и подкрепят...

Линк към коментар
Share on other sites

Klaudia, нали сме свързани във вериги, прераждаме се групово, работим/разрешаваме определени неща, а всяко число "носи" определена информация, така че нормално е да забелязваш такива съвпадения.

Ти, като родена на 17, сигурно привличаш около себе си/свързана си с много хора, чиято рожденна дата е 4 или 8, или редуцирана дава тези числа. Взаимооотношенията между такива хора (родени на 4, 8, 13, 17, 22, 26, 31) са много интересни - хем се привличат, хем им е трудно заедно и дори предизвикват някак всевъзможни затруднения, хем в трудни моменти се хвърлят да си помагат и подкрепят...

Благодаря Диана.

Знаеш ли ,сякаш е трябвало да напиша въпроса си тук,за да стигна до някои изводи днес и аз.Съгласна съм с написаното от тебе.Днес и това ми мина през ум.

Направих си и един друг интересен извод.Той е на база моите реални комуникации с моите 18-ки .Как те участвуват в моя живот.

Първата 18-ка с голям негатив в човешки план ,но всъщност е моят учител,който ме накара с постъпката си да прогледна и да започна да виждам себе си и света наоколо по нов начин.Подтикна ме да търся.Благодарна съм на този човек.

Всички други се появиха след това и винаги с много добро по отношение на мен.Сякаш да уравновесят първото проявление на 18 в живота ми.Чудела съм се ,без изобщо да го свързвам с рождена дата до днес , как всички тия хора се появяват в живота ми точно, когато имам нужда от помощ и я оказват.Явяват ми се в ролята на точния човек,който оказва помоща.Някои просто помогнаха и си отидоха по своя си път,но аз ги запомних,защото малкото добро което ми сториха е било толкова нужно и навреме,че няма как да не си спомням с радост и благодарност.

Наскоро ме заинтригува темата за тая рождена дата от няколко интервюта на Алена.Тогава си дадох сметка,че около мен тези хора са с тая рождена дата и ми стана интересно.

А бихте ли написали нещо за другата кармична дата -29.Обща характеристика на кармичната задача или да ми посочите източник от който да прочета.Предпочитам да е препоръчан източника,защото преди време се натъкнах на преводна литература по номерология ,която беше противоречива.Тогава се и отказах от търсения в тая посока,защото ползвам само руски и български език,а очевидно за езотеричното познание е важен превода,ако не се чете в оригинал.

Поздрави.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

А бихте ли написали нещо за другата кармична дата -29.Обща характеристика на кармичната задача или да ми посочите източник от който да прочета.Предпочитам да е препоръчан източника,защото преди време се натъкнах на преводна литература по номерология ,която беше противоречива.Тогава се и отказах от търсения в тая посока,защото ползвам само руски и български език,а очевидно за езотеричното познание е важен превода,ако не се чете в оригинал.

Може и да не ти хареса източника, Клаудиа, но аз нямам друг засега. А той е: Алена-"Настоящето е само ден";ИК"Арос";София 2009г.

Вибрация 29, без значение от зодиакалния знак, е свързана с най-тежката кармична разплата. С нея се раждат хората, които са били прекалено добри и податливи на влияние в няколко свои прераждания. Те са се подчинявали непрекъснато на нечия воля без шанс да създадат семейство и да изяват възможносттите си. Без значение дали са живели под вибрация 2 или са се подчинявали на вибрация 11, те не са научили кармичните си уроци. Затова им е даден последен шанс да коригират характера си, да премахнат несигурността си, да се научат да казват "не" и "искам".

Има още, но зная, че ако те интересува, сама ще го потърсиш.

Желая ти всичко хубаво!

Линк към коментар
Share on other sites

А бихте ли написали нещо за другата кармична дата -29.Обща характеристика на кармичната задача или да ми посочите източник от който да прочета.Предпочитам да е препоръчан източника,защото преди време се натъкнах на преводна литература по номерология ,която беше противоречива.Тогава се и отказах от търсения в тая посока,защото ползвам само руски и български език,а очевидно за езотеричното познание е важен превода,ако не се чете в оригинал.

