Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Здравна каса и здравни осигуровки


pencil

Recommended Posts

Ще ви кажа моето мнение, от мой опит:

  1. Ако живеете здравословно няма да ходите често на доктор
  2. Ако отидете то ще е веднъж годишно за профилактичен преглед или консултация, което ще ви струва 10 лв.
  3. Наистина може да ви се наложи да речем веднъж на 5-6 години да се лекувате при лекар, за счупена кост или нещо друго, което не зависи от здравето ви. Но дори и да дадете повече пари, пак ще е по-малко от здравните вноски за 5 години.
  4. Здравното осигуряване съвсем не ви осигурява здраве срещу парите ви.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И според мене здравното осигуряване е необходимо, изхождайки не само от частните интереси, а от общите. Съгласна съм, че сегашната система не е справедлива, особено за безработните. При нулев доход ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО месечно здравно осигуряване миналата година ми струваше 12 лева плюс таксата за банков превод плюс лихвите плюс таксата за превода на лихвите. Като зная, че в известна степен здравето ми и това на двете ми деца е влошено поради спецификата на работата ми като медицинска сестра и няма никакви компенсации за това, направо се чувствам онеправдана. Стана така, че днешната медицинска сестра не може да си осигури качествено здравно обслужване, още повече при тези заплати. А заплатите в системата на Здравноосигурителнита каса както съм чувала, са доста високи. Колко средства отиват за други нужди, а не за здравни услуги, само те си знаят. Жал ми е за тези хора, които не са имали възможност да си плащат вноските, не са ползвали здравни услуги през това време, а въпреки това са длъжници на Здравната каса и са едва ли не законопрестъпници. Изобщо българският народ напоследък се превърна в престъпен народ. Какви ли не монополисти го задължават, а после осъждат. Мои съседи останаха без апартамент, понеже не си платили парното. И двамата са инвалиди, грижеха се за болната си майка и двете малки деца на единия брат, но няма прошка. Другият не може да се яви на ТЕЛК да му отпуснат пенсия за инвалидност, понеже не си платил здравните вноски. Такива ми ти работи относно българското здравно осигуряване. Осигуряване, но за кого? Въпреки платените осигуровки, за всичко трябва да се плаща. Например задължителният безплатен профилактичен преглед струва около 10 лева според мои колеги /такса при джипито, такса в лабораторията, такса при специалиста, такса за други изследвания, пътни разходи.../

Линк към коментар
Share on other sites

Христос Воскресе!

Ради, какво смяташ, че е порочно в системата?

Ама конкретно...когато имаш време за отговор!

ЛЮБОВ + СВЕТЛИНА+ МИР + РАДОСТ

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем накратко - предлаганите услуги и отношение не са необходимото ниво.

Средствата не се използват изцяло за целта, а и за облагодетелстване на определени хора, поддържане на голяма бюрокрация и т.н.

Ако на някои места не си платиш, въпреки че си здравно осигурен не ти обръщат никакво внимание или просто гледат през пръсти.

Обаче, както казах, моето мнение е, че тази ситема е необходима и единственото което можем да се опитаме да направим е тя да стане по-добра.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Като компетентно лице работещо във тази област искам да подчертая, че аз също съм против и държавата когато включи своята машина-Агенцията за държавни вземания, чак тогава хората ще усетят сериозноста на проблема.Поблем който ще бъде не за държавата като институция, а за самите хора. Скоро ще започнете да получавате актове за неизплащане на дължими суми и дори да обжалвате познайте кой ще спечели делото.Та нали и съдът е държавна институция. Запор на банкови сметки иземване на имущество.Хората които не притежават нищо също не са застраховани защото те също не живеят на улицата.Който е длъжник и не плати дължимите суми,може да бъде подведен под наказателна отговорност и по силата на Българските закони да излежи присъда наравно с някой ддс-ар,в зависимост от размера на дължимите суми.

