Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Каква беше за вас изминаващата 2008?


Светлата

Recommended Posts

Знам, че още не е свършила, но все пак ... .Днес една приятелка след едночасов разговор по телефона заключи: "Егати гадната година!" Тя разбира се има право, като знам какво преживя, но след разговора с нея и аз се замислих (аз по принцип съм скарана с календара) че и за мен 2008 беше доста турбулентна. Въпреки всичко не мога да я нарека "гадна", по-скоро "поучителна" :dancing yes:

Та как бихте определили 2008 от вашата гледна точка?

Правите ли си развносметка в края на всяка година?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Най-тежката година досега ми беше 2006. След това има бавно, но стабилно подобряване. 2008 беше/е година на много промени при мен. Положителни, бих казала. Освобождаване от стари "товари" и поемане по моя си път. Доста положително я оценявам, въпреки, че не е била лесна и точно в края на годината ми се изсипаха няколко доста стресиращи дни. Цялостно съм доволна - не от годината, а от себе си. Като се замисля сега, 2008 е по-добра от 2006-та просто защото аз съм "порастнала".

Линк към коментар
Share on other sites

За мен също не бе една от най-прекрасните години в живота ми. И интересното е, че и аз не си правя характеристика на края на годината, но също в случайне разговори с някои познати и близки разбирам, че тя е била доста тежка и трудна за тях.

Линк към коментар
Share on other sites

2008 е копие на 2007 г. за мен. С една дума противоречива, но и пъстра. Определено беше забавна година, интересна. Януари и февруари бяха добри месеци за мен. Най-критични бяха март и април. През май се видя светлина и почувствах заряд за живот и вдъхновение. Юни беше най-интересния месец на година, и изпъстрен с най-много приключения. През юли имаше спад. През август отново подем. Септември беше безличен щом не мога да си го спомня с нищо. От октомври до сега е приятно и гладко. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много самотна , борих се да спася любовта си, но не успях!Много самотна, доста отрезвяваща.Това опредлено е най-трудната година досега.

Линк към коментар
Share on other sites

Много самотна , борих се да спася любовта си, но не успях!Много самотна, доста отрезвяваща.Това опредлено е най-трудната година досега.

Откъде знаеш, че не си успяла? Понякога любовта се връща и след години...

Много трудна година и за мен. Ако не беше 2007, бих казала - най-трудната през живота ми. През 2007 познах рая и ада, а през 2008 трябваше да се измъкна от там.. трудна работа. Но и аз, като азбуки, отново намерих своя път.

Линк към коментар
Share on other sites

2008 - Много наситена с уроци и все важни. Плодоносна във всяко отношение. И много красива година. И щастлива.

Започнах да усещам и разбирам Божественото време, за което говори Учителя:

Има два вида времена: човешко и Божествено. Под думата „време" разбираме отношения на нещата в обективния свят. За извършване на някои неща се изисква един период от човешко време, а за други — период от Божествено време. Следователно, дойдете ли до великите работи на живота, не желайте да стават нито по ваше време, нито по ваш часовник. Божественото време се определя по вътрешния часовник в човека. Всеки трябва да работи върху себе си, да усъвършенства този часовник. Попадне ли човек в Божественото време, нещата стават добре. Не попадне ли в това време, нещата не стават, както той ги е очаквал. Хората се чувствуват нещастни, защото нещата не стават по тяхното разбиране и на определеното от тях време.

"Вкисване" - ООК 9

Линк към коментар
Share on other sites

Много самотна , борих се да спася любовта си, но не успях!Много самотна, доста отрезвяваща.Това опредлено е най-трудната година досега.

Откъде знаеш, че не си успяла? Понякога любовта се връща и след години...

Много трудна година и за мен. Ако не беше 2007, бих казала - най-трудната през живота ми. През 2007 познах рая и ада, а през 2008 трябваше да се измъкна от там.. трудна работа. Но и аз, като азбуки, отново намерих своя път.