Може и да не ти хареса източника, Клаудиа, но аз нямам друг засега. А той е: Алена-"Настоящето е само ден";ИК"Арос";София 2009г.

Вибрация 29, без значение от зодиакалния знак, е свързана с най-тежката кармична разплата. С нея се раждат хората, които са били прекалено добри и податливи на влияние в няколко свои прераждания. Те са се подчинявали непрекъснато на нечия воля без шанс да създадат семейство и да изяват възможносттите си. Без значение дали са живели под вибрация 2 или са се подчинявали на вибрация 11, те не са научили кармичните си уроци. Затова им е даден последен шанс да коригират характера си, да премахнат несигурността си, да се научат да казват "не" и "искам".

Има още, но зная, че ако те интересува, сама ще го потърсиш.

Желая ти всичко хубаво!

Благодаря Роси.Запозната съм с тая постановка на Алена.Впрочем тя говори за тия кармични дати от известно време и в интервютата си в най-масово гледаните телевизии у нас .Не ми стоеше на дневен ред тая тема,докато не срещнах едно дете,млада тийнейджърка,която беше ужасена да разбере ,че е родена на ден свързан с "най-тежка кармична разплата".Второто изречение и следващите изобщо не достигаха до съзнанието и.Но израза най-тежка кармична разплата доста я разтърсиха и обезкуражиха ,да не кажа нещо по-силно.Имам пример и с жена на 54,сетивна и добра жена,която също се притесни от тоя чут по телевизията факт.Сигурно и за двете щеше да е най-добре веднага след тая "присъда",да отидат и да си поръчат хороскоп.Цената му е 500 лева за сведение.

Има един израз -На чужд гръб и сто тояги са малко.

Та питам се,имаме ли право по този начин да хвърляме думи в пространството.

Това не е ли да правиш избор вместо друг човек?

Човекът може да не иска да знае,че е роден на дата с тежка кармична разплата .Друго е ако човек търси информация.Тогава я намира в книги,форуми,т.е няма лошо да се пише за това например тук.

Хубав ден на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Oх, Klaudia, трудно е да се отсъди - добре ли прави Алена или не.

Аз не крия, че не я харесвам особено, не като астролог, а по принцип, но ...

Това си кореспондира може би с темата за лъжата - не съм гледала никое предаване с нея, защото не съм искала, но мога да си представя: репортерите/водещите я питат, а тя е приела да отговаря; ако получи директен въпрос, какво следва да направи - да премълчи, да каже, да излъже?

А и получаването на информация също не е случайно - това, че точно този човек е бил там пред телевизора, когато са говорили именно за това.

Мога да ти дам и обратен пример - моя приятелка, която не се интересува от такива неща и съответно и до сега, на 43 годишна възраст, не е разбрала на каква дата се е родила (29). Това никак не попречи да има труден живот. На моменти това много я обезсърчаваше и депресираше.

В същност какво говоря за нея, аз също съм родена на подобна дата. Знаеш ли, понякога хора като нас си казваме - Е, не е честно, другите се справят много по-лесно от нас в живота. Но истината е, че не бива да се сравняваме с хора, родени на по-късметлийски дати, ами да си носим кръста, който сме ибрали в този живот.

И може би, когато човек знае, че някак съдбата/живота си му сервират най-различни нещица, независимо от това, че той дава най-доброто от себе си (в интерес на истината, хватката леко се охлабва, когато такъв човек се раздава на макс), някак е успокоително дори. Иначе (след време) започват да ти минават и такива мисли през главата - Добре, що така? Аз ли съм най-лошия, аз ли съм най-некадърния, че все на мен ... А няма смисъл такова вътрешно терзание.

