Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Благодаря ти за отговора Деяна. На свой ред ще изложа моето усещане и логиката, която откривам в тази подредба. На 1 позиция Рицар на жезлите + 9 мечове изразява вътрешен конфликт и липса на убеденост. Колелото ми дава усещане за предопределеност, което засилва колебанието, но същевременно наличието на Асо пентакли ми дава надежда. Позиция 3- дълбоката истина е, че този човек иска промяна, но е неспособен сам. Дяволът на 5 (това което е осъзнато)+6 мечове говори за неговата безволевост и колебание. Няма увереност в собствените способности и търси протекция. Позиция 7 ми разкрива, че този човек не се притеснява особено :)) За мен 8 и 10 позиция, съответно Кралица на пентаклите и Кралицата на мечовете е една и съща жена, разгръщаща се според ситуацията и целта. Допълващите Императорът и Жрицата разглеждам като допълващи я характеристики. Тази жена е близка родственица и е наистина авторитетна, и именно тя е търсената протекция. Рицар на пентаклите на позиция 9 е според мен този който ще наеме лицето на работа. Този рицар има енергията и подхода на Краля на мечовете, поради което ми харесва :))) Позиция 6 е тази която ми открива нови хоризонти и ми дава надежда, че нещата ще се получат, независимо от "препъни камъчетата", които са по скоро емоционални. Трябва му повече увереност на този младеж :)

Линк към коментар
Share on other sites

Само да допълня, че при подредба от 3 карти на същият въпрос се наредиха 9 пентакли + 9 жезли + 7 пентакли с поддържаща Кралица на чашите.

Тази жена е абсолютен хамелеон, ха-ха-ха

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Понеже се съмнявам, че един човек крие нещо от мен попитах картите "Какво крие .... от мен? И се падна комбинацията Императрицата+Магъг+Кралица чаши. Става въпрос за мъж. При разбъркването ми изпадна 6 жезли. Мислите ли, че има друга жена?

Линк към коментар
Share on other sites

Само да допълня, че при подредба от 3 карти на същият въпрос се наредиха 9 пентакли + 9 жезли + 7 пентакли с поддържаща Кралица на чашите.

Тази жена е абсолютен хамелеон, ха-ха-ха

Не съм убедена ,че това е "тази" жена ,а по- скоро емоционалната неустойчивост на човека. 9 пентакли -както си постеле-така ще върви и знае ,че е решаващо.9 жезли ,трябва да защити мотивацията си за тази работа .7 пентакли -подготавка за това, преценка дали е готов= на неустойчивостта и променливостта и несигурността на кралицата. Имаш ли идея ,този човек ж миналото си дали не се е провалял неколкократно за въпроси свързани с работа? Нещо като ,че ли не вярва много в себе си? А и другите много-много не му вярват. За тази работа незнам ,но като ,че ли той има друга опция по -посърце му, но никой не го окуражава за това.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Shopkata мерси за коментара. Много точно анализира ситуациата. Аз май съм малко предубедена и това ми пречи да тълкувам. Проблема ми е че се опитвам да извъртя нещата според интереса. Работя в/у обективността. Този младеж наистина незнае какво му се прави, много е неориентиран и дори бих казала несериозен. Имал е провали по отношение на работа. Тук се сещам и за отговора на Деяна - НЕ. Интересно е как ще се развият нещата, около месец или два.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой питал ли е картите си за неосъзнати негови страхове и комплекси или по какъв начин семейната среда,в която е отраснал му влияе сега на отношенията с хората ?

Линк към коментар
Share on other sites

Някой питал ли е картите си за неосъзнати негови страхове и комплекси или по какъв начин семейната среда,в която е отраснал му влияе сега на отношенията с хората ?

Нали затова има тема - Асоциативен тест с картите таро. Там са огледалата на нашите страхове, ала облечени в образите на картите Таро. И таро всъщност е това - да се разкрием пред самите себе си.

Колкото по-дълго се навлиза в света на Таро, толкова повече всичко неосъзнато става осъзнато - "лъсва" и се оголваме :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета помагайтеg.gif.На въпрос как да разбирам едно съобщение?

