Jump to content
Порталът към съзнателен живот

На какво се зарадвахте днес?


Recommended Posts

На изненадата, която получих, на любовта, на топлината....

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

На гледката от балкона - сватба с оркестър и хоро!

Щом има сватби, ще се раждат и деца, ще я има и България!

Да са живи, здрави и щастливи младоженците!

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера се почувствах... като фея. Танцувах(вкъщи) под звуците на много нежна и любима музика със съвсем леко облекло. Усетих се свободна, освободена от всичко и красива във всяко едно движение, ефирна, щастлива...

Може да опитате чувството е прекрасно!

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера се почувствах... като фея. Танцувах(вкъщи) под звуците на много нежна и любима музика със съвсем леко облекло. Усетих се свободна, освободена от всичко и красива във всяко едно движение, ефирна, щастлива...

Може да опитате чувството е прекрасно!

Често се случва в ежедневието ми, без музика ми е ...трудно!:)

Чувството ми е познато!

Днес се зарадвах на приятната среща със Светлата - нашето Светле!

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Днес много ме развеселиха три възрастни жени. Седяха на една пейка и си приказваха нещо. Като минах покрай тях казаха: Уф, чи грозно, с фигура на мъж. smile.gif

Трябваше ми малко време, за да усмисля това, което бях чула и да го свържа със себе си. Седнахме с децата на съседната пейка и като взех да се смея. Тия мили баби ми направиха такъв комплимент! Като ме видяха и чуха да се смея и трите се извърнаха да ме гледат.

Наистина от известно време се чувствам по-лека, но друго е да се огледаш в очите на по-старото поколение. От сърце им желая здраве и да развеселяват близките си, както днес развеселиха мен!60.gif

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Покрай темите на emilia_07, днес с удоволствие прочетох във Фейсбук следния цитат от Учителя:

В тази епоха на растене ние се намираме при най-благоприятни условия, при действието на Божествения огън. В този огън твърдите вещества ще се стопят, материята ще се префини и Господ ще образува от нея свят с други порядки. Онези, които не ще завършат своето развитие, Господ ще изпрати на друго място. Погинване в света няма, има само лишаване от длъжност, от работа, която не вършим. В нашите училища в известен клас ще те задържат 2–3 години, докато го минеш. Същото се отнася и за самия живот...

Сега трябва навсякъде да се проповядва равенство и братство не само наглед, но в действителност. Хората на науката и великите хора трябва да дадат пример как трябва да се живее. Химик ли си, астроном ли си, съдия ли си, свещеник ли си – впрегни всички свои сили за благото на човечеството. Не сме далеч от това и огънят иде, голямо сгорещяване ще бъде, но не се бойте: онези, които са с нас, са повече, отколкото тези, които са против нас. Нека всички знаят, че Господ иде в света да сложи ред, законност, справедливост. И вие, мъже и жени, които Бог ви е кръстил с тези хубави имена, ще се подчините на новия ред. По-хубаво име от „мъж“ и „жена“ няма в света. Но сега и мъже, и жени се оплакват от своето положение. Мъжете казват: „Горко нам, мъже, дето сме се родили такива, да ходим на война!“ Жените пък казват: „Горко нам, дето сме се родили жени, да раждаме“. – Не е горко никому; напротив, благословение голямо е, че сте се родили такива, че сте определени за такава работа. Подайте си само ръка вътрешно. – „Как да се помирим?“ – Не говори за никого нищо, в душата си се примири с всички свои братя, със своите поданици, които имаш; призови Господа, да се освети името Му, да се прослави Духът в тебе, и поискай да пораснеш, за да изпълниш това, което Бог е определил за тебе. Вие няма да умрете...

Вие трябва да знаете, че Господ върши работите чрез хората. И аз като ви говоря, казвате: „Господин Дънов тъй казва“. Туй, което аз говоря, това са го казали отгоре, това говори цялото небе. Повтарям, че Господ иде чрез огън да очисти земята, да съблече старите дрипи на хората, да им даде нови тела, да внесе Любов в сърцата им, да повдигне умовете им, да отстрани от тях всяка злоба, всяка омраза. Това възвестява Божественото учение в новата епоха...

Разнесете това учение между народа! Само така всеки народ ще може да се издигне. Който иска да опита, нека приложи това учение и ще види резултатите му. То е положителна наука. Всеки народ, всяко общество, всеки дом, който работи така, ще бъде благословен. Това е благовестието, което преди 2 хиляди години Христос донесе за обновяване на човечеството. Който има уши да слуша, нека слуша!

Растете в благодат!, Духът и плътта, НБ Сила и живот, 2-ра сер.

7 януари 1917 г. София

С благодарност към Веселин Стоянов!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Зарадвах се на разказа на моите деца.