Та това момиче, нека не се плаши, а да върви през живота с внимание, да дава всичко от себе си, а "наградата" въпреки това може би ще е малка; пък ако наградата е по-голяма, какво по-хубаво от това :feel happy:

П.П. Иначе за датите - можеш да потърсиш в книгите на Линда Гудман, на Авесалом Подводни ...

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Диана за предложените автори.

Не съдя Алена.Тя си следва своя път и ни свежда до знание това ,което знае, както намери за добре.Не е единствената ,която днес пише .Цитираме я ,само защото имаме като отправна точка нейна публикация.

Извън конкретния автор обаче мисля,че можем да разсъждаваме.Пуснато е в пространството като израз-рождена дата на кармична разплата.

Аз лично си мисля,че подобен жребий (кръст),може да си е изтеглил и човек,който е роден да кажем на 17-та дата.В тоя случай останалите няма да го знаят,но това не пречи кармичната задача да го изисква.

Това е напълно възможно,нали?

Вибрацията на числата в нашия живот е нещо върху,което ,ако човек иска може да анализира.Но рождената дата е само едно от тия числа.По-вярно според мен ще бъде ,ако се гледат всички числа за даден човек.По-близо до истината.Т.е човек може да си направи номерологичен хороскоп и на тази база евентуално да разчете своята задача,заради която е тук.За мен основно по тоя въпрос си струва да се рови в неизвестното и непонятното.

Преди време попаднах и с интерес изчетох една друга българска авторка-Муси Дачева,която има книга "Номерологичен именник".Тази книга ми даде един различен поглед .Не бях се замисляла преди тази книга,че числото на името е също толкова важно,както и числото на рождената дата например.Само,че има една разлика.Ако духът избира и решава на коя дата да се роди,стига да няма намеса от човешкия вид,то името е единственото нещо,което някой друг решава-родители,кръстници,традиции и прочее.Интересен и полезен за мене коментар има в тая книга.И пример за използване на номерологичното знание ,ако мога да се изразя така-превантивно.Младите родители биха могли,ако приемат този подход да стъпят на него избирайки име на детето си.Чела съм руски автори-Александров.До колкото знам в Университета Ломоносов в Москва,номерологията се изучава като дисциплина.

Друго приложение на номерология е ако имаме познанието ,да насочваме децата си до 12 г им възраст,като стимулираме определени заложби,които виждаме,че имат например по рождената им матрица,вместо да изискваме реализация според нашите виждания и т.н.Но това са все възможности.Дали ще се възползва човек или не -изборът си е негов.

А на младата тийнейджърка се опитвам да помогна с каквото мога.

Това, което направих беше да я изслушам,да я прегърна и да и разкажа една притча от нашия сайт,която много харесах преди време и за която се сетих,когато тя внезапно ми сподели объркването си.

За белия кон и съдбата.-притча

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

29 е доста интересно число, като се замисля. Двойката, заедно с 4 и 8 е материята, пасивността, страданията, ограниченията, но двойката е и любовта, за разлика от 4 и 8, където любовта е придобила по-материална форма (желания и страсти – наши и на други хора), която е причина за страданието и ограниченията в тези числа. Страданието и ограничението при двойката е наистина кармично, а не резултат от човешките ни желания. Пасивността на числото две, за разлика от единицата, тройката, петицата и седмицата например, показва, че нещата не са под наш контрол. Деветката показва завършек. Оттам и комбинацията 29, означава приключване със вече създадена от нас карма. Единственото, което можем да направим е да приемем нещата такива, каквито са, за да не създаваме нова карма. Сборът на 2 и 9 е 11. Също интересно число. Тук обаче имаме единица, като символ на волята, на аза и десетка, като символ на Бог и волята му. Противопоставянето на двете воли води до натрупване на нова карма и страдание (двойка). Изходът е ние да станем двойка (любов, пасивност по отношение на божията воля, приемането на натрупаната от нас карма и страданието, което тя носи). Така се получава едно от най-хармоничните числа 12, което редуцирано до три дава разумността, разумното отношение към Вселената.