Линк към коментар
Share on other sites

Като компетентно лице работещо във тази област искам да подчертая, че аз също съм против и държавата когато включи своята машина-Агенцията за държавни вземания, чак тогава хората ще усетят сериозноста на проблема.Поблем който ще бъде не за държавата като институция, а за самите хора. Скоро ще започнете да получавате актове за неизплащане на дължими суми и дори да обжалвате познайте кой ще спечели делото.Та нали и съдът е държавна институция. Запор на банкови сметки иземване на имущество.Хората които не притежават нищо също не са застраховани защото те също не живеят на улицата.Който е длъжник и не плати дължимите суми,може да бъде подведен под наказателна отговорност и по силата на Българските закони да излежи присъда наравно с някой ддс-ар,в зависимост от размера на дължимите суми.

Tова е Агенция за Държавен Рекет. Защото ако държават иска нещо от своите членове, тя първо трябва да им даде за да имат условия. Аз на този етап не съм видял нищо -- циганите от години безнаказано и най-нагло опустошават къщите на съседите ми -- домове, които са строени от хората с много труд и спестявания, и никой, ама никой от държавата не си помръдва пръста, въпреки молбите на съгражданите ми. Пътищата ни са в окаяно състояние, поддържаме си ги сами, електрическата мрежа дори си поддържаме сами, нямаме контейнери за смет, въпреки, че плащаме данък смет. Държавата говори, че раждаемостта спада а едно раждане (за неосигурени като нас) струва до 1000 лв.?! :o

Аз лично не виждам как ще бъдат осъдени милион и половина неосигурени българи.

Линк към коментар
Share on other sites

Ха така! Една интересна тема, а тя е почти замразена. Ето тук се включете, умници! Божиите работи си вървят и без наша намеса! А по български може и да ги "объркаме", ако много се натискаме :D

Линк към коментар
Share on other sites

:) За всички теми си има симпатизанти!

Аз средно се предадох...платих си...заради майка, брат ми, снахата, Кристиан_ и всички всички добри и всеотдайни лекари , живеещи и служещи с Хипократовата клетва! :thumbsup2:

Има и добри - има и все още не съвсем добри професионалисти във всички области! И две материалчета интересни статии – Защо в здравеопазването има толкова корупция 2006/2/6 и Защо корупцията обича болниците 2006/2/7 http://www.anticorruption.bg/bg/news/news_main.php

:thumbsup2: Любов + Светлина + Мир + Радост :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

За мен лично здравното осигуряване има смисъл.

Здравното осигуряване има смисъл ако е смислено и разумно. А какво получаваш срещу рекета , който ти налагат от 12 лева? Един среден пръст меко казано. Ако имаш спомени отпреди 20 години примерно-не е било цветущо, но беше достъпно и справедливо. А сега-хем ти искат рекет, хем нищо не можеш да получиш почти срещу рекета-държавата се превърна в мутра №1.

Лично аз живея навън от България от няколко месеца. Но също така бях14 месеца вън от България-от 12.2003 до 1.2004 и и за това време ми искат.Това ли ти е смислеността на здравното осигуряване? По времето когато в страната, в която съм бил ми е плащала осигуровки и ми е правила безплатни ваксини, да ми искат и тук. Това е някакъв абсурд за мен-поне аз така мисля. И е въпрос на принципи за мен-да плащаш за нещо, а не по принуда за нищо. Не съм дал нито лев на жанвиденовите мутри едно време-не мисля и да дам сега на новите ...

Обясни ми ако обичаш-къде има смисъл в тази система-защото аз не го виждам смисъла-ама никъде, в цялата здравно-осигурителна система. Ако трябва да плащам-трябва и да получа нещо. А защо като плащам, трябва да си доплащам. А и дори ако не живея в бедна България-пак трябва да плащам?!?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Здравно-осигурително хулиганство:

Щом като имаме вече клинични пътеки, то лекарят не е ли в правото си да каже на пациента, който върви по клиничната патека, че е "пътник"?

Работя в тази система, и недостатъците в нея започват още на нивото на конституцията- законът за здравното осигуряване е противоконституционен. Има членове от конституцията, които обясняват подробно що значи "право", съотнесено към това, що е "право на здравно осигуряване"- във всеки случай, това не е задължение....на каквато основа е създаден закона.

За доплащането също има противоконституционно съдържание- все още чл.52 от конституцията гласи, че всеки български гражданин има право на безплатна медицинска помощ и лечение в държавните здравни заведения (от всякакъв калибър).