1.Асо пентакли,2.Жрецът,3.Паж чаши

Целта към която се стремя,търся отговори за успешно разрешаване на проблема и евентуално да имам възможност за хубави емоции

Нещо не ми се връзва със въпроса,може би защото съм емоционално стресирана в момента

Мона четох какво си писала за комбинация Асо П+Жрецът,ще ме светнеш ли дали тук не значи това?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!На въпрос да изненадам ли даден човек ,подреждането е изборът излязоха следните карти;ако го изненадам-7-ца Пентакли,Кулата и 3-ка Жезли ,ако не го направя;9-ка Чаши,2-ка Чаши и 6-ца жезли и като последна карта,показател на ситуацията Паж Пентакли.Този паж ме преследва упорито споделете мнения за него.Тук отговорът е ясен трябва да се въздържа от изненадата,но моля дайте мнения за Пажа Пентакли,тази карта иска да ми каже нещо ,но аз не я схващам,поне за дадената ситуация свързана с този човек.Всъщност се двоумя и как да постъпя?Ако го направя то нещо което съм градила дълго време ще рухне и ако след Кулата следваше някоя по оптимистична карта,та дори и 10-ка Мечове да беше -да ще го направя,но с 3-ка Жезли ????Нещата,като че ли няма да приключат бързо ще бъде бавно и мъчително,ще има размисли и изчакване.Моля дайте мнения:dancing yes: П.С. Пиша тук защото съм начинаеща,а за Паж Пентакли можете да ми отговорите в темата за Дворцовите карти

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Защо според теб 10 мечове е по-оптимистична от 3 жезли? Тя ми е доста симпатична карта, говори ми за реална възможност да направиш нещо, не е много силна, но не е и като Асата, при нея вече има нещо "сложено на масата", някакво решение и първите стъпки към изпълнението му.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте1.Рицар пентакли ;2.Паж мечове ;3.9Ж-Какъв е шанса да започна работа...?

Стабилен резултат,работата е сигурна,но ще трябва да почакам.Може би първо ще ме проучат,съберат информация.Очаквам лоша новина,но няма никаква реална заплаха,трябва да се преборя със страховете си

Линк към коментар
Share on other sites

zlatna30 имам две предположения .Едното е че ти вече си кандидатствала за някакво работно място и сега очакваш новини ,а другото е че все още се луташ и търсиш.Така или иначе с тези карти и на този етап аз не виждам да започнеш работа.Рицар Пентакли окей ... хубаво ,но тя е първа карта ,т.е. минало !

Линк към коментар
Share on other sites

Не е точно кандидатсване,а само да ме имат предвид,мястото е заето но може да се освободи

Подредбата ми е отговор,коментар ,резултат

Редактирано от zlatna30
Линк към коментар
Share on other sites

Ясно ! Хм интересно е че дори и да е минало,настояще,бъдеще или отговор,коментар,резултат поне за мен отговора си остава същият !Мисля,че работа там няма да започнеш!

Линк към коментар
Share on other sites

И от мен един въпрос за работа "Ще си сменя ли работата до 2 месеца? Паж мечове+Императорът+Императрицата. Пояснение нямам нищо впредвид засега като работа, само решението да я сменя.

Линк към коментар
Share on other sites

И от мен един въпрос за работа "Ще си сменя ли работата до 2 месеца? Паж мечове+Императорът+Императрицата. Пояснение нямам нищо впредвид засега като работа, само решението да я сменя.

За мен също е видно ,че е на ниво идея все още:rolleyes: и мисля,че картите ти казват ,че когато сериозно решиш може да се "възползаваш" от всички знания и умения на императорското семейство и ще се осъществи.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля за помощ в тълкуването на един въпрос, който е много важен и сериозен за питащия. Подредбата е Висшата жрица. Въпроса е "Ще зачена ли дете по естествен начин". Жената си дава още малко шанс и вероятно ще мине към други методи.