Значи 29 дава изплащане на карма. Това, обаче, което 29 не показва е тежестта на кармата. 29 показва, че имаме да изплащаме карма и липсата на възможност да го избегнем, но това далеч не означава, че натрупаната карма е „свръхтежка“ и „непосилна“, а просто, че е неизбежна. Каква е тежестта на кармата не можем да знаем. Освен това с отношението си ние често утежняваме нещата, докато е възможно да ги облекчим.

Линк към коментар
Share on other sites

"29-символ на изпълнението!

11 и 22 са числа, чийто смисъл е служба на обществото и човечеството. Когато тези числа присъстват в рождената дата на дадено лице, това означава, че последното е надарено със способности и качества да ръководи и доминира, поставяйки живота си в служба на другите. 11 и 22 имат значение на идеализъм, саможертва, вдъхновение. В това отношение 22 има въздействие на по-високо ниво и на по-висок международен план. 22 служи на цялото човечество. То означава универсалност. 11 означава вечна борба между двете единици.

Цифрите се редуцират до тези числа, 11 и 22 не се редуцират!"

От томчето "Път към съвършенство", П. Дънов

И тъй като съм и аз с присъствие на 11-ка знам, че е доста трудно силният и властен характер да се подчини на духовността. Но се получава, с търпение и постоянство. Учителя никъде не споменава за "тежка карма". Голяма отговорност и сила-да.

Много е важно, този, който прави нумерологичен анализ да има любов в себе си, за да може да поднесе нещата в правилна форма. Защото и при много знание, без Любов, може бели да направи... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,започна новата година и всеки от нас е изпълнен с надежда и любопитство за предстоящото му :) Аз също съм любопитна,но първо ми се иска да споделя каква беше за мен изминалата година ,която за мен беше лична година 8/и все още съм под нейно вляние според мен/ .Всъщтност, аз така и не разбрах от кога започва да действа ,но от наблюдаваното от мен, Личната година започва да действа от рожденния ден до следващия поне за мен е така.Изминалата лична година 8 за мен беше много обогатяваща и разшири страшно много кръгозора ми и ме обогати страшно много,което не означава,че беше лека.Дори напротив бях подложена на страшно много изпитания и попадах в ситуации в които не съм мислела ,че ще мога или знам как да се справя,но мисля,че успявах/и все още се продалжавам/,къде добре,къде не толкова :D Но извода ми е ,че тази лична година ни открехва вратата към многобройните възможности,но първо изисква от нас много работа,уединение/но за добро,според мен/и активност.

А сега ми предстои лична година 9.От прочетеното разбрах,че това се явява година на равносметка за това как сме живяли през този 9 годишен цикъл.Ако е добра за нас,то сме вървели по правилния път и съответно ако е не толкова добра ще си носим последствията.Но ми се иска Вие да споделите как е била за вас тази лична година 9,защото опита и преживяното са най-добрия учител.Очаквам с нетърпения отговорите Ви :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен изминалата 2009 г. и текущата 2010 г. до РД през март е лична година 5. Аз я определям като трудна година. И може би една от най-ужасните досега в моя живот... Загубих много скъп и ценен човек от семейството си неочаквано Имах големи отговорности вкъщи.. Взех много важно решение свързано с бъдещето ми, което все още нямам представа дали ще е успешно. Бях подведена от хора, които мислих за искрени и истински и т.н. Като цяло отрицателните неща, които ми се случиха са много повече от положителните. Може би лична година 5 е подвластна на предишната л.г. 4 (годината на кръста) и затова е така трудна.