Прибирайки се от училище, синът ми чува мяукане на коте. Търси го , за да му помогне, но не го намира. Прибирайки се на следващия ден отново чува жалното мяукане и решава да е по- упорит в търсенето. Вижда, че малко котенце се е качило на върха на много бодливо дърво на нивото на втори етаж на блока. Опитва се да се изкатери, но не успява да стигне далеч. Целият издран отива и намира сестра си(дъщеря ми), която е доста по-упорита от него. С много усилия и в последствие с много рани, тя успява да мине през бодилите, да стигне до върха, да сложи котенцето на рамото си и да слезе обратно с него. Купува му мляко води го в нашия район и намира хора, които да се грижат за него.

Рижавият мъник е спасен и много доволен след двудневно стоене на дървото. А ние лекуваме издраните и прободени места в морската вода :)

Ето това горното, което току що прочетох, наистина ме зарадва! От сърце и душа!

Преди малко се връщах от Пловдив към София. Беше валял проливен дъжд. В самото начало на пътя, още в Пловдив, имаше огромна локва, която в най-дълбоката си част беше към метър и нещо. Локвата беше срещу циганската махала и група цигани , нагазили във водата, ме подканиха усмихнато ръкомахайки да продължа - щели да помагат! Зарадвах се на реакцията си - понеже съм патил от този етнос, ми светна лампичката... Дръпнах се назад и настрани и изчаках. Циганите правеха бизнес - подлъгваха коли в дълбокото и като спираха, "им помагаха' срещу 20-тачка. Циганска работа... Интересното беше, че един джип пътна помощ стоеше в началото на локвата и също чакаше - подобно на лешояд... Малко по-назад имаше и полицаи, които просто гледаха...сеир... Колите нагазваха и спираха, а мургавите братя си печелеха като за световно :) . Само големите джипове и автобусите успяваха да минат без да спрат. Не мога да кажа, че особено обичам ромите, имал съм неприятни случки с тях... Напоследък обаче осъзнах, че негодуването ми против тях само ми трови живота и бях започнал да го стапям съзнателно... Тогава седейки покрай локвата, дълга 30-на метра и преценявайки ситуацията, направих симоронската благодарствена акция. Благодарих на циганите от сърце за това, че ме учат на смирение и съобразителност. Мислено им изпратих визуален подарък: купчини пари. Нарекох се със симоронско име: "Аз съм водна капчица, даряваща финансов просперитет" (това са стъпки от този симоронски метод). В мига, в който направих това, един циганин с много стар и очукан голф мина пред мен, качи се на тротоара и тръгна напред - сякаш ми показа пътя. Тръгнах след него и минах - в най-дълбокото водата беше не повече от 0.5м. Интересното е, че нито аз, нито никой не се сещаше за това - хората или обръщаха и тръгваха срещу движението, връщайки се, или нагазваха и закъсваха. След това по-високите коли също се заизкачваха на тротоара и тръгнаха след мен. Беше интересно!

Линк към коментар
Share on other sites

Симоронски метод!?Може ли малко повече подробности за него? То човек за да се справи с циганите наистина трябва да притежава необикновени способности. Този път наистина са си намерили майстора с истински магьосник на пътя 3d_146.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

:) Ето за симорон - на руски. И на български. Огромната част от техниките в симорон се съдържат и в когнитивно поведенческата и нлп терапии, но тук има и трансперсонални елементи! :) Много е взето от Кастанеда, транссърфинга и т.н. :) Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Браво Орлин! Тези методи и аз ги използвам в заплетени ситуации, но не съм знаела, че са Симоронски. Знам само за симоронските червени гащи :)) имам такива :3d_146:

аз много се радвам на личната ми градина, без да използвам торове и да пръскам си имам картофки, лук, спанак, круши, череши, сега доматите са назряли. Каквито и проблеми да имам, като отида в двора и ми минава всичко, вълшебство. Свързването със света на растенията е вълшебно ...

Мария-София , сега ти видях въпроса за пентаграма. Купих си го от сергия пред двореца на кралицата в Балчик. Производителя е от Пловдив.

Редактирано от Eshavt
Линк към коментар
Share on other sites

Днес се зарадвах на факта, че с действията си предизвиквах искрен смях у дете с детска церебрална парализа и регресия на мозъчната кора, че успяхме да се забавляваме.

Зарадва ме това, че успях да науча дете с лека умствена изостаналост да прави кошнички от шишарки с които да украсява шадравана в двора.

Зарадва ме факта, че след едночасова комуникация, дете с налудност за хапане и бъркане в очи, предпочиташе компанията ми в която, се люлеехме на люлка и вместо израза "дай очички"(след който следва хапане), преминахме на "дай ръчички"( след който следва пляскане с ръце).