1 -ва и 2- ра карта Силите които си помагат и допълват или пречат: 2 чаши и 7 пентакли

3. Действащите в момента сили- 7 жезъла

4. Силите, чието влияние се увеличава- 8 чаши

5. Силите, чието влияние отслабва- 10 жезъла

6. Неосъзнатото- 9 пентакли

7. Осъзнатото, видимото- Паж мечове

8. На къде води този път, близко бъдеще- 6 чаши

9. Тайната на Жрицата- Асо пентакли

Моето мнение е, че положителните чувства- любовта и ненасилието върху Съдбата- търпението са силите, които се проявяват заедно и се допълват. Желанието е осъзнато от питащата на всички нива. Тя се бори и знае защо го прави. Силите, чието влияние се усилва. Тук искам да поясня, че в единствения случай в моята практика когато картите са показвали бременност е излизала тази карта- 8 чаши. Резултата е вече на 3 месеца и е прекрасен smile.gif. Намалява напрежението и бремето, които са пречели до сега. Паж мечове като проявление на съзнателното не я приемам като положителна карта в контекста на въпроса. Вероятно има намесени фактори извън питащата, кото тя не знае. Понеже познавам участниците в този въпрос, моето предположение (изхождайки от реалността обаче) е, че партньора по някакъв начин пречи. Вътре в себе си той не е убеден, че го иска това дете. За тази карта много се колебая.

6 чаши като карта на развитие по въпроса ми е много неясна. Може би защото винаги за мен е била свързана с миналото и сега не я разбирам какво иска да каже. Как миналото ще е близкото бъдеще?! Още по- неясна ми е 9 пентакли в позиция на неосъзнатото.

Тук дълго се колебах Асо пентакли да я оставя ли обърната. Т.е. да я тълкувал ли като Голям аркан, както на няколко пъти прочетох в този форум и каквото е и моето мнение.

Като цяло отговора на въпроса го виждам като положителен, но независещ от действащите лица. Висшите сили са тези, които ще решат положително нещата и не е в нашите възможности да се месим или предвиждаме кога това ще стане. Смятам, че трябва да се остави Съдбата на спокойствие да си свърши работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм Дарси интересни карти имаш ! Ще опитам да тълкувам ,но темата ти е сериозна .Добре е да се включат и други ,за да можеш да получиш повече отговори и да прецениш и ти за себе си!

Много се двоумя .... 2 чаши и 7 пентакли като комбинация и Асото на последна позиция.Тези карти в тези си позиции ме объркват много,защото Асото в тази си позиция за мен е била знак да престана с опитите и ми казва "Спри до тук!" ,а от друга страна имаме 2 чаши и 7 пентакли .Въпреки това аз съм по-склонна да си мисля,че няма шанс да зачене по естествен път.Виждам борбата й в 7 жезли ,но виждам и отчаянието й в 8 чаши и мислите й да опита по нов начин ,както и напрежението което изпитва в 10 жезли.Мисля,че има някакъв здравословен проблем за които тя вече знае ,т.е. може би дори е било потвардено от лекар ... ти кажи !6 чаши показва ,че този път май не е правилен,т.е. дърпа я назад!

Това е което мисля аз !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!На въпрос да изненадам ли даден човек ,подреждането е изборът излязоха следните карти;ако го изненадам-7-ца Пентакли,Кулата и 3-ка Жезли ,ако не го направя;9-ка Чаши,2-ка Чаши и 6-ца жезли и като последна карта,показател на ситуацията Паж Пентакли.Този паж ме преследва упорито споделете мнения за него.Тук отговорът е ясен трябва да се въздържа от изненадата,но моля дайте мнения за Пажа Пентакли,тази карта иска да ми каже нещо ,но аз не я схващам,поне за дадената ситуация свързана с този човек.Всъщност се двоумя и как да постъпя?Ако го направя то нещо което съм градила дълго време ще рухне и ако след Кулата следваше някоя по оптимистична карта,та дори и 10-ка Мечове да беше -да ще го направя,но с 3-ка Жезли ????Нещата,като че ли няма да приключат бързо ще бъде бавно и мъчително,ще има размисли и изчакване.Моля дайте мнения:dancing yes: П.С. Пиша тук защото съм начинаеща,а за Паж Пентакли можете да ми отговорите в темата за Дворцовите карти

