Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Маите – космология и духовност


Palma

Recommended Posts

:)

Изтеглих си първото филмче и направих файла със суптитрите по начина описан от Ite.

Но имам още един технически проблем. Файла е със старото разширение .avi и моят плеър не го отваря. А с Windows Media Player субтитрите не се отварят. Какъв плеър използвате.

Моят е Toshiba DVD Player

АКО ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С ПЛЕЪРИТЕ ИЗТЕГЛЕТЕ СИ ЕДИН ОТ НАЙ-ДОБРИТЕ ПЛЕЪРИ ОТ ТУК

http://zamunda.net/details.php?id=159357&a...=1.ОТВАРЯ ВСИЧКИ ФОРМАТИ И ИМА ВГРАДЕНИ КОДЕЦИ.

ЕТО И ОЩЕ ЕДИН МНОГО ДОБЪР ПЛЕЪР http://zamunda.net/details.php?id=166330&hit=1 С ВГРАДЕНИ КОДЕЦИ.

ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ.

Линк към коментар
Share on other sites

Изгледах го до 7 епизод - невероятен филм! Както и късметчето каза, пъзелът се подрежда! Сърдечни благодарности на Палма за превода и на всички, които работиха, за да стигне филмът до нас!

:3d_047:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И аз стигнах до 7-ми епизод. Правят впечатление и допълнителните информации - наример, че децата индиго не боледуват, почти научното обяснение на маите за т. нар. от християните "ад"...

Продължавам с 8-ми епизод. :)

Мисля, че всеки може да намери и неща, които лично за него представляват специален интерес.

...И още - за евентуално приближаваща се комета:

ако бъде бомбардирана с технически средства, може насочването да не е точно и Земята да пострада.

Такова нещо обяче не е възможно, ако огромно количество хора образуват верига и с медитация насочат мисълта си към кометата. Тогава успехът е сигурен. Интересно ( най-после) признание в научните среди.

Това показва какъв смисълът от нарастващия брой духовни групи, които медитират заедно и се усъвършенстват.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм възхитена от филма и благодарна, както на авторите, така и на всички, които го разпространяват.

Енергията на мисълта и Любовта ни ще помогне на Земята. Дори вече се случва. :3d_015: Помагат ни и те, светли същества... :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също искам да изразя благодарността си към всички, които са работили, за да доведат филма за маите до нас! :thumbsup2::3d_050:

...И още - за евентуално приближаваща се комета:

ако бъде бомбардирана с технически средства, може насочването да не е точно и Земята да пострада.

Такова нещо обяче не е възможно, ако огромно количество хора образуват верига и с медитация насочат мисълта си към кометата. Тогава успехът е сигурен. Интересно ( най-после) признание в научните среди.

Това показва какъв смисълът от нарастващия брой духовни групи, които медитират заедно и се усъвършенстват.

Много са нещата, които ме впечатлиха и вероятно ще го гледам по-внимателно още веднъж, за да ми се избистрят, но това, на което и късметче е обърнала внимание не ми убягна и ми се иска да се опитаме да направим една такава обща медитация или молитва всички заедно. Наскоро пак стана въпрос в друга тема на форума за колективна молитва в един ден от седмицата. За мен този филм е безспорен знак,че вече е неотложно!!! В него даже става въпрос, че включването на много хора в една такава инициатива може да се осъществи чрез интернет. Остава да решим в кой ден и час всички заедно да насочваме мисълта си за спасяването на планетата, за победата на позитивната енергия над негативизма у хората, за вярата в доброто и светлината, които ще ни спасят от бедствените катаклизми и масовите човешки жертви! :3d_015:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

А на мен отдавна ми се е втълпила една идея и все отлагам, но сега искам да я споделя с вас. Мислех да изкарам от превода най-важното, да го оформя като текстов документ с картинки от филма. Така, че хора които не гледат филма да могат да го прочетат и защото, когато се чете като текст се разбира по лесно отколкото като филм субтитрите вървят бързо.Разбира се като филм е направен много сполучливо. А има и много концентрирана информация, която е ценна да се извади на текст. И ако го направя евентуално не знам къде да го кача да е по полезен, мислех да предложа на Спиралата или на Изворите, но не съм много сигурна дали ще мога да го редактирам добре. Все още не знам как точно да постъпя.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Точно същата идея се е втълпила и на нас! Ще сме ти много благодарни Палма! Когато файлът е готов, моля изпрати го на моя меил (donkag@abv.bg) - ще го публикуваме в раздел статии. Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Сега погледнах лунният календар, Двадесет и четвърти лунен ден-Този лунен ден съдържа в себе си огромна преобразуваща и съзидателна сила.През този ден е добре да се започват нови дела, да се осъществяват глобални проекти. Денят е свързан със строителството. В Древния Египет именно през този ден са полагали основите на пирамидите.

Смятам, че е удачно да започна осъществяването на проекта днес.

Не знам кога ще съм готова, лятото имам малко свободно време, ще пиша когато е готово.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: И аз приветствам тази идея, Palma и Донка!!! А съдейки по превода, който си направила, Palma, мисля, че не би трябвало да имаш никакви притеснения относно редакцията и синтезирането на субтитрите! Дерзай! :thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления и от мен.