Време е, ние, хората- и лекари, и сестри, изобщо онези, които полагат труд в сферата на здравеопазването, и онези, които са ползватели на здравеопазването- а това сме всички ние, да се хванем и да си потърсим правата. Има си съдилища, международни, има множество начини.

Знаете ли например, че единствено на българските здравни кадри е забранено на стачкуват? Като толкова много се оплаква народа, защо като е наясно с това през изминалите 16 години, не пое нито една стачка, вместо онези, на които им е забранено?

Да се оплаква всеки може, аз не съм видял обаче много хора, които освен оплакването да могат и нещо друго- да се противопоставят по адекватен начин?

Е, българинът е умен човек, и вместо да се стреми да оправи нещата, които не са изгодни на цялото, прилага умът си за да се адаптира адекватно към подобни явления, при това, както се казва, да е на печалба....

Ето защо, при това създало се положение, и клиничните пътеки са уместни, и "пътниците" които ги разтъпкват, са си на мястото....

Линк към коментар
Share on other sites

Като компетентно лице работещо във тази област искам да подчертая, че аз също съм против и държавата когато включи своята машина-Агенцията за държавни вземания, чак тогава хората ще усетят сериозноста на проблема.Поблем който ще бъде не за държавата като институция, а за самите хора. Скоро ще започнете да получавате актове за неизплащане на дължими суми и дори да обжалвате познайте кой ще спечели делото.Та нали и съдът е държавна институция. Запор на банкови сметки иземване на имущество.Хората които не притежават нищо също не са застраховани защото те също не живеят на улицата.Който е длъжник и не плати дължимите суми,може да бъде подведен под наказателна отговорност и по силата на Българските закони да излежи присъда наравно с някой ддс-ар,в зависимост от размера на дължимите суми.
Raw, от цялото ти изказване най много ми стана интересно, по кои точно член от наказателният кодекс ще бьде тьрсена наказателна отговорност и как точно ще се докаже вината на всички тези които просто нямат пари да си платят здравните осигуровки, които всьщност за нищо не ги осигуряват, защото и да са ти внесени и да не са, когато влезна в болница пак си плащам, за да ми обьрнат внимание. Забележи! Да ми обьрнат внимание, а не да ме лекуват. :unsure: Я, помисли само как би се прецакала дьржавата да натьпче всички, които не са си платили здравните осигуровки, да си излежават присьдата както казваш ти, в затворите. Нали с нещо трябва да ги изхранва пьк тя там?! :harhar:
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност НЗОК е монополист на пазара на здравното обслужване и съответно става все по-порочна. Конкуренция е нужна, иначе нещата се израждат в посока нечии /групови и лични/ интереси.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Какво е мнението ви за това какви средства поема тя относно лекарствата за болните хора, инвалидите и пр...и въобще за системата като цяло..?

Линк към коментар
Share on other sites

Незная дали е нужна конкуренция или някакъв друг обрат, но зная как се виси и прочие по тези учреждения.....мъка :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

това е агенция за държавен рекет

А кое не е рекет в тази държава? Парно, ток, вода? Рекетират малкия човек, който е свикнал да се "спасява поединично", защото се убеди, че за толкова години никой не помисли за него. Всички, които идваха на власт забогатяваха, правеха закони все на гърба на малкия човек. Който е затънал в страхове и изобщо не мисли, та камо ли да еволюира съзнателно. А сега с Европейския съюз кой ще плати цената?.. Дребните фирми, които изкарват едва по една средно статистическа заплата. И онези, дето вече не им пука дали са 20лв. под или над социалния минимум. Ама "Покорна глава сабя я не сече"... :hmmmmm::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато някой е неосигурен, и твърди, че не може да си плати в НОИ вноските, дори и само за възстановяване на здравноосигурителните права, и ако няма пари да си заплати таксите, които болниците изнесоха като ценоразпис за здравнонеосигурени, има възможност да попълни декларация, че е социално слаб, в която май по 7 основни точки се декларира, че лицето няма доходи, че няма имоти отдадени под наем, че няма покъщнина на стойносстта, покриваща лечението и т.н...така че, след като попълни такъв документ, и той се окаже с невярно съдържание, същия човек попада под съдебна отговорност, а в случай, че се окаже социално слаб, и декларацията му след проверка се окаже валидна, стойността на лечението му се заплаща от министерството на социалните грижи- нещо такова беше, и го приеха още п рез зимата или ранна пролет...