Маги, имах нужда от него сега, но не се получи.След години вече няма да е същото....А и той беше категоричен!

А и не запазвам приятелства с бивши гаджета, не съм такъв човек. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Маги, имах нужда от него сега, но не се получи. След години вече няма да е същото....А и той беше категоричен!

Никога не знаем кое е за нас. Има Кой да нарежда това, което е за нас и да ни отнема онова, което не е наше. Моят учител казва "Понякога искате много силно нещо, но то не се случва и се чувствате нещастни. Природата най-добре знае кое е подходящо за вас, не се безпокойте за това". И още "Ако отхвърлите нещо, а то се върне при вас, значи е вашето нещо. Ако го отхвърлите и то повече никога не се върне при вас, значи никога не е било ваше!". :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Максим, явно Природата смята ,че не сме един за друг, но ми ми е трудно да се примиря.С разума го разбирам, но емоциите за съжаление са ведущи при мен.Реагирам емоционално, и чак след това се успокоявам и разумно се опитвам да подхождам.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен тази година беше много добра. Нямах очаквания, просто оставих нещата да се случват и се случиха много хубави неща. Благодарна съм за всичко, което срещнах по Пътя си. Много важни и ценни уроци и срещи.

Пожелавам си сили и светлина и за следващата година :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:) страхотна година.

За разлика от 2007 която беше водовъртеж от запознанства ,изкачване на стръмнини и приключване на много неща,2008 ме дари със спокойствие ,за да осмисля случващото се и да избера посоката .

Определено добра година за мен. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Би било интересно и полезно, предполагам за всички, ако някои от писалите в тази тема уточнят какво е числото на тяхната лична година през 2008г.?

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, числото ми за 2008 е 8 , за догодина е 9.То не беше ли свързано с приключване на стари проекти и задачи и поставяне на ново начало? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Би било интересно и полезно, предполагам за всички, ако някои от писалите в тази тема уточнят какво е числото на тяхната лична година през 2008г.?

Точно в тази тема не виждам да е посочен начин, по който да се изчисли личната година, затова:

Личната година се изчислява от сбора на ден+месец /на раждане/ +годината /2009 в случая,а не рождената/.Примерна аз съм родена на 18.06 и искам да видя 2009 коя лична година ми е.Събирам

1+8+6+2+0+0+9 =8 - така получаваш коя лична година ти се пада 2009г.А в нета има много информация ,като напишеш в google -лична година или номерология изкачат много неща. :3d_046:

също:

Личната година започва според мен от рожденния ден до другия.Аз съм във втора година на подчинение на съдбата 2,но до нова година ми помага вибрацията на годината 1,която важи за 2008.

Хубаво е ако някой смята, че на тълкуванията на числата свързани с личната година, дадени в някой сайт може да се разчита, да даде линк.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

И според мен е от рожден ден, до другия, като има влияние и числото на годината, в случая 2008-1, 2009-2

Изчислява се по посочения начин :thumbsup:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

За мен също 2006 гоина беше ужасна/първата половина преди рожденния ден/ ,като лична година ми е била 5,но като прочетох по скоро ми отговаря лична година 4 ,което ме кара да повярвам,че годината започва да действа от рожденния ден,а не от календарното настъпване на годината.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, съжалявам, че пропуснах да дам метода за изчисляване на личната година, но по принцип сме говорили за това във форум Номерология. Станимир е запълнил пропуска - благодаря :) .

Сега, всяка календарна година наистина си има своя собствена вибрация, която се отразява глобално на всички, но по-силно влияе собствената лична година. Тя от своя страна се дели на два периода, всяко със свое число, преди и след рожденния ден. Освен това не е възможно всеки от нас да преживява абсолютно еднакви цикли от по 9 години последователно - влияние има и възрастта. Така че на практика се наслагват всичките тези влияния. Затова всички сте забелязали, че има разлики преди и след рожденния ви ден.