Сега ми предстои да влезна в лична година 6, която се надявам да е наситена с много положителни емоции :P

EDEN84 - да, лична година започва да действа от настоящия РД през 2010г. до следващия през 2011г. Всеки един в зависимост от датата си на раждане влиза в личната си година по различно време :)

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

А сега ми предстои лична година 9.От прочетеното разбрах,че това се явява година на равносметка за това как сме живяли през този 9 годишен цикъл.Ако е добра за нас,то сме вървели по правилния път и съответно ако е не толкова добра ще си носим последствията.Но ми се иска Вие да споделите как е била за вас тази лична година 9,защото опита и преживяното са най-добрия учител.Очаквам с нетърпения отговорите Ви :3d_046:

Здравей EDEN84.И аз наскоро се замислих над това.В момента съм и ще бъда още няколко месеца в лична година 9.Повод да се замисля ми дадоха съвсем реални неща,които са много лични ,за да ги споделям тук,но наистина е някаква равносметка и приключване с изостанали стари неща.Бях ги забравила,но очевидно не съм ги приключила и те ми застанаха на вниманието наскоро.Освен това усещам липса на нови идеи,но не страдам от това.Все едно съм спряла за почивка по пътя и правя преглед на изминалото време.Ясно виждам кои са били доминантите .Мисля,че е важно да се извлече поука и човек да си даде равносметка .Толкова.Не смятам,че от 9 година (добра и недобра) зависи бъдещето.Бъдещето винаги зависи от това дали сме разбрали уроците на изминалото време и в каква посока вървим в момента.Ние си носим последствията на всеки един избор,а избори правим ежедневно,ежечасно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво пише Линда за някои по-трудни числа в книжката си Звездни Знаци

"17 Звездата на Влъхвата

Това е силно духовно число, изобразявано символично от древните халдейци със Звездата на Венера с осем върха. Звездата на Влъхвата е образ на Любовта и Мира и ви пред¬вещава, че с високия си дух ще преодолеете изпитанията и трудностите от началния период на живота си, а също не¬сполуките в личните отношения и на професионалното по¬прище. 17 е „числото на Безсмъртието" и показва, че името на човека (или целостта) ще го надживее (ако той реши да умре, което може да стори по свой избор, както ще научите от главата „Физическо безсмъртие"). Това съставно, или дву¬цифрено число е Изключително щастливо, но трябва да има¬те предвид едно. Редуцирано, то се равнява на простото чис¬ло 8, ето защо, ако вашето съставно ключово число е 17, е важно да прочетете внимателно раздела за числата 4 и 8 в края на главата."

"Числото 4

4 е числото на Уран. Олицетворява индивидуализма, своеобразното, изобретателността и търпимостта, а също неконвенционалното поведение и внезапните, неочаквани събития, както и гениалността.

Един човек или цялост е под влиянието на числото 4, ако е роден на 4-ти, 13-и, 22-ри или 31-ви на всеки месец от всяка година. Родените на 4-ти носят непогрешимия отпе¬чатък на числото 4. Същото важи и за хората, родени на 13-и, 22-ри и 31-ви, те обаче са изправени и пред предизвика¬телството да разбулят кармичната загадка на съответното съставно число - 13, 22 или 31. Това се отнася и са простите и съставните числа на името на анализирания човек или ця¬лост.

Поведенските особености и характеристиките, присъщи на числото 4, взаимодействат по различен начин със Слънчевия знак.

Ако Слънчевият знак е:

ВОДОЛЕЙ: Вибрацията на 4 засилва личностните ха¬рактеристики за Слънчевия знак.

ЛЪВ: Понякога вибрацията на 4 е в противовес с подбу¬дите на Слънчевия знак, но с усилие може да бъде използва¬на, за да уравновеси природата на астрологичния знак.

БЛИЗНАЦИ, ВЕЗНИ, ОВЕН, СТРЕЛЕЦ: Вибрацията на 4 е в пълно съзвучие с характера, подбудите и личностните особености на Слънчевия знак.

СКОРПИОН, ТЕЛЕЦ, РАК, ДЕВА, КОЗИРОГ, РИБИ:

Вибрацията на 4 е в рязък контраст с основните инстинкти на Слънчевия знак. Проличи ли в поведението на даден чо¬век, в сравнение с обичайното му държане то е толкова стран¬но, че изненадва не само околните, но понякога и самия него.