Но, така или иначе, здравното осигуряване по конституция (чл.7) е ПРАВО, а не задължанеи (както е според закона за здравното осигуряване), освен това, според чл.52 от конституцията, всеки български гражданин има право на безплатно лечение в държавнителечебни заведения....таа че, самия закон за здравно осигуряване е противоконституционен...

Но дори и да беше съобразен с конституцията, как така някой, осигуряващ се на минимума, получава едно и също както и този, който се осигурява примерно на месечен доход от 1000 лева? Това изобщо не би било редно- така никой няма стимул да се осигурява на по-висок праг от доходи, а тези които имат доходимного повече от 1000 лева на месец, ако са в частния сектор, си внасят вноски на минимума...И какво се получава така- аз като лекар съм на държавна работа, и ме осигуряват въз основа на брутната ми заплата, която не е кой знае колко висока- около 650-720лв се движи от началото на годината, така че здравната ми вноска е висока...освен това, вноските не се натрупват...Аз ако не съм бил по лекари няколко години, например 6 години, всъщност се оказва,че нямам нито натрупване на здравните ми осигуровки....да не говорим за лихвите върху тях...което би трябвало да е възможно...Моите здравин осигуровки отиват за онези които лекувам....Как да имам мотиви да си върша работата!?

Честно казано- от страна на закона- аз нямам нито един мотив, за да си върша работата, дори напротив...защото освен че цената на една клинична пътека покрива около 30% от стойността на лечението, но и здравната каса се грижи с достатъчно проверки да глобява за какви ли не "измислени" грешки...при положение, це основната документация се пише на ръка...Общопрактикуващите лекари получиха и компютри, и доста пари от касата отидоха при тях, макар и много малко от тях да останаха "лекари"- повечето станаха някакъв вид администратори...

И така, аз съм възпитан да спазвам закона, и не съм взел "закона в мои ръца"- т.е. да си сложа цената на труда, както повечето колеги направиха, не лъжа и не измислям диагнози, които да "минат по клинична пътека"...до тук добре- не екой знае какво, и може да се понася, но ако въпреки това, цялата система е демотивираща- т.е. принуждава да се правят излишни процедури, излишни манипулации- и диагностични, и лечебни...когато всеки пациент е максимално "уеднаквен"...просто е "бройка", без индивидуалност...то тогава повече рабОта в тази система нямам...

Имам съвсем лични мотиви да остана до средата на следващата година, и толкова ще изтърпя, след което ще напусна, и това ще е действие, което е равносилно на сбъдната мечта...

Обичам си професията, обичам си работата, обичам да общувам с хората и да поматам- но, колкото и толерантност да има в един човек, то тя е до време- от нея не е останало нищо...

Освен това, повечето хора, които идват в болницата, са неосигурени- и като им се покаже ценоразписа за неосигурени, "погледът им се изкривява", макар че цената е напълно разумна, само че от тази такса на мен няма да ми платят нищо повече от това, което ще получа и ако хората са здравноосигурени....

Но, освен това, здравнонеосигурените, като видят с очите си цените, започват най-често да натискат и да оказват натиск и да тормозят лекаря, настоявайки да "си платят"- на него лично, естествено доста по-малко от ценоразписа, за да им се "свърши работа"...Свикнал съм да "предугаждам" подобни ситуации, и да не им дам възможност да се развият, или ако въпреки това се развият- да сесправя доста бързо с тях...но, кажете ми, колко от работещите лекари като чуят, че ще им се плати, ги жугват по болното място...Един учебник на съвременно ниво струва между 180-500 евро...а 180 евро са една заплата...да не споменавам другото...Работя като хирург, и като се навъртят 10-тина години работа, свързана със стоене прав в продължение на часове, с недоспиване, с хронично подлагане на стрес....в крайна сметка, за да се поддържа човек здрав му трябват повече средства отколкото си представяте...Така че, като имам пациент, чиято операция ще ми докара едноседмични болки във врата поради това, че ще е такава и такава, и че ще се подложа на напрежение, което ако ви кажа колко му е измерението като заплащане...няма да повярвате...но, някой път ще си сканирам фиша, и ще видите...42 лева хирургическа работна за месец- повече не може, по-малко...може винаги, нощния труд е стотинки- 65 стотинки на час..., извънредния труд ..работата в почивни дни....всичко това е смешно ниско заплатено...и така, кой е башка луд да се наемеме да оперира някой, спазвайки закона, и после да се чуди откъде да вземе пари за да се лекува...