Днес усмихнах 3 деца, а те усмихнаха сърцето ми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

С риск само аз да се радвам в тази тема, ще споделя поредния си радостен ден smile.gif

Днес водихме на пикник сираци от дом с умствена изостаналост, Даун, ДЦП, правихме горски преход, в който аз се оказах неподготвена с обувките и се наложи да изходя целия преход боса, през част от времето носейки едно от хлапетатаsmile.gif. Толкова много по такъв терен не бях ходила, невероятно е. И децата са невероятни в такава среда.

От няколко дена търся кръводарители за познат от далечен град, който чака преливане на плазма в болницата. Не виждах съпричастност сред познатите си и освен съпруга ми никой друг не пожела да даде или продаде кръв за непознат. Приятел се съгласи да продаде малко кръв. И днес, когато вече беше спешно, една от доброволките на пикника с децата, предложи без дори да съм попитала. В кръвната банка докато взимаха от съпруга ми и приятеля, се заговорих с момче, което беше дошло да дари и то предложи да го направи за нашия човек вместо доброволно, без дори да съм намекнала, че ми е нужно. Лекарката разбирайки за положението ни написа 4 кръводарителя, вместо реалните 3 и така осигурихме необходимите 8 преливания на плазма.

Когато търся добрината в хората не я намирам, когато не очаквам я получавам, в точното време на точното място.

И винаги бих я дала тази добрина, защото е невероятно да видиш радостта в очите на хората.

И който ми каже, че в тази държава хората са озлобели и лоши, бих му изпратила много поздрави............ от човек, който всеки ден се запознава и среща с прекрасни хора.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

На тази песен http://www.youtube.com/watch?v=kuniAkkp988&feature=related

Върна ме в детските години :3d_149:

Линк към коментар
Share on other sites

На тази песен http://www.youtube.com/watch?v=kuniAkkp988&feature=related

Върна ме в детските години :3d_149:

Предлагам да отвориш тема "Духът на България", освен ако вече няма точно такава, че в момента не мога да си спомня понеже съм на други вълни :))))))) т.е. не помня от темите посветени на България дали някоя няма същото заглавие. За мен това е частичка от истинската България от нейният Дух, а не това което ми представят и внушават с нашумелите нови филми посветени на общоизвестната ни действителност. Поздрави!

п.п. Много нещо човек трябва да отсее, за да стигне до истинските ценности.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

И мен - много! Това са ми едни от любимците!

А аз неочаквано за мен самата тази сутрин се зарадвах на загриженото отношение на служителите от паспортна служба и РПУ - Хасково. Като поредният човек ужилен от Глобул с договор, за съществуването на който не съм и подозирала и пратен за зелен хайвер от операторите им със подобаваща към това грубост, се запътих към паспортна служба, за да попитам как да постъпя, ако във фактурата на Глобул има явно несъвпадение в данните ми - трите имена и ЕГН са същите, но не съвпада драстично адресът (такъв ж.к. не съществува в Хасково) и отказват да ми покажат документ, на който освен името и ЕГН фигурират останалите ми данни от личната ми карта.

Тъй като разбирах, че на тези служители не им е това работата, очаквах да вдигнат рамене. Обаче те приеха въпроса ми към кого да се обърна много съчувствено, обясниха ми подробно и учтиво. Същото се случи после и в РПУ. От много години не съм имала случай да се обърна към полицията за съдействие - сега бях възхитена от искрената заинтересуваност и желание да помогнат, професионалното отношение и поведение!

Благодаря! Това ме обнадеждава, че същото ще се случи и в Прокуратурата.

Все пак има надежда в нашата държава!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Последния уикенд се зарадвах да се видя "случайно" с двама участници на портала: Лекота и Божидар Зимников. Беше на едно обучение по бахова цветотерапия - да се бяхме уговаряли, нямаше да е същото. Сякаш съдбата ни постави на едно място! :)

Линк към коментар
Share on other sites

:( Не е честно пък :(. Няма ли да минете през П-п да изиграете по един билярд при мен? Аз се уча покрай лапетата докато им забърквам Чокофредо и разни други мистични напитки :))). Общо взето съм го ударила на окултизъм, религия, мистика, езотерика в момента. Както се изразява една приятелка - Тазманински дявол в акция :)))

П.П. Като стана въпрос за манията за ред в онази тема, шефа ми е по- такъв и от майка ми и знаете ли как ме стресира? Онзи ден едва не му излях кафето в скута. Добре, че масите са по- големички, а вчера направо го изхвърлих от съзнанието си та изпраща човек да ме повика да му взема поръчката. След това два пъти ме връща да му правя ново кафе, за да се науча до милимундата до къде да му го пускам :(. Водата де, някой да не си помисли нещо друго :(

Ааааа някъде по пътя съм си забравила и обичайната усмивка та и за това търпях критики... пък на сИчКоТо от горе на другите им става все по- весело от ситуациите които успявам да забъркам, а на мен само дето очите ми останаха да светят като на стар зил фаровете тцтцтц.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...