Значение на вибрацията на 4

Определението на числото 4 важи и за хора, и за цялос¬ти. Хората с число 4 често остават неразбрани от своите при¬ятели и семейство. Същинска загадка са за всеки, който ги познава. Следват свои си правила, които не винаги се покри¬ват с изискванията на обществото. Всяко тяхно действие е белязано със силен индивидуализъм. Ако има някакъв раз¬личен начин да се свърши нещо, хората с това число на всяка цена ще го открият. Думите и действията им често стъписват околните, които остават с впечатлението, че тези хора нарочно искат да ги смаят. И наистина е така. Те живеят в бъдещето и настоящето почти не ги интересува. В идеите и идеалите са със светлинни години пред другите. Наред с този талант притежават вродена пророческа дарба и предугаждат много преди останалите онова, което предстои да се случи. Живеят неконвенционално, понякога като истински особня¬ци, но „налудничавите" им хрумвания най-често се увенча-ват с успех.

Всичко встрани или далеч от утъпканите пътища при¬влича неудържимо любопитната им търсеща натура. Напри¬мер човек с число 4 и с благоприятно разположен в хороскопа му Юпитер има всички шансове пръв да срещне и да се сприятели със странното същество Саскуоч, или Големия крак, да открие Неси, чудовището от езерото Лох Нес, и да поплува с него. Ако Слънчевият му знак или Луната му са в Скорпион, почти със сигурност ще успее да издири тези при¬чудливи същества. Тъкмо по тази причина невероятното и недоказаното, така наречените ненаучни теории само разпал¬ват любопитството на тези хора, дълбоко убедени в съще¬ствуването на всичко, което им хрумне. Кажете ли им, че нещо е невъзможно, само ще засилите решимостта им да докажат обратното. Фразата „мисията — невъзможна" кънти като пре¬дизвикателство в съзнанието и в душата на хората с число 4. Макар че 4 олицетворява промяната във всяка област на живота, от политиката до изкуството, тези хора, кой знае защо, посрещат на нож промените в личните им навици, които, общо взето, си остават едни и същи. Могат да се заинатят, ако се опитате да ги командорите или да им наложите по-приемливо за обществото поведение. Тъй като пророците често си оста¬ват непризнати приживе и хората с число 4 живеят далеч на¬пред в бъдещето, най-великите им и истински мечти са или пренебрегвани, или осмивани. Очаровани са от неидентифи¬цираните летящи обекти и тайничко си мечтаят извънземните да установят контакт с тях и да ги откарат с чиниите си, та те никога вече да не се върнат на Земята с нейния хаос. Привли¬чани са от реформаторските движения, например от движени¬ето за еманципация на жените и еднакви права за представи¬телите на малцинствата, понеже са искрено отдадени на търпи¬мостта и братството между хората. Приятелството за тях е от жизнена важност и те обикновено - макар и не винаги, имат приятели от всички сфери на живота. За тях парите не значат кой знае какво, те на драго сърце общуват и с крале, и с голта¬ци и не се интересуват особено от класовите различия, не из¬питват желание и да шашват никого и се чувстват еднакво добре и в царски палати, и в каравана, палатка или спален чувал. Не че са против удобствата и богатството, просто не забелязват какво ги заобикаля. Живеят във въображението си. Едно от най-големите им достойнства е, че отстояват принципа: „Жи¬вей си живота и не пречи на другите да живеят своя." Пет пари не дават какво говорите и правите, дори то да е в разрез с техните принципи, и очакват от вас същото."

Числото 8

8 е числото на планетата Сатурн. Олицетворява мъдро¬стта, знанията, натрупани чрез опита, непоклатимостта, търпението и отговорността, а също финансовата обезпече¬ност, предпазливостта, ограниченията, самодисциплината и самоконтрола.