Здравейте отново.Пак съм тук с една отново подобна комбинация.Подреждането е пак ,,Изборът,,а въпросът е утре да посетя ли даден човек.Ако го направя картите са:9-ка Мечове,Кулата,6-ца Мечове--На пръв поглед подобни на предишните,но доста по страшни и поне ми казват,че проблема ще има кардинално решение.Ако не го направя:Смърта,5-ца Пентакли и 10-ка Чаши.Показател на ситуацията-ха-ха отново Паж Пентакли.Мисля да го направя и веднъж за винаги да се приключи с тази болка,а и тъкмо ще разбера Пажа Пентакли какво иска да ми каже или по-точно покаже.Ако някой има друго виждане или идеи,моля споделете!!! Попитах дали ще приключат отношенията ни на този етап,подреждане с три карти :10-ка Чаши ,Кралица Чаши,Визшият Жрец като допълнителна 5-ца мечове е тук съвсем оплетох конците.За последната комбинация моля за помощ!

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Хм Дарси интересни карти имаш ! Ще опитам да тълкувам ,но темата ти е сериозна .Добре е да се включат и други ,за да можеш да получиш повече отговори и да прецениш и ти за себе си!

Много се двоумя .... 2 чаши и 7 пентакли като комбинация и Асото на последна позиция.Тези карти в тези си позиции ме объркват много,защото Асото в тази си позиция за мен е била знак да престана с опитите и ми казва "Спри до тук!" ,а от друга страна имаме 2 чаши и 7 пентакли .Въпреки това аз съм по-склонна да си мисля,че няма шанс да зачене по естествен път.Виждам борбата й в 7 жезли ,но виждам и отчаянието й в 8 чаши и мислите й да опита по нов начин ,както и напрежението което изпитва в 10 жезли.Мисля,че има някакъв здравословен проблем за които тя вече знае ,т.е. може би дори е било потвардено от лекар ... ти кажи !6 чаши показва ,че този път май не е правилен,т.е. дърпа я назад!

Това е което мисля аз !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Подредба Тайната на Жрицата.Въпрос :какво да очаквам от М.до края на месеца?

1+2-действащите сили в момента-Кулата+Паж жезли- icon_sad.gif внезапна промяна на съдбата,разруха на контактите и шансовете

3-Водеща сила в момента-Рицар жезли-бързи промени,непредсказуеми действия,любовна страст

4-Силите и влиянията,които нарастват-6Ж-добра новина,среща ,възможност за изясняване на стар проблем,успехът е на лице-ще има победа

5-Влиянието,което намалява-8Ч-обръщане гръб на стари чувства,мисли и емоции

6-Подсъзнателни импулси-Асо мечове-изправяне пред предизвикателството,настъпва времето за действие,намиране на път през хаоса към истината

7-Съзнателни,видими импулси,това което се показва-6П-успех,великодушие,търпимост

8-На къде води този път-3Ч-проблем намира неочаквана развръзка,разкриване на чувствата пред друг човек,емоции

9-Отговора на Жрицата-Кралица жезли

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Деяна. Здравословен проблем има при партньора, или поне е имало. Още не са правили нови изследвания. Въпреки този проблем на мен все пак ми се струва, че надежда има. Разбира се тя решението ще си го вземе независимо от картите, но все още се колебае и си дава време. Причините за колебанията са няколко и няма смисъл да ги пиша тук. Защо виждаш отрицателен отговор в Асо пентакли, замисли ме много дълбоко. Аз не съм сигурна и трябва ли да се тълкува, това зависи ще я числим ли картата към Големите аркани или не. Продължава да ме преследва тази 6 чаши. Имам чувството, че има да ми каже нещо важно и то витае около мен, а аз не мога да го хвана. Ще бъда много благодарна и на други мнения smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Направих една уточняваща подредба по горния си въпрос. " Има ли здравословен проблем при жената, който пречи да забременее". Подредбата е с цялото тесте 78 карти. Уточнявам го, защото излезнаха само Големи аркани.

1. Умереност 2. Звездата 3. Справедливостта

Мона, моля за помощ в тълкуването и на двете подредби по възможност. Тази втората не се наемам да я тълкувам в тези съчетания в които са картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...