Да си призная, докато гледах филмите, се чудех как да стопирам на субтитрите, за да ги копвам и поставям като цитати. :D Е , сега ще почакам статията.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_022::3d_161: ПАЛМА ,ИДЕЯТА ТИ ЗА ТЕКСТА ОТ ФИЛМА Е СТРАХОТНА.МИ ТО ЩЕ СИ СТАНЕ ЦЯЛА КНИГА.И НАИСТИНА СЕ ПРОПУСКА ЧАСТ ОТ ТЕКСТА ,КОГАТО СЕ ГЛЕДА ФИЛМА.ЗАПИСАХ ФИЛМА НА НЯКОЛКО ДИСКА ЗА ПРИЯТЕЛИ. ВСИЧКИ ГЛЕДАТ СЕРИИТЕ ПО НЯКОЛКО ПЪТИ НА ПАУЗА И МЕ ПИТАТ ИМА ЛИ ИЗДАДЕНА КНИГА ЗА МАИТЕ.ТАКА ЧЕ ВСИЧКО СИ ИДВА ТОЧНО НА ВРЕМЕ.НИЩО СЛУЧАЙНО НЯМА.ИМА И ПОДКРЕПА ОТ ДУХОВНИЯ СВЯТ И ТЕМАТА СИ ОСТАВА ОТВОРЕНА ЗАНАПРЕД. :thumbsup2:
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера гледах друг филм за маите, и ви го препоръчвам, защото мисля, че всичко, което може да помогне с информация на търсещите духовното развитие е ценно.

Secrets of the mayan calendar unveiled / Календарът на маите: Тайната е разкрита – еволюция на съзнанието (2003)

свален от колибката, раздел цивилизации.

Описание:

Лекция на Ян Лунголд, в която представя своите и на шведския биохимик Карл Кейлман изследвания върху календара на маите, състояла се на 6 септември 2003 г. в Университета Оканейгън, Върмон, Канада.

В продължение на 525 години любители и археолози изследват цивилизацията на маите, за да намерят ключ към тяхната система от календари. Чрез разчитане на писмеността на маите и описание на календара им, намерено в руини, както и с помощта на научни факти от земната история, днес мистерията на календара на маите вече е разбулена.

Ян Лунголд предоставя научни доказателства, които показват, че маите са ориентирали своята цивилизация около еволюцията на съзнанието и пресъздават сътворението, галактиките, животът и историята, като система от повтарящи се и забързващи се цикли. Днес вече имаме плана на цялото творение и това е календарът на маите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Господарите на Времето - Седемте Предсказания на Маите

Първото пророчество говори за краят на Страхът . Казва че нашият свят основан върху Омраза И Материализъм ще завърши в събота 22. декември.2012

Имам два въпроса към всички.

Наистина ли се казва, че краят на света ще е на 22 декември 2012 от маите или това са само тълкувания на сегашни тълкуватели върху календара на маите?

/Същото се твърдеше и за Библията, но там годините се сменяха с времето. Накрая когато я прочетох се оказа, че никъде не е писана конкретна дата. Датата е тълкуванието и разбирането на отделна личност. А вече много личности са сгрешили в тази насока като започнете от познатата ви Елън Уайт и 1844 година и завършите до последният, който тълкуваше дата за краят на света тази година/

Защо след като маите са били толкова добре осведомени и знаещи бъдещето, не са успели да се спасят?

В такъв случай с какво ни помагат пророчествата и предсказанията?

Линк към коментар
Share on other sites

...

Имам два въпроса към всички.

...

Защо след като маите са били толкова добре осведомени и знаещи бъдещето, не са успели да се спасят?

В такъв случай с какво ни помагат пророчествата и предсказанията?

А защо предполагаш, че не са се спасили (каквото и да имаш предвид под "спасение")?

Също така няма пряка връзка между това да имаш информация за нещо и да си способен да го преодолееш.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Господарите на Времето - Седемте Предсказания на Маите

Първото пророчество говори за краят на Страхът . Казва че нашият свят основан върху Омраза И Материализъм ще завърши в събота 22. декември.2012

Имам два въпроса към всички.

Наистина ли се казва, че краят на света ще е на 22 декември 2012 от маите или това са само тълкувания на сегашни тълкуватели върху календара на маите?

/Същото се твърдеше и за Библията, но там годините се сменяха с времето. Накрая когато я прочетох се оказа, че никъде не е писана конкретна дата. Датата е тълкуванието и разбирането на отделна личност. А вече много личности са сгрешили в тази насока като започнете от познатата ви Елън Уайт и 1844 година и завършите до последният, който тълкуваше дата за краят на света тази година/

Защо след като маите са били толкова добре осведомени и знаещи бъдещето, не са успели да се спасят?

В такъв случай с какво ни помагат пророчествата и предсказанията?

Прочети първата страница на темата там Palma е написала ,какво са имали в предвид Маите .И добър въпрос " с какво ни помагат пророчествата и предсказанияа " ,ами в духовен характер те си оказват тяхното въздействие .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...