Ето това е системата. За да има добро здравеопазване, здравните осигуровки трябва да бъдат много по-високи, и в цената на "клиничните" пътеки да бъде включено както лечението, така и труда - а това не е лекарски труд само, има сестри, има санитари, има аптека, има хранителен блок, има шофьори налинейки ип рочие и прочие персонал..който върши изключително важна и отговорна работа...а при положение, че сегашните цени на здравтната каса покриват около 30-40% от диагностиката и лечението, като тук за труд не става и въпрос дори, какво може да се получи? Дългове, корупция, пълна незаинтересованост, липса на мотивация, невъзможност за повишаване на квалификацията (казах цената на един учебник, а цената на един курс, примерно един курс по пластимно-възстановителна хирургия- дори и у нас, в София е няколко хиляди евро, да не говорим за онези страни, в които човек може да научи нещо...)

Така че, лично аз съм преценил, че ще напусна, така няма повече да се осигурявам по "принуда"- ще си открия една сметка, в която ще си внасям достатъчно пари, които ще могада си ползвам....и за предпочитане- ако някога ми се наложи да се лекувам, вън от страната..а това ще стане възможно, когато станем член на европейския съюз...тогава знаете ли какво ще се получи?

Хората ще могат да се лекуват навън, а лекарите от европейския съюз ще могат спокойно да работят и у нас- което обаче няма да важи за нашите лекари...защото има множество ограничения...

Знаете ли, много по-здравословно е това, като лекар да се "оттърва" от здравната система, да напусна работата си, и да отида като лекар и да полагам доброволен труд (срещу храна, подслон и дрехи) в някои обрулен от цунами азиатски район...При това, там човек може да използва всичките си знания и умения като Лечител...не като лекар...и тъкмо това смятам да направя...с идеята, изобщо да забравя да се върна тук...защото честно казано, дори да плащаха тук изключително добре, ние българите нямаме нужното отношение към здравето си, и към онези, които търсим, когато се разболеем...Повечето българи са научили да вменяват "задължения"...не разбират, че лекуването е въпрос на призвание, а не на задължение...В това е и огромната бездна в т.нар. съвременна медицина...

А формата на закона, на системата- навсякъде формата на съвременната медицина е порочна като система. В САЩ застрахователните измами в сферата на медицината са на второ място след транспортните "злополуки"....

В Европа нещата не стоят по различен начин- т.е. лекарите мамят с или без помощта на закона, а пациентите се самозалъгват че се лекуват...и проблемът не е в плащането..

Всъщност, всеки получава толкова здраве, на колкото го оценява...независимо от осигуровките и законите, независимо от държавата, независимо от формата на лечение- традиционно, нетрадиционно...

Разликата е в това, че Лечителят (по вътрешно призвание) ще изтони с чиста съвест някой, който не оценява здравето си, и ке го изпрати на хирург например, операцията ще мине и замине, човекът ще осакатее, и до края на живота си ще плати огромна цена....а е имало възможност да не се опитва да "прецака съдбата" или да "мине метър"....Няма по скъп "продукт" на живота от здравето, и който го разбира това, хич няма да го интересуват здравни осигуровки, или подолбни неща..освен ако не работи пряко в тази порочна система...защото тя отнема здравето както на лекарите и изобщо- на онези, които работят в здравеопазването (независимо зали го виждат или не, дали го съзнават или не), а също и на пациентите, лекувани в "системата"...в която и да е система...