Даден човек или цялост са под влиянието на числото 8, ако са родени на 8-и, 17-и или 26-и от всеки месец на всяка година. Родените на 8-и са белязани с непогрешимия отпечатък на числото 8. Същото важи и за родените на 17-и и 26-и, те обаче наред с това са изправени пред предизвикател¬ството да разбулят кармичната загадка съответно на състав¬ните числа 17 и 26. Това се отнася и за простото и съставно¬то число на името на анализирания човек или цялост.

Особеностите, присъщи на числото 8, се проявяват раз¬лично, в зависимост от Слънчевия знак на конкретния чо¬век или цялост.

Ако Слънчевият знак е:

КОЗИРОГ: Вибрацията на 8 засилва личностните черти на Слънчевия знак.

РАК: Понякога вибрацията на 8 е в противовес с подбу¬дите на Слънчевия знак, но с известно усилие може да бъде използвана, за да уравновеси природата му.

РИБИ, СКОРПИОН, ДЕВА, ТЕЛЕЦ: Вибрацията на 8 е в съзвучие с характера, подбудите и личностните особености на Слънчевия знак.

ОВЕН, ВЕЗНИ, БЛИЗНАЦИ, ЛЪВ, СТРЕЛЕЦ, ВОДО¬ЛЕЙ: Вибрацията на 8 е в рязък контраст с основните ин¬стинкти на Слънчевия знак. Прояви ли се в поведението на конкретния човек, то е толкова странно, че изненадва не само околните, но и самия него.

Значение на вибрацията на 8

Определението важи и за хората, и за цялостите с число 8. Хората с това число обикновено са тихи, сдържани и срамежли¬ви. Не се самоизтъкват, не драпат със зъби и нокти към целта, а напредват към нея бавно и сигурно - нищо не е в състояние да им попречи да постигнат амбициите си. Срамежливостта и мълчаливостта са само прикритие за неудържимия им стремеж да се издигнат до върховете на професионалното поприще или карие¬рата. От тях стават чудесни учители и съветници, повечето пре¬успяват и в тази жестока игра - политиката (макар че се случва и някои да се издънят с гръм и трясък), справят се отлично и с всичко, за което се искат търпение, ум и всеотдайност.

Като деца нерядко са болнави, ала израстват здрави като канари и повечето са дълголетници. Готови са да чакат, докато плановете им донесат плодове, но междувременно използват ра¬зумно времето. Рядко ще откриете човек с число 8, който седи със скръстени ръце или безделничи. Тези хора имат вродено чув¬ство за отговорност, което не им позволява да се отнасят през пръсти към своите задължения. Повечето измежду тях са надеж¬дни като часовника на дядо и са „удобни" като юргана или вълне¬ния шал на баба. Имат чудесно чувство за хумор, което обаче е тънко и никога очебийно, ето защо трябва да внимавате, ако ис¬кате да го доловите. Държат се така, сякаш изобщо не ги интересува какво мислят за тях и не дават пет пари за комплиментите, дълбоко в себе си обаче много държат на чуждото мнение и стига Комплиментите да са искрени, им се радват тайничко, въпреки че не го показват от страх да не ги вземат за слаби. А това е последното нещо, което искат да си мислите за тях.

Макар че подобно на вибрациите на другите числа, и вибрацията на 8 се проявява в зависимост от Слънчевия знак на човека и проличава недвусмислено само в редки случаи, повечето хора с това число имат много богата и сложна лич¬ност и голяма вътрешна сила. Често играят важна роля в тази драма - живота, и многократно за другите са оръдие на съдбата. В религията са склонни към фанатизъм и напук на всичко не се отказват от верските си убеждения. Чудесни приятели са, но не дай Боже да ви станат врагове.