Сега на въпросите:

Сингониум - да, лична година 9 сочи приклюване на стари проекти и задачи и замисляне, но не и започване на нови. По принцип реалното започване на нови неща се спъва всячески, въпреки усилията от наша страна. Ако все пак упорстваме и започнем нещо, то най-вероятно няма да е много дълготрайно и/или успешно. Единствено изключение има, що се отнася до установяване на нови контакти или начинания, въобще неща свързани с чужбина.

xameleona - лична година 2 - връзки и контакти, активна комуникация (но в тази връзка може да се появят и конфликти); възможни са предложения за нова работа; в емоц. сфера - засилване на пол. или отр. тенденции в отношенията с партньора, засилва се влиянието на жените в живота ви - майка, дъщеря, съпруга, приятелка; парите идват предимно от работата, но и от търпението, появяват се изгодни случаи за външна помощ и т.н. Личната година 3 по принцип е по-обещаваща и перспективна - година на отваряне, творчество, изразяване и реализиране на нови идеи; разширява се кръга от приятели; изясняват се ситуации, взаимоотношения, позиции; нови възможности и т.н.

EDEN84, личният цикъл се изчислява така: сумата от цифрите на рожденната година сведени до едноцифрено число + сумата от цифрите на текущата година, сведени до едноцифрено число; тази сума също се свежда чрез сумиране до едноцифрено число. Това число влияе от рожденния ден до следващия рожден ден.

Например:

1+9+8+4 = 22 = 2+2 = 4

2+0+0+8 = 10 = 1+0 = 1

4 +1 = 5

така че от рожденния ден през 2008 до рожденния ден през 2009 личният цикъл е 5, а преди рожденния ден през 2008 е бил 4, за всички родени през 1984. Т.е всички от набор '84 са се чувствали сравнително по-ограничени, затруднени и т.н. преди рожденния си ден, а след него нещата са се подобрили, всичко това обаче е на фона на характеристиките на личната им година.

Също така както казах, важно е и на колко години е човека. Възрастта определя също от рожден ден до рожден ден специфични т.нар. домове.

0-1 година - дом 1

1-2 години - дом 12

2-3 години - дом 11

...

11-12 години - дом 2

12-13 години - дом 1

13-14 години - дом 12

и т.н.

Последователното преминаване през тези домове също дава характерна окраска на периодите.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Ами най-малкото се наслагват две еднотипни въздействия - т.е ти ще усещаш по-силно характерните за всяко число влияния.

Линк към коментар
Share on other sites

Личната ми година е 3.Това с личния цикъл не го разбирам, защото според това значи, че преди рожденния ми ден, т.е. до ноември,което е почти цялата година аз съм под влиание на числото 8, после до ноември 2009 съм - 9, тогава тази 3ка какво означава? :hmmmmm:

Замислих се, че никога до сега не съм имала по-динамична година с много нови познаства, постоянно сменяне на работата (т.е. започвам нещо свършвам го и започвам друго), случиха ми се страшно много неща и постоянно, дори и в най-дребните неща съм ту в "+" ту в "–".Много смърт и страдание имаше около мен и същевременно много творчески успехи, много раздели и още повече нови запознанства, които много бързо се развиха в успешни сътрудничества. Направо не знам как не загубих баланс, или може би е рано да го казвам ;)

Линк към коментар
Share on other sites

За мен 2008 , работа , творчески успехи , нови сфери на работа , магистратура в нова за мен специалност , и ново местоживеене .

Знам ,че стартирах един нов цикъл ,по- точно този динамичен период започна още преди 2 години , но сега се развива в тотално нова посока .

Кой знае как ще завърши цялата тази работа , но усещам, ,че се е задвижила една лавина от събития ,които ще се разгърнат тотално през 2009 и без да си гледам номерологичния хороскоп .

Интересна тема ! :3d_064:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Лична година - 1.

Но '08 беше логично продължение на една засилваща се тенденция от '06 и ' 07, която ще продължи ( надявам се!) да набира скорост и през следващата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...