Май позволих на емоцията да се излее от мен, но...това е което идва отвътре, и понеже ми е мил живота, още малко време ще понеса тази тежест, и след това ще се "изтегля от отровната среда"... :(

Но, съм благодарен за всеки един миг, прекаран в "системата"- тя е школа, и от нея се придобива знание, стига да знае човек какво да търси, за да научи :smarty:

:v: всъщност, отдавна разбрах, че като хирург не съм излекувал нито един човек...това че някой премазан от катастрофа е "оцелял" не ознамчава че е жив, това че някой който съм оперирал с рак е оцелял, не означава че е жив...Всъщност, повечето лекари и пациенти са мъртъвци, само че все още не са го осъзнали....А когато някой започне да блъска от ковчега, да вика, да крещи...все ще го чуят преди да го заровят....кой заравя жив човек? В разумния свят, и в разумната вселена няма подобно явление... :thumbsup2::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично съм решила, че докато нямам доходи и съответно не плащам данъци няма да плащам здравноосигурителни вноски. От една страна не искам да влизам в системата, а от друга смятам, че заплащането на служителите в тази сфера трябва да е много по-високо и след като осигуровките им докарват някакъв почти смешен доход предпочитам, когато имам нужда от лекар да му платя аз, а не НЗОК. А и се лекувам предимно с хомеопатия :D ... а от 01.01.2007 и акушерската помощ е безплатна(както и спешната).

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, щастлива съм, че има още такива башка луди като тебе, братко!

Тъжното е, обаче, че те са, които " напускат " системата. А ти сам го каза за порочността на формата, навсякъде е, не можеш да се спасиш, ако сам не я промениш, а това, с много усилия, разбира се, защо не и тук да се направи.

Зная какво ти е на душата, как до болка го зная, не мисли, че си сам, братко. Колко пъти посягаха ръцете ми към копчетата на престилката и да сложа чертата, добре, че съм броила до десет в такива моменти. Със сигурност ще ги имам и в бъдеще, но от мен само зависи да са по - малко, не мислиш ли.

Заплатата ми е 355 лв. основната, а с добавките от спешния труд, който е 9 стотинки на час, вредни 1, 60 лв. за месец, извънреден и нощен както ти каза, стаж от прослужени години става някъде около 400 - 450 лв. месечно чисти, като се премахнат данъците и осигуровките. И всичките негативи, които ти изреди: глобите, че не си сложил някъде в бумагите на ЗОК кръстче или запетайка, а пациентът забравил, че е бил болен, понякога стигат и дори надхвърлят месечната заплата, погрешните разбирания на болните, че ти ще ги лекуваш, а не те сами себе си с твоя помощ и изискват и задължават, както казваш и атакуват с какви ли не начини, корумпираните колеги, които те гледат като някое зелено човече, ако отказваш да си като тях, алчните управители, които си вихрят шуро - баджанащината, стреса, безсънните нощи, скъсаните неврони, почти липсата на личен живот, безбройните инстанции, които се хранят от твоя гръб с раздутите си от протежета щатове, ехееееееееееее, колко много предизвикателства, заради които си заслужава да останеш в системата, не мислиш ли? А ти имаш огромния потенциал и да я промениш, ти и такива като теб!!!

Желая на всички много да са здрави, но плащайте си здравните осигуровки, все пак, защото много солено ще ви излезе, ако ви се наложи да се лекувате в системата, бих казала непосилно е едно стационарно лечение за 10 - 15 дни например. А на всекиго може да се наложи, не дай Боже!

Здрави да сте!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: И моето семейство се лекува с хомеопатия. От медицинските услуги използвам само хирургия и зъболечение. Съгласна съм с много от казаното от Кристиян. Здравните осигуровки трябва да са в нещо като спестовни книжки. На лекарите трябва да се заплаща достойно, за да няма корупция /друг е въпроса, че Бог знае от какво и колко имаме нужда.../.

Когато всеки започне да си върши работата с Любов, по перфектен начин, просто няма да има такава тема, а може би и форум... :hmmmmm:

Предполагам, че всички в този форум се стараем. И за нас не е цел да печелим толкова, че да осигурим внуци и правнуци със замъци :feel happy: Нужен е спокоен човешки живот, за да има време и за медитация, и за почивка, и право на труд...

Но докато изградим този свят... ни остава да се учим, да вярваме и да дадем всичко, на което сме способни. :thumbsup2::angel: Мисля, че Невидимият свят ни помага... :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Имаме нужда от време, време за живот!

Приятели, чувствате ли, че живеете? Хей вие сте живи!!! ЖИВ!

Аз съм ЖИВ! :1eye: Споделете това щастие с другите.

Щастие от ЖИВОТ! Това е дар.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...