Макар и на пръв поглед хората с число 8 да се държат студено и сдържано с онези, които обичат и на които имат доверие, дълбоко в себе си са им предани и са привързани към тях. Често се чувстват самотни, изпитват отчаяна по¬требност от обич и са способни на големи жертви в името на някой идеал, амбиция или заради хората, които зависят от тях. Колкото повече остаряват, толкова повече младеят и на вид, и като поведение - изглеждат по-млади и се държат по-безразсъдно на петдесет, отколкото на двайсет години. Взис¬кателни са и към себе си, и към другите, но колкото и мъдри и зрели да изглеждат, колкото и на пръв поглед да се владеят и да се подчиняват на самоналожената дисциплина, дълбоко в себе си са самотни мечтатели, които трябва да проумеят веднъж завинаги, че не е грях да се бориш за своето щастие.

29 Избавление след тежки изпитания

29 е може би числото с най-тежка карма. То ви подлага на проверка за духовна сила, на премеждия и мъки, сходни със страданията на Йов от Стария завет. Животът на хората с число 29 е изпълнен с несигурност, предателства и измама от страна на другите, с приятели, на които не може да се разчита, с внезапно появили се опасности, а също с много мъки и тревоги, причинени от представители на противопо¬ложния пол. Това число отправя сериозни предупреждения и за личния, и за професионалния живот. Ако 29 е съставно ключово число на вашето име, повече от очевидно е, че трябва да го смените, за да се отървете от тази тежка вибрация, ос¬вен ако не сте мазохист.

Ако ли пък 29 е число на раждането ви, тоест няма как да го избегнете, трябва съзнателно да положите усилия да притъпите и в крайна сметка на неутрализирате и заличите това кармично бреме. До голяма степен можете да го по¬стигнете и като изберете ново име (или промените изписва¬нето на досегашното) със силно положително съставно клю¬чово число. Освен това родените на 29-и от всеки месец биха могли да се вслушат в съветите, които съм дала в Четвърта глава - за кармата и прераждането.

В конкретния случай с вибрацията на 29 (а тя носи със себе си и вторичната вибрация на 11, която също не е зле да прочетете, за да облекчите кармичното си бреме) не забра¬вяйте, че ако развиете у себе си безпрекословна вяра в добро¬тата и в собствените си сили... и непоклатим оптимизъм... те ще ви подействат като чудодеен цяр за проблемите, създава¬ни от числото 29.

В края на краищата Йов се отърсва от несретите, след като се научава да поема пълна отговорност за своите про¬блеми, вместо да вини другите и търси отмъщение за споле¬телите го беди. Най-сетне той не само се отървава от лошия си късмет, преследвал го толкова дълго, но и получава об¬ратно всичко, което е загубил, и то умножено многократно. ц така, родените на 29-и трябва да променят вибрацията на своето име с по-мощна вибрация, например с 19, да после¬дват примера на Йов и не след дълго ще бъдат дори по-щас¬тливи от другите. Интересното в случая с Йов (на английски - Job) е, че съставното число на името му е 10 - една вибра¬ция, която трудно може да бъде сломена.

Линк към коментар
Share on other sites

Вибрацията на личната ви година зависи от тази, която определя вашия път. Не може на всички година 5 да е трудна или пък хубава година 8. Освен това се взема под внимание и вибрацията на името.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

ъ, късметче, това от къде го чу? Защото и аз не знам какво значи...освен, ако се има предвид, че 7 не пасва на зодиакалния знак...или нещо подобно...

Линк към коментар
Share on other sites

... пре-преразказано е, нещо като развален телефон май. :) Ако някой знае нещо, ще каже. Ако не, ще пратя хората да питат този, дето го е казал.

Не е от гледане на карти, нито на кафе или нещо подобно.

По принцип човекът е познал конкретни дати и събития.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Днес по обедните новини на БНТ съобщиха нещо любопитно. Ако съберете последните две цифри на рождената си година и прибавите към тях броя на годините, които сте навършили или ще навършите тази година, сборът е винаги 111.

Пример:

Ако сте родени през 1960 година, тази година ще бъдете на 51 години.

60+51=111

Ако сте родени през 1978 година, тази година правите 33 години

78+33=111

За родените от 2000 нататък обаче не се получава.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...